Ερώτηση για απουσίες σε εργαστήριο ΤΕΙ

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γεια σας,μπορειτε να μου πειτε :
εφ'οσον καποιος ξεπερασει τον επιτρεπομενο αριθμο απουσιων στο μαθημα εργαστηριου σε ΤΕΙ,χανει ολο το εξαμηνο ή απλά δεν δικαιουται να δωσει το μαθημα τον Ιουνη και πρεπει να το δηλωσει ξανα σε καποιο αλλο εξαμηνο?

πλιζ,πειτε μου,ειναι αναγκη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
και εγω θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τει.
παραδειγμα αν καποιος δεν παει στο τει που ειναι και απλα θελει παει στην εξεταστικη πρεπει να εχει περασει το εργαστηριο δηλαδη να μην εχει ξεπερασει τις απουσιες που πρεπει. Μπορει να δωσει το μαθημα και ας μην εχει περασει το εργαστηριο;
Ποσες ειναι οι απουσιες; Τι μαθηματα μπορει να δωσει στην εξεταστικη αν δεν εχει παει στο τει μονο τις θεωριες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nανα

Νεοφερμένος

Η Nανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το εξαμηνο το χανεις .πρεπει να ξαναδηλωσεις το εργαστηριο και να το παρακολουθεις !μονο εφοσον κοπηκες στις εξετασεις δικαιουσαι να το παρεις χωρις παρακολουθηση αλλα και παλι πρεπει να το δηλωσεις. και γω αυτο επαθα φετος για 2 απουσιες παραπανω μ εκοψε ο κοπανος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
και εγω θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τει.
παραδειγμα αν καποιος δεν παει στο τει που ειναι και απλα θελει παει στην εξεταστικη πρεπει να εχει περασει το εργαστηριο δηλαδη να μην εχει ξεπερασει τις απουσιες που πρεπει. Μπορει να δωσει το μαθημα και ας μην εχει περασει το εργαστηριο;
Ποσες ειναι οι απουσιες; Τι μαθηματα μπορει να δωσει στην εξεταστικη αν δεν εχει παει στο τει μονο τις θεωριες;

Το θεωρητικο μερος του μαθηματος μπορεις να το δωσεις και χωρις να εχεις δωσει το εργαστηριο.
Οι απουσιες ειναι μεχρι 2,στην 3η μενεις.
Μπορεισ να δωσεις κανονικα οσα μαθηματα εχεις δηλωσει στη δηλωση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντησεις παιδια,αλλά μπερδευτηκα...γι'αυτο θα ξαναρωτησω..
εαν κοπω απο απουσιες στο μαθημα του εργαστηριου,τον Ιουνιο θα εχω δικαιωμα να δωσω τα υπολοια μαθηματα του εξαμηνου μου(που ΔΕΝ ειναι εργαστηριου) ή απλά δεν θα μπορω να εξεταστω στο μαθημα του εργαστηριου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντησεις παιδια,αλλά μπερδευτηκα...γι'αυτο θα ξαναρωτησω..
εαν κοπω απο απουσιες στο μαθημα του εργαστηριου,τον Ιουνιο θα εχω δικαιωμα να δωσω τα υπολοια μαθηματα του εξαμηνου μου(που ΔΕΝ ειναι εργαστηριου) ή απλά δεν θα μπορω να εξεταστω στο μαθημα του εργαστηριου?

θα δωσεις κανονικα ολα τα υπολοιπα μαθηματα του εξαμηνου σου πλην του εργαστηριου που εχασες απο απουσιες(αν εχασες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
θα δωσεις κανονικα ολα τα υπολοιπα μαθηματα του εξαμηνου σου πλην του εργαστηριου που εχασες απο απουσιες(αν εχασες)
Eυχαριστώ για την απάντηση! Θα μπορώ ομως να ξαναδηλωσω το συγκεκριμενο μαθημα του εργαστηριου σε καποιο αλλο εξαμηνο,π.χ στο 4ο?

Υ.Γ Εχω 2 απουσιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Eυχαριστώ για την απάντηση! Θα μπορώ ομως να ξαναδηλωσω το συγκεκριμενο μαθημα του εργαστηριου σε καποιο αλλο εξαμηνο,π.χ στο 4ο?

Υ.Γ Εχω 2 απουσιες.

Ναι φυσικα και θα μπορεις,δεν παιζουν ρολο οι απουσιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

18nikoletta

Νεοφερμένος

Η 18nikoletta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδια τωρα που λετε για τις απουσιες ξερει κανεισ τι γινεται αν καποιος δεν παει σε εργαστιρια σε αει???επειδι φετοσ ξαναδινω με το 10% και απο τισ σχολεσ που ενδιαφερομαι ολεσ εχουν εργαστηρια και δεν ξερω αν θα μπορω να παρακολουθισω τουλαχιστον το πρωτο εξαμηνο...τι γινεται??ειναι ιδιο με τα τει???δλδ αν δεν παω το μονο που θα συμβει ειναι πωσ δεν θα μπορω να δωσω το συγκεκριμενο μαθημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τμήμα.
Σε κάποια κόβεσαι, δηλαδή είναι με απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τμήμα.
Σε κάποια κόβεσαι, δηλαδή είναι με απουσίες.

Eννοείς οτι δεν θα μπορει να τελειωσει καποιος τη σχολη(στην συγκεκριμενη περιπτωση,το ΤΕΙ) εαν κοπει απο απουσιες σε μαθημα εργαστηριου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
όχι, κόβεται στο συγκεκριμένο εξάμηνο.
Το ξανά δηλώνει μετά και όλα οκ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Eννοείς οτι δεν θα μπορει να τελειωσει καποιος τη σχολη(στην συγκεκριμενη περιπτωση,το ΤΕΙ) εαν κοπει απο απουσιες σε μαθημα εργαστηριου?
Όλα τα εργαστήρια είναι υποχρεωτικά οπότε παίρνουν κανονικά παρουσίες για το ποιος πάει και ποιος όχι, άρα παίρνουμε απουσίες όταν δεν πηγαινουμε. ->
Κάθε εργαστήριο έχει 2 επιτρεπτές απουσίες και στη 3η κόβεσαι.->
Στη περίπτωση που κάνεις 3 απουσίες τότε κόβεσαι στο συγκεκριμένο εργαστήριο και στην εξεταστική που ακολουθεί δεν μπορείς να το δώσεις. ->
Το εργαστήριο όμως πρέπει κάποια στιγμή και να το παρακολουθήσεις και να το δώσεις.->
Σε αυτή την περίπτωση σε κάποιο εξάμηνο πρέπει να το δηλώσεις ξανά ώστε να υπάρχεις στους καταλόγους. Αν δεν υπάρχεις στους καταλόγους δεν θα μπορείς να δώσεις το μάθημα στην εξεταστική που επιθυμείς ->
Μόνο όταν δεν περάσεις τις 2 απουσίες θα μπορείς να δώσεις το μάθημα.->
Από την στιγμή που είναι υποχρεωτικό μάθημα όχι αν δεν το περάσεις δεν παίρνεις πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top