Γυαλιά ή φακοί επαφής;

Τί προτιμάτε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Γυαλιά

    Ψήφοι: 13 29.5%
  • Φακοί επαφής

    Ψήφοι: 31 70.5%

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
:)Το καλοκαιρι που μας περασε φορεσα για πρωτη φορα φακους και το αποτελεσμα ηταν τελειο...Απο τοτε δεν εχω βγει εξω ποτε με γυαλια και πραγματικα με βολευουν πολυ!
Εσεις τι προτιματε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eγω πρωτοεβαλα φακους στην Α λυκειου επειδη πηγαινα βολει και δεν με βολευαν τα γιαλια! Απο εκεινη την ημερα... δεν εχω ξαναφορεσει τα γυαλια, παρα μονο μεσα στο σπιτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Eγω πρωτοεβαλα φακους στην Α λυκειου επειδη πηγαινα βολει και δεν με βολευαν τα γιαλια! Απο εκεινη την ημερα... δεν εχω ξαναφορεσει τα γυαλια, παρα μονο μεσα στο σπιτι...

Nαι...:clapup::DΚαι εγω το ιδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Προστέθηκε δημοσκόπηση. :)
Εγώ φόρεσα φακούς επαφής στην 3η γυμνασίου και από τότε δεν έχω βγει έξω με γυαλιά πλην περιπτώσεων.Προτιμώ φακούς επαφής , μακράν καλύτεροι για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εγω παντα γυαλια φοραω γιατι οι προσπαθειες μου με τους φακους επαφης ηταν τελειως αποτυχημενες!!(τη δευτερη φορα εκοψα τον εναν οσο προσπαθουσα να τους βαλω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Πρεπει να ηθελε μεγαλη προσπαθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
εγω παντα γυαλια φοραω γιατι οι προσπαθειες μου με τους φακους επαφης ηταν τελειως αποτυχημενες!!(τη δευτερη φορα εκοψα τον εναν οσο προσπαθουσα να τους βαλω:P)

Xμ,και εγω τον πρωτο καιρο προσπαθουσα και παιδευομουν για ωρες!Στην αρχη τους εβαζα με δυσκολια αλλα οταν ηταν η ωρα να τους βγαλω δεν μπορουσα με τιποτα,ηταν πολυ κουραστικο και κυριολεκτικα μου επαιρνε ωρες ολοκληρες!!:P
Τωρα πλεον το εχω μαθει και η διαδικασια κραταει λιγοτερο και απο 5 λεπτακια!!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χμμ....δυστηχως φακοι επαφης με μυωπια 11 βαθμους + αστυγματισμο βγαινουν πλεον μονο χρονιαιοι....Πριν 2 χρονια αγορασα ενα ζευγαρι φακους επαφης...το προβλημα δεν ηταν να τους βγαλω αλλα να τους βγαλω :( Αφηστε που πηγα σε μια χαζη οφθαλμιατρο που μου μετρησε λαθος τη μυωπια :(( Το αποτελεσμα ηταν 2 βασανιστικες ωρες στο φροντηστηριο αγγλικων :( Απο τοτε δε το επιχειρισα ξανα!Γυαλια και παλι γυαλια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Χμμ....δυστηχως φακοι επαφης με μυωπια 11 βαθμους + αστυγματισμο βγαινουν πλεον μονο χρονιαιοι....Πριν 2 χρονια αγορασα ενα ζευγαρι φακους επαφης...το προβλημα δεν ηταν να τους βγαλω αλλα να τους βγαλω :( Αφηστε που πηγα σε μια χαζη οφθαλμιατρο που μου μετρησε λαθος τη μυωπια :(( Το αποτελεσμα ηταν 2 βασανιστικες ωρες στο φροντηστηριο αγγλικων :( Απο τοτε δε το επιχειρισα ξανα!Γυαλια και παλι γυαλια!!
Πως γινεται να εχεις τοσο μεγαλη μυωπια; Κληρονομικο ή τπτ αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Χμμ....δυστηχως φακοι επαφης με μυωπια 11 βαθμους + αστυγματισμο βγαινουν πλεον μονο χρονιαιοι....Πριν 2 χρονια αγορασα ενα ζευγαρι φακους επαφης...το προβλημα δεν ηταν να τους βγαλω αλλα να τους βγαλω :( Αφηστε που πηγα σε μια χαζη οφθαλμιατρο που μου μετρησε λαθος τη μυωπια :(( Το αποτελεσμα ηταν 2 βασανιστικες ωρες στο φροντηστηριο αγγλικων :( Απο τοτε δε το επιχειρισα ξανα!Γυαλια και παλι γυαλια!!

11+ βαθμους ε; πολυ ειναι!Εγω εχω 5+κατι!Και παλι ειναι πολυ βεβαια:P:P...Απο περιεργεια χωρις γυαλια πως βλεπεις;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
11+ βαθμους ε; πολυ ειναι!Εγω εχω 5+κατι!Και παλι ειναι πολυ βεβαια:P:P...Απο περιεργεια χωρις γυαλια πως βλεπεις;:worry:
Και γω την ιδια απορια εχω,εδω ο φιλος μου ειχε 4.5 μυωπια και αμα του περνες τα γυαλια δεν εβλεπε την τυφλα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotious

Νεοφερμένος

Ο panagiotious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Και εγω εβαλε φακους επαφης το καλοκαιρι :)
και απο τοτε δεν τους αποχωριζομαι με τιποτε :D
Ωστοσο εχω λιγη μυωπια 1,5 βαθμο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω εχω 7.30 μυωπια και πηρα φακους τον σεπτεμβριο...στην αρχη εκανα ενα μιασωρο να τους βαλω αλλα μετα συνηθησα...
τι εχω να πω;; ταλαιπορια ρε παιδακι μου:P αφου περασε ο ενας μηνας που καρατουσαν δεν ξαναπηρα...και δεν ξερω αν θα ξαναπαρω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Και γω την ιδια απορια εχω,εδω ο φιλος μου ειχε 4.5 μυωπια και αμα του περνες τα γυαλια δεν εβλεπε την τυφλα του...

Xαχαχα ναι και εγω που εχω 5 + κατι χωρις γυαλια δεν βλεπω τιποτα,δεν μπορω να δω προσωπα και τετοια και αναρωτιεμαι αφου εγω που εχω 5 δεν βλεπω καλα,ποσο πιο θολα θα βλεπει η κοπελα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
τίποτα απο τα δυο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Έχω υπερβολικά ευαίσθητα μάτια...όταν πηγαίνω στον οφθαλμίατρο για εξέταση, στο πρώτο λεπτό δακρύζουν! Την μία και μοναδική φορά που έβαλα φακούς, για να μπορέσουμε να τους βάλουμε, ο γιατρός μου έβαλε αναισθητικό στα μάτια... Από τότε δεν έχω ξαναπροσπαθήσει. Ίσως σε 1-2 χρόνια... (χλωμό βέβαια αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω γύρω στο 5,5 και στα δύο.Και έβαλα πρώτη φορά φακούς το καλοκαίρι πριν να πάω στη θάλασσα.Κλασικά όπως όλοι δυσκολεύτηκα πολύ την πρώτη βδομάδα στο να τους βάζω και να τους βγάζω.Μετά όμως όλα έγιναν τόσο απλά.Το πόσο ωραίο είναι να είσαι στη θάλασσα και να βλέπεις γύρω σου δεν περιγράφεται!Ή γενικά να κάνεις μπάνιο και να βλέπεις πράγμα αδιανόητο χωρίς γυαλιά!Αφήστε που με τους φακούς αφενός δεν περιορίζεται το οπτικό σου πεδίο και αφετέρου ούτε ενόχληση νιώθεις αλλά βλέπεις και πιο καθαρά!Πλέον είναι καθημερινή συνήθεια αν και αγαπώ και τα γλυκά μου γυαλάκια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
εγω απο τελη β γυμνασιου φοραω φακους....βεβαια τοτε δε φορουσα συνεχεια αλλα τωρα πολυ σπανια βγαινω εξω με γυαλια...με βολευουν πολυ οι φακοι κ νομιζω οτι ειμαι πιο ομορφη χωρις γυαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πως γινεται να εχεις τοσο μεγαλη μυωπια; Κληρονομικο ή τπτ αλλο;

Κληρονομικο :) Και οι 2 μου οι γονεις εχουν μυωπια αλλα ελαχιστη,προφανως ειναι καποιο γονιδιο.Απο 9 μηνων(χωρις πλακα) φοραω γυαλια και ειχα τιτε 2 βαθμους...


11+ βαθμους ε; πολυ ειναι!Εγω εχω 5+κατι!Και παλι ειναι πολυ βεβαια...Απο περιεργεια χωρις γυαλια πως βλεπεις;

Χμμ...σχεδον τιποτα,μονο χρωματα και σχηματα και κινησεις ανθρωπων αλλα ολα ειναι απροσδιοριστα πχ πριν μπω στο μπανιο κοιταω τι χρωμα εχει η συσκευασια του σαμπουαν για να το ξεχωρισω.Ενοειτα πως τα φοραω 16 ωρες το 24ωρο.Πλεον επειδη εχει καταντησει κουραστικο οταν οηγαινω θαλασσα να την απολαμβανω(τα τοπια,τους ανθρωπους (αφου καμια φορα οταν βγαινω απο τη θαλασσα ειμαι σαν χαμενη,προσπαθω να βρω σημαδια για να εντοπισω την ομπρελα ) μπαινω με τα γυαλια,το ξερω ειναι παραξενο αλλα δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση.Τα ματια μου κουραζονται πιο ευκολα και ισως ειναι ενας απο τους λογους που καθυστερω να διαβασω...Βεβαια τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο φαινονται λογο οτι ειναι η καθημερινοτητα μου και σιγουρα υπαροχυν πολυ πιο σοβαρα προβληματα(πχ η αναπηρια) που δυσκολευουν τον τροπο ζωης που το δικο μου <<προβλημα>> ακουγεται γελοιο :)

Ελπιζω να σας καλυψα με τις απαντησεις μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έχω υπερβολικά ευαίσθητα μάτια...όταν πηγαίνω στον οφθαλμίατρο για εξέταση, στο πρώτο λεπτό δακρύζουν! Την μία και μοναδική φορά που έβαλα φακούς, για να μπορέσουμε να τους βάλουμε, ο γιατρός μου έβαλε αναισθητικό στα μάτια... Από τότε δεν έχω ξαναπροσπαθήσει. Ίσως σε 1-2 χρόνια... (χλωμό βέβαια αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία)

Α,ναι;;Και εγω εχω μερικα προβληματα με τα ματια μου!Καθε περιπου 3 μηνες,με πιανει στα ματια μου ενα πραγμα σαν να μου εχει μπει σκουπιδακι ενω στην πραγματικοτητα δεν μου εχει μπει τιποτα..Το επαθα για πρωτη φορα πριν 3 χρονια και απο τοτε συμβαινει καθε 3-4 μηνες οπωσδηποτε!!!Τη πρωτη φορα με ενοχλουσε απιστευτα,εριχνα λιγο νερο,τιποτα.Το ανυπαρκτο σκουπιδακι με ενοχλουσε!Αν δεν πιεζα απαλα τα ματια μου προς τα μεσα δεν μου περναγε με τιποτα!Μετα πηγα στο νοσοκομειο και μου εκαναν την διαγνωση!
Η γιατρος μου ειπε πως ειναι χρονια επιπεφυκιτιδα(δεν ξερω αν το εγραψα σωστα:D)
και θα πρεπει να το συνηθισω γιατι θα το εχω για παντα!!:(
Πολλες φορες δεν το παθαινουν και τα δυο ματια αλλα μονο το ενα και σε οσους γιατρους εχω παει(ακομα και φαρμακοποιους) μου εχουν πει οτι αυτο δεν ειναι καθολου φυσιολογικο καθως τα ματια κανουν την ιδια κινηση, και ο,τι παθαινει το ενα παθαινει και το αλλο!!!:):)

Κληρονομικο :) Και οι 2 μου οι γονεις εχουν μυωπια αλλα ελαχιστη,προφανως ειναι καποιο γονιδιο.Απο 9 μηνων(χωρις πλακα) φοραω γυαλια και ειχα τιτε 2 βαθμους...




Χμμ...σχεδον τιποτα,μονο χρωματα και σχηματα και κινησεις ανθρωπων αλλα ολα ειναι απροσδιοριστα πχ πριν μπω στο μπανιο κοιταω τι χρωμα εχει η συσκευασια του σαμπουαν για να το ξεχωρισω.Ενοειτα πως τα φοραω 16 ωρες το 24ωρο.Πλεον επειδη εχει καταντησει κουραστικο οταν οηγαινω θαλασσα να την απολαμβανω(τα τοπια,τους ανθρωπους (αφου καμια φορα οταν βγαινω απο τη θαλασσα ειμαι σαν χαμενη,προσπαθω να βρω σημαδια για να εντοπισω την ομπρελα ) μπαινω με τα γυαλια,το ξερω ειναι παραξενο αλλα δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση.Τα ματια μου κουραζονται πιο ευκολα και ισως ειναι ενας απο τους λογους που καθυστερω να διαβασω...Βεβαια τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο φαινονται λογο οτι ειναι η καθημερινοτητα μου και σιγουρα υπαροχυν πολυ πιο σοβαρα προβληματα(πχ η αναπηρια) που δυσκολευουν τον τροπο ζωης που το δικο μου <<προβλημα>> ακουγεται γελοιο :)

Ελπιζω να σας καλυψα με τις απαντησεις μου :)
Σοβαρα τοσο μικρη φοραγες γυαλια!!!
Μαλιστα!Μπορω να πω οτι σε καταλαβαινω σε αυτο που ειπες για τη θαλασσα!Ουτε και εγω μπορω να δω την ομπρελα ή την πετσετα γι'αυτο ειμαι μαζι ειτε με τη αδερφη μου ειτε με τις κολλητες μου!!!θα ηθελα πολυ να μπορω να βλεπω οση ωρα ειμαι στην θαλασσα και να χαζευω αλλα αυτο δεν γινεται!!:(
Θυμαμαι που πηγαινα στη Γ'γυμνασιου να δωσω εξετασεις τον Μαιο και οπως προχωρουσα στο δρομο εβγαλα τα γυαλια μου να τα σκουπισω!Ξαφνικα εσπασαν στην μεση,ουτε που προλαβα να τα σκουπησω βασικα!Και ξαφνικα φοβηθηκα τοσο πολυ γιατι θα περναγα κεντρικο δρομο και δεν θα εβλεπα τιποτα...Ευτυχως πηρα τηλ.την κολλητη μου και της ειπα να ερθει γρηγορα να με παρει...Τωρα τελευταια βεβαια νομιζω πως μου εχει ανεβει και η μυωπια ρε γαμωτο...πραγματα που πριν 2 χρονια ας πουμε τα εβλεπα καθαρα τωρα πιεζω πολυ τα ματια μου για να τα δω!!:(:(
Α,καλα σιγουρα υπαρχουν πιο σοβαρα προβληματα δεν το συζητω!!Τι θα λεγαμε στη περιπτωση ενος τυφλου δηλαδη;
Θα μας ελεγε,προτιματε να φορατε γυαλια και ας βλεπετε θολα οταν πηγαινετε στη θαλασσα ή να μην βλεπετε τιποτα;

Και εγω εβαλε φακους επαφης το καλοκαιρι :)
και απο τοτε δεν τους αποχωριζομαι με τιποτε :D
Ωστοσο εχω λιγη μυωπια 1,5 βαθμο :)

:D:DΤυχερουλη τιποτα δεν εχεις σχεδον!!!

Εγώ πάντως έχω γύρω στο 5,5 και στα δύο.Και έβαλα πρώτη φορά φακούς το καλοκαίρι πριν να πάω στη θάλασσα.Κλασικά όπως όλοι δυσκολεύτηκα πολύ την πρώτη βδομάδα στο να τους βάζω και να τους βγάζω.Μετά όμως όλα έγιναν τόσο απλά.Το πόσο ωραίο είναι να είσαι στη θάλασσα και να βλέπεις γύρω σου δεν περιγράφεται!Ή γενικά να κάνεις μπάνιο και να βλέπεις πράγμα αδιανόητο χωρίς γυαλιά!Αφήστε που με τους φακούς αφενός δεν περιορίζεται το οπτικό σου πεδίο και αφετέρου ούτε ενόχληση νιώθεις αλλά βλέπεις και πιο καθαρά!Πλέον είναι καθημερινή συνήθεια αν και αγαπώ και τα γλυκά μου γυαλάκια!:)

Συμφωνω και επαυξανω!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top