[23/5/2011] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 18 33.3%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 10 18.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 7 13.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 14 25.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kostas09

Νεοφερμένος

Ο kostas09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά στο Δ4 αντί στο μονοδιάστατο σύστημα να βάλω το άθροισμα στηλών έβαλα άθροισμα γραμμών. Πόσο λέτε να κόψουν; 8 έπιανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariat14

Νεοφερμένος

Η mariat14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω το Α4 εκανα λαθος... το εβαλα K <-- αληθής αν χ > 1 . αλλα δεν ειχα ξαναδει κατι παρομοιο με Κ <-- Χ > 1. ειμαι η μονη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παιδιά στο Δ4 αντί στο μονοδιάστατο σύστημα να βάλω το άθροισμα στηλών έβαλα άθροισμα γραμμών. Πόσο λέτε να κόψουν; 8 έπιανε.
Ε.. Καταλαβαινεις υποθετω οτι ηταν λιγο σοβαρο λαθος.. (με την εννοια οτι σου ζηταει τρια πραγματα στην ουσια)..
Αμα κατα τα αλλα το εχεις φτιαξει κομπλε (δηλαδη εχεις εμφανισει τουσ σωστους αριθμους παικτων για αυτα που εκανες ας πουμε) θα παρεις μεχρι 4 υποθετω..
Αλλιως.. δεν γνωριζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια το τριτο θεμα εγω το εκανα με οσο αντι για μεχρις_οτου...ολο λαθος ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Όχι αν έκανες τις απαραίτητες αλλαγές!Και γω με όσο το έκανα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas09

Νεοφερμένος

Ο kostas09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια το τριτο θεμα εγω το εκανα με οσο αντι για μεχρις_οτου...ολο λαθος ε?

οχι δεν ειναι λαθος κι εγω με οσο το εκανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Όχι αν έκανες τις απαραίτητες αλλαγές!Και γω με όσο το έκανα:P

αχ ευχαριστω...νομιζω τις εκανα σωστα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Όχι αν έκανες τις απαραίτητες αλλαγές!Και γω με όσο το έκανα:P
Αστο καλο και με τρομαξατε...
Και εγω με ΟΣΟ το κανα (βασικα δεν μου περασε καν απο το μυαλο να το κανω με μεχρις-οτου με το που το ειδα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Παιδιά στις τιμές που ζήταγε το Β2 που θα εμφανίσει το πρόγραμμα εγώ έγραψα μόνο αυτές του προγράμματος και όχι του υποπρογράμματος. Δηλαδή το 4,9,16,25,36. Θα υπάρξει πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barca10

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
παιδια το τριτο θεμα εγω το εκανα με οσο αντι για μεχρις_οτου...ολο λαθος ε?

Φυσικά και είναι σωστή η χρήση της "όσο".

Και γω με οσο το κανα:clapup::clapup::clapup:

Παιδιά στις τιμές που ζήταγε το Β2 που θα εμφανίσει το πρόγραμμα εγώ έγραψα μόνο αυτές του προγράμματος και όχι του υποπρογράμματος. Δηλαδή το 4,9,16,25,36. Θα υπάρξει πρόβλημα?

Κάτι θα σου κόψουν μάλλον. Έλεγε να εμφανίζει τις τιμές με τη σειρά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Ναι, αλλά έλεγε τις τιμές του προγράμματος. Δλδ του Ζ που είναι στο πρόγραμμα και όχι στο υποπρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και εγω του προγραμματος εμφανισα....δεν ελεγε τιποτα για το υποπρογραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλα πιο αντι-ΣοΣ θεωρια δεν μπορουσαν να βαλουν.Εγραψα εκει με δικα μου λογια για το καθενα.Οτι πιασω.Ελεος με την θεωρια σε καθε μαθημα.Δεν υποφερετε.

Α4 το εκανα λαθος

Θεμα Γ να εχασα 3 μοναδες επειδη δεν εβαλα το μιν στην αρχη αλλα μεσα στο Οσο

Θεμα Δ μαλλον ολο σωστο

Κανα 17-18.Νταξ επρεπε παραπανω

Υ.Σ.1)Ρε γελια βλεμμανα και ανικανα ανθρωποειδη εσεις εκει στα υπουργεια.Την διευκρινιση για το Θεμα Γ επρεπε να την κρατησετε και αλλο.Κατα τις 11 κ 30 να μας την στειλετε.Καθισα και εφτιαξα τον Αλγοριθμο με την προυποθεση οτι μπορει να μην υ[αρχει και κανενας επυτιχων και μετα τα εσβηνα.Γιδια.Τουλαχιστον αφηστε το να ειναι πιο δυσκολο

Υ.Σ.2)Σορρυ κιολας αλλα εγω στο Θεμα Δ οταν διαβασα την εκφωνηση καταλαβα. ΨΗΦΟΣ[2,5]=1 και αυτο το αντιστροφο που ελεγε εγω νομιζα οτι ηταν ΨΗΦΟΣ[5,2]=Ο

Και εφαγα μιση ωρα γιατι προσπαθουσα να σκεφτω την λογικη αυτη και πως να φτιαξω τον αλγοριθμο.ΑΝ παρεις και μεταφρασεις ακριβως την εκφωνηση αυτο που λεω βγαινει.Οταν ο 2 ψηφιζει τον 5 τοτε παει 1 και το αντιστροφο ειναι οταν ο 5 ψηφιζει τον 2 παει 0.Αυτο θα πει αντιστροφο.Αλλα με τους βλακες που εχουμε μπλεξει.Παλι καλα που ζητησα διευκρινιση και μετα ολα βγηκαν

και εγω του προγραμματος εμφανισα....δεν ελεγε τιποτα για το υποπρογραμμα
Ελεγε εκτελεση του προγραμματος

Οταν εκτελειτε ενα προγραμμα απο την αρχη μεχρι το τελος τοτε γινονται ολες οι εντολες οποτε και αυτες μεσα στο υποπρογραμμα.Εξαλλου η διαδικασια ειναι μερος του προγραμματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ελεγε εκτελεση του προγραμματος

Οταν εκτελειτε ενα προγραμμα απο την αρχη μεχρι το τελος τοτε γινονται ολες οι εντολες οποτε και αυτες μεσα στο υποπρογραμμα.Εξαλλου η διαδικασια ειναι μερος του προγραμματος

χαλια...πανε 5 μορια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ποιος καταφερε να γραψει αυτο το θεμα?
Α4. Δίνεται το παρακάτω τμήμα αλγορίθμου:
Αν Χ>1 τότε
Κ Αληθής
Αλλιώς
Κ Ψευδής
Τέλος_αν
Να γράψετε στο τετράδιό σας συμπληρωμένη την παρακάτω εντολή εκχώρησης, ώστε να έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το παραπάνω τμήμα αλγορίθμου.
Κ …..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siritoss

Νεοφερμένος

Ο Siritoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Έλεγε πρόγραμμα και όχι κύριο πρόγραμμα, οπότε αυτό συμπεριλαμβάνει και το κύριο πρόγραμμα και τα υποπρογράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Πόσο να κόψουν που δεν έχω εμφανίσει του υποπρογράμματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barca10

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ποιος καταφερε να γραψει αυτο το θεμα?
Α4. Δίνεται το παρακάτω τμήμα αλγορίθμου:
Αν Χ>1 τότε
Κ Αληθής
Αλλιώς
Κ Ψευδής
Τέλος_αν
Να γράψετε στο τετράδιό σας συμπληρωμένη την παρακάτω εντολή εκχώρησης, ώστε να έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το παραπάνω τμήμα αλγορίθμου.
Κ …..

εγώ :) K<-- X>1

Πόσο να κόψουν που δεν έχω εμφανίσει του υποπρογράμματος?

4 με 5 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paulos2

Νεοφερμένος

Ο paulos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
kαμια σχεση με περυσι παρα πολυ ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και εμένα αν και έκανα μερικές χαζομάρες,σχετικά εύκολα μου φάνηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top