Tattoos

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Για πολλούς τα tattoos είναι τέχνη. Διακόσμηση του σώματος.
Για άλλους είναι κακόγουστο και ανούσιο.
Πολλοί γονείς φρικάρουν και μόνο στην ιδέα.

Η ιστορία τους ξεκινά περίπου στο 5.000 π.Χ.
Ευρέως διαδεδομένα σε Αίγυπτο, Ιαπωνία, Κίνα, Ζηλανδία, Ινδία / Ταϊλάνδη, Αφρική (όπου εκεί αναπτύχθηκε η τακτική scarifications), Αρχαία Ελλάδα κτλ κτλ...

Έχετε σκεφτεί να κάνετε tattoo; :D
Αν ναι, σε ποιό σημείο και τι σχέδιο θα θέλατε;Οι γονείς σας πώς θα το έπαιρναν;:hmm:
Και αν όχι, γιατί;
Γενικά, ποιά είναι η γνώμη σας γύρω από αυτόν τον κόσμο δημιουργίας;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μέχρι τα 17 μου ήθελα ένα μαύρο Puma στην πλάτη μου.Μ'άρεσε σαν ιδέα,θα μπορούσε να μου θυμίζει την εφηβική μου ηλικία αυτό το tattoo.Πλέον θεωρώ πως ένα tattoo δε θα μου προσφέρει κάτι οπότε μου έφυγε η "εμμονή".Έτσι κι αλλιώς δε θα το έκανα για να το βλέπουν οι υπόλοιποι.Η πρώτη αντίδραση των γονιών μου ήταν φυσιολογική.Μου είπαν να περιμένω μέχρι τα 18 μου κι αν το θέλω μέχρι τότε ας το κάνω παίρνοντας όλες τις ευθύνες.Αρχικά χάρηκα γι αυτό αλλά μετά με έβαλε σε σκέψεις αυτή η χαλαρή τους συμπεριφορά.Τελικά λειτούργησε υπέρ τους.Γνωρίζοντας ότι προσέχω την κάθε μου κίνηση με άφησαν ελεύθερο να κάνω ό,τι νομίζω.Πράγματι αυτό μου άλλαξε τη γνώμη.Θεωρώ πως η δημιουργία ενός tattoo είναι τέχνη.Κάθε tattoo "βγάζει" και ένα διαφορετικό μήνυμα/συναίσθημα από αυτούς που το έχουν σε εκείνους που το βλέπουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έχω σκοπό να κάνω στο μέλλον. :redface:
Χωρίς να το πω στους δικούς μου. :P

Κάτι τέτοιο (πεταλούδες σίγουρα πάντως)


Ένα τριαντάφυλλο, στο πόδι ίσως και τη λέξη ''όναρ''

Μου αρέσουν πολύ, αν έχουν χρώμα,όμως. (=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μου αρέσουν αρκετά δεν μπορώ να πω!
Τώρα αν θα έκανα εγώ δεν είμαι και πολύ σίγουρη.
Πάντως αν κάνω θα είναι κάτι μικρό και διακριτικό...
κάτι τέτοιο ας πούμε λίγο πιο μικρό στον λαιμό!

(χωρίς τα "κορδόνια":P -δεν μπορώ να διακρίνω αν είναι μέρος του τατού ή όχι:P)

Γενικά τα μεγάλα και κάπως χοντροκομμένα τατού δεν μου αρέσουν! Τα θεωρώ κάπως αντιαισθητικά. Ούτε όταν κάποιοι γεμίζουν το σώμα τους με αυτά...
Αλλά εντάξει ο καθένας όπως βολεύεται...
Με άλλα λόγια είμαι σχετικά υπέρ των tattoos όχι όμως και των υπερβολών!!
πχ κάτι τέτοιο το βρίσκω αηδία!! Σε άλλους όμως αρέσει...

Αναλόγως το στιλ που έχει ο καθένας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
και εγώ σκεφτόμουν να κάνω αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρη... αλλα μου αρέσουν πολύ τα tattoo της Lena Headey... για δείτε εδω:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
όντως είναι πολύ ωραία!! αλλά όχι όλα μαζί... ένα ένα!:P
μιλάω με βάση τα δικά μου γούστα ε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εμενα μ αρεσουν πολυ αλλα δε θελω να κανω κατι μονημο γιατι τα μυαλα μου αλλαζουν συνεχως οποτε μπορει να μεταιωσω κατι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χμμ ναι θα ήθελα να κάνω τατουάζ και γενικά μου αρέσουν.:happy: Θα ήθελα να είναι είτε μια μπλε πεταλούδα σε σχέδιο που θα άρεσε σε μένα είτε ένα σύνολο από μπλε πεταλούδες που θα μικραίνει το μέγεθος τους.:inlove: Θα ήθελα να βρίσκεται πάνω δεξιά στην πλάτη και όσο για τους γονείς μου δεν το έχω συζητήση αλλά από όσο τους ξέρω δε νομίζω πως θα είχαν κάποιο πρόβλημα.:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
όντως είναι πολύ ωραία!! αλλά όχι όλα μαζί... ένα ένα!:P
μιλάω με βάση τα δικά μου γούστα ε!:)

Nαι, βασικά αρχικά είχε κανει μόνο αυτό κάτω από τον αυχένα και στη συνέχεια πρόσθεσε σιγά σιγά τα άλλα... take a look:


εμένα μου αρέσουν περισσότερο αυτά που πρόσθεσε...με τα πουλιά κλπ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
εμένα αυτό στον ώμο της!;)

Από ότι βλέπω πάντως οι περισσότερες πεταλουδίτσες σκεφτόμαστε να κάνουμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
εμένα αυτό στον ώμο της!;)

Από ότι βλέπω πάντως οι περισσότερες πεταλουδίτσες σκεφτόμαστε να κάνουμε!:P
καλά και εμένα μου αρέσει πολύ αυτο στο μπράτσο της! Γενικότερα πάντως θα ήθελα το tattoo που θα έκανα να έχει να κανει με τη φύση... so ναι! πεταλουδίτσες!!! Οι πεταλουδίτσες τα σπάνε!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
και κάτι τέτοιο θα μου άρεσε πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Εγώ δεν βρίσκω ελκυστική την ιδέα ενός ταττού(τουλάχιστον όχι πάνω μου)Ωστόσο πολλές φορές τα θαυμάζω και πάνω σε άλλους μπορεί να είναι ελκυστικά...
Προτιμώ τα piercings:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Το βρίσκω πολύ όμορφο αν είναι διακριτικό και σου ταιριάζει.

Έχω ένα tattoo στο μπράτσο.Μοιάζει κάπως σχηματικά με αυτό στην φωτογραφία αλλα είναι μικρότερο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theseus

Νεοφερμένος

Ο Theseus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Θεόδωροι (Κόρινθος). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εγω θα ηθελα να κανω ενα ταττοο στο μπρατσο, κατι που δε θα αλλαξω γνωμη. Nα βαλω κατι που με συμβολιζει, για να μη το βαρεθω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σήμερα οι περισσότεροι νέοι θέλουν και τελικά χτυπάνε. . . Αύριο θα το θέλουν όμως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σήμερα οι περισσότεροι νέοι θέλουν και τελικά χτυπάνε. . . Αύριο θα το θέλουν όμως ;

Αν σημαίνει κάτι για εκείνους, γιατί όχι;

Τα tattoo με λέιζερ δεν φεύγουν; Με κάποιες συνεδρίες δηλαδή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Νομίζω πως φεύγουν... Όμως από ότι γνωρίζω θέλει χρήμα, πολύ χρήμα. Είμαι της άποψης πως κάποιος πρέπει να το σκεφτεί πολύ καλά και να βρίσκεται εκτός εφηβείας πριν προβεί σε κάτι τέτοιο ! Κανόνας νομίζω σε ένα tatoo είναι να το κάνεις σε σημείο που να μην μπορείς εύκολα να το δεις.. Ώστε να να μην το βαρεθείς και ενδεχωμένως να το συχαθεις κιόλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
εγώ σκέφτομαι να κάνω με χένα πίσω στην πλάτη...
Με φυσκη χιενα και οχι με μαυρη χιενα φυσικα...Η μαυρη χιενα ειναι επικυνδινη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αυτά που έχω σκοπό να κάνω σημαίνουν κάτι για εμένα, αλλιώς δε θα το σκεφτόμουν καν.
Δεν είναι εφηβικό ξέσπασμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top