Αρχ. Γραμματεία - Βοήθεια/Απορίες/Ερωτήσεις στην Ελένη

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζω ο Πατακης εχει καλα φιλολογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Είχα ακούσει για Σαβάλλα και Μετέχμειο ότι είναι καλές εκδόσιες πάνω σε φιλολογικά. Ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο Σαββαλας εχει παραδοση στη Φυσικη. Το Μεταιχμιο ειναι γενικα καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Νομιζω ο Πατακης εχει καλα φιλολογικα.
Έχω του Πατάκη αλλά το δάνεισα σε μια φίλη αλλιώς θα στο έστελνα με courier. sorry.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Δεν πειράζει τελικά πήρα Μετέχμιο το οποίο είναι πολύ καλό. Αλλά σε ευχαριστώ για το ενδιαφέερον σου.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το Μεταιχμιο ειναι ενα πολυ καλο φροντιστηριο εδω στην περιοχη μου. Εχει νομιζω μεγαλη συμμετοχη και στις εκδοσεις, γιατι ειναι ιδιος ομιλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanapesto

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Η αδελφή μου ανέλαβε μια εργασία σχετικά με την ομορφιά στο μάθημα της Ελένης του Ευριπίδη. Βρήκαμε πολύ λίγα πράγματα. Θα παρακαλούσα πολύ όποιον μπορεί να βοηθήσει με οδηγίες ή και πληροφορίες ας το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/Beauty
Εδώ κοιτάξατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συνομίληκε, :P Μπορείς να χρησιμοποιήσεις εγκυκλοπαίδεια. Επίσης μπορείς να ψάξεις στο google με κριτήριο "ομορφιά". Επίσης, για ποιά εποχή της τη ζήτησαν την εργασία? Αρχαία ή σύγχρονη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanapesto

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για την βοήθεια!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ιιιιιιιι σοβαρα,αντε ρε κι εμας την ιδια εργασια μας εβαλε σημερα!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Θα πρότεινα Μεταιχμιο λόγω του ότι το βιβλίο έχει γραφτεί από τους ίδιους. Εγώ είμαι κατευχαριστημένος.

@Giwrgos:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ειμαι καινούριος στο Forum στειλτε μου email@ ισως μπορέσω να στείλω μερικά λυσάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,835 μηνύματα.
Ειμαι καινούριος στο Forum στειλτε μου email@ ισως μπορέσω να στείλω μερικά λυσάρια.
Ό,τι έχεις και θέλεις να προσφέρεις μπορείς να μας το παραθέσεις και ως συνημμένο αρχείο στο post σου. (αρκεί βέβαια η διανομή του να είναι επιτρεπτή) :iagree:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γι΄αυτό στείλτε μου email@ ως παραθέση και ως συνημμένο αρχείο στο post μου δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
παιδια θελω με μεχρι το βραδυ οτι σημειωσεις εχετε στην Ελενη(σελ 50-56).
SOS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
σελ.50:στίχοι 605-612 επιβράδυνση

Το ας εμβαθύνουμε στις σελίδες51,55,59 να τα προσέξεις.
Επίσης διάβασε όλα τα σχόλια από κάτω.
Διάβασε και καμιά ορολογία που να σχετίζεται με το κείμενο.
Από τους στίχους 665- 770 πρόσεξε για περίληψη.
πρόσεξε ακόμη την ηθογραφία των προσώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Επίσης πρέπει να προσέξεις την αντίθεση 'είναι-φαίνεσθαι' (σελ.50), όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση του Μενέλαου (φαίνεται κακοποιός, κλέφτης, μα είναι ένας ήρωας, τίμιος). Η σελ. 54 είναι super sos, και ειδικά τα σχόλια...! Να θυμάσαι πως ο Αγγελιαφόρος είνα δευτερεύον πρόσωπο, λαϊκής καταγωγής, μα δε διστάζει να εκφράσει απόψεις τις οποίες δε θα περιμέναμε ν' ακούσουμε από δευτερεύοντα πρόσωπα. Ακόμη, εξυπηρετεί την ενότητα του τόπου, του χρόνου και της υπόθεσης-μύθου. Όσο για τη σελ. 56, πρόκειται για ένα αμοιβαίο, στο οποίο εκφράζονται έντονα συναισθήματα και υπάρχει έντονη συναισθηματική αποφόρτιση ηρώων-θεατών. Καλή επιτυχία!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πρόσεξε τα κατά ποιόν μέρη και τα κατά ποσόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακόμα και στην εισαγωγή Αντιγόνης Β' Λυκείου υπάρχουν αυτές οι βλακείες...Λεχρίτες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top