Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Το πρόβλημα σου λύνεται πολύ εύκολα. Ξενοικιάζεις από κει που είσαι τώρα και μετακομίζεις Εξάρχεια. Αν είσαι κάτοικος Αθηνών, κάνεις υπομονή λίγα ακόμη χρονάκια.

Wow!Δε το είχα σκεφτεί ειλικρινά!
Είμαι Περιστεριώτης,φέτος έδωσα 2η φορά Πανελλήνιες και από του χρόνου άμα δω οτι με πέρνει να δουλεύω part-time,θα πιάσω με κανά 2 κολλητούς σπίτι.
Ok?Τελειώσαμε με την επι προσωπικού επιθέση,να γυρίσουμε και πίσω στο θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxvasilakosxx

Νεοφερμένος

Ο xxvasilakosxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μείνε καλύτερα κοντα στον αγιο αντωνιο ( στάση του μετρό ) αν γίνεται.. η ίλιον ( ειναι αρκετά ήσυχη περιοχή) η λίγο πιο μακρυά στο αιγάλεω ( κοντα στη στάση του μετρό και φοιτητο-περιοχή )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
το Αιγάλεω σαν περιοχή πώς είναι? είναι φθήνα τα ενοίκια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxvasilakosxx

Νεοφερμένος

Ο xxvasilakosxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.. χμμ.. λογικά ναι διότι μένουν πολλοί φοιτητές.. ψάξε και στη χρυσή ευκαιρία για σπίτια που ενοικιάζονται εκεί για να τσεκάρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.. χμμ.. λογικά ναι διότι μένουν πολλοί φοιτητές.. ψάξε και στη χρυσή ευκαιρία για σπίτια που ενοικιάζονται εκεί για να τσεκάρεις :)

χμ,ευχαριστώ! Με ενδιαφέρει εκείνη η περιοχή γιατι εκεί βρίσκεται το ΤΕΙ αν και έτσι όπως τα λέτε μάλλον θα διαλέξω άλλη πόλη για σπουδές γιατι τρομαξα:redface::D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxvasilakosxx

Νεοφερμένος

Ο xxvasilakosxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χμ,ευχαριστώ! Με ενδιαφέρει εκείνη η περιοχή γιατι εκεί βρίσκεται το ΤΕΙ αν και έτσι όπως τα λέτε μάλλον θα διαλέξω άλλη πόλη για σπουδές γιατι τρομαξα:redface::D:P

Μην ανησυχείς :P έχω 2 γνωστές μου που είναι κ αυτές φοιτήτριες και μένουν αιγάλεω και είναι ok :D..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
τα εξαρχεια ειναι απο τις καλυτερες γειτονιες της τωρινης αθηνας! καταρχας ειναι γειτονιες,οι ανθρωποι μεταξυ τους γνωριζονται,ειναι φιλικοι και αγαπημενοι! το θεμα με τα ναρκωτικα στην πλατεια το εχουν λυσει σχεδον ολοκληρωτικα! στην γειτονια μενουν πολλοι αξιολογοι ανθρωποι της τεχνης και των γραμματων,και οσα λετε πιο πανω (αρνητικα) ειναι απλα επειδη δεν εχετε περασει σχεδον ποτε σας και γιατι η τηλεοραση σας εχει να τα πιστευετε και μεχρι εκει! παρολα αυτα,τα ενοικια ειναι αρκετα ακριβα,(οπως και στην περιφεριακη του λυκαβητου-εκπληκτικη περιοχη)! Oσον αφορα τις περιοχες - ομονυμες με τις στασεις του ηλεκτρικου κοντα στο κεντρο, και παλι η κατασταση δεν ειναι τοσο απαισια,δηλαδη νταξει ειστε λιγο τραγικοι,και την τρομοκρατησατε την κοπελα,αλλα δεν θα το συμβουλευα για μια κοπελα,που τωρα μαθαινει την αθηνα! πιστευω,συνοψιζοντας τις παραπανω αποψεις,τα θελω σου,και τις εμπειριες μου ως κατοικος αθηνας, οτι η καλυτερη επιλογη ειναι οι αμπελοκηποι,κοντα στον σταθμο πανορμου! νυχτερινη ζωη στην πορτα σου, σχετικα κοντα στο πανεπηστημιο,το μετρο πολυ κοντα σου (το πιο σημαντικο) φθηνα ενοικια,χαμηλη εγκληματικοτητα, αν και εαν το αντεχει η τσεπη σου, με τα χιλια εξαρχεια!!! επισης, πιο τμημα της ασοεε θες? μηπως γινουμε (εαν ολα πανε καλα) και συμφοιτητακια ? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λοιπόν.
Από κέντρο οι ασφαλείς περιοχές, σε γενικές γραμμές, είναι το εμπορικό τρίγωνο με κέντρο το Σύνταγμα, Πλάκα και Κολωνάκι. Όπως καταλαβαίνεις είναι απλησίαστες. Από Ομόνοια και κάτω άλλος κόσμος, κανονικό γκέτο. Εσχάτως τα πράγματα έχουν αγριέψει. Απλή διέλευση πιστεύω είναι εφικτή, αλλά η διαμονή εκεί ρίσκο.
Τα Εξάρχεια είναι ιδιάζουσα περίπτωση και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες η ποιότητα ζωής εκεί. Προς λόφο Στρέφη τα πράγματα βελτιώνονται αισθητά. Εναλλακτικά υπάρχουν η Ευελπίδων και ο Λυκαβηττός.
Περιοχή που σίγουρα πληροί τα κριτήρια σου είναι οι Αμπελόκηποι και επιπροσθέτως έχει καλή συγκοινωνία.

Στο εμπορικό τρίγωνο που λες, καλό θα ήταν να τρυπώσει και το Κουκάκι. Έχει γίνει μόδα τελευταία (!%$#$^*) αλλά έχει μετρό (fix), αμέτρητα λεωφορεία και σίγουρα μπορείς να βρείς ακόμα σπίτι σε λογικές τιμές. Για πόσο ακόμα δεν ξέρω βέβαια, αλλά οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
δε ξέρω άν έχεις περάσει το τελευταίο μήνα απο τη πατησίων μέχρι την ομόνοια έχουν μαζέψει όλα τα πρεζάκια

για περνα μια βολτα εξω απο την αρχιτεκτονικη(πολυτεχνειο-πατησιων) και μετα μιλα...που απο Τοσιτσα μεχρι Στουρναρη και Ομονοια οι φοιτητες γινομαστε καθε μερα μαρτυρες χρησης και εμποριας...

παιδιά βοήθεια.... 99,9% περνάω ασοεε... όμως δεν ξέρω σε ποια περιοχή της Αθήνας να βρω σπίτι... Έχω βρει 2 καλά αλλά είναι πολύ κοντά στο πανεπιστήμιο... Από τη μία αυτό είναι καλό όμως εκεί (πλατεία Αττικής, Βικτωρίας) δεν είναι και το πιο ασφαλές μέρος για μια φοιτήτρια... Πολλοί μου λένε να μην το ρισκάρω να μείνω εκεί...Τι να κάνω;;

Νεο Ηρακλειο,Νεα Ιωνια,Περισσος ειναι πολυ καλες περιοχες...ενα λεωφορειακι παιρνεις(Α8 ή 605,εξαρταται-αυτα παιρνω και εγω για να παω στη σχολη μου) που σε αφηνει ακριβως εξω απο την ΑΣΟΕΕ...και οταν δεν εχει λεωφορειο,μπορεις να χρησιμοποιησεις τον ηλεκτρικο...εγω μενω Ανω Πατησια(στα συνορα με Γαλατσι ομως) και τα πραγματα ειναι πολυ καλα...το Γαλατσι ειναι επισης πολυ καλο απο ο,τι εχω ακουσει,ιδιαιτερα στη περιοχη της Λαμπρινης και Πλατεια Παπαδιαμαντη(στα Ανω Πατησια ειναι αυτη) αλλα πρεπει να ειναι καπως ακριβη...ψαξε Αμπελοκηπους ή Ζωγραφου(αν και εκει θα ταλαιπωρηθεις με συγκοινωνια)...αν κινηθεις στισ περιοχες της μπλε γραμμης του μετρο,νομιζω εισαι καλυμμενη...αα και μην εχεις πολλες απαιτησεις απο το σπιτι-ετσι εκανα και εγω και μου κοπηκαν τα φτερα...χαχα πολυ βασικο να βρεις καλους σπιτονοικοκυρηδες και μια ασφαλη περιοχη...απο εκει και περα 40-50 τετραγωνικα ειναι καλα με ενα ενοικιο περιπου 400 ευρω σε μια καλη(μην περιμενεις να ειναι του 2010) πολυκατοικια (προσφατα ανακαινισμενη μαλλον,απαραιτητα χτισμενη μετα το '80-'85)...με το καλο φοιτητρια!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
και εγω κανω σχεδια για να νοικιασω σπιτι στην Αθηνα.Επειδη ενδιαφερομαι για ιατρικες σχολες οπου και αν περασω θα ερθω Αθηνα λογω τριτεκνιας...συν το γεγονος οτι ο αδερφος μου σπουδαζει νομικη στην Αθηνα λεγαμε να νοικιασουμε ενα σπιτακι στο Γουδι(ειμαι κ λιγο τεμπελα)...πιστευω οτι ειναι μια καλη επιλογη...εεεεεεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
μια χαρα επιλογη ειναι αφου στο γουδι βρισκεται η σχολη σου...το θεμα ειναι το ενοικιο κατα ποσο θα ειναι φτηνο σε εκεινη την περιοχη που ψαχνουν σπιτι παρα πολλοι φοιτητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, ελπίζω να περάσω ελληνική φιλολογία στην Αθήνα και σκέφτομαι να δηλώσω για τις εστίες, αν τα ενοίκια είναι πολύ ακριβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να μείνεις σε εστία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
για περνα μια βολτα εξω απο την αρχιτεκτονικη(πολυτεχνειο-πατησιων) και μετα μιλα...που απο Τοσιτσα μεχρι Στουρναρη και Ομονοια οι φοιτητες γινομαστε καθε μερα μαρτυρες χρησης και εμποριας...



Νεο Ηρακλειο,Νεα Ιωνια,Περισσος ειναι πολυ καλες περιοχες...ενα λεωφορειακι παιρνεις(Α8 ή 605,εξαρταται-αυτα παιρνω και εγω για να παω στη σχολη μου) που σε αφηνει ακριβως εξω απο την ΑΣΟΕΕ...και οταν δεν εχει λεωφορειο,μπορεις να χρησιμοποιησεις τον ηλεκτρικο...εγω μενω Ανω Πατησια(στα συνορα με Γαλατσι ομως) και τα πραγματα ειναι πολυ καλα...το Γαλατσι ειναι επισης πολυ καλο απο ο,τι εχω ακουσει,ιδιαιτερα στη περιοχη της Λαμπρινης και Πλατεια Παπαδιαμαντη(στα Ανω Πατησια ειναι αυτη) αλλα πρεπει να ειναι καπως ακριβη...ψαξε Αμπελοκηπους ή Ζωγραφου(αν και εκει θα ταλαιπωρηθεις με συγκοινωνια)...αν κινηθεις στισ περιοχες της μπλε γραμμης του μετρο,νομιζω εισαι καλυμμενη...αα και μην εχεις πολλες απαιτησεις απο το σπιτι-ετσι εκανα και εγω και μου κοπηκαν τα φτερα...χαχα πολυ βασικο να βρεις καλους σπιτονοικοκυρηδες και μια ασφαλη περιοχη...απο εκει και περα 40-50 τετραγωνικα ειναι καλα με ενα ενοικιο περιπου 400 ευρω σε μια καλη(μην περιμενεις να ειναι του 2010) πολυκατοικια (προσφατα ανακαινισμενη μαλλον,απαραιτητα χτισμενη μετα το '80-'85)...με το καλο φοιτητρια!!!!:clapup:

400 ευρω για ενοικιο πολλα δεν ειναι?αν βαλεις και κοινοχρηστα:hmm:

Η ουσια ειναι οτι αν εξαιρεσουμε τα Εξαρχεια που οι αποψεις ειναι διφορουμενες σε ολα τα αλλα συμφωνουμε ολοι.
Δηλαδη Αμπελοκηποι-Πανορμου ειναι η καλυτερη επιλογη αφου πληρει σχεδον ολα τα κρητιρια.Θα ελεγα εκει να ψαξεις πρωτα αλλα οσο πιο νωρις γινεται;)
Ν.Ηρακλειο,Ν.Ιωνια,Περισσο δεν θα ηταν ασχημα αφου μπορεις να εξυπηρετηθεις και με λεωφορεια-τρολει και με ηλεκτρικο.Περιπου στα ιδια ειναι και απο την αλλη μερια Ζωγραφου-Καισαριανη,Παγκρατι αλλα ειναι λιγο μακρια.Εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις και Γκυζη που ειναι πιο κοντα στην σχολη.Σε αντιθεση με το Αιγαλαιω που ειναι αρκετα μακρια.Οι φοιτητες εκει ειναι απο το ΤΕΙ Αθηνας.Θα αναγκαζεσαι καθημερινα να παρεις τρολει απο Συνταγμα που θα ειναι ασφυκτικα γεματα.
Απο εκει και περα αν θες να ψαξεις σπιτι πλατεια βικτωριας,αττικης κλπ θα εχεις την σχολη διπλα σου δεν λεω αλλα αμφιβαλλω αν αξιζει.Η επιλογη δικη σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
400 ευρω για ενοικιο πολλα δεν ειναι?αν βαλεις και κοινοχρηστα:hmm:

μαζι με κοινοχρηστα εννοουσα,λαθος μου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ηταν αναγκη να βαλουν τις σχολες μεσα σε τετοιες περιοχες?
Oι σχολές είναι εδώ και έναν αιώνα εκεί. Τα Πατήσια εκείνα τα χρόνια ήταν μέσα στα αρχοντικά, η Κυψέλη αργότερα ήταν κέντρο καλλιτεχνών..
Φωτογραφία της οδού Πατησίων την εποχή που ιδρύθηκε η ΑΣΟΕΕ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Στον περισσό κοντά μένει ο θείος μ και είχα κατέβει πριν λίγες μέρες Αθήνα και κοιτάξαμε μήπως και βρούμε τπτ αλλά δεν νοικιάζονται πολλά σπίτια... Μέσα με τέλη Ιουλίου θα πάω κανονικά να ψάξω, δηλαδή πριν βγουν οι βάσεις και γίνεται χαμός..
Η αλήθεια είναι ότι αυτό που φαντάζομαι μόνο φοιτητόσπιτο δεν είναι...Ήδη έχω αποχωριστεί κάποιες απαιτήσεις μου και συνεχίζω! Απλώς θέλω να έχει καινούρια σχετικά κουζίνα και μπάνιο και όλα τα άλλα με γούστο και με φθηνές επιλογές φτιάχνονται!
Δετ θέλω να περάσω. Πάντως στο Μηχανογραφικό θα έχω όλα τα τμήματα της ασοεε εκτός από χρηματοοικονομικό, στατιστική και διεθνών...



Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές σας αλλά ακόμη βρίσκομαι σε σύγχυση... Κάθε περιοχή έχει τα θετικά και τα αρνητικά της... ελπίζω με τον καιρό να καταλήξω κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, ελπίζω να περάσω ελληνική φιλολογία στην Αθήνα και σκέφτομαι να δηλώσω για τις εστίες, αν τα ενοίκια είναι πολύ ακριβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να μείνεις σε εστία?

αυτην την απορια εχω και εγω !:hmm:

Μην ανησυχείς :P έχω 2 γνωστές μου που είναι κ αυτές φοιτήτριες και μένουν αιγάλεω και είναι ok :D..

ναις :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Φωτογραφία της οδού Πατησίων την εποχή που ιδρύθηκε η ΑΣΟΕΕ:

δηλ εγω και οι αλλοι φοιτητες θα πηγαιναμε στην αθηνα με αμαξα? ωωωωωωωω γουσταρω....
το θεμα τοτε ειναι γτ αφησανε την αθηνα να γινει ετσι! οπως πολυ σωστα ειχε πει και ενας καθηγητης μου η αθηνα αρχιτεκτονικα εκτος των αλλων ειναι κακοσχεδιασμενη...γτ παλια δινανε αδεια να χτιστουν κτιρια οπου ναναι....χωρις να εχουν σχεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Παιδιά ΣΟΣ !! Έχει η μάνα μου μια γνωστή που νοικιάζει σπίτι στην Αθήνα τεράστιο (67 τ.μ) και ανακαινισμένο και της είπε ότι αν αποφασίσω να σπουδάσω Αθήνα θα της το αφήσει μόνο 250 ευρώ!!!Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι είναι στα Εξάρχεια....Βέβαια η πολυκατοικία είναι δίπλα στο αστυνομικό τμήμα και το διαμέρισμα στον 3ο όροφο αλλά είμαι από επαρχία και όσο να'ναι φοβάμαι λίγο με αυτά που ακούω και θα προτιμούσα να πάω σε μια περιοχή κοντά στο πανεπιστήμιο όπως Ζωγράφου ή Ιλίσσια που είναι κ η Αγγλική φιλολογία που θέλω και ας έχω μικρότερο σπίτι...Η μητέρα μου όμως λέει ότι πλέον δεν είναι τόσο επικίνδυνα και στο πανεπιστήμιο πηγαίνεις με μια συγκοινωνία...Βέβαια έχει και τόσο χρόνια που έφυγε από Αθήνα που ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα...Εγώ όμως φοβάμαι πολύ (είδα και προχθές στους ''Πρωταγωνιστές'' την εκπομπή με τα ναρκωτικά και σκιαχτηκα ακόμα πιο πολύ :worry:)Εσείς τι λέτε να κάνω? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδιά ΣΟΣ !! Έχει η μάνα μου μια γνωστή που νοικιάζει σπίτι στην Αθήνα τεράστιο (67 τ.μ) και ανακαινισμένο και της είπε ότι αν αποφασίσω να σπουδάσω Αθήνα θα της το αφήσει μόνο 250 ευρώ!!!Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι είναι στα Εξάρχεια....Βέβαια η πολυκατοικία είναι δίπλα στο αστυνομικό τμήμα και το διαμέρισμα στον 3ο όροφο αλλά είμαι από επαρχία και όσο να'ναι φοβάμαι λίγο με αυτά που ακούω και θα προτιμούσα να πάω σε μια περιοχή κοντά στο πανεπιστήμιο όπως Ζωγράφου ή Ιλίσσια που είναι κ η Αγγλική φιλολογία που θέλω και ας έχω μικρότερο σπίτι...Η μητέρα μου όμως λέει ότι πλέον δεν είναι τόσο επικίνδυνα και στο πανεπιστήμιο πηγαίνεις με μια συγκοινωνία...Βέβαια έχει και τόσο χρόνια που έφυγε από Αθήνα που ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα...Εγώ όμως φοβάμαι πολύ (είδα και προχθές στους ''Πρωταγωνιστές'' την εκπομπή με τα ναρκωτικά και σκιαχτηκα ακόμα πιο πολύ :worry:)Εσείς τι λέτε να κάνω? :confused:
Αν είναι στην Καλλιδρομίου, είναι καλά. Μπορείς να μείνεις άφοβα εκεί. Επίσης από εκεί η συγκοινωνία είναι καλή και έχεις τα πάντα στα πόδια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top