Φροντιστήριο σχεδίου

dimitriskmc

Νεοφερμένος

Ο dimitriskmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και αέρα στα πανιά σας. :P

Αφού τελείωσαν οι Πανελλήνιες με μια σχετική απογοήτευση καθώς ήθελα να γράψω τουλάχιστον 17 και κατέληξα γύρω στο 14,σκέφτομαι τι θα κάνω. :hmm:

Πάντα το όνειρο μου ήταν η Αρχιτεκτονική αλλά ποτέ δεν πήρα σχέδιο γιατί πίστευα πως δεν θα διαβάσω τόσο για να καταφέρω να περάσω σε μια τόσο υψηλόβαθμη σχολή.

Τώρα πια,απογοητευμένος,πιο συνειδητοποιημένος και πιο έμπειρος απο όλοοο αυτό,είμαι πρόθυμος να διαβάσω τόσο και να παλέψω πραγματικά για το όνειρο μου.

Και εδώ χρειάζομαι τη βοήθεια των μελών του forum. :)

Γνωρίζοντας πως κάποια φροντιστήρια σχεδίου είναι αρκετά ακριβά,θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια καλά με λογικές τιμές. (έχω ακούσει για τον Πλακά,θα βοήθουσαν κάποιες περαιτέρω πληροφορίες.γενικά τι παίζει με δίδακτρα,ώρες,κλπ ;) )

Ακόμη επειδή δεν θέλω να επιβαρύνω περισσότερο τους γονείς μου,σκέφτομαι να μην κάνω φροντιστήριο στα περισσότερα μαθήματα στα οποία τα πήγα αρκετά καλά(ΑΝ.ΕΦ,ΑΟΔΕ,Μαθηματικά Γενικής,Έκθεση) και να βοηθηθώ στα Μαθηματικά από έναν ξάδερφο μου ο οποίος είναι μαθηματικός.

Έτσι,θα θελα τη γνώμη σας αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό,να ξαναδώσω δηλαδή χωρίς φροντιστήριο στα περισσότερα μαθήματα.
Να σημειώσω ότι είμαι πρόθυμος,αλλά δεν ξέρω αν αρκεί.


Δημήτρης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
εγω σου προτεινω να κανεις μηχανογραφικο και να δηλωσεις καποια σχολη που πιστευεις οτι μπορεις να πιασεις!!!
αν λες οτι εβγαλες 14 ειναι πολυ καλο για αυτη τη χρονια

κριμα να πεταξεις ετσι μια χρονια

αν νομιζεις ομως πως πρεπει ξαναδωσεις, ξαναδωσε!!
Η επιλογη ειναι δικη σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν θα χάσει τα μόρια έτσι κι αλλιώς, μπορεί να περάσει σε κάποια σχολή, και να ξαναδώσει.
edit: α, άλλο κατάλαβα στην αρχή, καλά δεν πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitriskmc

Νεοφερμένος

Ο dimitriskmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Eυχαριστώ πολύ παιδιά που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε !
Θα γραφτώ σίγουρα σε μια σχολή,έτσι ώστε να έχω μια εναλλακτική

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με τις απορίες μου που αφορούν τα φροντιστήρια σχεδίου και τις πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο,θα του ήμουν ευγνώμων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitriskmc

Νεοφερμένος

Ο dimitriskmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κάποιος ή κάποια;;; :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
κάποιος ή κάποια;;; :hello:
Εκτος απο του ΠΛΑΚΑ ,που αποτι λενε (εγω ειμαι θεωρητικη )ειναι πολυ καλο μα κ ακριβο, υπαρχει και καποιο ΖΑΧΑΡΑΚΗ,που βρισκεται πισω απο ΕΜΠ, που ειναι κ αυτο πολυ καλο,απο τιμες δεν ξερω ακριβως αλλα φιλος μου ,μου ειχε πει οτι του κοστιζε (ΠΛΑΚΑ) οσο σχεδον κ το φροντιστηριο για ολα τα υπολοιπα. Δες τα κ αποφασισε να πας σ αυτο που θα σου κανει κλικ κ καλη σου επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Γεια σας...
να ρωτησω κατι πανω κατω οι τιμες που κυμαινονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αν όντως η αρχιτεκτονική είναι αυτό που θες τότε εγώ σου προτείνω να ξαναδώσεις.
Δεν είναι τίποτα το τραγικό,πίστεψέ με, αρκεί βέβαια να είσαι συνειδητοποιημένος πως το θες και να διαβάσεις αξιοποιώντας την εμπειρία που απέκτησες την πρώτη χρονιά. Όταν θα μπεις με το καλό στη σχολή, θα είσαι διπλά ικανοποιημένος που τα κατάφερες!Συμβουλή μου είναι να κάνεις φροντιστήριο στα μαθήματα!

Όσον αφορά τα μαθήματα σχεδίου, (χωρίς να κάνω διαφήμιση!) εγώ ξέρω για την "άποψη-Σάλαρης" στον Πειραιά.
Νομίζω πως οι τιμές γενικά για ελεύθερο και γραμμικό μαζί είναι κάπου στα 150-170 το μήνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
γεια σου δημήτρη...εγω έκανα σχέδιο στον πλάκα στο κτίριο στην πατησίων..έχει πολύ καλούς καθηγητές πχ εγώ έκανα με τον γιάννη ελεύθερο και με τον μάρκο γραμμικό...είναι πολύ καλοί και οι 2...όσο αφορά τις τιμές είναι λίγο τσιμπημένος αν και πιστεύω θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος...πάντςσ ξέρω κι εγώ για ένα στον πειραιά που λένε ότι είναι καλό και σχετικα φθηνό..πάντως και ο εξοπλισμός θα σου κοστίσει στην αρχή...και έχει λίγη κούραση παραπάνω από τους υπόλοιπους...επίσης κατά τη γνώμη μου κακώς που δεν το ξεκίνησες από τη στιγμή που σου αρέσει...αν το θες πραγματικά πολύ τότε σου εγγυώμαι ότι θα νιώθεις σαν να κάνεις κάτι για το οποίο είσαι φτιαγμένος να κάνεις...αν το αποφασίσεις να ξαναδώσεις θέλει δύναμη κουράγιο και συγκεντρωμένο μυαλό...και εννοείται οπωσδήποτε ένα πρόγραμμα!!το οποίο και θα τηρείς κατά γράμμα και με ευλάβια!!!!!!!!!καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ό,τι και αν κάνεις και σε ό,τι και αν αποφασίσεις...ελπίζω να βοήθησα λιγάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Όσον αφορά τα μαθήματα σχεδίου, (χωρίς να κάνω διαφήμιση!) εγώ ξέρω για την "άποψη-Σάλαρης" στον Πειραιά.
Νομίζω πως οι τιμές γενικά για ελεύθερο και γραμμικό μαζί είναι κάπου στα 150-170 το μήνα!

Σε ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elwing

Νεοφερμένος

Η elwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
γεια σου δημητρη εγω εκανα σχεδιο 2 χρονια στο ζαχαρακη και ειναι καταπληκτικος (για τον πλακα δν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα).Ειναι 190 ευρω το μηνα αλλα τα υλικα ειναι καπως ακριβα (500 ευρω περιπου) τα οποια μπορεισ να τα παρεις και σταδιακα οποτε να σου ερθει πιο φτηνα.εφοσον δεν εχεις ξανακανει πιστευω οτι πρεπει να ξεκινησεις απο τωρα αν και το τμημα του καλοκαιριου εχει ξεκινησει εδω και μια εβδομαδα αλλα αν θελεις θα καταφερεις να καλυψεις οτι εχασες.οσο για το να ξαναδωσεις ειναι αρκετα κουραστικο γιατι και εγω δευτερη φορα εδωσα φετος αλλα δεν μπορω να πω οτι το μετανιωσα ειδικα αν τελικα τα καταφερω ουτε που θα θυμαμαι αυτον τον 1 χρονο.τελος θα σου προτεινα κι εγω να κανεις φροντιστηριο σε ολα τα μαθηματα γιατι σε βαζει σε ενα προγραμμα και αλλωστε χρειαζεσαι γυρω στα 18.000 μορια για επαρχια και για αθηνα πολυ περισσοτερα. ελπιζω να βοηθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
κοιτα αν θες πραγματικα Αρχιτεκτονικη νομιζω οτι αξιζει να ξαναδωσεις...Φροντιστηριο δυστυχως δεν εχω να σου προτεινω γιατι δε μενω Αθηνα, παντως κατω απο 160 ευρω (γραμμικο+ελευθερο) δε νομιζω να βρεις.... Τα υλικα εμενα μου κοστισαν 240 ευρω περιπου και καλυτερα θα ηταν να δεις τις διαφορες τιμων σε καθε μαγαζι και να μην πας να τα παρεις ολα απο ενα κατευθειαν(μπορει να σου 'ρθει ο κουκος αηδονι....) Παντως πολλα παιδια δεν κανουν ολο το χρονο και τα δυο μαθηματα πχ αν δεις οτι εισαι καλος στο γραμμικο(ειναι πιο ευκολο ειδικα αν δεν ποιανει και πολυ το χερι σου στο ελευθερο) μπορεις να σταματησεις μετα απο λιγους μηνες και να συνεχισεις μονο ελευθερο....Α, και καλυτερα να πας σε φροντιστηριο που κανεις το μαθημα οπως και στις Πανελληνιες(οχι με σχεδιαστηρια,καβαλετα κτλ) αλλιως θα δυσκολευτεις να συνηθισεις στις πινακιδες που θα χρησιμοποιησεις στην εξεταση.... Αντε, καλη μας επιτυχια.....!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
τι ακριβως υλικα χρειαζονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elwing

Νεοφερμένος

Η elwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
rapidograph ταφ υποδεκαμετρα τριγωνα παραλληλογραφος πινακιδες μολυβια γομες μυτες κατα κυριο λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ποιο προτεινετε ως καλυτερο φροντιστηριο σχεδιου στην Αθηνα?
Ξερω οτι αυτο το θεμα εχει ξανασυζητηθει αλλα δεν εχω διαβασει κατι πολυ συγκεκριμενο!
Θα προτιμουσα αποψεις παιδιων που εχουν προσωπικη αποψη!
Βεβαια καθε προταση ειναι δεκτη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ποιο προτεινετε ως καλυτερο φροντιστηριο σχεδιου στην Αθηνα?
Ξερω οτι αυτο το θεμα εχει ξανασυζητηθει αλλα δεν εχω διαβασει κατι πολυ συγκεκριμενο!
Θα προτιμουσα αποψεις παιδιων που εχουν προσωπικη αποψη!
Βεβαια καθε προταση ειναι δεκτη!:)
νομιζω πως πολλα ακουγονται και πολλες φορες ειναι αρκετα υποκειμενικες αποψεις! προσωπικα πιστευω πως αρχικα ξεκινας απο καποιο φροντιστηριο που ειναι πιο κοντα στην γειτονια σου και αν δεν μινεις ευχαριστημενος τοτε πας και αλλου...τα φροντιστηρια ''φημης'' δεν ειναι απαραιτητα και τα καλυτερα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
O κολλητος μου που ειμαστε ισα θα ξεκινησει τωρα σχεδιο.Δηλαδη το καλοκαρι για την τριτη λυκειου.
Επειδη μενουμε σε μια πολη που ειναι μια ωρα απ την Αθηνα αποφασισε να πηγαινοερχεται μια μερα για να πηγαινει να παρακολουθει τα μαθηματα εκι μιας και δεν ειναι ευχαριστημενος απ τα εδω φροντιστηρια
Εκεινος θα παει στον Πλακα (σε ενα φροντιστηριο που ειναι στην Πατησιων) και θα ξεκινησει αυτη την Παρασκευη.
Λοιπον μου ειπε πως ειναι 180 ευρω το μηνα για εξι ωρες δηλαδη θα πηγαινει οχτω το πρωι και θα σχολαει στις 2 και θα πηγαινει με τον Προαστιακο..
Απο Σεπτεμβρη θα πηγαινει καθε Σαββατο.
Εχμ τι αλλο μου εχει πει?
Αα οντως τα υλικα ειναι πολυ ακριβα..Μου εχει πει πως θελει κατι ειδικα που τελειωνουν σε -γραφους και δεν θυμαμαι πως λεγονται και ειναι για το γραμμικο σχεδιο και κοστιζουν 20 ευρω ο καθενας.Και εκεινος πρεπει να παρει 4 να φανταστειτε.Αρα τσακα τσαλα 80 ευρω...

Για την εγγραφη μου ειπε θελει 25 ευρω και σας δινουν απο δυο βιβλια απ την γραμματεια..
Νομιζω αυτα :)
Για οποιαδηποτε πληροφορια πειτε μου




*Εκεινος ηταν μεταξυ Ζαχαρακη και Πλακα.Αλλα τελικα επελεξε Πλακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
O κολλητος μου που ειμαστε ισα θα ξεκινησει τωρα σχεδιο.Δηλαδη το καλοκαρι για την τριτη λυκειου.
Επειδη μενουμε σε μια πολη που ειναι μια ωρα απ την Αθηνα αποφασισε να πηγαινοερχεται μια μερα για να πηγαινει να παρακολουθει τα μαθηματα εκι μιας και δεν ειναι ευχαριστημενος απ τα εδω φροντιστηρια
Εκεινος θα παει στον Πλακα (σε ενα φροντιστηριο που ειναι στην Πατησιων) και θα ξεκινησει αυτη την Παρασκευη.
Λοιπον μου ειπε πως ειναι 180 ευρω το μηνα για εξι ωρες δηλαδη θα πηγαινει οχτω το πρωι και θα σχολαει στις 2 και θα πηγαινει με τον Προαστιακο..
Απο Σεπτεμβρη θα πηγαινει καθε Σαββατο.
Εχμ τι αλλο μου εχει πει?
Αα οντως τα υλικα ειναι πολυ ακριβα..Μου εχει πει πως θελει κατι ειδικα που τελειωνουν σε -γραφους και δεν θυμαμαι πως λεγονται και ειναι για το γραμμικο σχεδιο και κοστιζουν 20 ευρω ο καθενας.Και εκεινος πρεπει να παρει 4 να φανταστειτε.Αρα τσακα τσαλα 80 ευρω...

Για την εγγραφη μου ειπε θελει 25 ευρω και σας δινουν απο δυο βιβλια απ την γραμματεια..
Νομιζω αυτα :)
Για οποιαδηποτε πληροφορια πειτε μου




*Εκεινος ηταν μεταξυ Ζαχαρακη και Πλακα.Αλλα τελικα επελεξε Πλακα
κι εγω στον πλακα ειμαι. μια χαρα τα λες;) εχουν μειωσει τα διδακτρα αρκετα και ειναι οντως 180 ευρω το εξαωρο:) τα υλικα ειναι οντως ακριβα αλλα αν τα προσεχεις, γλιτωνεις αρκετα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Το καλύτερο για σχέδιο είναι στον πλάκα. Αν και λίγο ακριβά σε σχέση με άλλους είναι the best! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Το καλύτερο για σχέδιο είναι στον πλάκα. Αν και λίγο ακριβά σε σχέση με άλλους είναι the best! :) :)
και πολυ οργανωμενος να προσθεσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top