[23/5/2011] Ηλεκτρολογία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 6 75.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2011, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί μετά το τέλος της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία, και καλά αποτελέσματα σε όσους τελειώνουν αύριο! :D

Προηγούμενα θέματα:

[12/5/2011] Νεοελληνική Γλώσσα
[14/5/2011] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[14/5/2011] Φυσική Γενικής Παιδείας
[14/5/2011] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[14/5/2011] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[16/5/2011] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[16/5/2011] Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Xημεία-Βιοχημεία Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Ιστορία Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Βιολογία Κατεύθυνσης
[20/5/2011] Φυσική Κατεύθυνσης
[20/5/2011] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Κατεύθυνσης

Θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το τοπικ ανοιξε και τα θεματα δημοσιευθηκαν στο αρχικο ποστ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Και η αυλαία έκλεισε πανηγυρικά. Νομίζω ότι τα σημερινά θέματα της ηλεκτρολογίας ήταν τα πιο ευκολωτεροτατότητα της 10ετίας. Τελείωσα σε Δt = 45min και χάζευα το πάρκινγκ των απορριματοφόρων του δήμου. Όποιος δεν έγραψε καθαρό 100ρι είναι ...απρόσεκτος. (Ας το σκεφτούν τα παιδιά της Β για την Τ-1). Άντε καλά αποτελέσματα και καλά μπάνια σε όλους (και ακόμα 2 μέρες υπομονή οι ΑΟΘικοί). Τέλος - τέλος - τέλος - τέλος - τέλος - τέλος κλπ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ξέρετε αν παίζουν λύσεις πουθενά; αν και μάλλον κι εγώ καλά θα χω πάει δεν ήταν δύσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ωραία μια χαρά όλα, μόνο εκεί που δίνει τη γωνία ή είναι π/5 αντί για π/3 δεν έχει να κάνει βέβαια.
θα συμφωνήσω κι εγώ με Δία παιδιά όσοι έχετε την ευκαιρία σκεφτείτε το σοβαρά για Τ-1 είναι και τα 2 μαθήματα πολύ πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Η ύλη έχει αλλάξει σε σχέση με πέρυσι? Γιατί δεν είδα να έχει ούτε άλγεβρα Boole, ούτε λογικές πύλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η ύλη έχει αλλάξει σε σχέση με πέρυσι? Γιατί δεν είδα να έχει ούτε άλγεβρα Boole, ούτε λογικές πύλες.
Μέσα στην ύλη ήτανε και αυτά, αλλά μάλλον ξεχάσανε να βάλουνε. Και πολλά άλλα δεν βάλανε. Τα θέματα καλύπτουν μικρό μόνο μέρος της ύλης.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι γαμώτο, και είναι ωραία αυτά. Εγώ ήθελα να μπει και ένα θεματάκι Β ομάδα με λογικές πύλες είχε καιρό να μπει άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως και έπεσαν τόσο εύκολα, εμάς στο σχολείο μας λένε ότι είναι παλούκια τα μαθήματα και να μην τα πάρουμε (αν και δεν νομίζω να κάνουν καν τα μαθήματα στο σχολείο μας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Πως και έπεσαν τόσο εύκολα, εμάς στο σχολείο μας λένε ότι είναι παλούκια τα μαθήματα και να μην τα πάρουμε (αν και δεν νομίζω να κάνουν καν τα μαθήματα στο σχολείο μας).
Εμάς ο φυσικός στο φροντιστήριο μάς είπε ότι η ηλεκτρολογία είναι εύκολο μάθημα και τα θέματα που μπαίνουν είναι λίγο-πολύ προβλέψιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μήπως να το σκεφτώ για του χρόνου?:hmm:
Η βιοχημεία πως είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Πως και έπεσαν τόσο εύκολα, εμάς στο σχολείο μας λένε ότι είναι παλούκια τα μαθήματα και να μην τα πάρουμε (αν και δεν νομίζω να κάνουν καν τα μαθήματα στο σχολείο μας).

Τεράστιο ψέμα. Το λένε αυτό για να μην χρειαστεί να φτιάξουν επιπλέον τμήματα. Τα θέματα είναι κάθε χρόνο πανεύκολα


Μήπως να το σκεφτώ για του χρόνου?:hmm:
Η βιοχημεία πως είναι?
Το μάθημα έχει δύο βιβλία. Ένα χημείας και ένα βιοχημείας. Η χημεία είναι αυτά που κάνουν στη θετική (με ένα κεφάλαιο λιγότερο) σε πολύ χαμηλότερο επίπεδο. Η βιοχημεία είναι πιο πολύ θεωρητικό, με ελάχιστες ασκήσεις και το καλό είναι ότι δεν μπαίνουν ερωτήσεις ανάπτυξης (μόνο ένα κομματάκι 2-3 σειρών ζητάνε) και τα υπόλοιπα είναι σε μορφή συμπλήρωσης κενού και πολλαπλής επιλογής.

Στην συστήνω ανεπιφύλακτα αυτή την κατεύθυνση (αν δεν έχεις βέβαια πρόβλημα με τη χημεία). Είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα και γλιτώνεις το αγγούρι της παπαγαλίας του ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Η βιοχημεία μας είπε η βιολόγος μας ότι είναι δύσκολη γιατί συνδυάζει χημεία και βιολογία, λέει. Η χημεία μας είπε ο χημικός μας ότι γι'αυτούς που πήγαν στη Β τεχνολογική είναι δύσκολη γιατί δεν έχουν κάνει χημική ισορροπία ,αλλά παρόλα αυτά βάζουν πιο εύκολα θέματα από τη χημεία θετικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που είμαι Β τεχνολογική δεν θα αντεπεξέλθω στην βιοχημεία? Θέλει παλιές γνώσεις? Φετινές και περσινές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Για τη χημεία χρειάζεσαι την οργανική της β (γενικής), τη χημική ισορροπία και λίγη οξειδοαναγωγή (από τη χημεία θετικής της Β). Η βιοχημεία νομίζω μοιάζει λίγο με τη φετινη βιολογία γενικής(1ο και 3ο κεφάλαιο) αλλά δεν είμαι σίγουρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Η ύλη έχει αλλάξει σε σχέση με πέρυσι? Γιατί δεν είδα να έχει ούτε άλγεβρα Boole, ούτε λογικές πύλες.

τα εβαλαν στα εσπερινα αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πως και έπεσαν τόσο εύκολα, εμάς στο σχολείο μας λένε ότι είναι παλούκια τα μαθήματα και να μην τα πάρουμε.
Αυτά που σας λένε στο σχολείο σας είναι ____________ (να συμπληρώσετε το κενό) - ΜΟΝΑΔΕΣ 5
Μήπως να το σκεφτώ για του χρόνου?
Με τα 10³.
Δηλαδή εγώ που είμαι Β τεχνολογική δεν θα αντεπεξέλθω στην βιοχημεία? Θέλει παλιές γνώσεις? Φετινές και περσινές?
Συμφωνώ με την catherine1994:
Για τη χημεία χρειάζεσαι την οργανική της β (γενικής), τη χημική ισορροπία και λίγη οξειδοαναγωγή (από τη χημεία θετικής της Β). Η βιοχημεία νομίζω μοιάζει λίγο με τη φετινη βιολογία γενικής..
Δηλαδή για τη βιοχημεία δεν υπάρχει πρόβλημα, ενώ για τη χημεία χρειάζεται να καλυφθούν κάτι λίγα από την κατεύθυνση. Εμείς στο τμήμα της Τ-1 είμασταν 16 (Τι ωράιο ακούγεται το ΕΙΜΑΣΤΑΝ) και οι 5 στη Β ήταν τεχνολογική, αλλά εύκολα (οι 4)ξεπέρασαν κάθε πρόβλημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
hmm θα ρωτήσω στο σχολείο μου αν γίνεται η Τ1. Αν είμαι ο μόνος που θέλω θα κάνουμε? Δηλαδή θα φτιάξουν τμήμα για μένα? :P Ίσως πείσω άλλα 1-2 άτομα να την πάρουν... Η φετινή θετική ήταν όλα και όλα 4 άτομα.
Ναι, το σχολείο μου είναι μικρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πως και έπεσαν τόσο εύκολα, εμάς στο σχολείο μας λένε ότι είναι παλούκια τα μαθήματα και να μην τα πάρουμε (αν και δεν νομίζω να κάνουν καν τα μαθήματα στο σχολείο μας).

σας λένε βλακείες, τόσο απλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top