Πληροφορική, αλλά...

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λοιπον παιδια,φετος περασα ΤΕΙ Πληροφορικης στην Αθηνα,αλλα υπαρχει ενα προβλημα.....δεν ξερω πολλα απο υπολογιστες......Συνεπως θα πρεπει να ανταγωνιστω ατομα που ολη μερα ειναι μπροστα απο ενα PC και ασχολιουνται.... Θα μου παρεχει το πανεπηστημιο τις καταληλες βασεις???? Ξερετε μηπως κανενα site η οτιδηποτε στο web οπου να μπορει να με βοηθησει???? Τελος,σαν σχολη αξιζει κατα τη γνωμη σας ή εχει κορεστει το επαγγελμα??? Σας ευχαριστω πολυ ολους σας...και οσους θα απαντησουν και οσους μπηκαν στον κοπο να το διαβασουν!!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οι πληροφορικες εχουν κορεστει σαν επαγγελματα προφανως δεν ειμαστε στην δεκαειτια του 90 που τοτε ξαφνικα μαθαμε ολοι τα πισι.
και λεω εχουν κορεστει αναφερομενος στις συνιθισμενες δουλειες που μπορει να κανει ενας πληροφορικαριος (προγραμματισμο και κατα δευτερον τεχνικη υποστηριξη) ωστωσο υπαρχουν νεα πεδια δρασης για σας τα οποια πρεπει να μαθετε να τα δουλευετε ωστε να γινετε ανταγωνιστικοι.εαν εισαι απο τεχνολογικη και εχει κανει προγραμματισμο δεν νομιζω να εχεις προβλημα,σαφως και θα υπαρχουν παιδια που θα χουν ασχοληθει πολυ και θα ξερουν πολλα ,αλλα αυτο δεν λεει κατι ,το τει εχει προγραμμα σπουδων που ειναι συγκεκριμενο και αφορα ολους τους φοιτητες ,ωστε να δωσει κοινη βαση σε ολους ,το πως θα την αξιοποιησει ο καθενας εξαρταται και απο το κατα ποσον εχει ασχοληθει.εχεις πολυ χρονο ομως να καεις μην φοβασαι.(αλλωστε τα ποιο ουσιωδη συνηθως τα μαθαινεις κατα την προσωπικη ενασχοληση και οχι κατα το διαβασμα ενος (τις περισσοτερες φορες) στειρας θεωριας.)
μην το βλεπεις ανταγωνιστικα ,διοτι ετσ δεν θα πετυχεις τιποτε ,οτι κανεις για να το κανεις καλα πρεπει να το αγαπας και μην απογοητευεσαι οταν οι προσπαθειες σουν δεν εχουν το αντιστοιχο αποτελεσμα.
μην ξεχνας οτι σα πρωτα ετη πιθανον θα κανεις αρκετα μαθηματικα και ισως φυσικες (τωρα που το ξανασκεφτομαι θα κανεις σιγουρα μαθηματικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τα μαθηματικα τα λατρευω....απλα δεν εχω πολλες γνωσεις πανω στο PC..... Και φοβαμαι μην δεν μπορεσω να ανταπεξελθω στις αναγκες της σχολης και αργοτερα σε αυτες της αγορας εργασιας!!!!!!!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ουτως η αλλως θα αναγκαστεις να δουλεψεις απειρες ωρες πανω στους υπολογιστες.
εαν δεν εχεις μεγαλη ευχερεια πανω στα πισι τοτε στην αρχη θα σου περει μερικες ωρες παραπανω τιποτε αλλο .
οποιες και αν ειναι οι αναγκες της σχολης προσπαθωντας θα τις καλυψεις ,αλιμονο δεν γενιθηκαμε ολοι να τα ξερουμε ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Λοιπον παιδια,φετος περασα ΤΕΙ Πληροφορικης στην Αθηνα,αλλα υπαρχει ενα προβλημα.....δεν ξερω πολλα απο υπολογιστες......Συνεπως θα πρεπει να ανταγωνιστω ατομα που ολη μερα ειναι μπροστα απο ενα PC και ασχολιουνται.... Θα μου παρεχει το πανεπηστημιο τις καταληλες βασεις???? Ξερετε μηπως κανενα site η οτιδηποτε στο web οπου να μπορει να με βοηθησει???? Τελος,σαν σχολη αξιζει κατα τη γνωμη σας ή εχει κορεστει το επαγγελμα??? Σας ευχαριστω πολυ ολους σας...και οσους θα απαντησουν και οσους μπηκαν στον κοπο να το διαβασουν!!!!!!! :)

Μην νομίζεις ότι όλοι όσοι μπαίνουν σε τέτοιες σχολές έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με τους υπολογιστές. Πολλοί δήλωσαν τη σχολή αυτή επειδή τους άρεσε σαν ιδέα. Μην έχεις φοβίες από τώρα. Οι σχολές δεν δέχονται επιστήμονες. Βγάζουν (υποτίθεται) επιστήμονες. Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα.
Καλή επιτυχία στη σχολή σου.

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ravenheart

Νεοφερμένος

Η ravenheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λοιπον παιδια,φετος περασα ΤΕΙ Πληροφορικης στην Αθηνα,αλλα υπαρχει ενα προβλημα.....δεν ξερω πολλα απο υπολογιστες......Συνεπως θα πρεπει να ανταγωνιστω ατομα που ολη μερα ειναι μπροστα απο ενα PC και ασχολιουνται.... Θα μου παρεχει το πανεπηστημιο τις καταληλες βασεις???? Ξερετε μηπως κανενα site η οτιδηποτε στο web οπου να μπορει να με βοηθησει???? Τελος,σαν σχολη αξιζει κατα τη γνωμη σας ή εχει κορεστει το επαγγελμα??? Σας ευχαριστω πολυ ολους σας...και οσους θα απαντησουν και οσους μπηκαν στον κοπο να το διαβασουν!!!!!!! :)
Μην αγχώνεσαι. Η εξέταση θα αφορά αυτά που θα μαθαίνεις στη σχολή (λογικά:P), οπότε δεν χρειάζεσαι να ανησυχείς γι' αυτό. Αρκεί να ασχοληθείς με όρεξη από τώρα και στο εξής;)
Σαφώς και θα υπάρχουν άτομα που θα ξέρουν περισσότερα από σένα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να σε απασχολεί αυτό, τουλάχιστον τώρα.
Εχμμ σε ό,τι αφορά τον κορεσμό, αρκεί να σκεφτείς πόσοι πέρασαν φέτος (και πέρυσι κλπ) σε σχολές σχετικές με το αντικείμενο.. Αλλά, απ' την άλλη, ποιο επάγγελμα θεωρείται ακόρεστο; Κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς τώρα με τη σχολή σου, κυνήγησέ το και μη φοβάσαι τίποτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή κι εγώ έχω περάσει σε σχολή που έχει ως αντικείμενο την Πληροφορική, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Την σχολή μπορεί να την βγάλει κάποιος, ο οποίος δεν είχε άριστες σχέσεις με τα Μαθηματικά; Δεδομένου ότι η Πληροφορική έχει μέσα και Μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πιστευω οτι μπορει....η πληροφορικη εχει αρκετα μαθηματικα,αλλα αμα προσπαθησεις παλεβεται η κατασταση!!! Εδω περα ξερω παιδια που δεν εχουν ιδεα απο μαθηματικα και βγαζουν σχολες δυσκολοτερες απο την Πληροφορικη!!!! ;) Εσυ σε ποια σχολη με πληροφορικη περασες???? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, Chester! :)
Εγώ θα είμαι στο ΤΕΙ Τεχν. Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Λάρισας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ααααα.....θα ειναι και μια φιλη μου εκει!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μην ανησυχείς. Ένα θα σου πω, έχει πάρει πτυχίο στα χρόνια της ακριβώς κοπέλα που δεν είχε πραγματικά καμία ιδέα από pc πριν. Ό,τι βοήθεια θες, μου λες. Είμαστε ίδια σχολή, καλώς ήρθες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Φίλε Chester καλωσήρθες! είμαι κι εγω φοιτητής στη συγκεκριμένη σχολή και σε συμβουλεύω να μην ανησυχείς καθόλου σχετικά με τον προβληματισμό σου. Με το αντικείμενο της σχολής δεν νομιζω να εχει ασχολήθει κανείς πριν μπεί σε αυτή. Πχ, ποσοστό μεγαλύτερο του 2% δεν νομίζω να έχει προγραμματίσει πριν μπει στη σχολή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ε ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....δεν τ ανεχομαι αυτο....νομιζα οτι θα ειμαι ο μονος στ I-School που θα ειναι ΤΕΙ Πληροφορικης στη Θεσ/κη....μου πηρατε τη δοξα!!!!! :P Τι ειστε εσεις???? 2-ετης,3-ετης η ψαρια σαν εμενα???? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ πρωτοετής ακόμα.. (μπήκα εαρινό 6μηνο). Ο Zed είναι πιο παλιός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παλευεται η κατασταση μεσα????? ;) Θα μαθω τιποτα ή θελει να ψαχτω μονος μου??? [Θα ψαχτω στανταρ,αλλα απο μεσα παιρνεις γνωσεις???] :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παίρνεις γνώσεις κι απο μεσα, αλλά αν δεν ψάχτεις μόνος σου (πολύ) δεν γίνεται τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Συνεπως θα πρεπει να ανταγωνιστω ατομα που ολη μερα ειναι μπροστα απο ενα PC και ασχολιουνται....
οσοι πραγματικα ασχολουνται με υπολογιστες δεν πανε σε τετοια τει..αλλα βρησκουν τον δρομο μονοι τους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
οσοι πραγματικα ασχολουνται με υπολογιστες δεν πανε σε τετοια τει..αλλα βρησκουν τον δρομο μονοι τους ;)

και τα δύο δεν παίζουν; ( και αντίστοιχη σχολή και προσωπική ενασχόληση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Φυσικα και παιζουν.Οποιαδηποτε πηγη πληροφοριων για εναν που ενδιαφερεται ειναι καλοδεχουμενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
οσοι πραγματικα ασχολουνται
εχει διαφορα αυτο που θελω να πω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top