Ξανά Πανελλήνιες ή να μείνω στη σχολή;

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μέχρι τον Δεκέμβριο θα κάτσω εδώ...μετά θα πάω Αθηνα να διαβάσω εντατικά.Οι γονείς μου δεν πληρώνουν τίποτα εδώ γιατί έχουμε σπίτι στην Λάρισα(καταγωγή της mother και έτσι).

Βαθμοί :

Μαθηματικά 12
Φυσική 8
Βιολογία 10
Ανάπτυξη 18
Οργάνωση 14
Έκθεση 13

Πάνω κάτω δηλαδή :P

Νομίζω ότι υπάρχουν τεραστια περιθώρια βελτίωσης σε Βιολογία,Οργάνωση και Φυσική...γιαυτό κυρίως θέλω να ξαναδώσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
(Καλά ρε έχεις και δικο σου σπίτι,σχολή που σ'αρέσει και θες να φύγεις?)
Τώρα πιστεύεις οτι είναι φρόνιμο να κάθεσαι μεχρι το δεκεμβριο εκεί?
Κατ'αρχήν ποιος ο λόγος να καθεσαι σε μια πόλη που δε σ'αρέσει,σε μια σχολή που δε θα συνεχίσεις?Λύσε μου την απορία,γιατί ειλικρινά σε βρίσκω αψυχολόγητο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Για να μην χάσω έναν ολόκληρο χρόνο σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω. :(

Επιπλέον εδώ πέρα έχω περισσότερη ησυχία για διάβασμα,χωρίς πίεση από τους γονείς και γενικά δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω σε αυτήν την απαίσια πόλη οποτε αναγκαστικά διαβάζω ατελειωτες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μα αν διαβαζεις λιγο απο ολα και στις πανελληνιες θα φας φουτσο και το 1ο εξαμηνο θα το βγάλεις με κανα 6 το πολυ...σε βάρος σου γυρνάει όλο αυτό.Οι γονείς σου τι λένε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Οι γονείς μου δεν το ξέρουν :P
Δεν διαβάζω λίγο από όλα...έχω επικεντρωθεί στις πανελλήνιες απλά δεν πιστεύω ότι με εμποδίζει το να πηγαίνω στα μαθήματα 5-6 ώρες την εβδομάδα και μάλιστα σε μαθήματα που δίνω στις πανελλήνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Α,ωραία...πότε σκέφτεσαι να τους το πείς?Ρε συ έχεις εγκλωβιστει σε μια φούσκα...αποφασισε αν η πολη παλεύεται ή οχι,και ή φυγε αθηνα διάβασε,ή μεινε λαρισσα σπουδασε...είναι τόσο απλό το θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Θα τους το πω τα Χριστούγεννα (για δώρο :P) μέχρι τότε θα κάτσω εδώ να διαβάζω με την ησυχία μου.
Ότι θα ξαναδώσω είναι δεδομένο...ότι και να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και είθε να χεις τ'αποτελσεσματα που περιμένεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αφού έχεις πάρει αυτή την απόφαση ξενοίκιασε το σπίτι, πήγαινε στην Αθήνα, κάτσε να διαβάσεις με την ησυχιά σου και κάνε και κανά μάθημα. Προς το παρόν μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις και στους γονείς σου δευτερευόντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μενει σε δικο του σπιτι θεμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι εννοεί αγορασμένο :)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Δε μπορείς να τα συνδυάσεις και τα 2,ειδικα μέτα τα χριστούγεννα ειναι απαγορευτικό να πιασεις αλλα μαθηματα στα χερια σου...αν είχες τέτοιες πνευματικές ικανότητες,θα σουν με υποτροφία στο χάρβαρντ τώρα και δε θα ψαχνες για 2η φορά.Επειδή έχω φίλους με τη δική σου ιδιοσυγκρασία θα σου πώ οτι είπα και σε αυτούς,"όποιος ψάχνει τα πολλά,χάνει και τα λίγα".Αν έχεις αποφασίσει να ξαναδώσεις,για να πάς στη σχολή που θέλεις(ποιος τη γαμά τη πόλη αν σπουδάζει το αντικείμενο που τον ενδιαφέρει?),πήγαινε σπίτι σου να μη πληρώνουν τσάμπα οι γονείς σου,και άρχισε εντατικό διάβασμα...μαθηματικά πόσο έγραψες φέτος?(και γνκ στείλε μου τους βαθμούς σου-έστω με πμ-αν είναι δυνατόν,θα με βοηθήσουν να σχηματίσω καλύτερη εικόνα)
Εντελώς φιλικά στα λέω,και εντελώς φιλικά δές τα!

Συμφωνώ ακράδαντα

Το κάτι παραπάνω δεν είναι οπωσδήποτε αει,και δεν είναι στην αθηνα-πειραια-θεσσαλονίκη-πάτρα-ηρακλειο...Το κάτι παραπάνω είναι να δεί ποιες ΣΧΟΛΕΣ τον εκφράζουν ως αντικείμενα σπουδών,να βάλει τα δυνατά του να τις πιάσει,και ας είναι και στη καπερναούμ!
το θεμα ειναι πως το αντικειμενο που σπουδαζει, οπως ειπε στην αρχη, ειναι αυτο που τον ενδιαφερει, και γενικα δεν θα ξαναδωσει για αλλη σχολη, αλλα για αλλη πολη.(παρολο που εχει και σπιτι δικο του στη Λαρισσα.)

Τι να πω... μηπως εχεις καψουρευτει καμια που ειναι αθηνα και γιαυτο θες να πας εκει? Δεν μπορω να βρω καποιο πιο ορθο λογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αφού έχεις πάρει αυτή την απόφαση ξενοίκιασε το σπίτι, πήγαινε στην Αθήνα, κάτσε να διαβάσεις με την ησυχιά σου και κάνε και κανά μάθημα. Προς το παρόν μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις και στους γονείς σου δευτερευόντως.

a) Το σπίτι ειναι της mother...έχω καταγωγή από Λάρισα. :P
b) Γιατί κάνω κακό στον εαυτό μου?Αφού διαβάζω περισσότερο από ότι θα διάβαζα στην Αθηνα...
c) Φροντιστήριο δεν ξανακάνω ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ όμως.
-----------------------------------------
το θεμα ειναι πως το αντικειμενο που σπουδαζει, οπως ειπε στην αρχη, ειναι αυτο που τον ενδιαφερει, και γενικα δεν θα ξαναδωσει για αλλη σχολη, αλλα για αλλη πολη.(παρολο που εχει και σπιτι δικο του στη Λαρισσα.)

Τι να πω... μηπως εχεις καψουρευτει καμια που ειναι αθηνα και γιαυτο θες να πας εκει? Δεν μπορω να βρω καποιο πιο ορθο λογο...

Τους έχω πει τουλάχιστον 5 φορες τους λόγους που ξαναδίνω...
a) Για να περάσω Αθηνα
b) Μήπως καταφέρω να περάσω Μαθηματικό που ήταν αυτό που ήθελα από την Αρχή
c) Πιστεύω ότι μπορώ να γράψω πολύ καλύτερα από την πρώτη φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ντάξει στο τρόπο διαβάσματος καμια υπόδειξη,όπως θές,εσύ ξέρεις τις αντοχές σου και τις δυνάμεις σου.Αλλά αν δε γίνομαι αδιάκριτος....γιατί θές μόνο αθήνα...καμία άλλη πόλη δε σ'ενδιαφέρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Προτιμώ Αθηνα για πολλούς και διαφορους λόγους...έχω συνηθίσει εδώ και μου φαίνεται δύσκολο να φύγω.Τώρα αν πέρναγα σε μια μεγάλη πόλη ιδιου στιλ με την Αθηνα (Θεσσαλονίκη,Ηράκλειο,Πάτρα) δεν θα με πείραζε...
Όπως και να 'χει δικαιούμαι μεταγραφή οποτε λογικά αν περάσω Μαθηματικό Ηρακλειου ή Πάτρας θα έρθω με μεταγραφή Αθηνα...

Για να σε προλάβω μεταγραφή από το ΤΕΙ Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο ΤΕΙ Πληροφορικής Αθηνας δεν γίνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα απο τη στιγμη που εσυ εχεις αποφασισει οτι θα ξαναδωσεις(γιατι αυτο φαινεται),ειναι λαθος που ανοιξες το θεμα.Ειναι σαν να ανοιγεις θεμα με τιτλο:"Πειτε μου να ξαναδωσω πανελληνιες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Όταν άνοιξα το θέμα δεν είχα καταλήξει ακόμα και ήθελα την άποψη σας..

Τώρα βεβαια και γω αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να συντηρείται το θέμα από την στιγμή που έχω αρχίσει το διάβασμα εδώ και τόσες μέρες. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
c) Φροντιστήριο δεν ξανακάνω ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ όμως.

+1 από μένα.. είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων για κάποιον που ξέρει πως να διαβάζει μόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Τότε γιατί ρε ανθρωπε αφού την είχες σίγουρη τη μετεγραφή,δε δήλωσες "ΤΗΛΕΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ"?Θα παιρνες και το λάπτοπ(δες την ψηφιακά) και καπάκι μετεγραφή στο ηράκλειο "εφαρμοσμένης πληροφορικής και πολυμέσων"...άρχων θα σουν!
Μαθηματικό,μεταξύ μας...μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου....και να μπείς θα σου βγεί ο ***** να το βγάλεις,και με κανα 5,5 το πολυ(κάναν την ίδια εξυπναδα 1ξαδελφος μου και ενας φίλος μου..δεν είναι τυχαίο οτι κουβαλάν ακόμα μαθηματα του 3 6μήνου;))
Συνοψίζοντας για να τελιώσουμε αυτό το θέμα...αν σ'άρεσε η σχολή σου,θα μενες ασχέτως πόλης,άρα καλό είναι να δώσεις ξανα αφού έχεις τα κουράγια.Επίσης θα ταν καλό να σκεφτείς καλά τι θα επιλέξεις φέτος..φυσικά,αν επιλέξεις πάλι βάσει πόλης θα σαι άξιος της μοίρας σου.Μη ξεχνάς ότι όπου υπάρχει σχολή,υπάρχουν φοιτητές,που αισθάνονται ίσως το ίδιο με σενα,το θέμα είναι να το δείς θετικά όπου και να περάσεις,όταν βρείς παρέα,δε θα θές να φύγεις,πιστεψέ με!Γνωρίζω-και λογικά όλοι μας-παραδείγματα παιδιών που πέρασαν σε επαρχιακές πόλεις(φλώρινα,καρλόβασι,ορεστιάδα,καρδίτσα και πάει λέγωντας),ξύνισαν στην αρχή αλλά τελικά στεναχωρήθηκαν όταν έπρεπε να παραδώσουν τα κλειδιά!
Το θέμα είναι να βρείς τη σχολή που σε πορώνει,and nothing else matters!
Υγ:Στα λέω αυτά όχι εκ του ασφαλούς,γιατί και γώ την ίδια νοοτροπία είχα με σένα περίπου,αλλά στη μέση της χρονιάς που ζορίστικα,κοίταξα όλα τα τμηματα που πραγματεύονται τη πληροφορική,είδα ποιά έχουν πιό ενδιαφέρον προγραμμα σπουδών και στο τέλος τα δήλωσα όλα(στο μηχανογραφικό είχα δηλώσει μεχρι και καστοριά,και πιστεψέ με θα πήγαινα χωρίς 2η σκέψη!...και μάλιστα θα χα κόντρα και με τους γονείς μου για να πάω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top