Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στην Ηλεκτρολογία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!! καταρχην καλη επιτυχια στισ πανελλαδικες και μην ανχονεστε. δεν ειναι τιποτα αν εισαι διαβασμενος.... Ηθελα να ρωτησω, υπαρχουν ατομα απο εδω μεσα η' ατομα που γνωριζεται που θα παρουν την τεχνολογικη κατευθυνση τεχνολογιας και παραγωγης (με τα μαθηματα ηλεκτρολογια και χημαια βιοχημεια) Ρωταω απο περιεργεια καθως εγω ειχα αυτην την κατευθυνση μαζι με δυο φιλαρακια μου και ειμασταν τρεις σε ολο τον νομο ημαθιας!!!!:jumpy: Η αληθεια ειναι πως ολοι με δουλευαν για αυτην την κατευθυνση που πηρα, αλλα εστω και τωρα εχει λαο??? η' παει για ''κλεισιμο''....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!! καταρχην καλη επιτυχια στισ πανελλαδικες και μην ανχονεστε. δεν ειναι τιποτα αν εισαι διαβασμενος.... Ηθελα να ρωτησω, υπαρχουν ατομα απο εδω μεσα η' ατομα που γνωριζεται που θα παρουν την τεχνολογικη κατευθυνση τεχνολογιας και παραγωγης (με τα μαθηματα ηλεκτρολογια και χημαια βιοχημεια) Ρωταω απο περιεργεια καθως εγω ειχα αυτην την κατευθυνση μαζι με δυο φιλαρακια μου και ειμασταν τρεις σε ολο τον νομο ημαθιας!!!!:jumpy: Η αληθεια ειναι πως ολοι με δουλευαν για αυτην την κατευθυνση που πηρα, αλλα εστω και τωρα εχει λαο??? η' παει για ''κλεισιμο''....

3 άτομα από την Ορεστιάδα ήταν σε αυτήν την κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Απο τη Λαρισα παλι κανενας!! Αληθεια, πως σου φανηκε αυτη η κατευθυνση?? Τα πηγες καλα η τελικα το μετανιωσες που την επελεξες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Φιλε μου ειμαι ευχαριστημενος και εγραψα αρκετα καλα αν αναλογησθεις οτι δεν πηγα φροντιστηριο σε ηλεκτρολογια και χημεια βιοχημεια μιας και να ηθελα δεν υπηρχαν τμηματα, ετσι την παλεψα με το μαθημα του σχολειο. ηλεκτρολογια μας εκανε ο φυσικος του σχολειου και χημ-βιοχημ ο χημικος ... Ηλεκτρολογια 19,2 και χημεια βιοχημεια 15,3 Την πρωτεινω ανεπυφηλακτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Φιλε μου ειμαι ευχαριστημενος και εγραψα αρκετα καλα αν αναλογησθεις οτι δεν πηγα φροντιστηριο σε ηλεκτρολογια και χημεια βιοχημεια μιας και να ηθελα δεν υπηρχαν τμηματα, ετσι την παλεψα με το μαθημα του σχολειο. ηλεκτρολογια μας εκανε ο φυσικος του σχολειου και χημ-βιοχημ ο χημικος ... Ηλεκτρολογια 19,2 και χημεια βιοχημεια 15,3 Την πρωτεινω ανεπυφηλακτα!!!

ΑΟΔΕ και Ανάπτυξη πάντως μπορεί να εγγραφες και 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μπα δεν το νομιζω γιατι ΑΟΔΕ ειναι (αποψη μου ετσι...) μια μαλακια και μιση!!! ειναι ισως το πιο ηλιθιο μαθημα ολων των εποχων!!! ετσι αν κατι δεν το αγαπας πως να το διαβασεις... νομιζω με πιανεις... το μαθημα της ηλεκτρολογιας ειναι και γαμω!!! οσο για το μαθημα τησ χημειας-βιοχ επειδη ειναι δυο διαφορετικα βιβλια μην τρομαζεται!!! βιοχημεια ειναι καθαρη θεωρια!!! για την χημεια ειναι οπως της θετικης( οργανικη κ ανοργανη μονο αυτα εχουμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εδω στο Βολο ειμασταν αρκετοι που πηραμε τεχνολογικη1...Πολυ πιο ενδιαφερον κλαδος απο τεχνολογικη 2...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ετσι ρε σεις. μην κολατε σε αυτα που σας λενε οτι και καλα η 2 ειναι ευκολοτερη. αν κατι σε ενδιαφερει και το γουσταρεις καντο και μην ακους κανεναν!!! Χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι που ηταν σαν κι εμενα. πως τα πηγατε??? παρακινηστε και τις νεες "φουρνιες" να ακολουθησουν αυτην την κατευθυνση!!!! Μην κλεισει!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αλεξ/πολη πάντως 150+ άτομα έχουν επιλέξει αυτή τη κατεύθυνση...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
150!!!!!!! Αυτο ειναι... ειλικρινα χαιρομαι!!! Πιστευω πως δεν θα το μετανιωσουν... Μακαρι να μην το μετανιωσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
150!!!!!!! Αυτο ειναι... ειλικρινα χαιρομαι!!! Πιστευω πως δεν θα το μετανιωσουν... Μακαρι να μην το μετανιωσουν...


Ναι,όλοι έβγαλαν πάνω από 16500!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
150!!!!!!! Αυτο ειναι... ειλικρινα χαιρομαι!!! Πιστευω πως δεν θα το μετανιωσουν... Μακαρι να μην το μετανιωσουν...


στο σχολείο μου δεν υπάρχει αυτή η κατεύθυνση καν.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
στο σχολείο μου δεν υπάρχει αυτή η κατεύθυνση καν.....:D
Μην ανησυχεις δεν νομιζω να σε παρεξηγεισουν και πολυ... και σε μας τι ιδιο ισχυε μεχρι που εμφανιστηκαμε εμεις οι "παραξενοι" του σχολειου, για να μην πω του νομού.:D Η αληθεια ειναι πως αν δεν το ψαχναμε μονοι μας για αυτην την κατευθυνση δεν θα την γνωριζαμε κι εμεις...και σιγουρα θα χτυπουσαμε το κεφαλι μας στον τοιχο!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Στο σχολείο μου ήμασταν 5!
Έχω να δηλώσω πως τη λάτρεψα! Η ηλεκρτολογία μακράν το πιο ευχάριστο μάθημα φέτος! Το κακό είναι πως τη ψιλοσνομπάρουν τα φροντηστηρια... Και σε πολλά σχολεία όπως του παιδιού παραπάνω αγνοούν την ύπαρξη της!
Όσο για τους βαθμούς άνετα και με λίγο κόπο γράφεις τα δυο 20άρια! Εγώ έγραψα 20 ηλεκτ. και 19,3 χημεία βιοχημεία αλλά από βλακεία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodwris

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω ΤΕΙ ηλεκτρολογιας στην καβαλα. Αν ειναι ακνεις ας με στειλει κανα μυνημα να μιλησουμε
-----------------------------------------
Εγω ΤΕΙ στην καβαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλυτερα ρε Παιδια ο αλλος κυκλος και τα δυο μαθηματα ειναι αρκετα ευκολα το ΑΟΔΕ απλος διαβασμα και το ΑΕΠΠ απλος να λυνεις ασκησεις τπτ παραπανω στο σχολειο μου το απαγορευουν να το παρουν τα παιδια κανενας καθηγητης δεν τους Συμβουλευει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragda55

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγώ απ'ότι ξερω φετος στο σχολείο μου θα επιλέξουμε 4 άτομα αυτόν τον κυκλο.. μεχρι στιγμής απ' αυτα που εχω κανει στα φροντιστηρια οχι απλα δεν το μετανιωνω αλλα πιστευω πως εκανα την καλυτερη επιλογη (για μένα)..

Εφυγα απ'ο θετική διοτι 1) δεν θα δηλώσω ιατρικες σχολές και 2) ηθελα να γλιτώσω τη βιολογια που ειναι μακραν πιο δυσκολη απο την ηλεκτρολογια

Η χημεία ειναι ιδια με τη θετική και πολυ ευχαριστη καθώς βγαινει ολο το πρωτο κεφάλαιο και μενουν το 2 με τα διαλυματα και το 3 με την οργανική..
και αντι του πρωτου κεφαλαιου εχουμε τη βιοχημεια που εχει μικρη κ ευκολη υλη (μοιαζει κ λιγο με τη βιολογια Β'λυκειου)

οσο για την ηλεκτρολογια επίσης ειναι βατή κ εχει μικρή υλη(απ'οτι μας εξηγησαν στο φροντιστηριο ) και μπορεις να γράψεις ανετα μεγάλο βαθμο..(χωρίς αυτό ομως να σημαίνει πως πρέπει να την υποτιμήσεις κιολας)

γενικά αυτη η κατεύθυνση ταιριαζει λιγο περισσότερο με τη θετική (λόγω της χημείας)

είναι λογικό που δεν την προτιμουν πολλα παιδια που στη Β' λυκείου πηγαιναν τεχνολογική και επιλέγουν τον άλλο κλαδο..
Ανάλογα τι βολευει τον καθενα, δεν λέω πως μια από τις δύο τεχνολογικες ειναι πιο ευκολη γιατι ειναι πολυ υποκειμενικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgos16

Νεοφερμένος

Ο georgos16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω ΤΕΙ ηλεκτρολογιας στην καβαλα. Αν ειναι ακνεις ας με στειλει κανα μυνημα να μιλησουμε
-----------------------------------------
Εγω ΤΕΙ στην καβαλα

με πόσο μπήκες εκεί και όταν τελειώσεις,θα μπορεις να δουλευεις σαν κανονικος ηλεκτρολογος,(επισκευες,συντηρησεις,ηλεκτρολογικες εγκαταστασεις κ.τ.λ.)γιατι με ενδιαφερει αυτη η σχολη που μαλλον σκεφτομαι να την ακολουθησω και ετσι πληροφοριακα θελω να ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

at220

Νεοφερμένος

Η at220 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω του χρονου την τεχνολογικη χημεια-βιοχημεια και ηλεκτολογια μπορειτε να μου πειτε τι περιεχει η ηλεκτρολογία ? ειναι κατι σαν τα πρωτα κεφαλαια φυσικης γπ β λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω του χρονου την τεχνολογικη χημεια-βιοχημεια και ηλεκτολογια μπορειτε να μου πειτε τι περιεχει η ηλεκτρολογία ? ειναι κατι σαν τα πρωτα κεφαλαια φυσικης γπ β λυκειου?

ναι αλλα πιο εξελιγμενα και πιο δυσκολα αλλα οσοι ασχολουνται γραφουνε 95-100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top