Ξεκινάω πάλι σπουδές...

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Οπως ξερετε καποιοι εχω σπουδασει Κοινωνιολογια αλλα η επαγγελματικη αποκατασταση ειναι ενα μεγαλο αγγουρι,
ετσι για να μη γινω ολοκληρωτικα και απολυτα αποτυχημενη επελεξα να δωσω κατακτηριες και να ξεκινησω και παλι σπουδες σε καποιοα παραιατρικη σχολη. Ετσι λοιπον θα ηθελα να ακουσω την αποψη σας για το ποιο απο τις ακολουθες σχολες να διαλεξω:
εργοθεραπεια, λογοθεραπεια, φυσικοθεραπεια, κοινωνικη εργασια.
Το κυριο κριτηριο μου ειναι η απορροφηση απο την αγορα εργασιας αλλα και η φυση του αντικειμενου.
Οποιος θελει μπορει να μου πει μια γνωμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
αν ειχα να επιλλεξω καποιο απο αυτα τα 4 θα επελεγα φυσικοθεραπεια. Εχω την εντυπωση οτι βρισκεις πιο ευκολα δουλεια πανω σε αυτο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν ξερω για ολα τα υπολοιπα Αφροδιτη μου, αλλα φυσιοθεραπεια εχει τελειωσει ενας φιλος μου και δεν μπορει να βρει δουλεια με τιποτα, πουθενα. Και θα φυγει στο εξωτερικο να κανει εξειδικευση σε φυσιοθεραπεια αθλητων, να δουλευει μαζι με ομαδες, γιατι εχει καποια ακρη εκει, αλλα με σκετο το πτυχιο της φυσιοθεραπειας εψαχνε εναμιση χρονο δουλεια και δεν βρηκε τιποτα. Κοινωνικη εργασια δεν ξερω καν τι ειναι. :hmm: Εχεις σκεφτει να κανεις διδακτορικο, και να διδαξεις μετα στην σχολη? Δυσκολο, αλλα απο το να φας αλλα 4 χρονια σχολη και παλι να μην βρισκεις δουλεια, κατι ειναι. Αφου θα δωσεις κατατακτηριες, γιατι δεν δοκιμαζεις κατι διαφορετικο? Κοινωνιολογια εχει σπουδασει και η ξαδερφη μου, τελειωσε και με καλο βαθμο πριν απο 4 χρονια, και εκτοτε δουλευει στον Κωτσοβολο. Καμια αποροφηση. Μονο στο εξωτερικο αν καταφερεις κατι, αλλα δεν ειναι και ευκολο να φυγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xr1st1na

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και γω φυσικοθεραπεια θα ελεγα η λογοθεραπεια..βεβαια καλα ειναι να σκεφτεις και τι σε τραβαει πιο πολυ..γιατι αν δεν το γουσταρεισ αδικος κοπος θα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
και γω φυσικοθεραπεια θα ελεγα η λογοθεραπεια..βεβαια καλα ειναι να σκεφτεις και τι σε τραβαει πιο πολυ..γιατι αν δεν το γουσταρεισ αδικος κοπος θα ειναι..

Ειτε το γουσταρει ειτε οχι, καλως ή κακως η αγορα απορροφα πολυ συγκεκριμενο αριθμο απο καθε επαγγελμα. Ακομα και αν το γουσταρει, αν δεν μπορεσει ποτε να εργαστει τι νοημα εχει? Αυτο που εχει σημασια ειναι να μπορεσει να δουλεψει στο αντικειμενο της. :hmm:
Απο οτι καταλαβα, κοινωνικη εργασια ειναι λιγο πολυ η πρακτικη εφαρμοργη των θεωριων τις κοινωνιολογιας, σωστα? :hmm: Οποτε, το ενα και το αυτο. Δεν δοκιμαζεις να εξειδικευτεις σε κατι οπως η ψυχολογια παιδιων με ειδικες αναγκες :hmm:? Φανταζομαι οσο πιο εξειδικευμενος, τοσο πιο ευκολο να βρεις δουλεια, και στην Ελλαδα σιγα σιγα ξεπερνανε το κομπλεξ του "το καθυστερημενο παιδι" και δοκιμαζουν αλλες πρακτικες (ειδικες αναγκες εννοω παιδια με συνδρομο down, με αυτισμο, και οχι με σωματικα προβληματα) οποτε θα ανοιξουν θεσεις για ατομα που γνωριζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xr1st1na

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω ρε συ το ειπα γιατι και η φυσιοθεραπεια και η λογοθεραπεια ειναι επαγγελματα που πρεπει να σου αρεσουν αλλιως δεν αποδιδεις σωστα..παντως γενικα συμφωνω με την ιδεα του μεταπτυχιακου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω ρε συ το ειπα γιατι και η φυσιοθεραπεια και η λογοθεραπεια ειναι επαγγελματα που πρεπει να σου αρεσουν αλλιως δεν αποδιδεις σωστα..παντως γενικα συμφωνω με την ιδεα του μεταπτυχιακου..

Ναι ρε, καταλαβα πως το εννοεις και συμφωνω. Εγω παντα λεω στα παιδια μετα τις πανελληνιες, αμα δεν μπορεις να φανταστεις τον εαυτο σου να το κανει, μην το δηλωσεις. Απλα εχουν δυσκολεψει παρα πολυ τα πραγματα στην αγορα εργασιας, και αφου τωρα η Αφροδιτη ψαχνει κατι να εξειδικευτει, γιατι αυτο που σπουδασε δεν εχει αποκατασταση, να εξειδικευτει σε κατι που παλι δεν θα βρισκει δουλεια? :hmm: Θα φτασει σε ενα σημειο να νιωθει οτι σπαταλησε τον χρονο της στις σπουδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xr1st1na

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από みことftw;2310345:
Ναι ρε, καταλαβα πως το εννοεις και συμφωνω. Εγω παντα λεω στα παιδια μετα τις πανελληνιες, αμα δεν μπορεις να φανταστεις τον εαυτο σου να το κανει, μην το δηλωσεις. Απλα εχουν δυσκολεψει παρα πολυ τα πραγματα στην αγορα εργασιας, και αφου τωρα η Αφροδιτη ψαχνει κατι να εξειδικευτει, γιατι αυτο που σπουδασε δεν εχει αποκατασταση, να εξειδικευτει σε κατι που παλι δεν θα βρισκει δουλεια? :hmm: Θα φτασει σε ενα σημειο να νιωθει οτι σπαταλησε τον χρονο της στις σπουδες.
ακριβως..και γω αυτο πιστευω,,το να πας σε μια σχολη στην τυχη,δεν βοηθαει..αν και εχω γνωρισει παιδια που περασανε κατα λαθος καθως δεν ειχαν καποιο ονειρο ας πουμε και τελικα αγαπησανε πολυ τη σχολη τους.οπως και να εχει οπως ειπες τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα..και πρεπει συνεχως να γινομαστε καλητεροι αν θελουμε να εχουμε δουλεια,οποια και αν ειναι η ειδικοτητα μας.παντως πιστευω πως ειναι και θεμα τυχης..και επισης ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αν καποιο επαγγελμα θα εχει την ιδια αποκατασταση που εχει σημερα και σε 4 χρονια..μπορει να ειναι ειτε καλητερα ειτε χειροτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Αρχικα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας:)
Εχω προβληματιστει παρα πολυ γιατι εκτος του οτι το αντικειμενο μου δεν εχει καμια απορροφηση, μενω και στην πατρα,πραγμα που σημαινει ακομα μεγαλυτερη δυσκολα....
Τωρα οσον αφορα τα μαστερ και το διδακτορικο-στην ελλαδα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα γιατι για να σε παρουν πρεπει να εχεις κονε μεσα στις σχολες,πραγμα που δεν εχω.Ειχα σκεφτει για ολλανδια αλλα σε τελειως διαφορετικο αντικειμενο....
Αφροδιτη εχοντας σπουδασει κοινωνικη εργασια λεγεσαι κοινωνικος λειτουργος,εμπεριεχει κοινωνιολογια και ψυχολογια κατα καποιο τροπο.
Θεωρω οτι ειναι πολυ δυσκολο να μπορεσω να βρω δουλεια αν εξειδικευτω σε καποιο τομεα τηςκοινωνιολογιας-αυτο που μου αρεσει ειναι η εγκληματολογια=ονειρο απατηλο στην ελλαδα...
Ετσι αποφασισα να στραφω στα παραιατρικα.....
Η Φυσικοθεραπεια πιστευω οτι ειναι πολυ κορεσμενη αλλα παντα εχει προοπτικες.
Η Κοινωνικη Εργασια το ιδιο αλλα ειναι πιο κοντα στο αντικειμενο μου.
Η Εργοθεραπεια εχει πολυ καλες προοπτικες αλλα ειναι η σχολη στην αθηνα.
Τελος η Λογοθεραπεια και Πατρα ειναι και ενδιαφερουσα αλλα δεν ξερω απο προοπτικες....


Δεν ξερω....ειμαι πραγματικα πολυ μπερδεμενη και απογοητευμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αρχικα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας:)
Εχω προβληματιστει παρα πολυ γιατι εκτος του οτι το αντικειμενο μου δεν εχει καμια απορροφηση, μενω και στην πατρα,πραγμα που σημαινει ακομα μεγαλυτερη δυσκολα....
Τωρα οσον αφορα τα μαστερ και το διδακτορικο-στην ελλαδα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα γιατι για να σε παρουν πρεπει να εχεις κονε μεσα στις σχολες,πραγμα που δεν εχω.Ειχα σκεφτει για ολλανδια αλλα σε τελειως διαφορετικο αντικειμενο....
Αφροδιτη εχοντας σπουδασει κοινωνικη εργασια λεγεσαι κοινωνικος λειτουργος,εμπεριεχει κοινωνιολογια και ψυχολογια κατα καποιο τροπο.
Θεωρω οτι ειναι πολυ δυσκολο να μπορεσω να βρω δουλεια αν εξειδικευτω σε καποιο τομεα τηςκοινωνιολογιας-αυτο που μου αρεσει ειναι η εγκληματολογια=ονειρο απατηλο στην ελλαδα...
Ετσι αποφασισα να στραφω στα παραιατρικα.....
Η Φυσικοθεραπεια πιστευω οτι ειναι πολυ κορεσμενη αλλα παντα εχει προοπτικες.
Η Κοινωνικη Εργασια το ιδιο αλλα ειναι πιο κοντα στο αντικειμενο μου.
Η Εργοθεραπεια εχει πολυ καλες προοπτικες αλλα ειναι η σχολη στην αθηνα.
Τελος η Λογοθεραπεια και Πατρα ειναι και ενδιαφερουσα αλλα δεν ξερω απο προοπτικες....


Δεν ξερω....ειμαι πραγματικα πολυ μπερδεμενη και απογοητευμενη...

Εγκληματολογος βγαινεις απο την Νομικη απο οτι γνωριζω.:hmm: Και δεν μου φαινεται τοσο απατηλο ονειρο, εμεις εχουμε εγκληματολογους που μας κανουν μαθημα :hmm: Το μεταπτυχιακο στην Νομικη ειναι δωρεαν, αλλα παιρνουν ενα συγκεκριμενο αριθμο και, ναι, οι περισσοτεροι ειναι με μεσο. :hmm: Παιρνουν και χωρις μεσο, απλα πρεπει να εχεις σκιστει στο διαβασμα πριν δωσεις, ακομα και εκτος υλης γιατι βαζουν και απο κει (ΤΑ ΖΩΑ) Και δεν εχει στην Πατρα Νομικη, που ειναι θεμα και αυτο. Το ενδεχομενο να μετακομισεις αλλου προσωρινα δεν το σκεφτεσαι? Για φυσικοθεραπεια να σου δωσω τον φιλο μου που εχει και 1000 μεσα και παλι δουλεια δεν εβρισκε να σου αλλαξει γνωμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xr1st1na

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αχ ρε γμτ ειναι πολυ δυσκολη φαση αυτη..και γι αυτο με τα κονε εχεις δικιο..τι να πω..ειναι μεγαλη αποφαση και πρεπει να το σκεφτεις πολυ σοβαρα..αυτες ολες οι σχολες εμενα με μπερδευουν ρε γμτ..δηλαδη σαν κοινωνικη λειτουργος μονο δημοσιο μπορεις να δουλεψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από みことftw;2310395:
Εγκληματολογος βγαινεις απο την Νομικη απο οτι γνωριζω.:hmm: Και δεν μου φαινεται τοσο απατηλο ονειρο, εμεις εχουμε εγκληματολογους που μας κανουν μαθημα :hmm: Το μεταπτυχιακο στην Νομικη ειναι δωρεαν, αλλα παιρνουν ενα συγκεκριμενο αριθμο και, ναι, οι περισσοτεροι ειναι με μεσο. :hmm: Παιρνουν και χωρις μεσο, απλα πρεπει να εχεις σκιστει στο διαβασμα πριν δωσεις, ακομα και εκτος υλης γιατι βαζουν και απο κει (ΤΑ ΖΩΑ) Και δεν εχει στην Πατρα Νομικη, που ειναι θεμα και αυτο. Το ενδεχομενο να μετακομισεις αλλου προσωρινα δεν το σκεφτεσαι? Για φυσικοθεραπεια να σου δωσω τον φιλο μου που εχει και 1000 μεσα και παλι δουλεια δεν εβρισκε να σου αλλαξει γνωμη :P

βγαινεις νομιζω κ απο κοινωνιολογια,στο πανεπιστημιο ειχα παρει τομεα εγκληματολογιας...
δεν θα με επιραζε να μεινω ξανα αθηνα αν ειναι να κανω κατι καλο παντως....
γιατι ετσι ρε παιδι φιλος σου?πολυ εντυπωση μου κανει.....τελικα ισως να μην τα ξερω και καλα.....:(
μη φαω καμια σαβουρα παλι φοβαμαι....φανταζεσαι?δευτερο πτυχιο 4 χρονια κι αυτο ξανα αποτυχια:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
αχ ρε γμτ ειναι πολυ δυσκολη φαση αυτη..και γι αυτο με τα κονε εχεις δικιο..τι να πω..ειναι μεγαλη αποφαση και πρεπει να το σκεφτεις πολυ σοβαρα..αυτες ολες οι σχολες εμενα με μπερδευουν ρε γμτ..δηλαδη σαν κοινωνικη λειτουργος μονο δημοσιο μπορεις να δουλεψεις?

οχι μονο στο δημοσιο, μπορεις και σε ιδιωτικες κλινικες-νοσοκομεια,στον επαγγελματικο προσανατολοσμο ως συμβουλος και αλλα που δεν μου ερχοναται στο μυαλο τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiria-k

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εμενα μου φαινεται πιο ρεαλιστικο να πας στην κοινωνικη εργασια..Ξερεις και το αντικειμενο, εξαλλου αν ειναι για κοινωνικη εργασια κανεις και μεταπτυχιακο, δε χρειαζεται να κανεις δευτερο πτυχιο απο την αρχη...Δεν ξερω, ειναι μεγαλο θεμα η ευρεση εργασιας...Η φυσικοθεραπεια μου φαινεται κι αυτη καλη ιδεα, κι εγω νομιζα οτι εχουν πολλη δουλεια, δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Εμενα μου φαινεται πιο ρεαλιστικο να πας στην κοινωνικη εργασια..Ξερεις και το αντικειμενο, εξαλλου αν ειναι για κοινωνικη εργασια κανεις και μεταπτυχιακο, δε χρειαζεται να κανεις δευτερο πτυχιο απο την αρχη...Δεν ξερω, ειναι μεγαλο θεμα η ευρεση εργασιας...Η φυσικοθεραπεια μου φαινεται κι αυτη καλη ιδεα, κι εγω νομιζα οτι εχουν πολλη δουλεια, δεν ξερω..


Σωτηρια δεν μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην κοινωνικη εργασια γιατι δεν αποκτω αδεια ασκησεως επαγγελματος οποτε δεν μου προσφερει κατι:(
πρωτο πρωτο το ειχα σκεφτει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γεια σου Αφροδίτη! Δε σε γνωρίζω προσωπικά για να κρίνω τι σου ταιριάζει αλλά έχω να σου πω πως η λογοθεραπεία έχει ανέβει πολύ τον τελευταίο καιρό. Δυστυχώς όλο και περισσότερα παιδάκια αποκτούν προβλήματα τέτοιας φύσης. Γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις στον περίγυρό μου και σκέψου πως ζω στην Κέρκυρα που τα πράγματα είναι ακόμη πιο περιορισμένα. ;) Μια γνωστή μας τελείωσε τη λογοθεραπεία πριν 2 χρόνια και βρήκε αμέσως δουλειά. Το μόνο που πρέπει να σκεφτείς είναι αν έχεις τη δύναμη και την υπομονή να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο γιατί ξεπερνάει τα όρια της δουλειάς. Άνθρωποι υπερευαίσθητοι δεν κάνουν με τίποτα για τέτοια επαγγέλματα. Δε γνωρίζω τι μαθήματα έχει και το κατα πόσο είναι εύκολα ή όχι. Πάντως αν σου αρέσει ψάχτο λίγο κι εκεί και δες τι υπάρχει. :)
Πάντως είναι πολύ κρίμα να αναγκαζόμαστε να αλλάζουμε αντικείμενο επειδή δε μπορούμε να εργαστούμε εκεί που θέλουμε. :/: Όπως κι αν έχει σου εύχομαι τελικά να βρεις κάτι που να σου ταιριάζει και να ασχοληθείς μ'αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Αννα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου....
Πραγματι δε γνωριζομαστε προσωπικα ολοι εδω μεσα αλλα πιστευω οτι κατι λιγα τα ξερουμε ο ενας για τον αλλο....
Πιστευω οτι μου ταιριαζουν αυτα τα επαγγελματα...μου αρεσει να παραγω εργο και να βοηθαω...σιγουρα δεν ειναι ευκολο αλλα αν βλεπεις οτι τα αποτελεσματα της δουλειας σου βοηθουν καποιον...
Μακαρι τελικα να βρω κατι που μου αρεσει και να εχει αποκατασταση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiria-k

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για να επιλεξεις τι ειναι καλυτερο να κανεις θα πρεπει αφενος να σκεφτεις τι σου αρεσει και αφετερου νομιζω θα ηταν ενδιαφερον να μιλησεις με καποιον επαγγελματια απο καθε κλαδο που σε ενδιαφερει. Μονο ενας ανθρωπος που ειναι στο χωρο καποια χρονια μπορει να σε διαφωτισει πληρως για την κατασταση σε καθε κλαδο...Ακομα κι αν δεν εχεις γνωστους, θα μπορουσες να κλεισεις ραντεβου με καποιον που ειναι γνωστος στην Πατρα και να του ζητησεις μερικες πληροφοριες, δε νομιζω να αρνηθει! Εγω αυτο θα εκανα παντως και νομιζω οτι ειναι ο πιο αξιοπιστος τροπος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι δεν εχεις αδικο...αν και ντρεπομαι πολυ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kakashi-sensei

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω θα σου ελεγα κοινωνικη εργασια ειναι το ονειρο μου, και το κοριτσι μου σπουδαζει κατι παρομοιο κοινωνικη θεολογια
απο εκει βγαινεις καθηγητρια θεολογιας αλλα και κοινωνικη λειτουργοσ,εγκληματολογος μεχρι και δασκαλα δημοτικου α και κοινωνικη λειτουργοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top