City & Guilds εξετάσεις Μαΐου 2010 και Ιουλίου 2010

City & Guilds εξετάσεις Μαΐου 2010 και Ιουλίου 2010
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Έχω ξαναδώσει για το City & Guilds

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Είναι καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Θα ξαναδώσω για άλλο επίπεδο

    Ψήφοι: 2 40.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

opan

Νεοφερμένος

Ο opan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τελείωσαν οι εξετάσεις των Αγγλικών του City & Guilds και τα προφορικά και τα γραπτά. Πολύ θα ήθελα να γράψετε την επειρία σας. Πως ήταν ; σας δυσκόλεψαν ; απόσο γνωρίζω έχουν αλλάξει κάποια πράγματα από τον περασμένο Οκτώβριο. Με ενδιαφέρει για να δω τι γίνεται έχοντας στον νου μου τις Εξετάσεις του Ιουλίου για αυτό το πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Θεωρείτε εύκολο πτυχίο αλλά μου έβγαλε την παναγία.......Γία κάποιον λόγο με κόψανε στο listening!!! (Το είχα δώσει 2 φορές σε επίπεδο B2-C1) Με κόβανε συνέχεια στο listening δλδ ελέος.Στο φροντηστήριο μου τα πήγαινα εξαιρετικά αλλά εκεί το πρόβλημα δεν ξέρω που το βρίσκανε!!!
Τι αλλαγές έχουν γίνει? Έχει γίνει πίο εύκολο η πίο δύσκολο με τις αλλαγές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πλέον όλα τα listening ακουγονται once.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Όλα τα μέρη...:eek: ??? Καλά αμα ακούγονται και μία φορά τώρα είναι που δεν θα περάσω!! Σκεφτόμουνα να δώσω αυτό για Proficiency για το λόγο ότι δέν έχει γραμματική (με την ένοια multiple choice,Χρειάζεται όμως να γνωρίζεις γραμματική!!) Και τα αποτελέσματα βγαίνουν νωρίς!
Teol άμα "δουλέψω" σκληρά δεν έχω πιθανότητες να το πάρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opan

Νεοφερμένος

Ο opan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πάντως έχει και αλλαγές προς το καλύτερο, όπως για παράδειγμα ο συνδυασμός των βαθμολογίων από τα διάφορα μέρη του γραπτού για να βγει η τελική βαθμολογία. Πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να το βάλουμε στα εύκολα πτυχία, από όσο γνωρίζω είναι σοβαρός οργανισμός και μάλλον δεν θα κινδύνευε την φήμη του, αλλιώς δεν θα μετρούσε και στα Πανεπιστήμια του εξωτερικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα δεν ειναι πιο ευκολο απο τα αλλα.Ας μην τρέφουμε ψευδαισθήσεις.
Βασικα αν διαβασεις σιγουρα θα το περάσεις.Βασικα θελει καλη εξασκηση.Αν εχεις κάνει εξάσκηση τό χεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Βασίκα Φίλε teol είμαι πρόθυμος να το πάρω αλλα το μόνο που φοβάμαι είναι το listening :P
Opam για το αν είναι η όχι σοβαρός οργανισμός δεν θα το θίξω...Ακουστήκανε πολλά.
Γία εμένα η για οποιονδήποτε που θέλει Proficiency άμεσα είναι Βολικό και "αρκετά" εύκολο!!
Θα δούμε τι θα κάνουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To listening κατ εμε ηταν παγιδα στις εξετασεις C2 του Μαιου.
Και πολλα να γραψεις ηθελε στο 2ο παρτ.Βασικα δεν με ενθουσιασε καθολου.Θα ξαναπροτιμουσα ECPE παρα City and Guilds
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Έδωσες City & Guilds...........?? Το listening γία μένα είναι το δυσκολότερο μέρος στο City & Guilds και ειδίκα σε εκείνο το μέρος που έχει τα κένα και πρέπει να γράψεις την λέξη που λείπει.
Αυτό είναι το 2ο Μέρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opan

Νεοφερμένος

Ο opan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βασίκα Φίλε teol είμαι πρόθυμος να το πάρω αλλα το μόνο που φοβάμαι είναι το listening :P
Opam για το αν είναι η όχι σοβαρός οργανισμός δεν θα το θίξω...Ακουστήκανε πολλά.
Γία εμένα η για οποιονδήποτε που θέλει Proficiency άμεσα είναι Βολικό και "αρκετά" εύκολο!!
Θα δούμε τι θα κάνουμε!!

Για πες kostas, τι άκουσες? γιατί δεν έχει φθάσει κάτι "κακό" στα αφτιά μου, αντίθετα μπαίνοντας στο site του αγγλικού (www.cityandguilds.org) είναι απίστευτο με πόσα πολλά διπλώματα ασχολούνται και εμένα μου φαίνεται σοβαρή δραστηριότητα. Άσε που συνεργάζονται με τα πανεπιστήμια της Βρεττανίας και για άλλα πολλά θέματα. Τώρα όσο για το listening εγω θα συμφωνήσω ότι αν προετοιμαστείς καλά τότε "τόχεις". Στο site της Ελλάδας υπάρχει και ένα δείγμα όλης της εξέτασης ( https://www.cityandguilds.gr/el/presscenter/news/Pages/CB_Exams.aspx ) που γίνεται σε υπολογιστή IESOL Computer Based Sample Test
Λίγο βαρύ στο κατέβασμα, αλλά τρέχει πολύ καλά και είναι για όλα τα επίπεδα και δίνει και αποτελέσματα επί τόπου στις περισσότερες ενότητες.
https://www.cityandguilds.gr/el/Want_To/downloadCB/Documents/PC_ATES_Demo.zip
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Opan καλύτερα όχι........Απλώς όταν είχε "πρωτοβγεί" δεν ήταν και ότι το καλύτερο.Τέλοςπαντων όπως είπα είναι βολικό γιατί έχει εξεταστική κάθε 2 μήνες.
Έχουν αλλάξει πολλά αλήθεια είναι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για όσους ενδιαφέρονται τα αποτελεσματα του City and Guilds του Μαιου θα τα στείλουν στο τέλος της βδομάδας στους φροντιστηριουχους και στους μεμονωμένους υποψηφιους.Αρα απο την άλλη βδομάδα σιγα σιγα θα ξέρουμε!:)

Καλα αποτελεσματα σε όλους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Εχω να πω (σε σχεση παντα με το τοπικ) οτι το πολλ ειναι εντελως αστοχο, μιας και οι επιλογες δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους. Να μη διαγραφει το μηνυμα. ειναι απλα μια παρατηρηση σε σχεση με το θρεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια δινω τωρα τον ιουλιο city and quilds c1.αλλα υπαρχει ενα θεμα.δεν ξερω πως να γραψω report καθολου!επισης,αν καποιος απο εσας εδωσε μαιο μπορει σας παρακαλω να μου πει τι θεματα επεσαν εκθεση και προφορικα?????θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ειναι τελικα εκει?

τα αποτελεσματα για Μαιο 2010 βγαινουν μεθαύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια δινω σε 20 μερες και ακουστικα δεν εχω κανει ουτε ενα.αγορασα το cd και θα τα αρχισω καθως και αυτα ου ειναι στην επισημη ιστοσελιδα του city and guilds.το ακουστικο ειναι παγιδα σ εολα τα επιπεδα.ομως το τελευταιο μερος το ακουμε 2 φορες?κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο C2 ολα απο μια φορα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
παιδια δινω σε 20 μερες και ακουστικα δεν εχω κανει ουτε ενα.αγορασα το cd και θα τα αρχισω καθως και αυτα ου ειναι στην επισημη ιστοσελιδα του city and guilds.το ακουστικο ειναι παγιδα σ εολα τα επιπεδα.ομως το τελευταιο μερος το ακουμε 2 φορες?κανω λαθος?

Αλήθεια δεν έχεις κάνει ούτε ένα ακουστικό???
Πάντως μη σε αγχώνει το City and Guilds επειδή η βάση είναι πολύ μικρή και γενικότερα αν έχεις υπόβαθρο στη γλώσσα θα το πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top