Απορίες για κατατακτήριες

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
αμα μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτο το συζητουσα με φιλους μου & δεν ξεραμε τι τελικα ισχυει..Γινεται ενας μαθητης του ΕΚΠΑ (πληροφορικη) να δωσει και να περάσει μεσω εξετασεων στους Ηλεκτρολογους Μηχανικους..?? αν ναι ποιο ετος.? και σε ποιο ετος ξεκιναει το πολυτεχνειο.?? :worry::worry::worry::worry:
Δεν υπάρχει μαθητής πληροφορικής ΕΚΠΑ. Υπάρχει φοιτητής πληροφορικής ΕΚΠΑ ο οποίος δεν μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ. Ο πτυχιούχος της Πληροφορικής ΕΚΠΑ μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ δίνοντας 3 μαθήματα και θα εισαχθεί στο 3 εξάμηνο.

Επίσης εδώ υπάρχουν πληροφορίες για τις κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ μέχρι το 2005. Ωστόσο το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α Διεξαγωγή Εξετάσεων – Βαθμολογία – Σειρά επιτυχίας είναι το μόνο που έχει παραμήνει ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν υπάρχει μαθητής πληροφορικής ΕΚΠΑ. Υπάρχει φοιτητής πληροφορικής ΕΚΠΑ ο οποίος δεν μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ. Ο πτυχιούχος της Πληροφορικής ΕΚΠΑ μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ δίνοντας 3 μαθήματα και θα εισαχθεί στο 3 εξάμηνο.


δεν είναι καθόλου εύκολο να περάσεις ημμυ (και η σχολή σαν σχολή είναι πολύ δύσκολότερη από την πληροφορική ΕΚΠΑ). Καλώς ή κακώς δέχονται διπλάσιους αποφοίτους Τ.Ε.Ι. από Α.Ε.Ι. Αν θέλεις να περάσεις ΗΜΜΥ δεν πρέπει να πας σαν τουρίστας στις εξετάσεις αλλά full προετοιμασμένος. Είναι πολύ πιο εύκολο να περάσεις ένας απόφοιτος Τ.Ε.Ι. από έναν απόφοιτο Α.Ε.Ι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
και η σχολή σαν σχολή είναι πολύ δύσκολότερη από την πληροφορική ΕΚΠΑ)

Ναι η σχολή είναι για μηχανολόγους ενώ στο ΕΚΠΑ για πληροφορικούς και δικτυάδες. Δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολη στο κομμάτι της πληροφορικής. Δεν έχουν όμως το ίδιο αντικείμενο για να τις συγκρίνεις απόλυτα. Έκαστος στο είδος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
και η σχολή σαν σχολή είναι πολύ δύσκολότερη από την πληροφορική ΕΚΠΑ)

Ναι η σχολή είναι για μηχανολόγους ενώ στο ΕΚΠΑ για πληροφορικούς και δικτυάδες. Δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολη στο κομμάτι της πληροφορικής. Δεν έχουν όμως το ίδιο αντικείμενο για να τις συγκρίνεις απόλυτα. Έκαστος στο είδος του
Καταρχάς θες να πεις μηχανικούς και όχι μηχανολόγους.
Συμφωνώ μαζί σου. Απλώς να πω κάτι. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ένας που τελειώνει Πληροφορική ΕΚΠΑ μπαίνει με κατατακτήριες 2 έτος στους ΗΜΜΥ οπότε του μένουν άλλα 4, ενώ αντίστροφα ο ΗΜΜΥ μπαίνει 3 έτος στην Πληροφορική ΕΚΠΑ και του μένουν άλλα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
η πληροφορική από ότι ξέρω 4 χρόνια είναι μαν. ο ΗΜΜΥ όταν δίνει κατακτήριες για πληροφορική μπαίνει 2ο έτος στην πληροφορική.

@woochoogirl

δεν θέλω να υποβιβάσω την σχολή της πληροφορικής (είναι ενδιφέρουσα και δύσκολη σχολή) αλλά οι ημμυ εμπ είναι η δυσκολότερη σχολή στην Ελλάδα . Δεν ξέρω αν είναι στο θέμα πληροφορικής (δεν είμαι ημμυ για να κρίνω) πιο δύσκολη από την πληροφορική αλλά γενικά σαν σχολή είναι πάρα πολύ δύσκολη....

δεν είμαι εμπ αλλά γνωστός μου που ήτανε στο εμπ 2 χρόνια και δεν μπορούσε να περάσει σχεδόν κανένα μάθημα και μετά πήγε ΑΣΣΟΕ με το 10% και την έβγαλε στα 4 χρόνια την σχολή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
η πληροφορική από ότι ξέρω 4 χρόνια είναι μαν. ο ΗΜΜΥ όταν δίνει κατακτήριες για πληροφορική μπαίνει 2ο έτος στην πληροφορική.
Είσαι σίγουρος για αυτό; Ένας διπλωματούχος ΗΜΜΥ με κατατακτήριες μπαίνει στο 3 έτος σε όλες τις πολυτεχνικές σχολές (χωρίς να είμαι σίγουρος για αρχιτέκτονες) και επίσης 3 έτος στους Μαθηματικούς. Μήπως και στην Πληροφορική μπαίνει 3 έτος;
δεν θέλω να υποβιβάσω την σχολή της πληροφορικής (είναι ενδιφέρουσα και δύσκολη σχολή) αλλά οι ημμυ εμπ είναι η δυσκολότερη σχολή στην Ελλάδα . Δεν ξέρω αν είναι στο θέμα πληροφορικής (δεν είμαι ημμυ για να κρίνω) πιο δύσκολη από την πληροφορική αλλά γενικά σαν σχολή είναι πάρα πολύ δύσκολη....
Ο μόνος που μπορεί να πει πια σχολή είναι πιο δύσκολη είναι αυτός που έχει περάσει και από τις 2. Εγώ σαν 4ετής φοιτητής των ΗΜΜΥ δεν ξέρω πια από τις 2 είναι πιο δύσκολη γιατί την Πληροφορική δεν την ξέρω καθόλου.
δεν είμαι εμπ αλλά γνωστός μου που ήτανε στο εμπ 2 χρόνια και δεν μπορούσε να περάσει σχεδόν κανένα μάθημα και μετά πήγε ΑΣΣΟΕ με το 10% και την έβγαλε στα 4 χρόνια την σχολή .
Αυτή τη φράση την έχω ακούσει άπειρες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
ΟΚ fockos, τελείωσε το Λύκειο πέρνα σε μία από τις 2 σχολές και τα ξαναλέμε. Δεν ξέρω αν είναι δυσκολότερη αλλά δεν έχεις ιδέα για το τι κάνουν. Αν βγεις ενεργειάς δλδ από το ΗΜΜΥ τι πληροφορική θα ξέρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ΟΚ fockos, τελείωσε το Λύκειο πέρνα σε μία από τις 2 σχολές και τα ξαναλέμε. Δεν ξέρω αν είναι δυσκολότερη αλλά δεν έχεις ιδέα για το τι κάνουν. Αν βγεις ενεργειάς δλδ από το ΗΜΜΥ τι πληροφορική θα ξέρεις?


Έχω τελειώσει το λύκειο και είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής σε μια σχολή του ΕΚΠΑ άσχετη με το αντικείμενο.

Καταρχάς η σωστή σύγκριση ως προς τη γνώση είναι να μεταξύ ημμυ με κατεύθυνση λογισμικού και πληροφορικής. Ξέρω άτομα που έχουν τελειώσει και τις δύο σχολές. Έχω αδελφό στους Ημμυ και ξάδελφο στο ΕΚΠΑ πληροφορική και για όσο φοιτούμε στην Αθήνα είμαστε συγκάτοικοι.Δεν μιλάω για το τι μαθαίνεις στις σχολές γιατί δεν γνωρίζω μιλώ για τη δυσκολία. Από ΗΜΜΥ εάν πας ενέργεια σίγουρα δεν γνωρίσεις και τόσα πολλά από πληροφορική αλλά σίγουρα δεν είσαι άσχετος. Ένα έχω να πω ότι οι σπουδαστές στο ημμυ εμπ είναι ήρωες.... Τα εξάμηνά τους είναι γεμάτα από Projects και αμέτρητα μαθήματα που δεν μπορούν να συγκριθούν με το ΕΚΠΑ. Αυτό μπορεί να το καταλάβει αν δεις πόσοι την εγκαταλείπουν τη σχολή από τα πρώτα εξάμηνα. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει τίποτα αφού το εύρος της γνώσης ενός ήμμυ είναι μεγαλύτερο αφού ασχολείται παράλληλα με περισσότερα αντικείμενα.

@KKantoutsis Προηγουμένως ανέφερες ότι ο ΗΜΜΥ μπαίνει 3 έτος στην Πληροφορική ΕΚΠΑ και του μένουν άλλα 2, αλλά η πληροφορική είναι 4 χρόνια. Για το πιο έτος μπαίνουνε οι ΗΜΜΥ στην πληροφορική δεν είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
ΟΚ fockos, τελείωσε το Λύκειο πέρνα σε μία από τις 2 σχολές και τα ξαναλέμε. Δεν ξέρω αν είναι δυσκολότερη αλλά δεν έχεις ιδέα για το τι κάνουν. Αν βγεις ενεργειάς δλδ από το ΗΜΜΥ τι πληροφορική θα ξέρεις?
Το ότι θα βγεις ενέργεια δεν σου απαγορεύει να γνωρίζεις για υπολογιστές.
@KKantoutsis Προηγουμένως ανέφερες ότι ο ΗΜΜΥ μπαίνει 3 έτος στην Πληροφορική ΕΚΠΑ και του μένουν άλλα 2, αλλά η πληροφορική είναι 4 χρόνια. Για το πιο έτος μπαίνουνε οι ΗΜΜΥ στην πληροφορική δεν είμαι σίγουρος.
Ακριβώς. Αν μπαίνει 3 έτος του μένουν άλλα 2. Το 3 και το 4. Τώρα το τι έτος μπαίνει δεν το γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
H Πληροφορική δεν είναι η γνώση χειρισμού ενός Η/Υ ούτε απλά ο προγραμματισμός. Φαντάζομαι το αν σου πω ότι όποιος ξέρει από Φυσική ξέρει και όσα κάνετε στην Ενέργεια, θα είναι το ίδιο άκυρο με το παραπάνω επιχείρημα. Τέλος πάντων, το θέμα του τόπικ ήταν άλλο και αφού λύθηκε δε νομίζω πως χρειάζεται να συνεχίσουμε τις κλασικές ανούσιες συζητήσεις πάνω σε αυτήν την κόντρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Φαντάζομαι το αν σου πω ότι όποιος ξέρει από Φυσική ξέρει και όσα κάνετε στην Ενέργεια, θα είναι το ίδιο άκυρο με το παραπάνω επιχείρημα.

δεν γνωριζω τι εχει υποθει αλλα οσο αφορα την ενεργεια και τους φυσικους δεν συνεπαγεται το ενα το αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
H Πληροφορική δεν είναι η γνώση χειρισμού ενός Η/Υ ούτε απλά ο προγραμματισμός. Φαντάζομαι το αν σου πω ότι όποιος ξέρει από Φυσική ξέρει και όσα κάνετε στην Ενέργεια, θα είναι το ίδιο άκυρο με το παραπάνω επιχείρημα. Τέλος πάντων, το θέμα του τόπικ ήταν άλλο και αφού λύθηκε δε νομίζω πως χρειάζεται να συνεχίσουμε τις κλασικές ανούσιες συζητήσεις πάνω σε αυτήν την κόντρα :)
Αλεξάνδρα. Το να παρομοιάζεις την σύγκριση του ΗΜΜΥ που έχει επιλέξει υπολογιστές με τις Πληροφορικές με την σύγκριση του ΗΜΜΥ που έχει επιλέξει ενέργεια με τους φυσικούς δεν το περίμενα. Άμα θες να μιλάμε σοβαρά για κάποια θέματα, καλό είναι να κοιτάξεις το πρόγραμμα σπουδών των παραπάνω σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μα αυτό σου λέω. Το να έχουν κάποια κοινά μαθήματα δεν τους κάνει γνώστες της άλλης σχολής. Αν πας από κατεύθυνση Ενέργειας μου λες πως δεν απαγορεύεται να ξέρεις από υπολογιστές. Και σου λέω, ΟΚ μπορεί να ξέρεις από υπολογιστές αλλά δε θα ξέρεις από πληροφορική. Μπορεί φυσικά να υπάρχει κάποιος πολύ ψαγμένος φοιτητής, αλλά αυτό που θέλω να δείξω είναι ότι δεν είναι οι ίδιες σχολές όταν δεν ακολουθηθούν τα μαθήματα πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μα αυτό σου λέω. Το να έχουν κάποια κοινά μαθήματα δεν τους κάνει γνώστες της άλλης σχολής. Αν πας από κατεύθυνση Ενέργειας μου λες πως δεν απαγορεύεται να ξέρεις από υπολογιστές. Και σου λέω, ΟΚ μπορεί να ξέρεις από υπολογιστές αλλά δε θα ξέρεις από πληροφορική. Μπορεί φυσικά να υπάρχει κάποιος πολύ ψαγμένος φοιτητής, αλλά αυτό που θέλω να δείξω είναι ότι δεν είναι οι ίδιες σχολές. Κώστα.
Οκ. Συμφωνούμε. Ακόμα και να έχει μια σχολή όλα τα μαθήματα που έχει μια άλλη (το οποίο πιστεύω ότι γίνεται), δεν μπορούμε να συγκρίνουμε δυο φοιτητές που είναι σε αυτές τις δύο σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Nice, το λύσαμε! :D Στους ΗΜΜΥ πόσες κατευθύνσεις υπάρχουν(δεν ξέρω πως ακριβώς το λέτε. Ροές, τομείς?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Nice, το λύσαμε! :D Στους ΗΜΜΥ πόσες κατευθύνσεις υπάρχουν(δεν ξέρω πως ακριβώς το λέτε. Ροές, τομείς?)
4 Κατευθύνσεις : Ενέργειας, Επικοινωνιών, Ηλεκτρονικής και Συστημάτων, Πληροφορικής και Υπολογιστών.
Κάθε κατεύθυνση έχει 2 ροές, οπότε συνολικά 8 κύριες ροές και 4 δευτερεύουσες. https://www.ece.ntua.gr/index.php?option=com_courses&Itemid=54&lang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιοκάστη.

Νεοφερμένος

Η Ιοκάστη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις κατατακτήριες. Eνδιαφέρομαι να δώσω στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης στο τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ύλη, αν γνωρίζει κανείς εάν είναι συνέχεια η ίδια ή αν αλλάζει κάθε χρόνο! Γιατί εάν είναι η ίδια να πάρω από τώρα τα βιβλία και να αρχίσω να διαβάζω, αν πάλι όχι να περιμένω πότε θα βγει η καινούρια ύλη. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος εάν είναι δύσκολες οι εξετάσεις ! Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chainsaw

Νεοφερμένος

Ο chainsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγω φοιτω στο πρωτο ετος σε σχολη μηχανολογων μηχανικων και σκεφτομουν οταν τελειωσω τη σχολη να δωσω κατατακτηριες στο τμημα μαθηματικων κρητης για καταταξη στο 5ο εξαμηνο.Το θεμα ειναι αν θα εχω χρονο να παρακολουθω κανονικα τα μαθηματα.Εσεις τι λετε;Αξιζει;
Επισης ξερετε αν οι εξετασεις ειναι δυσκολες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim slafkidis

Νεοφερμένος

Ο jim slafkidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας!θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τις κατατακτηριες σε στρατιωτικες σχολες.Ειμαι φοιτητης του Οικονομικου Πανεπιστημιου Θρακης και βλεποντας την καταντια και τη ξεφτιλα της χωρας μας,με την ανεργεια να καλπαζει στο 30%,πλεον για μενα η μονη σανιδα σωτηριας για επαγγελματικη αποκατασταση ειναι οι στρατιωτικες σχολες ή η μεταναστευση σε αλλη χωρα, αν δε θελουμε να μας ταιζουν οι γονεις μας μεχρι τα 40 μας!υπαρχει λοιπον δυνατοτητα εισαγωγης σε στρατιωτικες σχολες μεσω κατατακτηριων και αν ναι,ποιο ειναι το οριο ηλικιας?θα ειμουν ευγνωμων για την πληροφορηση σας.Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γεια σας!θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τις κατατακτηριες σε στρατιωτικες σχολες.Ειμαι φοιτητης του Οικονομικου Πανεπιστημιου Θρακης και βλεποντας την καταντια και τη ξεφτιλα της χωρας μας,με την ανεργεια να καλπαζει στο 30%,πλεον για μενα η μονη σανιδα σωτηριας για επαγγελματικη αποκατασταση ειναι οι στρατιωτικες σχολες ή η μεταναστευση σε αλλη χωρα, αν δε θελουμε να μας ταιζουν οι γονεις μας μεχρι τα 40 μας!υπαρχει λοιπον δυνατοτητα εισαγωγης σε στρατιωτικες σχολες μεσω κατατακτηριων και αν ναι,ποιο ειναι το οριο ηλικιας?θα ειμουν ευγνωμων για την πληροφορηση σας.Ευχαριστω!


συμφωνώ απόλυτα

γιατί να διαδηλώνεις πεινασμένος στα 30 σου , όταν μπορείς να είσαι από την άλλη πλευρά και να βαράς τον πεινασμένο 30αρη με κλομπ ;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top