Μόδα στα σχολεία

Χαρουμπίτας

Νεοφερμένος

Η Χαρουμπίτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τι πιστεύετε οτι φοράνε περισσότερο στο σχολείο σας ???
:D:clapup::clapup::D:clapup::clapup::D:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τα κοριτσια ντυνονται με οτιδηποτε βλεπουν στα περιοδικα,ξεχνωντας οτι ειναι σχολειαροπαιδα και οχι μανταμιτσες των 30 and something.
Τα αγορια ντυνονται πιο νορμαλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
τα αγορια φορανε το παντελονι μεχρι το γονατο και το βρακι ειναι ως τον αφαλο! επισης φορανε κατι κακογουστες μπλουζες, στενες με κατι ασυναρτησιες πανω..
μερικα απο τα κοριτσια ντυνονται απλα και ωραια..κατι αλλες παστωνονται με μεικ-απ και φορανε στενα κολαν, μποτες ως το γονατο, ξωβυζα μπλουζακια και γενικα τα βγαζουν ολα στη φορα νομιζοντας οτι πηγαινουν σε κλαμπακια!! αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα αγόρια ντύνονται σχετικά καλά στο σχολείο μου. Τζην, μπλούζες, φουτεράκια κτλ.
Τα κορίτσια και αυτά απλά ντύνονται, εκτός απο 5-10 που το παίζουν "γαμάω και δέρνω" και βάζουν κολάν για να φαίνεται ο κώλος, σορτσάκια, ντεκολτέδες και ιστορίες, οι άλλες απλα με τζηνάκια και μπλουζάκια, τίποτα το προχώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
τα αγορια ντινονται νορμαλ..και τα κοριτσια επισης εκτος απο καποιες που ξεχνανε οτι ειναι στο σχολειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα περισσότερα αγόρια ντύνονται πολύ ωραία.Πολύ όμως.
Τα κορίτσια πάλι ντύνονται λες και θα πάνε για καφέ/ποτό κ.ά..Υπάρχουν βεβαίως βεβαίως και οι γνωστές ψωνάρες που προσπαθούν να αποδείξουν ότι έχουν στυλ.Φοράνε γυαλιά ηλίου, δερμάτινα μπουφάν, και γενικά έχουν το στυλ -ρίχνω τον ώμο της μπλούζας και γέρνω προς μία μεριά με το μαλλί να ανεμίζει και έχω το ανέμελο βλέμμα της και καλά μοιραίας γκόμενας- .

Γενικότερα δράμα η κατάσταση με τις κοπέλες.
Λυπάμαι για την ανθρωπότητα.
Τζίζους! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Υπάρχουν βεβαίως βεβαίως και οι γνωστές ψωνάρες που προσπαθούν να αποδείξουν ότι έχουν στυλ.Φοράνε γυαλιά ηλίου, δερμάτινα μπουφάν, και γενικά έχουν το στυλ -ρίχνω τον ώμο της μπλούζας και γέρνω προς μία μεριά με το μαλλί να ανεμίζει και έχω το ανέμελο βλέμμα της και καλά μοιραίας γκόμενας
ναιι φυσικα...το παιζουν και καποιες..στο σχολειο που παω ειναι κατι ψωνιαααα...ολο λενε για μαρκες και οτι θελουν 1000 ευρω το μηνα για να κανουν ψωνια οτι δεν μπορουν τα φτηνα ρουχα και κατι τετοια..ελεος δηλαδη...ή το αλλο το πετιχημενο..φοραω φορμες..με λεει μια απο αυτες εχετες γυμναστικη;λεω οχι..με κοιταει περιεργα και με λεει και γιατι φορας φορμα;τζιν δεν εχεις;βλακεια σε ολο της το μεγαλειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ναιι φυσικα...το παιζουν και καποιες..στο σχολειο που παω ειναι κατι ψωνιαααα...ολο λενε για μαρκες και οτι θελουν 1000 ευρω το μηνα για να κανουν ψωνια οτι δεν μπορουν τα φτηνα ρουχα και κατι τετοια..ελεος δηλαδη...ή το αλλο το πετιχημενο..φοραω φορμες..με λεει μια απο αυτες εχετες γυμναστικη;λεω οχι..με κοιταει περιεργα και με λεει και γιατι φορας φορμα;τζιν δεν εχεις;βλακεια σε ολο της το μεγαλειο...

:O
Χαχαχαχαχααχα ό,τι γουστάρω θα φοράω ρε φίλε.Έλεος.
Εγώ δε φοράω φόρμες γιατί είμαι αρκετά αδύνατη και με δείχνουν λίγο κάπως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δε φοράω φόρμες γιατί είμαι αρκετά αδύνατη και με δείχνουν λίγο κάπως :P
το λενε λεε και ειναι κατι κακο το να φορας φορμες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω...μόνο πασαρέλα δε γίνεται στο σχολείο μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
xmm ωραιο θεμα....;)
λοιπον υπαρχουν πολλες κατηγοριες.αλλα ας τα παρουμε ολα απ την αρχη...


-ΑΓΟΡΙΑ
σκειταδικο style-->μαυρα ρουχα (συνηθως φορμες),φουτερ ,καπελα DC κλπ και φυσικα τα εξισου σκειταδικα παπουτσια..που και που κανενα τζιν φαρδυ με εξισου εσωρουχο με το σχεδιακι .

μαμακιας style-->νομιζω δεν θελει και περισσοτερη αναλυση...ο,τι βγαζει η μαμα απ την προηγουμενη μερα............

HIS style-->φοραει ο,τι του αρεσει.......τζιν ??τζιν....και παει λεγοντας....ετσι πολλες φορες δημιουργουνται πολυ ομορφα συνολα αλλα και πολυ...ακυρα...
rock style-->τζιν ,μαυρο starακι και φυσικα εκεινες οι φοβερες μπλουζες με τα συγκροτηματα(τις εχω λατρεψει...)
Χαμενος emo style-->τι και αν εφυγε η μοδα απ τους emo ???εγω ειμαι καταθλιπτικος και το δειχνω...φρατζες,σκακιερες κλπ..

-ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....εδω εχει να γινει της κακομοιρας...:P

-put αννα (διαβαστε το ενωμενο) style..-> τι λανσαρε φετος το bsb ???τι φορεσαν τα κοριτσια στο Next top model?τι προτεινει η τζουλια??ασπρο μαλλι και παρεο ???ΜΕΣΑ....Ειναι αυτες που σαν πιστα προβατα θα ακολουθησουν ολα εκεινα που προτεινουν και θα βγουν σαν τσουλες?και φυσικα ναι ....αλλωστε καθε σχολειο εχει καποιες τετοιες.

simple & fresh--->μπορει να μην το παιζουν οι θεες του σχολειου...αλλα το στυλ τους χαρακτηριζετε ωραιο...τζιν,απλα μπλουζακια με λογοτυπα ή οχι...φορμες κλπ..
my granny's style-->ενταξει...μπορει να εχουν αυστηρους γονεις και να μην τους αφησουν να βαλουν παντελονι(!!!!!)αλλα τουλαχιστον φορα μια ""κανονικη"" φουστα....
ροκ style-->τζιν,μπλουζακια με συγκροτηματα ή οχι ,μπαλαρινες αλλα και αθλητικα....


προσωπικα ανηκω στο τελευταιο απ τα κοριτσια αν και στο δευτερο που και που....απ τα αγορια οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι στην τελευταια κατηγορια και στην πρωτη ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εχουμε και λεμε:

αγορια:

1. φορμες , αθλητικα γενικα πολυ διακριτικο ντυσιμο
2. τζινς,all star, vans κτλ. t-shirts
3.
τα αγορια φορανε το παντελονι μεχρι το γονατο και το βρακι ειναι ως τον αφαλο! επισης φορανε κατι κακογουστες μπλουζες, στενες με κατι ασυναρτησιες πανω..

κοριτσια:

1. σετ φορμες και αθλητικα
2. τζινς, all star, vans κτλ t-shirts
3. το γνωστο στυλ της π....ς, η περιγραφη ειναι περιττη
3. φουτερακια, φορμες, vans
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Οι άλλοι φοράνε ότι δεν φοράω εγώ. :D

Φοιτώ σε ιδιωτικό(μπλιάχ και φακ ταυτόχρονα. :D) και αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για να υπάρχει επίδειξη χρημάτων και υπερκαταναλωτισμού.Μερικά κορίτσια ντύνονται αυστηρά με μάρκες και ακριβά ρούχα καθώς κάθε άλλο είναι πολύ λίγο για την κοινωνική τους τάξη και τα χρήματα του μπαμπά τους.Γενικότερα μετά έχουμε πολλά "τρεντάκια" και μερικούς hiphopάδες με φαρδιά παντελόνια και βάρκες παπούτσια.

Εγώ είμαι το ροκομέταλο του σχολείου με σκισμένα τζην,μαύρα παντελόνια,δερμάτινα μπουφάν και έξυπνα t-shirt :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανησυχο Μολυβι

Νεοφερμένος

Η Ανησυχο Μολυβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Νομιζω πως στα κοριτσια ειναι το μεγαλυτερο προβλημα.Καμια τους δεν ζει μια ατημελητη εμφανιση ενος εφηβου.
Εεειι κοριτσια δεν ειστε 20..βαφονται λες και εχουν κατι να κρυψουν.
Ετσι κι αλλιως μοδα ειναι μια παροδικη συνηθεια,που τους προσφερει η ''αγαπημενη'' τους τηλεοραση.Το χειροτερο ειναι οτι μαζι με την μοδατη εμφανιση τους υιοθετουν και μια συγκεκριμενη σταση συμπεριφορας που σιγουρο δεν ειναι κατι το οποιο εχουν φτασει μονοι τους,δεν το σκεφτηκαν,το πηραν απλα ετοιμο.

Τα αγορια δεν ειναι να τους δινεις και τοσο σημασια,οι περισσοτεροι αργουν να ωριμασουν,γι'αυτους τιποτα δεν ειναι σταθερο.

Οι άλλοι φοράνε ότι δεν φοράω εγώ. :D

Φοιτώ σε ιδιωτικό(μπλιάχ και φακ ταυτόχρονα. :D) και αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για να υπάρχει επίδειξη χρημάτων και υπερκαταναλωτισμού.Μερικά κορίτσια ντύνονται αυστηρά με μάρκες και ακριβά ρούχα καθώς κάθε άλλο είναι πολύ λίγο για την κοινωνική τους τάξη και τα χρήματα του μπαμπά τους.Γενικότερα μετά έχουμε πολλά "τρεντάκια" και μερικούς hiphopάδες με φαρδιά παντελόνια και βάρκες παπούτσια.

Εγώ είμαι το ροκομέταλο του σχολείου με σκισμένα τζην,μαύρα παντελόνια,δερμάτινα μπουφάν και έξυπνα t-shirt :P

Ωστε υπαρχουν και τετοιοι στα ιδιωτικα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Οι περισσότεροι απ'ότι θυμάμαι κλασσικά νεανικά ρούχα φορούσαν.Τώρα αν είχαμε και 2-3 εξαιρέσεις δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά.
Αν δεν κάνω λάθος η 2α λυκείου είχε μια μεταλού και στην 3η λυκείου I was the only punk.:devil::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Επίσης ξέχασα να αναφέρω.Έχουμε και τους εκπροσώπους των ομάδων που φοράνε σχεδόν μόνο ρούχα της ομάδας τους,μπλουζάκια από συνδέσμους και άλλα τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να, κάτι τέτοια μου τη σπάνε. Γιατί πρέπει όλοι να ανήκουν σε μια ομάδα; Ο εμο, ο τρέντυ, ο σπασίκλας, ο κάγκουρας, οι πουτάνες, οι μεταλάδες, έλεος δηλαδή. Θέλω να δω μία να πει, "ναι εγώ ντύνομαι σαν 25άρα και το γουστάρω" έτσι για το γαμώτο. Έχουμε συνηθίσει να μας κακοφαίνεται αν ο άλλος ξεχωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
και εμεις εχουμε τετοιους στο σχολειο, που φορανε σχεδον μονο ρουχα της ομαδας που υποστηριζουν φανατικα... απο κοριτσια τα περισσοτερα ειναι νορμαλ, τζιν,φορμες,αθλητικα αλλα υπαρχουν κι αυτες (πολυ λιγες ομως)με μαλλι πλατινα και ξεκολε ρουχα και δεν συμμαζευεται....
τα αγορια τα περισσοτερα νορμαλ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Επίσης ξέχασα να αναφέρω.Έχουμε και τους εκπροσώπους των ομάδων που φοράνε σχεδόν μόνο ρούχα της ομάδας τους,μπλουζάκια από συνδέσμους και άλλα τέτοια.
Ειδικά εμείς οι Μακεδόνες με τα παόκια και τα σκουλίκια βαρεθήκαμε να βλέπουμε πίσω από τις μπλούζες τα συνθήματα "vamos aris" και Gate4 kai από αγόρια αλλά και από κορίτσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
γιατι τι εχουν οι μπλουζες ομαδων??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top