Θα δεχόσασταν στο facebook αίτημα φιλίας από άγνωστο;

Θα δεχόσασταν στο facebook αίτημα φιλίας από άγνωστο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 87)
  • Ναι

    Ψήφοι: 9 10.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 32 36.8%
  • Εξαρτάται ( από τι; )

    Ψήφοι: 32 36.8%
  • Δεν έχω FB αλλά αν είχα θα δεχόμουν.

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Δεν έχω FB αλλά αν είχα δε θα δεχόμουν.

    Ψήφοι: 11 12.6%
  • Δεν έχω FB και αδιαφορώ για τη δημοσκόπηση.

    Ψήφοι: 2 2.3%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Είναι τελείως άκυρο να στείλει αίτημα φιλίας σε μια άγνωστη κοπέλα. Οι περισσότερες κοπέλες λαμβάνουν την ημέρα άπειρα αιτήματα φιλίας στο facebook και τα ερμηνεύουν ως ληγουρίτιδα. :spasiklas: Το αποτέλεσμα είναι να τον αγνοήσει τελείως η κοπέλα ή να του κάνει κανένα report...Δυστυχώς κάποια πράγματα δεν είναι εφικτά και πρέπει να συμμορφωνόμαστε με την ιδέα. Στους αγνώστους δεν τους στέλνουμε αιτήματα φιλίας. Ας προσπαθήσουμε να γνωρίσουμε αυτούς που (νομίζουμε ότι) ξέρουμε και πολλές φορές είναι..δίπλα μας και δεν τους βλέπουμε!

Σημείωση συντονιστή: Το thread προέκυψε από το θέμα Πώς να της το πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Είναι τελείως άκυρο να στείλει αίτημα φιλίας σε μια άγνωστη κοπέλα. Οι περισσότερες κοπέλες λαμβάνουν την ημέρα άπειρα αιτήματα φιλίας στο facebook και τα ερμηνεύουν ως ληγουρίτιδα. :spasiklas: Το αποτέλεσμα είναι να τον αγνοήσει τελείως η κοπέλα ή να του κάνει κανένα report...Δυστυχώς κάποια πράγματα δεν είναι εφικτά και πρέπει να συμμορφωνόμαστε με την ιδέα. Στους αγνώστους δεν τους στέλνουμε αιτήματα φιλίας. Ας προσπαθήσουμε να γνωρίσουμε αυτούς που (νομίζουμε ότι) ξέρουμε και πολλές φορές είναι..δίπλα μας και δεν τους βλέπουμε!
Υπερβάλλεις.Πλέον στο facebook ο καθένας έχει και την κουτσή Μαρία για φίλη, ειδικά εάν μιλάμε για μαθητές.Λίγες είναι οι εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Έχω ακούσει τρελές περιπτώσεις ..μέχρι και ξύλο έχει πέσει από αποδοχή αίτημα φιλίας από κοπέλα (από τον φίλο της). Με συγχωρείς αλλά θα έκανες έναν άγνωστο add στις επαφές σου; Θεωρώ πλεονασμό να αναφερθώ σε κοινούς γνωστούς, κοινά groups..κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Είναι τελείως άκυρο να στείλει αίτημα φιλίας σε μια άγνωστη κοπέλα. Οι περισσότερες κοπέλες λαμβάνουν την ημέρα άπειρα αιτήματα φιλίας στο facebook και τα ερμηνεύουν ως ληγουρίτιδα. :spasiklas: Το αποτέλεσμα είναι να τον αγνοήσει τελείως η κοπέλα ή να του κάνει κανένα report...Δυστυχώς κάποια πράγματα δεν είναι εφικτά και πρέπει να συμμορφωνόμαστε με την ιδέα. Στους αγνώστους δεν τους στέλνουμε αιτήματα φιλίας. Ας προσπαθήσουμε να γνωρίσουμε αυτούς που (νομίζουμε ότι) ξέρουμε και πολλές φορές είναι..δίπλα μας και δεν τους βλέπουμε!

dafuq, μάλλον ζω σε άλλο πλανήτη.:worry:
Τέλος πάντων, δε νομίζω ότι θα είναι τελείως άγνωστοι, σίγουρα θα έχουν mutual friends στο φέισμπουκ οπότε δε νομίζω ότι θα το αγνοήσει. Από εκεί και πέρα το πώς θα της μιλήσει στο τσατ ώστε να μη φανεί λιγούρης που λες και συ είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Έχω ακούσει τρελές περιπτώσεις ..μέχρι και ξύλο έχει πέσει από αποδοχή αίτημα φιλίας από κοπέλα (από τον φίλο της). Με συγχωρείς αλλά θα έκανες έναν άγνωστο add στις επαφές σου; Θεωρώ πλεονασμό να αναφερθώ σε κοινούς γνωστούς, κοινά groups..κτλ.
Αυτές είναι ακριβώς περιπτώσεις που, κατά γενική παραδοχή, είναι σπάνιες.Το γενικό concept του facebook είναι αυτό που σου είπα.Επίσης, υπάρχουν 2 είδη αγνώστων.Ο ένας είναι ο άγνωστος που τον γνωρίζεις φατσικά και ο δεύτερος ο εξ' ολοκλήρου άγνωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Και τον έναν και ειδικά τον δεύτερο άγνωστο, γιατί να τον αποδεχτεί μια κοπέλα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και τον έναν και ειδικά τον δεύτερο άγνωστο, γιατί να τον αποδεχτεί μια κοπέλα; :hmm:

Γιατί δεν πιστεύουν όλες ότι κάνουν αίτημα φιλίας για να την πέσουν, και γιατί δεν έχουν όλοι αυτό το κίνητρο.
Σταμάτα να μας βάζεις σε καλούπια, Νίκο, και τους μεν και τις δε. :) Σίγουρα υπάρχουν πολλές/πολλοί που σκέφτονται όπως προανέφερες, αλλά νομίζω ότι γενικεύεις πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Συγγνώμη αν φάνηκε ότι κάπου γενικεύω ή βάζω καλούπια αλλά νομίζω ότι οι περισσότερες κοπέλες είναι αρνητικές στα αιτήματα φιλίας από αγνώστους. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια..αλλά αυτές το λένε. Λες απλά να το λένε σε κουβέντα να βρισκόμαστε; :P Eσείς αν κάποιος άγνωστος σας έστελνε αίτημα φιλίας, θα τον αποδεχόσασταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
θα τον εβαζα στη λιστα restricted, θα τον τσεκαρα και θα αποφασιζα εαν θα τον κραταγα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε παιδιά,εγώ πάντως τους δέχομαι όλους,γνωστούς και αγνώστους!Γιατί όχι,τι θα πάθω;
Εκτός φυσικά αν το profile βρωμάει trollίλα!:D

Οι γυναίκες Νίκο γενικά είναι έτσι,βλέπουν όλα τα πράγματα με την πονηρή τους πλευρά...σκέψου ότι αν εσένα π.χ. σου δωθεί μια αφορμή και πιάσεις την κουβέντα με κάποια μέσα σ'ένα ΚΤΕΛ κι αυτή έχει την εντύπωση ότι της μίλησες γιατί θέλεις να το κάνετε βουκολικά για 10 φορές τουλάχιστον (στο 90% των περιπτώσεων) φαντάσου τι σκέφτεται όταν ΧΩΡΙΣ αφορμή την κάνει add κάποιος άγνωστος!:whistle:

θα τον εβαζα στη λιστα restricted, θα τον τσεκαρα και θα αποφασιζα εαν θα τον κραταγα :p

Μην ξεχάσεις να περάσει και πρωτόκολλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Προσωπικά, δε δέχομαι αγνώστους. Δεν έχει να κάνει με λιγουριά και τέτοια.
Αν με κάνει κάποιος add και έχουμε κοινούς φίλους, αλλά δε τον ξέρω, θα το σκεφτώ, αν θα δεχτώ τη ''φιλία''.
Αλλά όχι επειδή έχει ωραία εικόνα προφίλ κτλ! Έλεος δηλαδή.:P
Και γιατί να δεχτώ ας πούμε έναν τελείως άγνωστο ; Δε βρίσκω κάποια λογική σε αυτό.

Και βασικά το καλοκαίρι θέλω να κάνω και ένα ξεκαθάρισμα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μαλλον οχι (99% οχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και γιατί να δεχτώ ας πούμε έναν τελείως άγνωστο ;

Δεν έχετε δυστυχώς καταλάβει ότι το facebook και όλα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ΚΑΙ αυτά μέσα γνωριμιών!Όσο "περίεργες" κι αν είναι οι συνθήκες...

Κάνοντας λοιπόν αυτή την ερώτηση είναι σαν να με ρωτάς "και γιατί να του μιλήσω αυτού που μου πιάνει την κουβέντα στο bar;" ή "και γιατί να πιάσω την κουβέντα μ'αυτόν που συνάντησα εκεί;" κ.λπ. κ.λπ.

Στην τελική κλείσε πόρτες και παράθυρα και μην απαντάς σε κανένα,εκτός της Σούλας,της Τούλας και του Μάκη που γνωρίζεστε από παιδιά!

Όλοι μας οι "γνωστοί","άγνωστοι" ήταν κάποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Οι γυναίκες Νίκο γενικά είναι έτσι,βλέπουν όλα τα πράγματα με την πονηρή τους πλευρά...σκέψου ότι αν εσένα π.χ. σου δωθεί μια αφορμή και πιάσεις την κουβέντα με κάποια μέσα σ'ένα ΚΤΕΛ κι αυτή έχει την εντύπωση ότι της μίλησες γιατί θέλεις να το κάνετε βουκολικά για 10 φορές τουλάχιστον (στο 90% των περιπτώσεων) φαντάσου τι σκέφτεται όταν ΧΩΡΙΣ αφορμή την κάνει add κάποιος άγνωστος!:whistle:

Συμφωνώ μαζί σου. Κακώς που σκέφτονται έτσι. Κοίτα να δεις που φτάσαμε, μια απλή επιδίωξη για γνωριμία, έστω και ένα γεια, να θεωρείται βουκολικό φίκι φίκι... :worry: :/: Αίσχος!! Συχαίνομαι να ακούω κοπέλες μετά να μιλάνε για ανθρωπισμό κτλ κτλ ενώ έχουν ξεχάσει να επικοινωνούν ως άνθρωποι..Ας σκεφτούν οι ίδιες πόσο άνθρωποι είναι πρώτα. :hmm:

Από την στιγμή που κλείνονται και τα δυο φύλα στο σπίτι και κάθονται σε ένα ριμαδοκούτι (που λέγεται υπολογιστής), για ποιο λόγο να μην "γκρεμίσουν" τα τείχη της ανωνυμίας και να μην γνωριστούν (υπό προϋποθέσεις πάντα); Οι γνωστοί κάποτε, ήταν άγνωστοι και απλά..γνωρίστηκαν. Στην εποχή μας, ας το παραδεχτούμε ότι "επικοινωνούμε" με τις νέες τεχνολογίες. Προσωπικά θεωρώ κοροϊδιλίκι να μιλάει μια κοπέλα μέσω sms και από την άλλη να θεωρεί βλακεία την επιδίωξη γνωριμίας μέσω διαδικτύου. Προσωπικά με ενοχλεί περισσότερο κάποιος να μου μιλάει μέσω sms .. και όχι το αν είναι ή όχι γνωστός στο facebook. Η γνωριμία δωρεάν είναι. Ότι θα συναντήσεις έξω από το διαδίκτυο τον ίδιο κόσμο θα συναντήσεις και μέσα. Εξάλλου οι ίδιοι άνθρωποι έχουν facebook. Είναι μήπως άλλοι άνθρωποι αυτοί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
αιτήματα φιλίας απο τον καθένα ε? εξαρτάται πιστεύω και απο το πώς κάποιος χρησιμοποιεί το φέισμπουκ (γιατί, ναι υπάρχουν και αυτοί που ψάχνουν τον έρωτα της ζωής τους εκεί μέσα) και με τι σκοπό . Εγώ ούτε όνομα πραγματικό, ούτε ηλικία ούτε φωτογραφία που να φαίνομαι έχω. οπότε δεν θα ΄χα και πρόβλημα να αποδεχτώ. με πολλή προσοχή πάντα γιατί ο άλλος/ η άλλη μπορεί να είναι και γκάου πίου :Ρ
επίσης κάνω πολύ συχνά και αυτό που είπε ο MetalChest. τους βάζω στους restricted μέχρι να δω ότι είναι οκ άτομα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ελαχιστες φορες εχω δεχθει αιτηματα απο αγνωστους , και το 50% των περιπτωσεων ετυχε να μου την πεσουν, τους διεγραψα και τελιωσα :D
Δε βρισκω λογο να αποδεχτω καποιον που δε γνωριζω (αλλο αν πηγαινουμε στο ιδιο σχολειο).Βεβαια να μου πειτε γιατι εχεις φβ;Παντως οχι για να βρω αγορι...Το φβ το εκανα εξ αρχης για να μιλαω με κατι παλιους συμμαθητες.
Εκτος αυτου ποτε δε ξερεις τι κινδυνοι υπαρχουν και ειδικα οταν δεν εχεις κοινους φιλους(και ενοω σοβαρα ατομα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δεν έχετε δυστυχώς καταλάβει ότι το facebook και όλα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης γενικότερα είναι ΚΑΙ αυτά μέσα γνωριμιών!Όσο "περίεργες" κι αν είναι οι συνθήκες...

Κάνοντας λοιπόν αυτή την ερώτηση είναι σαν να με ρωτάς "και γιατί να του μιλήσω αυτού που μου πιάνει την κουβέντα στο bar;" ή "και γιατί να πιάσω την κουβέντα μ'αυτόν που συνάντησα εκεί;" κ.λπ. κ.λπ.

Στην τελική κλείσε πόρτες και παράθυρα και μην απαντάς σε κανένα,εκτός της Σούλας,της Τούλας και του Μάκη που γνωρίζεστε από παιδιά!

Όλοι μας οι "γνωστοί","άγνωστοι" ήταν κάποτε...

Βλέπω κάποιον ωραίο για τα δικά μου γούστα σε μια εικόνα.
Του στέλνω αίτημα, για να τι; Να κάνω σχέση μαζί του γνωρίζοντάς τον; Ανεξαρτήτως χώρας/νησιού/πόλης.
Κρίνοντας δηλαδή μόνο από μερικές φωτογραφίες;
Διαλέγουμε και παίρνουμε καταντήσαν οι ανθρώπινες σχέσεις;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Όταν γνωρίζετε άτομα στο σχολείο ή στο Πανεπιστήμιο ή κάπου αλλού, με τι ρίσκο αναλαμβάνετε να τους γνωρίσετε; Πώς ξέρετε ότι τα συγκεκριμένα άτομα δεν παίζουν κάποιο καλοστημένο θέατρο ή δεν είναι στην πραγματικότητα γκάου πίου ή δεν ξέρω τι άλλο; Μήπως είμαστε σοβαροφανείς; ε; Μην σφίγγεστε τόσο πολύ..;)

Γιατί θα πρέπει ένα αίτημα φιλίας πάντα να είναι υποψήφιο πέσιμο από αγόρι ή κοπέλα; Γιατί θα πρέπει ένα αίτημα φιλίας να έχει πάντα πονηρά κίνητρα; Γενικά δεν σας κάνει εντύπωση που οι ανθρώπινες σχέσεις και έξω από το διαδίκτυο πάνε στο διάολο; Ας μην κρυβόμαστε άλλο πίσω από το δάκτυλό μας. Δεν θέλουν όλα τα αγόρια να κάνουν σεξ με τις κοπέλες. Πάρτε το χαμπάρι..Επιτέλους δηλαδή.

Ραφαέλα και στην καθημερινότητα, οι ανθρώπινες σχέσεις κατάντησαν "διαλέγουμε και παίρνουμε". Άλλος επιδιώκει γνωριμία και άλλος επιλέγει αν θα συνεχιστεί η γνωριμία. Άλλος φλερτάρει και άλλος πατάει το "κουμπί" της αποδοχής. Μήπως η κοινωνία λειτουργεί με άλλους νόμους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όχι δε θα δεχόμουν, ή πριν δεχτώ ή μετά, στέλνω ένα πμ και ρωτάω αν γνωριζόμαστε. Συνήθως η απάντηση είναι όχι, οπότε άντε γεια.
Μάλιστα είμαι ΤΟΣΟ κακιά που πολλές φορές, έχω κάνει ριπορτ σε μερικούς, αφού ούτε κοινούς φίλους είχαμε, ούτε κάτι μου θύμιζε, ούτε κάποια επαφή έχω με περιοχές βόρειας Ελλάδας.
Βέβαια, εγώ γενικά στο fb κάνω συχνά καθαρισμούς. Όσοι απλά είναι γλάστρες παίρνουν πόδι μετά από λίγο, πόσο μάλλον αυτούς που δε ξέρω καν.

Πάντως, δε στέλνουν όλοι αιτήματα σε αγνώστους επειδή είναι λιγούρια ή επειδή θέλουν να στη πέσουν, έχω παρατηρήσει ότι πολλοί [κυρίως παιδιά μεταξύ 13-15], που στέλνουν απλά σε όποιον βλέπουν για να ανεβάσουν τον αριθμό φίλων τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Του στέλνω αίτημα, για να τι;

Για να...ό,τι προκύψει!Νομίζω έγινα αντιληπτός...
Αποδεχόμενη αιτήματα,μόνο να κερδίσεις έχεις και τίποτα να χάσεις!Απορρίπτοντάς τα,δεν θα κερδίσεις σίγουρα...άρα;

Το φβ το εκανα εξ αρχης για να μιλαω με κατι παλιους συμμαθητες.

Με συγχωρείς αλλά...:knife:

Κάνε Skype ρε πουλάκι μου!

Δυστυχώς κάποια πράγματα δεν είναι εφικτά και πρέπει να συμμορφωνόμαστε με την ιδέα. Στους αγνώστους δεν τους στέλνουμε αιτήματα φιλίας. Ας προσπαθήσουμε να γνωρίσουμε αυτούς που (νομίζουμε ότι) ξέρουμε και πολλές φορές είναι..δίπλα μας και δεν τους βλέπουμε!

Ρε Νικόλα με ξάφνιασες ευχάριστα!Τι Μελισσανίδεια κωλοτούμπα ήταν αυτή;!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top