Κολλέγιο για Οικονομικά

Lianna08

Νεοφερμένος

Η Lianna08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας, φετος εδωσα πανελληνιεσ και απετυχα παταγοδως! :'(
τεσπα δεν θα με παρει απο κατω γι αυτο και ζηταω την γνωμη σας για καποιο κολλεγιο στην αθηνα ποσο ειναι περιπου τα διδακτρα και τον χρονο φοιτησης.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Τ.

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σου Λιάννα,δεν είσαι η μόνη που απέτυχες :(...εφόσον θέλεις να ακολουθήσεις τον κλάδο των οικονομικών γιατί δεν σκέφτεσαι σοβαρά το ενδεχόμενο να ξαναδώσεις; Απο κολλέγια το καλύτερο στην Αθήνα και για οικονομικά που θές είναι το ΒCA Οικονομικό Κολλέγιο Αθηνών !
Ο χρόνος φοίτησης είναι 4 χρόνια και τα δίδακτρα λογικά υψηλό αρκετά ποσό! :/: Για περισσότερες πληροφορίες δές εδώ www.bca.edu.gr ;)
Eλπίζω να βοήθησα!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lianna08

Νεοφερμένος

Η Lianna08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι το συγκεκριμενο ειναι και κοντα μου αυτο εχω υποψιν ειναι καλυτερο απο deree λες ?
Να ξαναδωσω δεν παιζει γιατι του χρονου θα ναι τρεισχειροτερα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ξέρει κανεις να μας πει ποιο είναι καλύτερο απο τα 3α? Deree I.S.T. h B.C.A??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Τ.

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το Deree είναι το Αμερικανικό Κολλέγιο Αθηνών και για να εισαχθείς σε αυτήν την σχολή πρέπει και οι γνώσεις σου στα αγγλικά ειναι σε ένα Α επίπεδο απο όσο γνωρίζω ζητάνε πτυχία lower,proficiency κ.λ.π αφού η διδασκαλία γίνεται στην αγγλική γλώσσα! :/: Το I.S.T university of Hardforshire είναι ιδιωτικό πανεπιστήμιο και εκεί ισχύει το ίδιο πράγμα....πρέπει να έχεις τουλάχιστον Lower ! Ταπεινή μου άποψη BCA ένα απ τα καλύτερα κολλέγια στον κλάδο των Οικονομικών Επιστημών;)

Καλύτερα να τα ψάξετε κ μόνοι σας και προσοχή στην επιλογή σας γιατί είναι το μέλλον σας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Τελικά ΙΣΤ..έχω γνώση αγγλικών και ενδιαφέρομαι κυρίως για μαστερ αγγλία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ξέρω για 3.Τα δύο είναι μόνο θεσσαλονίκη ενώ το ΝΥC και Αθήνα.Για Αθήνα:Το New York College.Αυτό είναι ενα κέντρο μεταλυκειακής εκπαίδευσης που συνδέεται με 3 πανεπιστήμια.Με το NYU της ΝΥ,με το Greenwich της Μ.Β. και με ένα Ελβετικό.Εσύ διαλέγεις ένα από τα τρία,ακολουθείς τα προγράμματα του πανεπιστημίου κανονικά σαν να ησουν εκεί και σου δίνουν το ίδιο χαρτί με εκείνους που σπούδασαν στην ΝΥ,στο Σίτι η στην Ελβετία.Είναι 7000 ευρώ τον χρόνο για οικονομικά.
Αυτά. :)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lianna08

Νεοφερμένος

Η Lianna08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τελικα τα κολλεγια ειναι τελειως μουφα!
Και γενικα ολα τα κολλεγια ειναι απλα καλοστημενεσ επιχειρησεις που ξερουν να πουλανε πολυ καλα τα ΄΄πτυχια΄' τους!
αυτο παρατηρησα υστερα απο μια επισκεψη σε μερικα απο αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Τ.

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τι ανακάλυψες δηλαδή Λιάννα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Απο όσα είδα εγώ μονο το ΙΣΤ και το Ντερι μου φάνηκαν αξιόπιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Τ.

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου Mcstefan7 για το ist για το Deree όμως δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lianna08

Νεοφερμένος

Η Lianna08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καταρχην σπουδαζεις 4 ολοκληρα χρονια οπου τ πρωτο χρονο ειναι γενικο για ολουσ οτι κατευθυνση κ ν εχεισ παρει μονο και μονο να σου προσθεσουν διδακτρα κατα τ γνωμη μου, υστερα τον επομενο χρονο οπου ξερουν οτι δεν μπορεισ να κανεισ πισω σ λενε ξεκαθαρα οτι τα διδακτρα τον επομενο χρονο δεν ξερουν ποσο θα ειναι....! οταν τουσ ρωτησα να μου εξηγησουν την ειδικοτητα που διαλεξα δεν ηξεραν πραγματικα τι να πουν!! και τελοσ οταν τουσ ρωτησα τι γινεται μετα το κολλεγιο δεν μου ειπαν πωσ θα βοηθουν καθολου αυτοι μονο οτι κ ''καλα'' το πτυχιο που θα χω θα ναι απο αγγλια!!! εντομεταξυ ολα αυτα σ ελληνικο προγραμμα!
το συμπερασμα μου...ΠΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ... ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΧΕΝΟ ''ΠΤΥΧΙΟ''!!! (Το οποιο βεβαια δεν ξερω ποιοσ θα το παρει στα σοβαρα αφου τ 85% που βγαινουν απο αυτα ειναι κακομαθημενα πλουσιοπαιδα, μαλλον μονο ο μπαμπακασ στην εταιρια θα τ αναγνωρισει......!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μήπως πήγες σε κάποιο "κακο" κολλέγιο?? ΣΤα 2 που σου πα εγ δεν γίνονται αυτα που περιγράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Τ.

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε ποιο κολλέγιο ρώτησες γιατί όπως λέει και ο Mcstefan7 το I.S.T και το Deree είναι αρκετά αξιόπιστα,πάρε και μια ιδέα απ΄αυτά;) info: www.ist.gr
www.acg.edu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lianna08

Νεοφερμένος

Η Lianna08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
οχι δεν πηγα σε αυτα τα δυο πηγα σε ενα αλλο επισης πολυ γνωστο!
παντοσ το deree που λετε δεν αναγνωριζεται απο το κρατοσ (το γραφει και επισημα στο minedu) εχει απλα τον δικο του πολυ ισχυρο κυκλο γνωριμιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ πάντως γράφτηκα στο ΙΣΤ και μου φαίνεται πολύ αξιόπιστο!!! Θα φανεί βέβαια, αλλά γενικά πιστεύω είναι καλύτερο το πτυχίο από οποιοδήποτε ελληνικό πανεπιστήμιο! Και πιο πολλές ευκαιρίες έχεις σε μεταπτυχιακά στο εξωτερικό!! Και επίσης τα χρήματα είναι σχεδόν ίδια -για να μήν πω λιγότερα- σε σχέση με αυτά που θα έδινε κάποιος για να πάει επαρχεία ή να έρθει απο την επαρχεία αθήνα! Αυτά έχω να πώ!
Σχετικά με το ΝΤΕΡΕΕ, αναγνωρίζεται από τον ιδιωτικό τομέα, όπως και όλα τα άλλα κολέγια... Απλά είναι πολύ πιο τσουχτερές οι τιμές του, και έχει περισσότερες διασυνδέσεις οπότε και περισσότερες πιθανότητες να βρεί κανείς δουλειά. Πάντως προσωπικά εγώ δεν θα έδινα 250 την ώρα, όποιος έχει ας τα δώσει!
Πάντως για το ΙΣΤ τα δίδακτρα είναι γύρω στις 8000 και συμπεριλαμβάνουν τα πάντα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εγώ πάντως γράφτηκα στο ΙΣΤ και μου φαίνεται πολύ αξιόπιστο!!! Θα φανεί βέβαια, αλλά γενικά πιστεύω είναι καλύτερο το πτυχίο από οποιοδήποτε ελληνικό πανεπιστήμιο! Και πιο πολλές ευκαιρίες έχεις σε μεταπτυχιακά στο εξωτερικό!! Και επίσης τα χρήματα είναι σχεδόν ίδια -για να μήν πω λιγότερα- σε σχέση με αυτά που θα έδινε κάποιος για να πάει επαρχεία ή να έρθει απο την επαρχεία αθήνα! Αυτά έχω να πώ!
Σχετικά με το ΝΤΕΡΕΕ, αναγνωρίζεται από τον ιδιωτικό τομέα, όπως και όλα τα άλλα κολέγια... Απλά είναι πολύ πιο τσουχτερές οι τιμές του, και έχει περισσότερες διασυνδέσεις οπότε και περισσότερες πιθανότητες να βρεί κανείς δουλειά. Πάντως προσωπικά εγώ δεν θα έδινα 250 την ώρα, όποιος έχει ας τα δώσει!
Πάντως για το ΙΣΤ τα δίδακτρα είναι γύρω στις 8000 και συμπεριλαμβάνουν τα πάντα! :D

εισαι σοβαρη ? τα πιστευεις αυτα που λες ? δηλαδη εαν εχουμε 3 υποψηφιους για μια θεση εργασιας εναν απο την ασοεε εναν απο το ΙΣΤ και εναν απο το deree ποιον νομιζεις θα διαλεξουν ? ας εχουμε λιγη γνωση του τι γινετε γυρω μας, κανεναν γνωστο που να δουλευει σε καμια πολυεθνικη δεν εχεις να τον ρωτησεις τι παιζει ? :P μαλακες ειναι αυτοι που ερχονται απο επαρχια στην αθηνα για να σπουδασουν
/? :P η μαλακες ειναι αυτοι που διαβασαν και δωσανε πανελληνιες ? :P ασε που απο τα κολεγια δεν εγραφεσαι στο οικονομικο επιμελητηριο αρα δεν εισαι και οικονομολογος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
δηλαδη εαν εχουμε 3 υποψηφιους για μια θεση εργασιας εναν απο την ασοεε εναν απο το ΙΣΤ και εναν απο το deree ποιον νομιζεις θα διαλεξουν ?

πιπες μπλε.
πρωτα ουτε που θα ηξερε αυτος της ασοεε οτι προσφερεται θεση ενω αυτος απο το ντιρι με τις διασυνδεσεις του κολεγιου θα την ειχε καπαρωσει ανετα την θεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
εισαι σοβαρη ? τα πιστευεις αυτα που λες ? δηλαδη εαν εχουμε 3 υποψηφιους για μια θεση εργασιας εναν απο την ασοεε εναν απο το ΙΣΤ και εναν απο το deree ποιον νομιζεις θα διαλεξουν ? ας εχουμε λιγη γνωση του τι γινετε γυρω μας, κανεναν γνωστο που να δουλευει σε καμια πολυεθνικη δεν εχεις να τον ρωτησεις τι παιζει ? :P μαλακες ειναι αυτοι που ερχονται απο επαρχια στην αθηνα για να σπουδασουν
/? :P η μαλακες ειναι αυτοι που διαβασαν και δωσανε πανελληνιες ? :P ασε που απο τα κολεγια δεν εγραφεσαι στο οικονομικο επιμελητηριο αρα δεν εισαι και οικονομολογος....

πιπες μπλε.
πρωτα ουτε που θα ηξερε αυτος της ασοεε οτι προσφερεται θεση ενω αυτος απο το ντιρι με τις διασυνδεσεις του κολεγιου θα την ειχε καπαρωσει ανετα την θεση.
Anyway,αυτός με το πιό ενδιαφέρον για τον εργοδότη portfolio παίρνει τη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Θα δώσω το εξής παράδειγμα, ξέρω απόφοιτο πληροφορικής του ΝΤΕΡΕΕ που δουλεύει στην Αμερικάνικη Πρεσβεία και απέναντι απ το σπίτι μου μένει απόφοιτος ΑΕΙ και δεν έχει δουλέψει ποτέ.
Τα συμπεράσματα δικά σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top