Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην το θέτεις και συ βρε παιδί μου έτσι.
Αν πας στην Ευρώπη οπουδήποτε θα δεις οτι αναγνωρίζονται τα πτυχια του Cambridge.
Ολες οι μεγαλες πολυεθνικές εταιρίες που ειναι ευρωπαικές θα δείς οτι κάνουν τεμενάδες για τα πτυχία του Cambridge.
Τωρα για το Michigan δεν ξερω.Αλλα εχω την εντύπωση πως έχει και αυτό κάποια καλη σχετικη αναγνωριση στην Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
καλλιστη αναγνωριση εχει...και στην αμερικη ας μην το συζητησουμε καλυτερα....north state of america....u know....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν λέω ΟΚ μια χαρά αναγνωρίζεται απλά το Cambridge επειδή ειναι το το 2ο ή 3ο καλυτερο πανεπιστήμιο του κόσμου νομίζω οτι το χούν σαν να ναι πιο ισχυρο οι Ευρωπαίοι και οι πολυεθνικές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Δεν λέω ΟΚ μια χαρά αναγνωρίζεται απλά το Cambridge επειδή ειναι το το 2ο ή 3ο καλυτερο πανεπιστήμιο του κόσμου νομίζω οτι το χούν σαν να ναι πιο ισχυρο οι Ευρωπαίοι και οι πολυεθνικές τους.

Συμφωνώ! Μου το έχει πει και η καθηγήτρια των Αγγλικών μου. Νομίζω ότι πιστεύουν ότι επειδή το Michigan έχει multiple choice ενώ το Cambridge έχει συμπλήρωση κενών, το θεωρούν πιό δύσκολο. (το Cambridge)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Συμφωνώ! Μου το έχει πει και η καθηγήτρια των Αγγλικών μου. Νομίζω ότι πιστεύουν ότι επειδή το Michigan έχει multiple choice ενώ το Cambridge έχει συμπλήρωση κενών, το θεωρούν πιό δύσκολο. (το Cambridge)

Συμφωνώ απόλυτα. Στο τοπ αναγνωρισιμότητας (και δη παγκόσμιας) το Cambridge είναι πρώτο με διαφορά. Γι αυτό και το προτιμούν (αποκλειστικά και μόνο αυτό) οι φροντιστηριάρχες οι οποίοι είναι επαγγελματίες και ξέρουν τι κάνουν οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Συμφωνώ! Μου το έχει πει και η καθηγήτρια των Αγγλικών μου. Νομίζω ότι πιστεύουν ότι επειδή το Michigan έχει multiple choice ενώ το Cambridge έχει συμπλήρωση κενών, το θεωρούν πιό δύσκολο. (το Cambridge)

Δεν ειναι τοσο οσο ο τύπος ασκήσεων...
Απλα το Cambridge ειναι πιό παλίο και το θεωρούν καλύτερο.Αφου να φανταστεις διενεργει εξετασεις CPE απο το 1912 και τοτε να φανταστείτε οι εξετάσεις τους διαρκούσαν 12 ωρες....:jumpy::jumpy::jumpy::P:P:P
Μετα το 1939 έβαλαν και το FCE και το 1991 το CAE.Το Μichigan απο το 1953 διενεργει εξετασεις ECPE και απο το 1994 εξετασεις ECCE.
Και μετα όλα τα αλλα πτυχια εμφανίστηκαν μετα το 2003.
Και απο εκει που ήταν 2 τα αναγνωρισμενα εγιναν 12!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
12 ώρες εξετάσεις; :xixi:. Βλέπω έχεις εντρυφήσει πλήρως στο θέμα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι έχω διδακτορικό στο να ξέρω ολες τις λεπτομεριες για τις εξετασεις των αγγλικων...:P
Αυτο για τις 12 ωρες παντως εμενα με ανατρίχιασε.
Δηλ.φανταστείτε τι λεπτομέρεια ήθελαν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maleD.

Νεοφερμένος

Η Μαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Ήθελα να μάθω άν είναι εύκολο γιατί η καθηγήτριά μου με έχει πανικοβάλει!!! :wow:

το έδωσα πριν δύο ή τρια χρόνια.Έκανα προετοιμασία δύο μήνων,διαβαζα λιγότερο απ'ολους στο τμήμα μου και ήμουν η μόνη που το πέρασε με Α!οπότε άστους να λένε!αν νομίζεις οτι εσύ διαβάζεις όσο χρειάζεσαι who cares?:xixi:
-----------------------------------------
Συμφωνώ! Μου το έχει πει και η καθηγήτρια των Αγγλικών μου. Νομίζω ότι πιστεύουν ότι επειδή το Michigan έχει multiple choice ενώ το Cambridge έχει συμπλήρωση κενών, το θεωρούν πιό δύσκολο. (το Cambridge)

δεν υπαρχει πιο δυσκολο η πιο ευκολο.εξαρταται απτο μαθητη σε τι ειναι πιο καλος.το michigan ειναι περισσοτερο ταχυτητα και θεωρια γραμματικης ενω το cambridge περισσοτερο αναπτυξης και περιεχομενου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
δεν υπαρχει πιο δυσκολο η πιο ευκολο.εξαρταται απτο μαθητη σε τι ειναι πιο καλος.το michigan ειναι περισσοτερο ταχυτητα και θεωρια γραμματικης ενω το cambridge περισσοτερο αναπτυξης και περιεχομενου.

Στο Cambridge χρειάζεται και ταχύτητα και θεωρία γραμματικής. Χρειάζονται όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο Cambridge θα τα ξαναπω δεν θελει κόπο θέλει τροπο!
Το καθε παρτ καθε paper θελει διαφορετικο χειρισμό και έχει το "κουμπί" του.
Αρα το παν εκει ειναι η προετοιμασια.Αν κανεις μια καλη προετοιμασια δεν εχεις να φοβηθείς τιποτα και ασε τους αλλους να λενε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Μουρθε το δίπλωμα πριν από κανα μήνα...Α pass!:D
Τώρα το Δεκέμβριο δίνω proficiency και προετοιμάζομαι για τα sat που έρχονται σε λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μουρθε το δίπλωμα πριν από κανα μήνα...Α pass!:D
Τώρα το Δεκέμβριο δίνω proficiency και προετοιμάζομαι για τα sat που έρχονται σε λίγο...

Αντε και με την νικη στο προφ σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
έδωσα περση μου φάνηκαν αρκετά εύκολα μπορώ να πω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι ποιο παρτ σου φανηκε πιο εύκολο?
Το Use of English εεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Μουρθε το δίπλωμα πριν από κανα μήνα...Α pass!:D
Τώρα το Δεκέμβριο δίνω proficiency και προετοιμάζομαι για τα sat που έρχονται σε λίγο...

Συγχαρητήρια!!! Καλή επιτυχία και στο επόμενο! :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Kαι ποιο παρτ σου φανηκε πιο εύκολο?
Το Use of English εεε?
To Use δεν ήταν και το πιο εύκολο στο κόσμο(είχα κάνει και πιο καλά) , το Writing ήταν μια χαρούλα.Εύκολο νομίζω ήταν το Reading(αρκετά βατό)....στο Listening πάλι επειδή είχα βαρεθεί κιόλας και επειδή έλεγα ότι από τα άλλα parts το έχω περάσει δεν έδωσα και τόση σημασία....αλλά νομίζω ότι αυτό ήταν το πιοοοοο γελοίο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εμένα το τοπ ήταν το writing και το listening.Βρίσκοταν στο exceptional πάνω πάνω. Φανταστείτε ότι τα προφορικά μου ήταν τα χαμηλότερα αφού δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ και έσκασα στα γέλια με τις μπαρούφες του τοθ στυλ"i love the pizza cause the cheese melts" ή το άλλο τον ρωτάει where do you live και η απάντηση "i come from little asia!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
εμένα το τοπ ήταν το writing και το listening.Βρίσκοταν στο exceptional πάνω πάνω. Φανταστείτε ότι τα προφορικά μου ήταν τα χαμηλότερα αφού δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ και έσκασα στα γέλια με τις μπαρούφες του τοθ στυλ"i love the pizza cause the cheese melts" ή το άλλο τον ρωτάει where do you live και η απάντηση "i come from little asia!" :P
You come from little Asia?????:yeah::dance::dance::lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εεεε ναι ΟΚ εκει πρεπει να δείξεις καποια ψυχραιμία γιατι δεν γινετε να εξεταζομαστε παντα με "δυνατους" υποψηφιους.
Παντως μην το γελατε παιδιά γιατι και οι αγγλοι γελανε με την αγγλικη προφορα μας οταν την ακούνε...:P
Kαι σκεφτείτε τι ακούν και αυτοι οι κακομοιροι εξεταστες που εξετάζουν και τόσα παιδιά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top