Γνωρίζετε παιδιά ή ομάδες που κάνουν γκράφιτι;

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
φετος,γνωρισα απο το σχολειο μου τρια παιδια τα οποια κανουν γκραφιτι και μεσω αυτων γνωριστηκα με παιδια που κανουν γκραφιτι απο αλλα σχολεια. τα παιδια αυτα,ειναι οργανωμενα σε μια ομαδα και εχουν ψευδωνυμα.Γνωριζετε κι εσεις παιδια η ομαδες που κανουν γκραφιτι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ναι γνωριζω αλλα για ποιο λογο ρωτας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
βσκ κτ φιλοι/συμμαθητες μου κανουν αλλα μην φανταστεις τιποτα το ιδιαιτερο, μην σου πω πιο πολυ σε χαρτι παρα σε τοιχο κανουν... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σε ρωταω γιατι απο τι ξερω απο τα παιδια αυτα,ειναι επικυνδινο να πας για γκραφιτι γιατι σε κυνηγαει η αστυνομια. λοιπον θελω απο οσους ξερουν παιδια που κανουν γκραφιτι να εκφρασουν την γνωμη τους για το θεμα αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ναι ο κολλητος μου κανει κατι περιεργα σε τοιχους σε αμαξια (παλια εννοειτε) παντου οπου θες!
μια μερα πηγε να τον πιασει και η αστυνομια:whistle:
αλλα εχει ταλεντο το παιδι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ναι γνωρίζω πάρα πολλά παιδιά.Ασχολούνται πάαααρα πολλοί με αυτό.Άλλοι πιο σοβαρά,άλλοι λιγότερο.
Κάνει μια φίλη μου.Εγώ έχω δει και γκράφιτι σε λεωφορεία.Πράγματι τους κυνηγάει η αστυνομία αν και πιστεύω πως έχει να κυνηγήσει πολύ σοβαρότερα πράγματα :P;) Και όχι τα παιδιά που κάνουν γκράφιτι...:)
Συμφωνώ ότι είναι πολύ οργανωμένοι.Υπάρχουν ακόμα και σχολές,διαγωνισμοί,χώροι που επιτρέπεται κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Kαλα μην φανταστείτε οτι τους κυνηγάνε και τα ΜΑΤ,απλα αν τους πάρει πρέφα καμια περιπολος της δημοτικής αστυνομίας,θα τους κυνηγήσει.Στο κάτω κατω,ειναι φθορά ξενης περιουσίας ;)
Ειχα ασχοληθεί και γω μικρότερος(οταν ακόμα ημουν ανόητος και αναιδής νεαρός :P) για κανα δυο μήνες,αλλα δεν είχα ταλέντο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
στην πόλη μου(Δράμα) όπως και σε άλλες εννοείται παραχωρεί ο δήμος κάποιο μέρος για γκράφιτι :) ελεύθερα και ωραία αλλά δυστυχώς είναι περιορισμένος..Εμάς παραχωρεί σε κάποιους τοίχους της Αγίας Βαρβάρας(περιοχή μέσα στη Δράμα κεντρικό σημείο) και σε ένα γήπεδο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ροζμπερυ κι εμενα τους δικους μου να τους πιασει η αστυνομια αλλα ευτυχως ξεφυγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εκανα στο γυμνασιο. καναμε στα θρανια σε τοιχους, παντου....σε δρομο δν εχω κανει ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
εγω προσωπικα προσπαθω να κανω κατι σαν γκραφιτι, στενσιλ για την ακριβεια, σε χαρτι ή στο θρανιο πανω μονο δυστυχως γιατι σπρεϋ δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου ακομα :ρ. με μαρκαδορακι μονο... εχω φτιαξει μερικα με τη βοηθεια του υπολογιστη απο φωτογραφιες κλπ και τα περναω μετα σε τετραδια, απο δω κι απο κει...οποιου του αρεσει το στενσιλ, του προτεινω να ριξει μια ματια σε αυτα που εχει κανει ενας απο την αγγλια νομιζω, ο Banksy. τρομερος ο τυπος... :)

Παρ' ολα αυτα δεν ξερω αλλα παιδια που να κανουν κατι παρομοιο, τουλαχιστον απο το φιλικο μου περιβαλλον.

γενικα για τα γκραφιτι, το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι πολλοι γραφουν μονο το ονομα τους και αυτο ηταν. οι ζωγραφιες με γκραφιτι μου αρεσουν πολυ περισσοτερο, ομορφαινουν τις γκριζες πολεις και σιγουρα θα επρεπε να παψουν να απαγορευονται απο τις αρχες. θα προτιμουσα να βλεπω γκραφιτι στους τοιχους απο το να βλεπω διαφημιστικες πινακιδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Δεν εχω (ακομα) γνωστους που κανουν γκραφιτι αλλα ξερω διαφορους γκραφιταδες που ραπαρουν κιολας(οχι προσωπικα παντα)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλα, τους κυνηγα η αστυνομια, εμεινα τωρα! σε αρκετες περιπτώσεις, ισως να μην αρεσει σε καποιον στο σπιτι του το πρωι, να δει τον φρεσκοασβεστωμένο τοιχο του με ένα γκραφιτι αλλά στα σχολεια, σε φοιτητικες λέσχες η σε γήπεδα, νομιζα πως επιτρεπότανε! μερικα είναι παρα πολύ ομορφα, πραγματικά λες πια χερια τα έκαναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top