Τα στατιστικά μας στην εξεταστική

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Συνήθως περνατε όλα τα μαθήματα σε κάθε εξάμηνο; ποσα στα πόσα περνάτε;

τι μέσο όρο έχετε στους βαθμούς σας;

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το thread Εξεταστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εξαρτάται.
Τα πουλέν κάνουν το 6/ 6 με 8+.
Οι μέτριοι 3/ 5 με 5- 6 και στο τσακίρ κανά 7.
Οι κακοί 1-2/ 4 με 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου εσάς τους παλιούς, πρώτο έτος με τι μέσο όρο περάσατε τα μαθήματα ( μαζί με Σεπτέμβρη ); Αναφέρομαι κυρίως σε όσους κυνηγάνε βαθμούς γενικά έτσι.

edit: για πρώτο έτος γενικά τι κατώτατο μέσο όρο θα δίνατε για κάποιον που θέλει δυνατό βαθμό πτυχίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
8+
Συνήθως είναι τα πιο εύκολα μαθήματα της σχολής. Μετά στα επόμενα έτη ο μο κατρακυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
8+
Συνήθως είναι τα πιο εύκολα μαθήματα της σχολής. Μετά στα επόμενα έτη ο μο κατρακυλα.

.
8 :hehe: :jumpy: :lol: :smoke: :alljumpy: :beating: ................... :'(
(περισσοτερα φατσακια δε νομιζω οτι εχουν μπει)
α ρε ατιμε ακομα γελαω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
8 :hehe: :jumpy: :lol: :smoke: :alljumpy: :beating: ................... :'(
(περισσοτερα φατσακια δε νομιζω οτι εχουν μπει)
α ρε ατιμε ακομα γελαω:D
Υπάρχουν και βαθμοί 9+.

Τώρα μπορείς να κλάψεις.

Στα 4 χρόνια έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
8+
Συνήθως είναι τα πιο εύκολα μαθήματα της σχολής. Μετά στα επόμενα έτη ο μο κατρακυλα.
Tο 8+ στα μαθήματα που λες, ενώ είναι άκρως εφικτό από άποψη δυσκολίας, η επίτευξη κολλάει στην εξοικείωση του φοιτητή με τη σχολή πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Συνήθως περνατε όλα τα μαθήματα σε κάθε εξάμηνο;

Όχι. Είναι μειοψηφία αυτοί που σε κάθε εξεταστική περνάνε όλα ή σχεδόν όλα τα μαθήματα.
Πρόκειται
είτε για φοιτητές που πραγματικά αγαπάνε το αντικείμενο που σπουδάζουν, διαβάζουν σωστά και μάλλον τους κόβει και λίγο παραπάνω σε σχέση με εμάς τους υπόλοιπους :P
είτε για φυτά που το μόνο που ξέρουν μια ζωή είναι να παπαγαλίζουν και που μόλις τους βάλουν κάποια εργασία που απαιτεί λίγο παραπάνω κριτική σκέψη και πρακτικό μυαλό παρακαλούν τους φοιτητές του 6.5 - 7 για λίγη βοήθεια.

ποσα στα πόσα περνάτε;
Μη μπεις στη διαδικασία σύγκρισης του τι έκανες εσύ με τι έκαναν οι άλλοι. Πραγματικά δεν έχει καμία σημασία.

τι μέσο όρο έχετε στους βαθμούς σας;
Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου εσάς τους παλιούς, πρώτο έτος με τι μέσο όρο περάσατε τα μαθήματα ( μαζί με Σεπτέμβρη );

Ο Μ.Ο. των βαθμών διαφέρει από σχολή σε σχολή.

για πρώτο έτος γενικά τι κατώτατο μέσο όρο θα δίνατε για κάποιον που θέλει δυνατό βαθμό πτυχίου;

Στο 1ο έτος συνήθως ο φοιτητής δεν έχει μάθει να διαβάζει σωστά, με αποτέλεσμα χαμηλούς βαθμούς σε όχι ιδιαίτερα δύσκολα μαθήματα. Μη προβληματίζεσαι από τώρα για τον τελικό Μ.Ο. Στα μεγαλύτερα έτη συνήθως ανεβαίνει.
Αν σ' αρέσει η σχολή και διαβάζεις οι βαθμοί θα έρθουν.

Τα πουλέν κάνουν το 6/ 6 με 8+.
Οι μέτριοι 3/ 5 με 5- 6 και στο τσακίρ κανά 7.
Οι κακοί 1-2/ 4 με 5.
ότι να' ναι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Συνήθως περνατε όλα τα μαθήματα σε κάθε εξάμηνο; ποσα στα πόσα περνάτε;
τι μέσο όρο έχετε στους βαθμούς σας;
Δεν θα βγάλεις ιδιαίτερο συμπέρασμα αν σου πω το μέσο όρο μου και τον συγκρίνεις με τον δικό σου. Στο πρώτο έτος προσπαθείς να προσαρμοστείς και να οργανώσεις ορθολογικά το διάβασμά σου, οπότε λογικό είναι να έχεις κάποιες (βαθμολογικές) απώλειες. Προσωπικά, οι επιδόσεις μου στο 2ο και το 3ο εξάμηνο ήταν πολύ καλύτερες από ό,τι στο 1ο, παρότι ο βαθμός δυσκολίας των μαθημάτων αυξήθηκε. Τον μέσο όρο δηλαδή μου τον ρίχνει το 1ο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Στο πρώτο εξάμηνο δεν ήξερα που παν τα 4. Δεν βοηθούσαν και οι καθηγητές βέβαια(ερωτήματα από κομμάτια εκτός ύλης, τεστ στα εργαστήρια με ερωτήσεις από τα παρακάτω, κοινά θέματα από δυο διδάσκοντες που έκαναν τελείως διαφορετικά πράγματα στο αμφιθέατρο).Ε μέχρι να προσαρμοστείς σ' όλα αυτά σου ρχονται τα 5αρια το ένα πίσω απ' το άλλο. Απ ' το 3ο εξάμηνο άρχισε να στρώνει κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Φταίνε και όλα αυτά που λέτε, αλλά ας πούμε την αλήθεια, μεταξύ μας είμαστε. Κανένας δεν πολυψήνεται για διάβασμα στο 1ο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Φταίνε και όλα αυτά που λέτε, αλλά ας πούμε την αλήθεια, μεταξύ μας είμαστε. Κανένας δεν πολυψήνεται για διάβασμα στο 1ο εξάμηνο.
Σωστό κι αυτό. Οπότε μην αγχώνεστε, έχετε άλλα 7 εξάμηνα(το λιγότερο) για να καλύψετε τις απώλειες του 1ου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στο 1ο 6μηνο (κακά τα ψέμματα) αν έχεις περάσει σε άλλη πόλη θα "χρειαστεί" να μάθεις όλες τις καφετέριες, όλα τα κρασάδικα/ουζερί να κάνεις διάφορες παρέες και πάει λέγοντας. Το διάβασμα πάει λίγο περίπατο. Προσωπικά, αν έχω περάσει 2-3/5 είμαι ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Ποια στατιστικά ρε παιδιά;Αύριο γράφω βιοστατιστική και όλο λέω ότι "σε λίγο" θα διαβάσω!

Ναι,αυτό το εξάμηνο,το διάβασμα ήταν το τελευταίο πράγμα που με απασχόλησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Είδατε τι ωραία είναι τώρα που το παραδεχτήκατε? :P

Προσωπικά, μέχρι και τώρα, στα τελειώματα 3ου εξαμήνου, ψιλοξύνομαι κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. Αλλά όταν καταλάβω ότι πλησιάζει εξεταστική, ε αρχίζω να στρώνομαι λίγο σε ορισμένα μαθήματα. Και εννοείται ότι μέσα στην εξεταστική πέφτει λιώσιμο για να μαζέψω τα ασυμάζευτα. Η ειρωνεία είναι ότι μετά από κάθε εξαντλητική εξεταστική υπόσχομαι να ασχολούμαι πιο συστηματικά. Ίσως το πάρω απόφαση όταν πέσει καλό τσεκούρωμα :P
Νομίζω ότι έφυγα off-topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγω πάντως διάβαζα όλο το εξάμηνο και είμαι και πρώτο έτος.
Έτσι στην εξεταστική ήμουν με χαλαρό διάβασμα ενώ οι άλλοι έτρεχαν να μαζεψουν τα ασυμάζευτα και να παπαγαλίσουν τα πάντα.
4/5 και ΜΟ 8. Μια χαρά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στο 1ο 6μηνο (κακά τα ψέμματα) αν έχεις περάσει σε άλλη πόλη θα "χρειαστεί" να μάθεις όλες τις καφετέριες, όλα τα κρασάδικα/ουζερί να κάνεις διάφορες παρέες και πάει λέγοντας. Το διάβασμα πάει λίγο περίπατο. Προσωπικά, αν έχω περάσει 2-3/5 είμαι ευχαριστημένη.
Θα ''χρειαστεί'' να μάθεις τα πάντα τους πρωτους 3 μηνες? δεν νομίζω...
Βασικά νομίζω πως είναι επιλογή του καθενός, ή θα διαβάσει κανονικά όλο το εξάμηνο χωρίς να στερηθεί και εξοδους, ή θα κάνει ένα μέτριο διάβασμα για να τα πάει όσο καλύτερα στην εξεταστική που θα διαβάζει ακόμα περισσότερο εκείνες τις μέρες, ή θα χρησιμοποιήσει τα παραπάνω..πρέπει να γνωρίσω όλα τα κρασάδικα,γυράδικα της πόλης μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θα ''χρειαστεί'' να μάθεις τα πάντα τους πρωτους 3 μηνες? δεν νομίζω...
Βασικά νομίζω πως είναι επιλογή του καθενός, ή θα διαβάσει κανονικά όλο το εξάμηνο χωρίς να στερηθεί και εξοδους, ή θα κάνει ένα μέτριο διάβασμα για να τα πάει όσο καλύτερα στην εξεταστική που θα διαβάζει ακόμα περισσότερο εκείνες τις μέρες, ή θα χρησιμοποιήσει τα παραπάνω..πρέπει να γνωρίσω όλα τα κρασάδικα,γυράδικα της πόλης μου:P

Kαλά δεν είναι και ζήτημα ζωής και θανάτου. :P Όπως είπες είναι επιλογή του καθενός και εγώ δεν μπόρεσα να αντισταθώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Στο πρωτο εξαμηνο δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα και στο διαβασμα...(to be honest δεν πολυδιαβαζα κατα την διαρκεια του εξαμηνου:redface:).Βεβαια στην εξεταστικη πεθανα να τα βγαλω...απο εδω και περα μια ωρα διαβασμα την μερα οπωσδηποτε.I promise.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
απο εδω και περα μια ωρα διαβασμα την μερα οπωσδηποτε.I promise.:/:
Ναι, σαν τη δίαιτα από Δευτέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top