Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι και 80%.Απλα κυμαινεται απο 60-65% καθε χρονο.Δηλαδη φετος 63% του χρονου 65% κλπ.
Παιζουν πολλοι παραγοντες για να γινει standardized ενα score σε εξετασεις multiple choice οπως του Μισιγκαν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
εφτυχως ν δωσω τρ γ ν μν ανεβει η βαση τ..εσ τ πηρες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Αχχχ γλυκα μου παιδια και εγω εχω αγχωθει αρκετα με αυτο το θεμα :(......μολις σημερα εμαθα οτι πηρα το advance το alce που για να ειμαι ειλικρινης πιστευα πως δεν το ειχα παρει....:D:D:D:Danyway, χαρηκα πολυ ωστοσο ειχα πει οτι θα σταματουσα εδω σε αυτο το επιπεδο....καθως πηρα και β1 γερμανικα goethe για οσουςς γνωριζουν και παω για b2 φετος..ταυτοχρονα παω και απο σεπτεμβρη πρωτη λυκειου οποτε επειδη θελω stadar θετικη αρχιζω και μαθηματικα με φυσικη plus τα αρχαια που πηγαινα....τωρα τι να κανω ????να φτασω την πηγη για proficiency μιας και ειναι ουσιαστικα 2,5 μηνες 'η να το αφησω??(παντως δεν προκειται να συνεχισω οταν γινω φοιτητρια..)αχχ καλα μου παιδια πειτε μου και εσεις τιποτα...τι θα κανατε εσεις ?θα πηγαινατε γι PROFICIENCY?? HELP SOS SOS SOS SOS SOS !!!! sorry αμα ειμαι out of topic...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω θα πήγαινα αλλα θα κανα ολη την Α Λυκειου.Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο μην σας.Επειδη εγω θα παω Β Λυκειου και το κανα αυτο για αυτο σου λέω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
ν συνεχισεις γ proficiency ;) ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
συνεχισε Αδαμαντια!!!! keep going!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οπως βλέπεις και κατάλαβες δεν ειναι κατι τραγικο να συνεχίσεις;) Ειδικα η Α Λυκειου θα σου φανει πολυ βατη ταξη απο τη στιγμη που ανακυκλωνεις ως επι το πλειστον γνωσεις του γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα πιστοποιητικα του Μichigan ECCE/ECPE θα παραληφθουν απο την HAU στα τέλη Σεπτεμβρίου και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η διανομή τους ή η παραλαβη τους απο τα γραφεια της HAU.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Tα πιστοποιητικα του Μichigan ECCE/ECPE θα παραληφθουν απο την HAU στα τέλη Σεπτεμβρίου και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η διανομή τους ή η παραλαβη τους απο τα γραφεια της HAU.:)

ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σημερα ξεκίνησε η διαδικασία εγγραφων και θα ολοκληρωθει μεχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου 2010.
More information here!

Kαλη επιτθχια σε ολους τους συμμετεχοντες.
Για πείτε μας λοιπον ποιοι δίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waves

Νεοφερμένος

Ο Waves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και εγώ το Nοέμβριο δίνω...καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ECPE εεε;:D
Πολυ ωραία.Σε ποια περιοχή,αν επιτρέπεται;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Σημερα ξεκίνησε η διαδικασία εγγραφων και θα ολοκληρωθει μεχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου 2010.
More information here!

Kαλη επιτθχια σε ολους τους συμμετεχοντες.
Για πείτε μας λοιπον ποιοι δίνετε;
Eγώ το ΕCCE!
Άντε να δούμε... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
και εγω ecpe δινω τωρα τελικα...!!αντε παμε γερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλη επιτυχια..τα πτυχια του alce μας ειπαν οτι θα μας τα δωσουν με ειδικη γιορτη...ποοο ποοο κυριλικια....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε ολους!Κανενας αλλος που να δινει παιδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Για να δηλώσει κάποιος ως μεμονωμένος υποψήφιος το ecpe τι κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι να το παρατησω τελικα και να μην συνεχισω σε ECPE.
Ειναι αρκετα δυσκολο να το κανω μεσα σ'ενα χρονο και δεν θελω καθολου να το παω μεχρι τον Δεκεμβρη.
Θα τα συνεχισω αργοτερα ομως.
Τις επομενες μερες θα αποφασισω σιγουρα.
Καλη επιτυχια σε ολους!
Ο,τι αποριες εχετε εδω.Θα σας τις λυσει ο teol20.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Όλα περιγραφονται αναλυτικα στο

Αίτηση Συμμετοχής και Πληροφοριακό Έντυπο για τις Εξετάσεις ECPE - Νοέμβριος 2010 ( .pdf, 3,1 ΜΒ)

Εσυ απλά διαλέγεις την τράπεζα,καταθέτεις τα εξέταστρα,συμπληρωνεις την αίτηση και τη στέλνεις μαζί με την απόδειξη τραπέζης(κρατα μια φωτοτυπία καλου κακού)συστημένα στην HAU στη διεύθυνση που γράφει το flyer που σου παρεθεσα παραπάνω.Μέχρι 10 Νοεμβρη θα λάβεις ταχυδρομικα το προγραμμα των εξετάσεων.Τα αποτελεσματα γυρω στις αρχές Φλεβάρη.

Μη διστάσεις να ζητήσεις επιπλέον πληροφορίες.Θα χαρω πολυ να σε βοηθήσω.

artemaki σκεψου το καλά.Μην σου φαινεται βουνό.Αυτο που μπορείς να κανεις σημερα μην το αφήνεις για αύριο.Και η Α Λυκειου δεν εχει τρομερες απαιτήσεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Όλα περιγραφονται αναλυτικα στο

Αίτηση Συμμετοχής και Πληροφοριακό Έντυπο για τις Εξετάσεις ECPE - Νοέμβριος 2010 ( .pdf, 3,1 ΜΒ)

Εσυ απλά διαλέγεις την τράπεζα,καταθέτεις τα εξέταστρα,συμπληρωνεις την αίτηση και τη στέλνεις μαζί με την απόδειξη τραπέζης(κρατα μια φωτοτυπία καλου κακού)συστημένα στην HAU στη διεύθυνση που γράφει το flyer που σου παρεθεσα παραπάνω.Μέχρι 10 Νοεμβρη θα λάβεις ταχυδρομικα το προγραμμα των εξετάσεων.Τα αποτελεσματα γυρω στις αρχές Φλεβάρη.

Μη διστάσεις να ζητήσεις επιπλέον πληροφορίες.Θα χαρω πολυ να σε βοηθήσω.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

H τελευταία ερώτηση: Στην αίτηση συμπληρώνω τα προσωπικά μου στοιχεία και τίποτα στο Language School information; Επίσης μπορώ να τους πάρω τηλέφωνο μετά από κάποιες μέρες για να τους ρωτήσω αν έλαβαν την αίτησή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι συμπληρωνεις ΜΟΝΟ τα προσωπικα σου στοιχεια.Τα υπολοιπα αφορουν φροντιστηρια ξενων γλωσσων.Φροντισε να γραμματα να ναι καθαρα και ευαναγνωστα διοτι τα εντυπα τους ειναι machine scanned.
Όσο για την αιτηση δεν χρειαζεται να ανησυχείς αν την λάβουν ή οχι απο τη στιγμη που παει συστημένο.Θα παρεις και ενα κωδικο για να τσεκαρεις την πορεια της απο το Track and Trace των ΕΛΤΑ.Αν φτάσει κανένα πρόβλημα.Θα ενημερωθεις κανονικα με επιστολη για ωρες και ημερομηνιες εξετάσεων.
Αν δεν λάβεις το timetable 10 μερες πριν δώσεις τότε τους παίρνεις ένα τηλέφωνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top