[26/5/2010] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 34 21.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 25 15.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 37 22.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 22 13.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 14 8.6%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 30 18.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Γεια χαρά! Εγώ θεώρησα δύσκολο το θέμα Β. Βασικά έχω γράψει τους τύπους και μετά δεν ξέρω, είχα μπερδευτεί. Τα υπόλοιπα 3 τα έκανα και είναι σωστά. Πάντως δύσκολα. Η Φυσικός μου στο φροντιστήριο ήταν επιτηρήτρια σε Λύκειο και όλοι έγραφαν 1ο, 3ο και έφευγαν... Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Χαλια.... Γυρω στο 13,,

Δυσκολα αρκετα..

Δεν ξερω ειμαι απογοητευμενος πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εγώ στο Α5 α έβαλα Σωστό επειδή θεώρησα πως ο δείκτης διάθλασης ενός υλικού εξαρτάται απο τις ιδιότητες του υλικού και όχι απο την ταχύτητα του φωτός στο υλικό,τώρα αν είναι σωστό δεν ξέρω καθώς άλλα λέει το ένα φροντιστήριο και άλλα το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

periasimos

Νεοφερμένος

Ο periasimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Λογικά ειναι λάθος αν σκεφτείς: n=c/u
δλδ εφόσον u ειναι η ταχύτητα του φωτός στο υλικό, θα εξαρτάται απο αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
δείκτης διάθλασης n=c/u όπου u η ταχύτητα του φωτός στο υλικό μέσο άρα πώς γίνεται να μην εξαρτάται.αρα Λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Παιδες και λαθος το εβαλα στα φροντιστηρια να τα πειτε που δεν μπορουν να αποφασισουν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsolis

Νεοφερμένος

Ο tsolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
στη γενικης παιδειας λεει οτι δεν εξαρταται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qsvenskt

Νεοφερμένος

Η qsvenskt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγώ το έβαλα σωστό, δεν εξαρτάτε το n από την ταχύτητα του φωτός μέσα στο μέσο, το αντίστροφο συμβαίνει. Το n εξαρτάτε από τις ιδιότητες του υλικού , λέγοντας ότι το n εξαρτάτε από την ταχύτητα τότε είναι σαν να αντιστρέφουμε την σχέση αίτιο αποτέλεσμα (πράγμα προφανώς λάθος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά, μην τρελαθούμε
τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα - καμιά σχέση με τα μαθηματικά Κ. που η δυσκολία ήταν κλιμακωτή.
Και αυτά που λένε τα παιδιά στις ειδήσεις << ότι κάποιος αν είχε διαβάσει έγραφε>> είναι ανοησίες (για να μην πω κάτι πιο χοντό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
τελικα με το n τι ηταν ρε παιδια Σ ή Λ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Παιδιά, μην τρελαθούμε
τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα - καμιά σχέση με τα μαθηματικά Κ. που η δυσκολία ήταν κλιμακωτή.
Και αυτά που λένε τα παιδιά στις ειδήσεις << ότι κάποιος αν είχε διαβάσει έγραφε>> είναι ανοησίες (για να μην πω κάτι πιο χοντό)

Τι άλλο να πούνε, ότι πατώσανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
η ταχύτητα του φωτός στο υλικό μέσο μειώνεται λόγω των ιδιοτήτων του υλικού μέσου, άρα ο δείκτης διάθλασης ενός υλικού μέσου εξαρτάται απο την ταχύτητα του φωτός στο υλικό μέσο που με την σειρά της εξαρτάται απο τις ιδιότητες του υλικού μέσου. αρα Λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αναφέρομε προς τον χρήστη fysikoss. Αν στο Δ4 εχει γινει το σχημα σωστα αλλα δν εχει υπολογισθει καμια δυναμη απο τις 8 μοναδες ποσες παιρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
έγραψες οτι Κολ(πριν)=Κολ(μετά) ???πώς το πήγες??

george ισως 5/8 να πάρεις
αχ τελεια! δηλαδη 97 να παρω>? wow στοχευα 17αρι στη φυσικη..! :clapup::clapup:
γενικα μετρια ηταν τα θεματα με αρκετα σημεια κρισεως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zux

Νεοφερμένος

Ο zux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
fysikoss αν εχω γραψει στο Δ4 το σχημα και τις δυο συνισταμενες δυναμεις σχεσεις των σωματων ποσο παίρνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
1me2/8 scoot

3/8 zux

παιδιά τα όσα λέω για τους βαθμούς είναι εκτιμήσεις....μην με κυνηγάτε μετά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
fysikoss αν εχω γραψει στο Δ4 το σχημα και τις δυο συνισταμενες δυναμεις σχεσεις των σωματων ποσο παίρνω?
και εγω αυτο θελω να μαθω ελπιζω να μν χασω και τα 8 μοριια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
1me2/8 scoot

3/8 zux

παιδιά τα όσα λέω είναι εκτιμήσεις....μην με κυνηγάτε μετά...:P

χανω 5ολοκληρα μορια και ειχα μν ελπιδα να παει 4σχημα 4υπολογιστικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
n εξαρτάτε από τις ιδιότητες του υλικού ,

και εγω ετσι νομιζα και το εβαλα εκεινο Λ
κ ημουν σιγουρος οτι το ειχα διαβασει καπου αλλα στο μπουκ δεν το βρηκα τωρα που ξανακοιταξα
τελικα ειναι σωστη η προταση ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top