Εισάγονται οι μαθητές με τα "λάθος" μηχανογραφικά

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
1)Αν δεν το ηξεραν οχι απλα δεν αξιζουν να πανε πανεπηστιμιο αλλα ουτε καν να βγουν στην κοινωνια
........................................................................................................................
Οτι και να εγινε για μενα ειναι ΜΟΓΓΟΛΟΙ δεν πα να εχουν βγαλει και 20.000...

Με τρομάζεις φίλε. Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε μια φυλακή και να τους κλείσουμε μέσα, ούτως ώστε "ούτε καν να βγουν στην κοινωνία"; Ή, ακόμα καλύτερα, να τους στείλουμε στη χώρα τους τη Μογγολία; Δε μπορώ να πιστέψω ότι μιλάει έτσι ένα παιδί 18 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λάθος κίνηση. Οι 41 θέσεις έπρεπε να ήταν για όλους όχι μόνο γι αυτούς που έκαναν λάθος μηχνογραφικό και να μπει πλαφόν βαθμολογια πάνω απο τη βάση του 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Λάθος κίνηση. Οι 41 θέσεις έπρεπε να ήταν για όλους όχι μόνο γι αυτούς που έκαναν λάθος μηχνογραφικό και να μπει πλαφόν βαθμολογια πάνω απο τη βάση του 90%

οκ, ενταξει, το ερωτημα ομως ειναι "ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΕΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ?":hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Καλά αυτές οι απολυτότητες με τρελαίνουν, "ήταν τέρας ανευθυνότητας και τώρα Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ έγινε απόλυτα συνεπής". Θες την προσωπική μου γνώμη; Μετά από τόσα παρακάλια και να τον πέρναγαν πάλι το ίδιο θα τον επηρέαζε. Γιατί θα ήξερε ότι πρώτον στο παρατρίχα το σωσε και δεύτερον ότι δεν θα υπάρξει δεύτερη ευκαιρία.
Εξάλλου τέτοια λάθη γίνονται κατά κύριο λόγο μη σκόπιμα δηλαδή και να την πάθεις δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να την ξανά πατήσεις. Όχι απαραίτητα στο συγκεκριμένο σημείο αλλά οπουδήποτε αλλού. Ανθρώπινα λάθη είναι αυτά δεν αποφεύγονται ούτε είναι θέμα επιλογής.
Αλλά τώρα άσχετα από αυτό, φυσικά το ένα παράδειγμα που μου παραθέτεις δεν είναι παρά ένα τεκμήριο και δεν αποδεικνύει τίποτα.
Και επίσης για όνομα του διαβόλου πώς γίνεται να μου συγκρίνεις το κόψιμο ενός μαθήματος σε μια εξεταστική από το χάσιμο των πανελληνίων; Δηλαδή οκ πες μου δεν έχω περάσει εξεταστικές, δεν ξέρω κλπ αλλά αρνούμαι να δεχτώ ότι είναι το ίδιο πράγμα, από άποψη άγχους και μόνο. Υπάρχουν άτομα που έχουν αυτοκτονήσει έπειτα από αποτυχία στις πανελλήνιες δεν θεωρώ ότι μιλάμε για την ίδια κατάσταση.
Ό,τι πεις. Δεν περιμένω κιόλας κάτι περισσότερο από κάποιον που είναι έξω από το χορό.
Υγ. Παρακάλα να μη βρεθείς σε παραπλήσια θέση, να χρωστάς κοφτήρι μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Λάθος κίνηση. Οι 41 θέσεις έπρεπε να ήταν για όλους όχι μόνο γι αυτούς που έκαναν λάθος μηχνογραφικό και να μπει πλαφόν βαθμολογια πάνω απο τη βάση του 90%

οκ, ενταξει, το ερωτημα ομως ειναι "ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΕΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ?":hmm:
Δεν έγινε πλήρωση κενών θέσεων. Δόθηκαν ΕΠΙΠΛΕΟΝ 41 θέσεις με την απόφαση της Υπουργού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δόθηκαν ΕΠΙΠΛΕΟΝ 41 θέσεις με την απόφαση της Υπουργού.

γι' αυτο λεω κι εγω πως κατι μου βρωμαει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Το λινκ στη διαύγεια για να δείτε αναλυτικά ποιες θέσεις δόθηκαν:
static.diavgeia.gov.gr/doc/45Ο49-Η9Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Aπο οσο θυμαμε φιλτατε challenger πηγα σε τεχνολογικη σχολη και οχι στην Φιλοσοφικη ουτε καν θα μου χρησιμευση η ορθογραφια οποτε δεν βλεπω το point στο σχολιο σου.....:whistle:
Και για να γινω και εγω λιγο πιο κακως,τουλαχιστον εγω δεν ξερω ορθογραφια αλλοι δεν ξερουν καν μαθηματικα και φυσικη και μπηκαν σε σχετικη σχολη,ονοματα δεν λεω....

Αυτη η καραμελα με την ορθογραφια εχει γινει κουραστικη,αμα δεν εχετε τι να πειτε απλα ΤΟΥΜΠΕΚΙ,μην καταντατε σαν τα ρεζιλικια που βλεπουμε στα παραθυρα στην τηλεοραση...Οποιος καταλαβε καταλαβε....

Οσο για το αν ενας 18χρονος μιλαει ετσι,απλα και λιγα λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
μπουριυμε να βρουμε τις βαθμολογιες αυτων που περασαν στις εξτρα 41 θεσεις ?? γιατι κατι δεν παει καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν βλέπω πάντως και πολλούς αριστούχους που έλεγαν...
(κρίνω από τις σχολές φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μπουριυμε να βρουμε τις βαθμολογιες αυτων που περασαν στις εξτρα 41 θεσεις ?? γιατι κατι δεν παει καλα!
Για πες ρε λαγωνικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
... έπρεπε ... να μπει πλαφόν βαθμολογια πάνω απο τη βάση του 90%
Προφανώς αυτό ίσχυσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πραγματικό παράδειγμα. Νεανίας ολίγον τι αμελής αποφασίζει να μαζέψει τα άφθονα μαθήματα που χρωστά. Κάνει δήλωση μαθημάτων κανονικά με κάποια μαθήματα. Δίνει ένα κοφτήρι μάθημα με άψογο διάβασμα, βγαίνουν τα αποτελέσματα πουθενά ο βαθμός. Μιλά με καθηγητή, του λέει εύγε, πήρες 9, αλλά ρώτα γραμματεία γιατί δεν το πέρασαν. Ρωτά εκεί και τον ενημερώνουν ότι δεν το είχε δηλώσει, άρα δεν του περάστηκε βαθμός. Κλάμα, υστερία, κακό παρακάλεσε, εκβίασε όμως έπεσε σε τοίχο. Τελικά το πέρασε μετά από 3 προσπάθειες. Έκτοτε έγινε υπόδειγμα συνεπούς ανθρώπου.
Κάνε τις αναγωγές σου και συνέχισε να χαϊδευεις αυτιά.

Σύμφωνω σε όλα τα objection raised by vasilis,plus one more:εσένα τι σε νοιάζει αν θα είναι συνεπής ή όχι?Πατέρας του είσαι?Σ'επηρεάζει σε κάτι η ζωή αυτού του φοιτητή?

Αν κάποιος κάνει λάθος, είναι λογικό να υπάρχει μία επίπτωση. Μόνο στην Ελλάδα έχουμε μάθει να μην υπάρχουν καθόλου επιπτώσεις για το τίποτα.

Απ'ότι φαίνεται,σε άλλη Ελλάδα ζούμε,αγαπητή Ρεβέκκα.Τι να πω,εγώ φαίνεται έχω μάθει την Ελλάδα κάτω απ'το Μαρούσι και πάνω απ'τη Γλυφάδα.
Πάντως η λογική σου,overwhelms me.Τι πάει να πει "αν κάποιος κάνει λάθος"?Τι είναι αυτό,η μεταφυσική τιμωρία που θα του ρίξει ο Yahweh?Επίτηδες το έκανε το λάθος?Όχι.Μπορεί να λυθεί το λάθος του με έναν εύκολο τρόπο?Ναι.Θα επηρεάσει κανέναν αρνητικά αυτή η λύση?Όχι.So?Με τη λογική σου,και όσους τρώνε πολλά λιπαρά και πάνε για bypass,να μην τους εγχειρίζουμε,γιατί να μωρέ,τιμωρία,they had it comin'.

Το θέμα δεν είναι να είμαστε αλάθητοι. Το θέμα είναι να δεχόμαστε δικαίως τις επιπτώσεις των λαθών μας.

Φυσικά,αφού ζούμε σε μια κοινωνία δικαιοσύνης,όπου κανείς δεν εκμεταλλεύεται κανέναν,κάθε στραβό διορθώνεται αμέσως,οπότε να μωρέ,it's only fair αν γίνει πατατιά to pay the price.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Απ'ότι φαίνεται,σε άλλη Ελλάδα ζούμε,αγαπητή Ρεβέκκα.Τι να πω,εγώ φαίνεται έχω μάθει την Ελλάδα κάτω απ'το Μαρούσι και πάνω απ'τη Γλυφάδα.
Πάντως η λογική σου,overwhelms me.Τι πάει να πει "αν κάποιος κάνει λάθος"?Τι είναι αυτό,η μεταφυσική τιμωρία που θα του ρίξει ο Yahweh?Επίτηδες το έκανε το λάθος?Όχι.Μπορεί να λυθεί το λάθος του με έναν εύκολο τρόπο?Ναι.Θα επηρεάσει κανέναν αρνητικά αυτή η λύση?Όχι.So?Με τη λογική σου,και όσους τρώνε πολλά λιπαρά και πάνε για bypass,να μην τους εγχειρίζουμε,γιατί να μωρέ,τιμωρία,they had it comin'.

Φυσικά,αφού ζούμε σε μια κοινωνία δικαιοσύνης,όπου κανείς δεν εκμεταλλεύεται κανέναν,κάθε στραβό διορθώνεται αμέσως,οπότε να μωρέ,it's only fair αν γίνει πατατιά to pay the price.

Αν αυτά είναι τα σύνορά σου για την Ελλάδα, μέσα είμαι!:)

Αν δεν είναι λάθος και είναι αμέλεια, είναι ακόμα χειρότερα. Χτυπιούνται και λένε ότι Γ' Λυκείου είναι η σημαντικότερη χρονιά, προετοιμάζονται αιώνες (που λέει ο λόγος) για τις εξετάσεις και για το μηχανογραφικό, και από την τεράστια προετοιμασία, ξεχνάνε να κάνουν το σοβαρότερο βήμα...Ναι...πολύ λογικό...

Το να εφεύρουμε νέες θέσεις στα ΑΕΙ και ΤΕΙ είναι ο εύκολος τρόπος...;Αν ναι, τότε έχουμε διαφορετική αίσθηση του εύκολου.

Τι σημασία έχει λοιπόν, για την κοινωνία μας αν γίνεται άλλη μια παπαριά; Δεν πειράζει. Το σύστημα της Ελλάδας όλους τους παπάρες τους σηκώνει. Και θα το φτιάξει το λαθάκι τους. Τώρα ήταν το μηχανογραφικό. Μετά θα είναι η φορολογική δήλωση όπως είπε κάποιος πιο πάνω. So what;

Υπάρχουν κάποιες υποχρεώσεις και κάποια δικαιώματα. Δεν μπορείς να έχεις μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Είναι τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σύμφωνω σε όλα τα objection raised by vasilis,plus one more:εσένα τι σε νοιάζει αν θα είναι συνεπής ή όχι?Πατέρας του είσαι?Σ'επηρεάζει σε κάτι η ζωή αυτού του φοιτητή?
Αν δε θες να καταλάβεις κάποια απλά πράγματα, για τους όποιους λόγους, αυτό αφορά εσένα και μόνο. Συνέχισε τις βαρύγδουπες δηλώσεις σου, δεν τρέχει μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
οκ, ενταξει, το ερωτημα ομως ειναι "ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΕΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ?":hmm:

Δεν έμειναν κενές, ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ θέσεις.

Aπο οσο θυμαμε φιλτατε challenger πηγα σε τεχνολογικη σχολη και οχι στην Φιλοσοφικη ουτε καν θα μου χρησιμευση η ορθογραφια οποτε δεν βλεπω το point στο σχολιο σου.....:whistle:
Και για να γινω και εγω λιγο πιο κακως,τουλαχιστον εγω δεν ξερω ορθογραφια αλλοι δεν ξερουν καν μαθηματικα και φυσικη και μπηκαν σε σχετικη σχολη,ονοματα δεν λεω....

Αυτη η καραμελα με την ορθογραφια εχει γινει κουραστικη,αμα δεν εχετε τι να πειτε απλα ΤΟΥΜΠΕΚΙ,μην καταντατε σαν τα ρεζιλικια που βλεπουμε στα παραθυρα στην τηλεοραση...Οποιος καταλαβε καταλαβε....

Οσο για το αν ενας 18χρονος μιλαει ετσι,απλα και λιγα λεω...

Η ορθογραφία δηλαδή να ξέρεις να γράφεις σωστά τη μητρική σου γλώσσα, κουραστική και αχρείαστη; Τι να πει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
να την πω την κακια μου?
θα την πω..... :P
για να ειναι καποιος 18 ετων και να μην ξερει να συμπληρωσει σωστα μια αιτηση και να την υποβαλει οπως πρεπει τοτε ΒΡΑΣΤΑ και τους μεγαλους βαθμους και τα πανεπιστημια.
ελεος ρε παιδια λιγη υπευθυνοτητα.....:/:
φανταζομαι τι εχει να γινει μετα στο πανεπιστημιο που θα πανε με τις δηλωσεις μαθηματων και ολα τα εγγραφα που πρεπει να συμπληρωνεις καθε τοσο.Ειναι αξιοι της μοιρας τους:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγω την δική μου χαζομάρα την πληρώνω με κορόιδευαν να ξαναδώσω. Έκανα τα 2 λάθη που κορόιδευα 1ον αφου έστειλα το μηχανογραφικό μετάνιωσα για το πως έβαλα τις σχολές και το πιο σημαντικό να μην δηλώσω σωστά την ειδική κατηγορία, την δήλωσα μόνο στο μηχανογραφικό όταν το έκανα μου πέρασε από το μυαλό και πως θα ξέρουν ότι λέω αλήθεια άλλα δεν το έψαξα αφού και οι 2 καθηγήτριες που ήρθαν να το δουν δεν είπαν τίποτα με αποτέλεσμα να χάσω τη σχολή έτσι πως το είχα δηλώσει με την ειδική κατηγορία θα έμπαινα πρώτη στο ΤΕΙ Λάρισας στη νοσηλευτική και με τον βαθμό μου έχασα τη νοσηλευτική Καβάλας για 13 μόρια. Η ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΚΑΙ Η ΑΝΕΥΘΥΝΌΤΗΤΑ ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Συγγνωμη , κ εγω ειμαι ασχετη απο Η/Υ ,αλλα πρωτον πηγα στο σχολειο για να κανω το μηχανογραφικο μου κ μετα θα μπηκα πανω απο εκατο φορες στο συστημα για να δω οτι πραγματι ειχαμε οριστικοποιησει με τον καθηγητη της πληροφορικης το μηχανογραφικο μου κ κατ απαιτηση του πατερα μου το εκτυπωσα κιολας. γιαυτο μου φαινεται περιεργο οτι καποιοοι εκανα λαθος. Τι να πω ομως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αν δεν είναι λάθος και είναι αμέλεια, είναι ακόμα χειρότερα. Χτυπιούνται και λένε ότι Γ' Λυκείου είναι η σημαντικότερη χρονιά, προετοιμάζονται αιώνες (που λέει ο λόγος) για τις εξετάσεις και για το μηχανογραφικό, και από την τεράστια προετοιμασία, ξεχνάνε να κάνουν το σοβαρότερο βήμα...Ναι...πολύ λογικό...

Δεν ξέρω ποιοι χτυπιούνται,αν όλοι χτυπιούνται,σε τι βαθμό χτυπιούνται.Δεν με νοιάζει κιόλας.Δεν με νοιάζει κατά πόσο θεωρεί ο κάθε μαθητής σημαντικές τις πανελλήνιες στη ζωή του,ούτε μπορώ να το ξέρω.Όπως επίσης δεν μπορώ να ξέρω τι ζωή ζει ο κάθε μαθητής.Αν έχει εύκολη πρόσβαση στο Ίντερνετ,αν έχει εξοικείωση με αυτό,αν απλά ήταν αφηρημένος,αν του έτυχε κάτι,αν,αν,αν.Δεν τα ξέρω,δεν με νοιάζουν.Οκ,έκανε μια μαλακία.Κατά λάθος,ή όχι,μικρή η διαφορά.Σημασία έχει ότι αυτή η μαλακία ισοδυναμεί με ταλαιπωρία αυτού του παιδιού,ενώ η διόρθωσή της,ισοδυναμεί με λύτρωση του παιδιού και δεν έχει καμία απολύτως αρνητική συνέπεια για εμάς τους υπόλοιπους.Οπότε,γιατί όχι?Εκτός και αν κάποιος είναι χαιρέκακος,δεν βλέπω κάποιο λόγο να μη θέλει να λυθεί η ταλαιπωρία αυτών των παιδιών.

Το να εφεύρουμε νέες θέσεις στα ΑΕΙ και ΤΕΙ είναι ο εύκολος τρόπος...;Αν ναι, τότε έχουμε διαφορετική αίσθηση του εύκολου.

41 νέες θέσεις δημιουργήθηκαν,σε 500 (και βάλε) σχολές πανελλαδικώς.Γιατί να είναι δύσκολο?

Τι σημασία έχει λοιπόν, για την κοινωνία μας αν γίνεται άλλη μια παπαριά; Δεν πειράζει. Το σύστημα της Ελλάδας όλους τους παπάρες τους σηκώνει. Και θα το φτιάξει το λαθάκι τους. Τώρα ήταν το μηχανογραφικό. Μετά θα είναι η φορολογική δήλωση όπως είπε κάποιος πιο πάνω. So what;

Ούτε καν.Απλά το σύστημα (και δεν θα πω της Ελλάδας,γιατί δεν είναι της Ελλάδας το σύστημα),βασίζεται στην παπάρα,η οποία εξυψώνει μερικούς ενώ τους πολλούς τους έχει στα σκατά.Εμένα το πρόβλημα μου είναι με τους πάνω,δεν θα στραφώ ενάντια σ'αυτούς που είναι στην ίδια θέση μ'εμένα.

Υπάρχουν κάποιες υποχρεώσεις και κάποια δικαιώματα. Δεν μπορείς να έχεις μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Είναι τόσο απλό.

Μόνο που δεν μας ρώτησε κανείς,ούτε για τις πρώτες,ούτε για τα δεύτερα!

Αν δε θες να καταλάβεις κάποια απλά πράγματα, για τους όποιους λόγους, αυτό αφορά εσένα και μόνο. Συνέχισε τις βαρύγδουπες δηλώσεις σου, δεν τρέχει μία.

Κοίταξε,το όλο ιντερνετικό attitude που υπάρχει σε πολλούς χρήστες,σε στυλ:

μ'αφήνει αδιάφορο.Αν έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο,πες το,αλλιώς μην πρήζεις αρχίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top