Υποψήφιοι με το 10% 2012

[Υποψήφιοι με το 10% 2012] Ποια θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,

εγω εδωσα φετος πανελληνιες και περασα στη σχολη που ηθελα (Ιατρικη ΑΠΘ). Δυστυχως για προσωπικους λογους δεν μπορουσα να παω στη σχολη κατι το οποιο πιθανον να ισχύει και του χρονου. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα ηταν δυνατον, κανοντας 2 φορες (π.χ φετος για Αθήνα ή αλλη ιατρική και του χρόνου πισω) το 10% (με το ρίσκο που αυτο εμπεριέχει για πιθανα ευκολα θεματα το 2013) να βρεθω πρωτοετης στο ΑΠΘ το 2013. Εχω ενα σχετικο περιθώριο (1927Χ) οποτε πιστευω πως μαλλον θα εφτανε και για το 2013.
Αναστολή σπουδών. Μιλάς, αύριο κιόλας, με γραμματεία.

Υγ. Ντροπή να μη ξέρουμε τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις μας ως φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εμεις του 2010 μπορουμε δλδ να κανουμε 10%? Συγνωμη για την ασχετοσυνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Εμεις του 2010 μπορουμε δλδ να κανουμε 10%? Συγνωμη για την ασχετοσυνη :P

ω ναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το 10% επεστρεψαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φράουλα92

Νεοφερμένος

Η Φράουλα92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

ge0

Νεοφερμένος

Ο ge0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γιατι ρε μαν θες να φυγεις δε σου αρεσει η σχολη?:hmm:Με τα μορια που εχεις περνας και Αθηνα παντως.

Φίλε από την αρχή αμφιταλαντευόμουν μεταξύ πολιτικού μηχανικού και ηλεκτρολόγου και η αλήθεια είναι ότι επηρεάστηκα πολύ από το γεγονός της επαγγελματικής αποκατάστασης...Αλλά συνειδητοποίησα ότι τελικά έπρεπε να ασχοληθώ με το αντικείμενο που με ενδιαφέρει πραγματικά.
Και προτιμώ την πόλη μου την Πάτρα,όχι Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
καλο θα ηταν παντως λιγη προσοχη με το 10% ..δλδ να ναι σιγουροσ οποιοσ κανει , γιατι ειναι κριμα να χανουμε θεσεισ αλλοι που πραγματικα μετανιωσαν την πρωτη τουσ επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Φίλε από την αρχή αμφιταλαντευόμουν μεταξύ πολιτικού μηχανικού και ηλεκτρολόγου και η αλήθεια είναι ότι επηρεάστηκα πολύ από το γεγονός της επαγγελματικής αποκατάστασης...Αλλά συνειδητοποίησα ότι τελικά έπρεπε να ασχοληθώ με το αντικείμενο που με ενδιαφέρει πραγματικά.
Και προτιμώ την πόλη μου την Πάτρα,όχι Αθήνα

Αν οντως προτιμας το αντικειμενο του πολιτικου μηχανικου τοτε ναι αλλαξε σχολη πριν περασουν τα χρονια και μετανιωσεις για κατι που δεν εκανες...και σου ειπα για την Αθηνα για να καταλαβεις οτι εχεις τοσα μορια ωστε να περασεις ακομα και εκει που η βαση ειναι αρκετα υψηλοτερη και οχι για να φυγεις απο την πολη σου...δε νομιζω αλλωστε να ειναι πολλοι αυτοι που περνανε στην πολη τους πρωτη επιλογη και να θελουν να πανε αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgajour1993

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
καλημερα..περιμενα πολυ καιρο να δω τελικα τι θα ισχυσει.ισχυει οντως για ολες τις σχολες?γιατι καποιος μου ειπε πως μονο για συγκεκριμενες...επισης αμα κανεις 10% διαγραφεσαι αυτοματως απο την σχολη που εισαι ηδη??τι χρειαζεται για να κανω το 10% και μεχρι ποτε ειναι η προθεσμια???
ξερω ρωταω πολλα αλλα εχω παθει ενα μικρο-ευχαριστο-σοκ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TinaWest

Νεοφερμένος

Η TinaWest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα..περιμενα πολυ καιρο να δω τελικα τι θα ισχυσει.ισχυει οντως για ολες τις σχολες?γιατι καποιος μου ειπε πως μονο για συγκεκριμενες...επισης αμα κανεις 10% διαγραφεσαι αυτοματως απο την σχολη που εισαι ηδη??τι χρειαζεται για να κανω το 10% και μεχρι ποτε ειναι η προθεσμια???
ξερω ρωταω πολλα αλλα εχω παθει ενα μικρο-ευχαριστο-σοκ....


Απ οτι διαβασα ισχυει κανονικα γ ολες τις σχολες.
Οχι δν διαγραφεσαι απ την σχολη σου αν δωσεις με το 10% η' κανονικα πανελλαδικες.αν ομως περασεις σε καποια αλλη σχολη με το 10% πρεπει ν πας στη γραμματεια της σχολης σου κ να ζητησεις ν διαγραφεις.
Δν χρειαζεται τπτ γ το 10%.Αν θες βεβαια να δηλωσεις στρατιωτικες σχολες κ αλλα τετοια παρομοια(δν τα θυμαμαι ολα) πρεπει ν πας μεχρι την παρασκευη 2 μαρτιου(μεθαυριο)κ ν τις δηλωσεις.Αν θες γενικα γ σχολες οπως φιλολογια,ιατρικη κ τει δν εχεις ν κανεις τπτ, μονο ν κανεις το μηχανογραφικο ιουλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
αν καποιος εκανε περυσι 10% εχει το δικαιωμα να καταθεσει και φετος?ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ναι αν εδωσες παννεληνιες το 2010 , ετσι νομιζω δηλαδη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
σ'ευχαριστω πολυ...αν ξερει και καποιος αλλος ας μου πει.θα σας ειμαι υποχρεος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εμεις του 2010 μπορουμε δλδ να κανουμε 10%? Συγνωμη για την ασχετοσυνη :P

το σκέφτεσαι; :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ολοι το σκεφτομαστε..το θεμα ειναι αν εχουμε διακιωμα να κανουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αν καποιος εκανε περυσι 10% εχει το δικαιωμα να καταθεσει και φετος?ευχαριστω...
Κι εγώ αυτήν την απορία είχα αλλά ρώτησα το υπουργείο, ΟΕΦΕ , edu4u και το φροντιστήριο και μου είπαν τα ίδια. Από τη στιγμή που είσαι απόφοιτος του 2010 μπορείς να ξαναδώσεις με το 10%, ανεξαρτήτως αν το έχεις κάνει κι άλλη φορά.Στην ουσία ισχύει από μία έως και δύο φορές το πολύ (γι' αυτό και το κάναν για δύο χρόνια) .Απλά φέτος για εμάς του '10 είναι η τελευταία χρονιά...Δεν μας παίρνει για άλλες μλκς...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santaclaus

Νεοφερμένος

Ο santaclaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα παιδια..να κανω μια ερωτηση..εστω οτι εδωσα πανελληνιες το 11' αλλα δεν ειχα δηλωσει ΤΕΦΑΑ..θα μπορουσα με το 10 % που θα κανω φετος να δηλωσω ΤΕΦΑΑ ή θα επρεπε να το ειχα δηλωσει και περυσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
καλησπερα παιδια..να κανω μια ερωτηση..εστω οτι εδωσα πανελληνιες το 11' αλλα δεν ειχα δηλωσει ΤΕΦΑΑ..θα μπορουσα με το 10 % που θα κανω φετος να δηλωσω ΤΕΦΑΑ ή θα επρεπε να το ειχα δηλωσει και περυσι?
Φυσικά και μπορείς απλά βιάσου γιατί νομίζω πως η προθεσμία για να δηλώσεις ΤΕΦΑΑ λήγει αύριο ,την Παρασκευή...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Να πω και εγω την γνωμη μου για το 10%.
Αρχικα να πω καποιοι να μην ειναι σιγουροι οτι θα περασουν σε καποια σχολη πριν δουν τα αποτελεσματα.
Θυμαστε τι εγινε περυσι;
Ολοι εκαναν 10% διοτι ηταν η τελευταια χρονια.
Πιο συγκεκριμενα οι βασεις (του 2011 10%) ανεβηκαν υπερβολικα πολυ σε σχεση με το 10% του 2010. Προσωπικα γνωριζω παρα πολλα ατομα που την πατησαν περυσι και δεν ξαναεδωσαν πανελλαδικες ετσι ωστε να περιμενουν το 10% οπως γνωριζω και πολλους σχεδον ολους στο σχολειο μου να κανουν 10% για "πλακα". Αποτελεσμα; Αυτοι που ενδιαφερονταν πραγματικα να χασουν συνολικα 2 χρονια, ενα διοτι περιμεναν το 10% και αλλο ενα με το να ξαναδινουν πανελλαδικες φετος με το 90% αναγκαστικα για να μπουν στην σχολη που θελουν. Εγω προσωπικα βλεποντας τις παλιες πολυ χαμηλες βασεις του 10% εκανα μηχανογραφικο με μορια αρκετα κατω της βασης και τελικα την πατησα οπως αρκετοι.

Θυμαμαι τμηματα Τει Λογιστικης, Ηλεκτρολογιας, Ηλεκτρονικης κλπ που η βαση ανεβηκε 6000+ μορια.
Ισως κατι σαν το περσινο να συμβει και φετος αν και οι περισσοτεροι αφου γνωριζαν την καταργηση του 10% ειναι ετοιμοι να ξαναδωσουν φετος με το 90%.

Μετα τα περσινα (2011) 10% αποτελεσματα στο φορουμ εδω ανοιγαν συζητησεις/θεματα για να κινηθουν μελη ομαδικα ετσι ωστε να γινει κατι για αυτους που περιμεναν εναν χρονο τζαμπα το 10% οπως να ξαναγινει "νεο μηχανογραφικο" για κενες θεσεις που θα προκυψουν αν καποιος που περασε με το 10% τελικα δεν θα γραφτει στην σχολη επειδη ειναι σε αλλη. Θα υπαρχουν και φετος ατομα σαν αυτα ειτε λιγα ειτε πολλα που θα φανε θεση σε μια σχολη και τελικα θα μεινει κενη διοτι δεν θα πανε. Οπως βλεπουμε αν δεν υπηρχε το 10% ολοι αυτοι δεν θα απογοητευονταν διοτι θα γνωριζαν οτι θα ξαναδωσουν απο την αρχη.

Φετος τελικα το υπουργειο ανακοινωνει το 10% λιγους μηνες πριν τις πανελλαδικες;
Αυτο μηπως το κανει ετσι ωστε οσοι ενδιαφερθηκαν πραγματικα και ξαναδινουν να γλυτωσουν τα περσινα;
Με αυτον τον τροπο μπορει να εχουμε και λιγοτερους υποψηφιους.

Τελος να πω κατι για στρατιωτικες/αστυνομικες σχολες που ειναι λιγο περιεργο. Το υπουργειο εδωσε λιγες μερες για αυτους που θελουν να κανουν 10% και θελουν να εισαχθουν σε στρατιωτικη/αστυνομικη σχολη. Απο τοτε που βγηκε οτι θα ισχυει το φετινο 10% καπου στις 20 φεβρουαριου εδωσε προθεσμια μεχρι της 3 Μαρτιου να γινει η καταθεση χαρτιων για το φετινο 10%. Λιγοι το γνωριζαν, ξερω φιλους που δεν το γνωριζαν και τελικα δεν προλαβαν οποτε ισως υποψηφιοι θα ειναι λιγοι.

Μερικες αποριες σχετικα με στρατιωτικες/αστυνομικες/εμπορικο ναυτικο και φετινο 10%.
- Μπορει καποιος αυτη την στιγμη να κανει μηχανογραφικο με 10% για τις παραπανω σχολες;
- Τα αθληματα αν καποιος τα περασε στο παρελθον τοτε που εδινε με το 90% ισχυουν ακομη σαν περασμενα; Δηλαδη να περιμενει μονο τις βασεις.
- Αν καποιος δεν πηγε να δωσει αθληματα την χρονια 2010, 2011 και θελει να ειναι υποψηφιος φετος για το 10% μπορει να δωσει φετος τα αθληματα ή ετσι και αλλιως θα τα ξαναδωσουν ολοι φετος ασχετα αν τα περασαν σε προηγουμενη χρονια ή δεν πηγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top