Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Btw, σε ποια σχολή πέρασες Άρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Btw, σε ποια σχολή πέρασες Άρη;
Oργανωσης και διοικησης επιχειρησεων στο ΠΑΜΑΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω μονη θα παω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγω πηγα με τον πατερα μου ...
Δεν φτανει που με κουβαλησε μεχρι εκει θα τον αφηνα μονο του ...
Βεβαια οταν ειδα το πληθος φοιτητων μες τη σχολη αποχωρησε μονος του και με περιμενε εξω :P ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εεε εννοειται οτι θα παμε μονοι μας.....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά να μην πάει κανείς με τους γονείς του? Εγώ θυμάμαι πήγα μια βόλτα με τη μαμά μου, είδαμε τους χώρους του ΟΠΑ, απώθησε με δυναμισμό κάτι κομματόσκυλα που δε θα μπορούσα να ξεκολλήσω από πάνω μου και μετά καταλήξαμε για καφεδάκι να λέμε πως θα είναι η φοιτητική μου ζωή. Σιγά μη θυμούνται με ποιον γράφτηκες μαζί. Επίσης μια φορά θα έρθουν οι δικοί σου, πού είναι το κακό να δουν που θα περάσεις τα επόμενα χρόνια της ζωής σου. Δεύτερο σπίτι γίνεται το πανεπιστημιο. Εγώ πάντως ψηφίζω μαμά περήφανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου κακό να πας με γονιό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά να μην πάει κανείς με τους γονείς του?

Γιατί μπορεί να παραμονεύει ο miv από πίσω και να γελάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά θα παραμονεύω κι εγώ να δω με ποιον θα πάει ο miv:jumpy:Πάντως στο ΟΠΑ έτσι όπως θα γίνουν οι εγγραφές δεν έχει νόημα να πας με κάποιον δικό σου. Αχταρμάς όλοι μαζί σε ένα αμφιθέατρο, τι στήριξη να θες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Γιατί περπατάς και γελάνε από πίσω σου και να σου πω μεταξύ μας, ειδικά αν εισαι αγόρι, γελάνε και με το δίκιο τους. Με όλο το σεβασμό...;)
Δεν υπάρχει κανένας τυπικός λόγος "να σε γράψουν" στη σχολή σου, ακόμη κι αν δεν έχεις κλείσει τα 18. Μπορώ να θεωρήσω φυσιολογικο να σε πάνε στην πόλη που πέρασες, να σου βρούνε σπίτι (μιας και λογικά ειναι πιο "του κυκλώματος" από σένα λόγω ηλικίας) και να κάνουν τα σχετικά κοννέ, ΑΝΤΕ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ, να σε πάνε με το αμάξι στη σχολή, αλλά όχι και να σε γράψουνε...Ούτως ή άλλως, για Πανεπιστημιούπολη απ'τον Ευαγγελισμό περνάνε 150 λεωφορεία, δεν καταλαβαίνω γιατι κάποιος να βαριέται να πάει κι ακόμη περισσότερο, γιατί να πάει με τον πατέρα του ή τη μάνα του και όχι με δυο κολλητούς του ή έστω το μεγάλο του αδερφό/ξάδερφο. Σε δυο χρόνια που θα πάτε σε κάνα Λονδίνο με το Erasmus, θα πάρετε μαζί και τη μαμά σας;

κάτσε ρε miv, γελάνε δηλαδή επειδή πάω με τους γονείς μου στην εγγραφή;

εδώ και 15 χρόνια κομοτηνή μένω, δεν έχω συνηθίσει τόσο γρήγορους ρυθμούς ζωής και στο κάτω κάτω, πήγα με τους γονείς μου για να μου δείξουν και ποια λεωφορεία πρέπει να παίρνω για το πανεπιστήμιο και μετά για το σπίτι μου

ήρθαν στο απθ και θα τους πω καθίστε έξω μέσα στη ζέστη σα τους μ**άκες και περιμένετε με; Οι άνθρωποι ήθελαν να δουν από κοντά το πανεπιστήμιο και το τμήμα για αυτό ήρθαν με μένα μέσα, ΤΟΣΟ κακό είναι δηλαδή;

οι κομπλεξισμοί αλλού, δε τα γουστάρω καθόλου αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Eιναι ωραιο να εχεις υποστηριξη ειδικα αν πας σε ενα καινουργιο περιβαλλον,ας μην κοροιδευομαστε...
Σιγα καλε που θα κοροιδεψουν κιολας...Που ειμαστε?Γονεις ειναι...Relax λιγο ολοι οι "ανετοι" και "απελευθερομενοι" εδω μεσα. :xixi: :fish:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά να μην πάει κανείς με τους γονείς του? Εγώ θυμάμαι πήγα μια βόλτα με τη μαμά μου, είδαμε τους χώρους του ΟΠΑ, απώθησε με δυναμισμό κάτι κομματόσκυλα που δε θα μπορούσα να ξεκολλήσω από πάνω μου και μετά καταλήξαμε για καφεδάκι να λέμε πως θα είναι η φοιτητική μου ζωή. Σιγά μη θυμούνται με ποιον γράφτηκες μαζί. Επίσης μια φορά θα έρθουν οι δικοί σου, πού είναι το κακό να δουν που θα περάσεις τα επόμενα χρόνια της ζωής σου. Δεύτερο σπίτι γίνεται το πανεπιστημιο. Εγώ πάντως ψηφίζω μαμά περήφανα :P
Συμφωνω:jumpy::jumpy::jumpy: Η μανα ειναι μια κ τυχεροι οποιοι την εχουν πραγματικα κοντα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ρε για εγγραφη πατε οχι για εκτελεση ... υποστηριξη εχεις οταν πας για μια επέμβασή αλλα μην το χεσουμε. δλδ ρε παλικαρια σε λιγοπου θα καταθετεται φορολογική δηλωση θα πατε με ολο το σοι και 2-3 ψυχολογους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Συνελθετε ρε αμα εισαι σε ξενη πολη και πρεπει να σε πανε τι να κανεις να τους φας?Μη λεμε οτι μαλακια θελουμε και οπα ρε μαγκες η εξυπναδα δλδ απο κει φαινεται?Για να σοβαρευτουμε λιγο καθενας εχει τη δικη του σειρα αλλη λογω χαρακτηρα θελουν και καποιο γονιο μαζι οι πολλοι αγχωμενοι κλπ κλπ αλλοι απλα τυχαινει και αναγκαστηκα πρεπει να ρθουν μαζι οι γονεις δλδ ελεος ξεκολλατα απο μαλακιες.Το πιο ηλιθιο ειναι να λεει το φλωρος τον αλλον φλωρο τι αντιληψεις!Δεν υπαρχει πιο καγκουρικο πραγμα απο το να λες τον αλλον φλωρο για να καλυψεις τα κομπλεξ σου πρεπει να εισαι πολυ κομπλεξαρας για να πεις τον αλλον φλωρο επειδη εκει κοντα ηταν οι γονεις και στο κατω κατω γονεις ειναι..
Προσωπικα μονη μου ειχα παει αλλα εκεινοι ειχαν καθησει σπιτι δλδ στην πολη ηταν(μιας και με εφεραν) απλα στη σχολη δεν ηρθαν και τι να κανουν βασικα να ρθουν στη σχολη;Αλλα καποιοι αλλοι που πχ ηθελαν μονο να γραφτουν και να φυγουν φυσικα και ηρθαν με τους γονεις που να καθησουν οι ανθρωποι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
πήγα με τους γονείς μου για εγγραφή για τους εξής λόγους.

1.)πήγαινα πρώτη φορά στην ζωή μου στην συγκεκριμένη πόλη(αρκετά μακριά απο την δική μου).
2.)τα πανεπιστήμια είναι έξω απο την πόλη και θέλει αστικό για να πας , και δεν θα μπορούσαν οι γονείς μου να μείνουν κάπου τύπου καφετέρια ούτε είχα βρει σπίτι ακόμη(το βρήκα μετά την εγγραφή) για να μείνουν εκεί, ούτε και ήξερα τα δρομολόγια του αστικού για να πάω μόνος.
3.)οι γονείς μου θέλαν πληροφοριακά να δουν μέσα πως είναι τα κτήρια κτλ . , οπότε θεωρώ κομπλεξικό (βασικά όχι θεωρώ , ΕΙΝΑΙ κομπλεξικό) να τους πω "Μείνετε μες το αμάξι , μην τυχόν έρθετε.".


Νταξ , τώρα αν μερικά κομπλεξάκια με σχολίασαν , δεν ξέρω αν το καναν, ΧΕΣΤΗΚΑ.
Ας τα πουν μπροστά μου αν γουστάρουν τρελίτσες , αυτοί είναι οι κρυφομαγκες, όχι εγώ επειδή πήγα με τους γονείς μου σε μια ξένη πόλη μόνο για την εγγραφή. Ελεοςςςς.

Ελευθερία σε όλους. (...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Δε καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να απολογούμαστε επειδή θα πάμε με τους γονείς μας για την εγγραφή, δλδ εκεί φαίνεται η μαγκιά? Δε νομίζω! Η μαγκιά φαινεται αλλού, σε σημαντικότερα πράγματα, και όχι σε αυτό. Δηλαδή αν έχουμε φτάσει στο σημείο να αποκαλούμε κάποιον φλώρο ή μαμάκια ή ό,τι άλλο επειδή θα πάει για την εγγραφή με τους γονείς του (ακόμα και στην ίδια πόλη) τότε τί να πω? Μπράβο μας........:bravo::mad:

Υ.Γ. Δεν αναφέρομαι σε κανένα, γενικά μιλάω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δε καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να απολογούμαστε επειδή θα πάμε με τους γονείς μας για την εγγραφή, δλδ εκεί φαίνεται η μαγκιά? Δε νομίζω! Η μαγκιά φαινεται αλλού, σε σημαντικότερα πράγματα, και όχι σε αυτό. Δηλαδή αν έχουμε φτάσει στο σημείο να αποκαλούμε κάποιον φλώρο ή μαμάκια ή ό,τι άλλο επειδή θα πάει για την εγγραφή με τους γονείς του (ακόμα και στην ίδια πόλη) τότε τί να πω? Μπράβο μας........:bravo::mad:

Υ.Γ. Δεν αναφέρομαι σε κανένα, γενικά μιλάω!:)


προσωπικά απαλογήθηκα όχι γιατί χρωστάω σε κανέναν απο δω, δε με νοιάζει εξάλλου τι πιστεύουν:P,
απλά ήθελα να δώσω στα παιδιά κάποιους απο τους πάμπολλους λόγους για τους οποίους κάποιος θα μπορούσε να πάει για εγγραφή με τους γονείς του και να μην μαλ*κιζονται με κομπλεξ τύπου "δεν κάνει , μεγαλώσαμε πλέον , θα μας πουν φλώρους κτλ."

ρε παιδιά , αν για οποιονδήποτε σοβαρό λόγο , ακόμη κι αν εσείς οι ίδιοι δεν θέλετε να πάτε μόνοι σας , μην διστάσετε να πείτε τους γονείς σας να έρθουν μαζί, έλεος. Κάντε αυτό που θέλετε και αφήστε τι θα πουν οι άλλοι.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά χαλαρώστε με το θέμα!Είναι κάτι εντελώς απλό και αστείο να το συζητάμε!Εγω που πέρασα στην Χαλκίδα και μιας και εχω πάει μόνο μια φορά στην ζωη μου στην συγκεκριμένη πόλη πρίν 6,5 χρόνια περίπου θα ήθελα κάποιο να έρθει για παρέα μαζί μου καθαρά για λόγους βαρεμάρας μιας και θέλω 1,5 ωρα και για να φτάσω!Αρχικά θα απευθυνθω σε κανα φίλο ή αν δεν μπορεί κανένας φίλος θα πω σε εναν ξάδερφο μου που εχει μηχανή και σε 45 λεπτά θα είμαι εκεί:P!Aπο κει και πέρα αν δεν μπορέσει και αυτός θα πω στον πατέρα μου να με πετάξει μιας και βαριέμαι καθαρά την διαδρομή!Δεν εχω να αποδείξω τίποτα στον εαυτό μου μπορώ να παω και μόνος μου σε μια έκτακτη περίπτωση (να ναι καλα το ίντερνετ) αλλά γιατί να το κάνω!Ταξιδεύω υπεραστικά μόνος μου απ την β γυμνασίου και δεν νομίζω οτι έτσι θα δείξω τα διαπιστευτήρια μου για κάτι!

Για τον καθένα είναι δύσκολο άλλοι χρειάζονται οπωσδήποτε τους γονείς τους άλλοι κάποιον δικό τους και άλλοι κανέναν!Δεν νομίζω πως θα κάτσει κανένας να ασχολειθεί με σας αν φέρατε τους δικούς σας μέσα σε ολο αυτό το χαος που επικρατεί!!
Και εγω στην πρώτη Γυμνασίου και λυκείου πήγα μόνος μου ενω πολλά παιδιά φέρανε τους γονείς τους!Τότε ειδικά στην α γυμνασίου είχα την ανάγκη να το παίξω μεγάλος και ανεξάρτητος και κορόιδευα τα παιδιά που φέρανε τους δικούς τους τώρα 6 χρόνια μετά καταλαβαίνω πόσο λάθος ήμουν και ήταν μια παιδική ανοησία!

ΥΓ Κάντε οτι νομίζετε και μην ακούτε κανέναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
βσκ δεν ειναι τι θα σας πουν αλλα καθαρα θεμα αυτοεκτίμησης (με τιν εννοια οτι γιατι να μην μπορεις να το κανεις μονος -ευρεση συγκοινωνίας, κτηριου, απαραίτητης χαρτουρας κτλ-\ ειναι καλυτεροι οι αλλοι που μπορουν)

βεβαια η ερωτηση παραμενει στην φορολογικη σας δηλωση τι θα κανετε...?

btw: λογο του εχω πολλες επιρροές απο την Ευρωπαικη κουλτουρα δεν μπορω να καλαβω το ολο σκηνικο "μαμα ερχεσαι να παμε για την εγγραφη μου..." δεν μιλαω κοροϊδευτικά ουτε υποτιμητικά απλα δεν μου κολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
σε πιο τμημα της χαλκιδας περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top