Ποιοι δικαιούνται δωρεάν σίτιση στα ΤΕΙ;

jmallen3

Νεοφερμένος

Ο jmallen3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Περασα φετος στο ΤΕΙ της Πατρσς και ετοιμαζω τα χαρτια για την εγγραφη μου.με ενημερωσαν οτι μπορω να κατεβασω οσα χρειαζονται απο ενα site που εχουν δημιουργησει και ειναι αυτο: https://e-eggrafes.teipat.gr. Στα χαρτια που κατεβαζεις για την εγγραφη σου πιο διπλα εχει και αυτα που χρειαζονται για να αποκτησεις δωρεαν σιτηση.ισχυει για ολους τους φοιτητες αυτο η για καποιες μονο κατηγοριες? (πχ πολυτεκνους)μπορω να κανω και εγω τα χαρτια για αυτο και αν ναι τι περιλμβανει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Περασα φετος στο ΤΕΙ της Πατρσς και ετοιμαζω τα χαρτια για την εγγραφη μου.με ενημερωσαν οτι μπορω να κατεβασω οσα χρειαζονται απο ενα site που εχουν δημιουργησει και ειναι αυτο: https://e-eggrafes.teipat.gr. Στα χαρτια που κατεβαζεις για την εγγραφη σου πιο διπλα εχει και αυτα που χρειαζονται για να αποκτησεις δωρεαν σιτηση.ισχυει για ολους τους φοιτητες αυτο η για καποιες μονο κατηγοριες? (πχ πολυτεκνους)μπορω να κανω και εγω τα χαρτια για αυτο και αν ναι τι περιλμβανει??

Ισχυει για ολους σε εμας,δεν αφορα μονο πολυτεκνους,ομως εχει καποιο οριο στο εισοδημα των γονιων σου.Βεβαια δεν ξέρω αν στα ΤΕΙ ισχυει κατι διαφορετικο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jmallen3

Νεοφερμένος

Ο jmallen3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
που μπορω να μαθω το οριο αυτο η οτι χρειαζεται? τι ειναι ακριβως αυτη η σιτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
που μπορω να μαθω το οριο αυτο η οτι χρειαζεται? τι ειναι ακριβως αυτη η σιτηση?

Σε εμας,μολις βγει ανακοινωση,η γραμματεία σε στέλνει στο φοιτητικό κέντρο,και σε κατατοπίζουν εκείνοι σχετικά με το τι χρειάζεται.Βλεπουν το εκκαθαριστικό της εφορίας,και σου λενε αν το εισοδημα σας ειναι κάτω απο το όριο οπότε δικαιούσαι τη σίτηση.Αν ναι,ενεργοποιούν την ηλεκτρονική καρτα που σου παρέχει το Πανεπιστημιο Κρητης,και τη δινεις στο ταμειο στο εστιατορειο όταν τρως.Γενικα σε καθε Πανεπιστημιο υπαρχουν διαφορετικές διαδικασίες.Πρεπει να πας ο ιδιος στη γραμματεία του τμηματος σου και να κανεις καθε ερωτηση που εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Όλοι δικαιούνται σίτηση.
Όταν έβγαλα κάρτα σίτησης τόσο εγώ όσο και οι φίλοι μου δεν μας ζητήσαν τίποτα απολύτως ούτε χαρτιά εφορίας ούτε τίποτα.
Μία φωτογραφία πρέπει να έχεις μαζί σου και ένα χαρτί που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και πας και σου βγάζουνε την κάρτα σε 5 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Όλοι δικαιούνται σίτηση.
Όταν έβγαλα κάρτα σίτησης τόσο εγώ όσο και οι φίλοι μου δεν μας ζητήσαν τίποτα απολύτως ούτε χαρτιά εφορίας ούτε τίποτα.
Μία φωτογραφία πρέπει να έχεις μαζί σου και ένα χαρτί που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και πας και σου βγάζουνε την κάρτα σε 5 λεπτά.
Noμίζω πως εχεις δικιο Κωστα.Δηλαδη πως το οριο εισοδηματος υφίσταται μονο στα ΑΕΙ και οχι στα ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Όχι νομίζεις αλλά έχω σίγουρα δίκαιο.;)
Βγάζεις κάρτα σίτησης έτσι στο φλου χωρίς χαρτιά χωρίς τίποτα μόνο με μία αίτηση και μια φωτογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Όχι νομίζεις αλλά έχω σίγουρα δίκαιο.;)
Βγάζεις κάρτα σίτησης έτσι στο φλου χωρίς χαρτιά χωρίς τίποτα μόνο με μία αίτηση και μια φωτογραφία.

Παντως αν το διαβασει το θέμα και καποιος που ειναι σε ΑΕΙ:στα τελευταία υπάρχει οριο.Το ποιο είναι δε θυμαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Για τα ΑΕΙ δεν γνωρίζω τι ισχύει.
Κανονικα ολοι πρεπει να δικαιουνται σιτηση αλλα anyway.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Στα ΑΕΙ υπαρχει οριο, κι αν περισσεψουν λεφτα μπορουν να κανουν αιτηση και αυτοι που το ξεπερνουν. Σε μας ομως πρεπει να περιμενουμε μεχρι Νοεμβριο για να εξασφαλισουν οτι τουλαχιστον τα παιδια με χαμηλο οικογενειακο εισοδημα θα σιτιστουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top