Στέκια στην Θεσσαλονίκη

anastasia_1

Νεοφερμένος

Η anastasia_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
παιδια, κανενα μαγαζι στο στυλ που ανέφερα , μηπως γνωριζετε??:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
παιδια, γωνριζετε καποιο μαγαζι που να παιζουν συγκροτηματα live?σε alternative rock κατα προτιμηση :P

παιδια, κανενα μαγαζι στο στυλ που ανέφερα , μηπως γνωριζετε??:whistle:

:hmm:Το eightball φέρνει κατά καιρούς διάφορα live από νεανικά συγκροτήματα (έχουν παίξει συμμαθητές μου εκει και έχω πάει).
Και ο "Παπαγάλος" επίσης έχει live. Ερασιτεχνικά πάντα όλα αυτά, μη φανταστείς φίρμες.

Για μπύρα εμένα μ' άρεσε πολύ το Bolivar στην Ναυαρίνου (δεν έχει και ΤΗΝ ποικιλία ούτε είναι πολύ μεγάλο, αλλά έχει πολύ καλή μουσική και εξυπηρετικό σέρβις).
Βαλαωρίτου εννοείται, και Ικτίνου (αλλά όχι σε όλα).
Για κρασάδικα πίσω από τη Ροτόντα.
Σε clubs δεν πάω οπότε δεν έχω άποψη. :)
Πλατεία ναυαρίνου για παιχνιδάδικα άμα θες να καείς με τίτσου και πόκερ (Λολ και σνομπ). Harry's Spot καλή φάση αλλά κάθεσαι 2 ώρες και φεύγεις με ημικρανία, είτε στη Σβώλου είσαι, είτε στην Αγγελάκη.
Και μια κατηγορία που δεν πιάσαμε: Για καραόκε, το Red Road στην καμάρα κοντά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Mία πολύ γλυκιά καφετέρια(ας την πούμε, καθόλου εμπορική), είναι η Πάστα Φλόρα στην Ικτίνου.
Συμφωνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Και μια κατηγορία που δεν πιάσαμε: Για καραόκε, το Red Road στην καμάρα κοντά:P
ή ακριβώς δίπλα, ο Ωκεανός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Α αυτό δε το ήξερα.
Πάω να πάρω τηλ την κολλητή μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Εγώ έχω πίει άπειρους καφέδες στο snob στην Ναυαρίνου.
Είναι γεμάτο φοιτητοπαρέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα άσε άσε είναι καψιμο το Λολ και το Σνομπ, αλλά ωραίο κάψιμο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
να προσθέσω και το καφωδείο ελληνικό που πήγα πρόσφατα πρώτη φορά(πως μου χε ξεφύγει τόσο καιρό??) και ενθουσιάστηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
παιδια, γωνριζετε καποιο μαγαζι που να παιζουν συγκροτηματα live?σε alternative rock κατα προτιμηση :P

Απυρα μωρια.Ειναι καταπληκτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Το καφωδείο ελληνικό μου άρεσε πάρα πολύ. Η διακόσμηση εκεί μέσα μου άρεσε τρομερά. Μέχρι και διακοσμητικό ποδήλατο είχε! Αυτό το απυρα μωρια που είναι ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το καφωδείο ελληνικό μου άρεσε πάρα πολύ. Η διακόσμηση εκεί μέσα μου άρεσε τρομερά. Μέχρι και διακοσμητικό ποδήλατο είχε! Αυτό το απυρα μωριαπου είναι ???
Ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω που είναι.
Βασικά,τόσα χρόνια ζώ εδώ και το ακούω πρώτη φορά. ο.Ο

Κατατοπίστε μας. :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ειναι στη βασιλεως ηρακλειου (πανω απο τα λαδαδικα περιπου,παραλληλη στην τσιμισκη ειναι αυτη).Βρισκεται μεσα σε μια στοα.Τωρα βεβαια ειναι κλειστα λογω ανακαινισης,αρχες δεκεμβρη θα ξανανοιξει :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ειναι στη βασιλεως ηρακλειου (πανω απο τα λαδαδικα περιπου,παραλληλη στην τσιμισκη ειναι αυτη).Βρισκεται μεσα σε μια στοα.Τωρα βεβαια ειναι κλειστα λογω ανακαινισης,αρχες δεκεμβρη θα ξανανοιξει :Ρ
Οh,merci. ^^

Θα περάσουμε καμιά βόλτα μόλις ανοίξει. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Πήγε κανείς στον Πανούση που τραγουδάει στο Stage στα σφαγεία ?? Για να μας πει εντυπώσεις, τιμές, γενικά αν αξίζει τον κόπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Απο ρεμπεταδικα εχω παει ως τωρα στην φωλια του κοκορα και στο ουρανιο τοξο....Απο την φωλια του κοκορα εφυγα οκ αλλα απο το ουρανιο τοξο με βοηθησαν για να βγω εξω.... Αυτα παθαινεις οταν πινεις 5 κιλα κρασι 4 ατομα!!!!!!!!! Αρα προτεινω ουρανιο τοξο στην Παπαφη!

τώρα (εφόσον τώρα έχω πάει στο ουράνιο τόξο) μπορώ να καταλάβω τι εννοείς συνάδελφε..και εμένα με μάζευαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ξερετε καποια μαγαζια για ποτο με happy our? αν ξερετε please πειτε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Είχα κάνει κάποτε έναν οδηγό φοιτητικής ζωής για τη Σαλόνικα.Θα τον αναδημοσιεύσω here:
Για καφέ:


  • Πτυχείο:πίνουμε τον κλασσικό φραπέ,λέμε για τα rehearsals της extreme brutal metal/hardcore street punk/technical -core μπάντας μας και παίζουμε τάβλι.
  • Δώμα:πίνουμε φραπέ με ρούμι (το γνωστό σε όλους φραπόρουμο),και κάνουμε ακριβώς τα ίδια με παραπάνω.
  • Μανιφέστο:Συζητάμε αποκλειστικά για την πτώση του υπαρκτού σοσιαλισμού,την αλτουσεριανή σχολή και τον στρουκτουραλισμό,τον Μάη του '68,τα κινήματα των πλατειών,την αραβική άνοιξη,την απεργία των Χαλυβουργών,και λοιπά πολιτικά ζητήματα,συνήθως με την παρουσία πρωτοετών (κατά προτίμηση του θηλυκού φύλου),για πουλ-μουρ.
  • Bolivar:Μαζεύει -νακια (if you know what I mean...I think you always know what I mean)
  • Stones:Τίποτα,απλά αρέσει στον φίλο μου τον Αλέξη.
Για μπύρα:


  • Silver Dollar:Πηγαίνουμε αποκλειστικά μπακουροπαρέα,σιχτιρίζουμε τον Παναθλιότατο Βεελζεβούλη για την αγαμία μας,κάνουμε μια απέλπιδα προσπάθεια καμακιού στη σερβιτόρα με τις βυζοτορπίλες,πίνουμε ιρλανδέζικες μπύρες (Guinness, Murphys),μας κερνάνε pop corn και συζητάμε για τις νέες κυκλοφορίες από Korpiklaani, Eluveitie, Ensiferum, Agalloch, Amorphis, Bathory, Empyrium, Summoning και άλλες μπάντες folk metal/doom-gothic αισθητικής.
  • Dizzy Dolls:Πηγαίνουμε μεγάλη παρέα,πίνουμε αποκλειστικά βαρελίσιες μπύρες μονίμως (το χέρι δεν πρέπει να μείνει άδειο-με το που αδειάζεις,refill),παίζουμε μπιλιάρδο,την πέφτουμε σε ό,τι κινείται (όχι σε άντρες με δερμάτινα παντελόνια,όσο ωραίο, μικροσκοπικό, καλοσχηματισμένο, λαχταριστό και σφιχτό κωλαράκι και αν έχουν) και μπλέκουμε σε καυγά με κάποια rival παρέα μακρυμούσηδων (προτεινόμενες αιτίες: κομπλιμάν στην bottom bitch του alpha male της αγέλης, accusation για cheating/προσβλητικά,demeaning σχόλια για το skill των άλλων στο μπιλιάρδο,αποστέρηση ζωτικών πόρων-δηλαδή χύσιμο μπύρας) μέχρι μια απ'τις δύο παρέες να αναγκαστεί να αποχωρήσει.
  • Άδυτο:Πηγαίνουμε επειδή χωρίσαμε,κοπήκαμε σε κάθε μάθημα στη σχολή,μας έκαναν έξωση απ'το σπίτι μας,μάθαμε ότι ο πατήρ μας είναι night-time τραβέλι και γενικά γιατί all the misfortune and agony of the world has rested upon our shoulders,οπότε είμαστε ο αινιγματικός ξένος στην άκρη του bar που δεν μιλάει,πίνει και καπνίζει,έχει μια ουλή across the right side of his face,έχει ταλαιπωρημένα ρούχα,και όταν θα φύγει,κάποια μάνα θα μείνει να κλαίει τα αδικοχαμένα παιδιά της,από εκεί που θα περάσει.
  • Τσέχικη (στη Βαλαωρίτου):Γιατί έχει ωραίες μπύρες.
  • Buba Mara:Same as above.
Για αργιλέ:

  • Souk:Γιατί συνδυάζει ήρεμη ατμόσφαιρα με classic rock ατμόσφαιρα,και επειδή ξέρουμε και τη σερβιτόρα.Τον αργιλέ μας τον συνοδεύουμε με absinthe αναμμένο.
  • Ραχάτι:Δεν πάμε γιατί δεν έχει θέσεις.
  • Bellino:Πηγαίνουμε γιατί έχει ποικιλία γεύσεων και μια απ'αυτές is named after a friend.Συνοδεύουμε τη βραδιά με πληθώρα φαλλοκρατικών αστείων,αμπελοφιλοσοφίες και γέλια-κτηνωδία.
Για κρασιά/ρακόμελα:


  • Βαβυλώνα:Γιατί έχει το καλύτερο μάπα κρασί,ένα λίτρο ημίγλυκο μόνο με πέντε ευρά,το οποίο κατεβάζουμε μέσα σε ένα σύννεφο καπνού απο φτηνά τσιγάρα,κάνοντας συνεχείς προπόσεις,φτύνοντας λέξεις με κόκκινα μάγουλα και ακούγοντας μεταλλιές απ'τη μουσική παράδοση του μαγαζιού.
  • Ραστώνη:Δεν πάμε γιατί δεν έχει θέσεις.
Αυτός ήταν ένας μίνι Οδηγός Επιβίωσης στη Θεσσαλονίκη,ευγενική προσφορά του Crowley σε όλο το φοιτηταριάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Nice. ^ Στα μισά πηγαίνω και εγώ όποτε είμαι Θεσσαλονίκη.
Το Βοlivar έχει και καλή μουσική όταν θέλει. :P Και το βράδυ είναι καλά για καμιά μπύρα,όχι μόνο για καφέ.
Άδυτο δεν έχω πάει καθόλου. Silver Dollar μου αρέσει.

Mια καλούλα μπυραρία είναι και το Τhe Bristol Pub,κάπως έτσι.
Ανεβαίνεις με το 8 από κέντρο και σε βγάζει μπροστά ακριβώς. Στάση 25ης Μαρτίου κατεβαίνεις.
Από μουσική δεν λέει πολλά,αν ακούτε metal και λοιπά.
Αλλά έχει κάποιες εκλάμψεις με Τhe Cure,Depeche Mode. Και καλή μπύρα.

Για καφέ στο Πτυχείο είχα πάει ένα απόγευμα και είχα κόψει φλέβα από τους πολύ ήπιους τόνους της ροκ που έπαιζε. Αλλά για να κάτσεις για έναν καφέ,καλό είναι.

Σε αυτή την τσέχικη στην Βαλαωρίτου πρέπει να πάω επειγόντως γιατί δεν την έχω τιμήσει ακόμα.
Φχαριστούμε για το πόστ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Το Monroe Entertainment Group τι σοη μαγαζι ειναι? εχει παει κανεις? Αν ξερετε πειτε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το Monroe Entertainment Group τι σοη μαγαζι ειναι? εχει παει κανεις? Αν ξερετε πειτε μου

Καλό είναι. Λίγο hipster, αλλά οκ. Δεν θυμάμαι το λόγο αλλά έχω κάνει εμπάργκο σ'αυτό το μαγαζί. Μάλλον επειδή σπρώχνει πολύ τα Entertainment μπλουζάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top