Ξανά Πανελλήνιες ή να μείνω στη σχολή;

aress18

Νεοφερμένος

Ο aress18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έβγαλα γυρω στα 16000 μόρια και πέρασα Ιστορ.Αρχαιολογικό Θεσνικης.Με το που είδα τα μαθήματα φρίκαρα ποτέ δεν μάρεζε η ιστορία....Με ενδιαφέρουν κάποιες νομικές σχολές.Τι με συμβουλεύεται να ξαναδώσω παράλληλα με τις σχολή καθώς έχω κάνει συμβόλαιο με τον ενοικιαστή μου για έναν χρόνο και να δώ αν πετύχω νομική ή πολιτικών επιστημών ή κατι συναφές ή να αφοσιωθώ στην σχολή μου που μου δ΄΄ινει κάποια σιγουίά καθώς γίνεις φιλόλογος αν και δεν τρελαίνομαι.....???εσεις τι θα κάνατε???:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrissaflou

Νεοφερμένος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
θα πηγαινα στο ισορικο αρχαιολογικο....αν δεν σαρεσει η ιστορια να μη πας πολιτικες επιστημες γιατι εκει εχει πολυ ιστορια ,και φυσικα η νομικη θελει πολυ υψηλοτερη απομνμονευση και διαβασμα αποτι το ιστορικο αρχαιολογικο.
αν θες να γλυτωσεις κατι πηγαινε εκει.παντως να εισαι διατεθιμενος ο,τι και να σπουδασεις να το κανεις με μερακι και οχι με ωχαδερφισμο γιατι αλλιως δεν θα πετυχεις και θα σου φανει και βουνο.
παντου υπαρχει στρωσιμο ''ποπου'' για να το πω κοσμια.αλλα για νομικη και πολιτικες επιστημες ειναι αυτο που λεμε ''αγγουρι''.
το ιστορικο αρχαιολογικο αν το παρεις ζεστα ειναι αντιμετωπισιμο και πιο βατο.βεβαια και αυτο ειναι ''βαρβατο'' τμημα.
αλλα ολα στη ζωη θελουν τον κοπο τους.και το διαβασμα ειναι απαραιτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
καλα αφου δε σ'αρεσει η ιστορια γιατι δηλωσες αυτη τη σχολη? :hmm:
ειχες και αρκετα μορια μπορουσες να βαλεις μια σχολη που θα σου αρεσε πιο πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σπουδάζω στην Λάρισα Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες και είμαι στο δεύτερο εξάμηνο.Δεν έχω πρόβλημα με την σχολη...σε γενικές γραμμές είναι super και είναι ακριβώς αυτό που θέλω απλά θα ήθελα να περάσω αθηνα (ή ακόμα καλύτερα πειραιά).
Μου φαίνεται σχεδόν απίθανο να περάσω αλλα 3 χρονια(minimum) στην Λάρισα και σκέφτομαι να ξαναδώσω πριν είναι αργά.

Επειδή όμως έχω και αυτό το κόλλημα με τον Προγραμματισμό αποκλείεται να πάω σε σχολη που δεν είναι σχετική με Πληροφορική,οποτε ο minimum στόχος είναι τα 13.143 του Πειραιά (Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων).

Την πρώτη φορα που έδωσα δεν καταφέρω να φτάσω Αθηνα επειδή δεν έγραψα καλά Βιολογία και Φυσική.Σχετικά καλά σε όλα τα αλλα.Πιστεύετε ότι με άπειρο διάβασμα στα θεωρητικά,μέτρια Μαθηματικά,super Ανάπτυξη Εφαρμογών και πλήρης ανιωθηλα(sic) στην Φυσική μπορώ να φτάσω τον στόχο?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί.Νομίζω στο μηχανογραφικό λέει ότι μετά από δυο χρονια μετράνε μονο οι γραπτοί βαθμοί.Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Έβγαλα γυρω στα 16000 μόρια και πέρασα Ιστορ.Αρχαιολογικό Θεσνικης.Με το που είδα τα μαθήματα φρίκαρα ποτέ δεν μάρεζε η ιστορία....Με ενδιαφέρουν κάποιες νομικές σχολές.Τι με συμβουλεύεται να ξαναδώσω παράλληλα με τις σχολή καθώς έχω κάνει συμβόλαιο με τον ενοικιαστή μου για έναν χρόνο και να δώ αν πετύχω νομική ή πολιτικών επιστημών ή κατι συναφές ή να αφοσιωθώ στην σχολή μου που μου δ΄΄ινει κάποια σιγουίά καθώς γίνεις φιλόλογος αν και δεν τρελαίνομαι.....???εσεις τι θα κάνατε???:'(:'(:'(
Εγω κατ'αρχας δεν θα δηλωνα τη σχολη.Κι αν την δηλωνα θα τη δηλωνα για ξεκαρφωμα,να παρω το πασο κλπ.Αλλα αφου δεν θα ηθελα τη συγκεκριμενη σχολη δεν θα εκλεινα και σπιτι.Ειναι πολυ αργα.Δες αν μπορεις να λυσεις το συμβολαιο και ξαναδωσε.Αλλιως ειναι πεταμενα λεφτα.Παντως το εχεις χειριστει πολυ λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Νομιζω μετρανε μονο οι προφορικοι για σενα.Τωρα το να ξαναδωσεις μονο και μονο για να αλλαξεις πολη σπουδων δε μου φαινεται και πολυ καλη ιδεα.Εκτος αν θες να ξαναδωσεις για να περασεις σε ΑΕΙ.Εγω θα σε συμβουλευα να μην ξαναδωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Όχι να μην ξαναδώσεις, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Η γνωμη μου ειναι να πας και βλεπεις στην πορεια τι θα κανεις.Το τμημα ειναι απο τα καλυτερα της Φιλοσοφικης και θεωρειτε απο τα πιο δυσκολα μαζι με την κλασικη φιλολογια. Παντως αν δεν σου αρεσει η ιστορια και οι αρχαιολογιες με τιποτα καλυτερα να κοιταξεις για κατι αλλο.Οι πολιτικες επιστημες εχουν και αυτες αρκετη ιστορια οπως σωστα προαναφερθηκε αλλα κατα την αποψη μου εχουν και δυσκολοτερη επαγγελματικη αποκατασταση....Με τα μορια που εχεις πρεπει να προσπαθησεις πολυ για τις νομικες σχολες....Καλη τυχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
συμφωνω με τους προλαλησαντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Νομιζω μετρανε μονο οι προφορικοι για σενα.Τωρα το να ξαναδωσεις μονο και μονο για να αλλαξεις πολη σπουδων δε μου φαινεται και πολυ καλη ιδεα.Εκτος αν θες να ξαναδωσεις για να περασεις σε ΑΕΙ.Εγω θα σε συμβουλευα να μην ξαναδωσεις.

Διόρθωση : Δεν θα ξαναδώσω για να αλλάξω πόλη,θα ξαναδώσω για να περάσω στην πόλη μου.Νομίζω ότι αξίζει να χάσω έναν χρόνο από τις σπουδές για να δοκιμάσω να περάσω στην πόλη μου,όχι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μονο αν υπαρχει οικονομικο ζητημα.Αλλιως εγω πιστευω οτι καλυτερα να μεινεις στη Λαρισα.Εγω αν δεν υπηρχε οικονομικο ζητημα θα ειχα φυγει για Γιαννενα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Δεν θα ξαναδώσω για να αλλάξω πόλη,θα ξαναδώσω για να περάσω στην πόλη μου.Νομίζω ότι αξίζει να χάσω έναν χρόνο από τις σπουδές για να δοκιμάσω να περάσω στην πόλη μου,όχι? :hmm:

αν δεν περάσεις για τον x,y,z λόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Οικονομικό ζήτημα προς το παρών δεν υπάρχει αλλα μετά από 3 χρονια ποιος ξέρει?Ενώ αν πέρναγα Πειραιά στην χειρότερη θα έβρισκα και μια δουλειά...εδώ πέρα καλά καλά από το σπίτι δεν βγαίνω,σιγά μην ψάξω και δουλειά.

Αν ταυτόχρονα με τις Πανελλήνιες διαβάζω και για εξεταστική (έστω στο χειμερινό εξάμηνο) λέτε να την παλέψω?

Πιστεύω ότι αδίκησα πολύ τον εαυτό μου την πρώτη φορα.Έγραψα σχετικά καλά μαθηματικά(που είναι το πλέον σημαντικό μάθημα) και με 'φαγαν κάτι Βιολογίες που δεν είχα ανοίξει βιβλίο.
-----------------------------------------
αν δεν περάσεις για τον x,y,z λόγο?

Αν δεν περάσω για τον x,y λόγο θα έχω χάσει ένα εξάμηνο μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω ποιός ο λόγος να ξαναδώσεις, εφ'όσον σπουδάζεις ακριβώς αυτό που θέλεις και δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο.Αλλοι περνανε στην Πολη τους και πανε σε αλλη πολη να σπουδασουν μονο και μονο για τη "φοιτητικη ζωη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω ποιός ο λόγος να ξαναδώσεις, εφ'όσον δεν υπάρχει και οικονομικό πρόβλημα.

Γιατί μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο να περάσω 4 χρονια στην Λάρισα.Πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα τα παρατήσω...και για αυτό λέω να ξαναδώσω πριν είναι αργά.

Κι εγω το ιδιο.Αλλοι περνανε στην Πολη τους και πανε σε αλλη πολη να σπουδασουν μονο και μονο για τη "φοιτητικη ζωη".

Προφανώς δεν είμαι από αυτούς τους άλλους. :P
Δεν με ενδιαφέρει να μένω με τους γονείς,το τελευταίο πράμα που μου λείπει είναι για να είμαι ειλικρινής.Απλά αν έχεις συνηθίσει στην Αθηνα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μια χαρά πόλη είναι η Λάρισσα iirc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μάλλον εννοείς ότι δε έχεις δημιουργήσει γνωριμίες και παρέες;

Αν εννοείς αυτό , είναι νωρίς ακόμα , μην απογοητεύεσαι!

Σχετικά με τη δουλειά που λες , δε σε υποχρεώνει κανείς να μείνεις Λάρισα μόλις αποφοιτήσεις αν εσύ δεν το θέλεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Νομιζω μετρανε μονο οι προφορικοι για σενα.Τωρα το να ξαναδωσεις μονο και μονο για να αλλαξεις πολη σπουδων δε μου φαινεται και πολυ καλη ιδεα.Εκτος αν θες να ξαναδωσεις για να περασεις σε ΑΕΙ.Εγω θα σε συμβουλευα να μην ξαναδωσεις.

το ΑΕΙ δεν προσφερει κατι παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Στην αγορα εργασιας το πτυχιο απο ΑΕΙ μετραει πολυ παραπανω απο του ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top