Γενικές απορίες και πληροφορίες για τα Τμήματα Ιατρικής

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Σαφέστατα ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟΣ ... Εν πάσει περιπτώσει, θέλω να σου θυμίσω πως στην περίπτωση που κάνει ένα λάθος,ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται και ο χαζός επιμένει...Για την ουσία του πράγματος,το πρόγραμμα σπουδών κάθε Ιατρικής Σχολής-Τμήματος θα απαντήσει στα ερωτήματα αυτά,όπως
https://www.med.auth.gr/studies/under/gr/odigos_spoudon_2011_2012.pdf#view=fit

όπου για του λόγου το αληθές φαίνεται πότε αρχίζουμε κλινικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
δεν ήταν τυχαίο το ότι είπε 3-4ο έτος. έτσι σε περίπτωση π κάνει λάθος για το 4ο και αρχίζουν οι κλινικές στο 3ο, πάλι καλυμμένος είναι. και σου παίζει τον έξυπνο, μην εξάπτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Έχεις δίκιο hurricane.Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Νομίζω υπάρχει πρόβλημα ανάγνωσης. Είπα:
Τα πρώτα 3-4 χρόνια, θεωρίες το πρωί, εργαστήρια το απόγευμα. Τα υπόλοιπα κλινικές, δηλαδή στο νοσοκομείο.
Δηλαδή:
Τα πρώτα 3-4 έτη: ήτοι ή το 3ο ή το 4ο έτος αναλόγως τη σχολή, όπου γίνονται θεωρίες και εργαστήρια. Ακριβής κατανομή προφανώς και εξαρτάται από την εκάστοτε σχολή, αλλά συνήθως οι καθηγητές θέλουν να έχουν ελεύθερα τα απογεύματά τους.
Τα υπόλοιπα: ήτοι 3ο έως 6ο έτος κλινικές, που πάλι εξαρτάται από την εκάστοτε σχολή.

Διαφωνείς ακόμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πρόσεξε:στο ΑΠΘ και ΠΘ οι κλινικές αρχίζουν στο ΤΡΙΤΟ ΕΤΟΣ.Είπες :είτε έως το τρίτο έτος μόνο αμφιθέατρα και εργαστήρια ή έως το τέταρτο έτος μόνο αμφιθέατρα και εργαστήρια.Μα άλλα λόγια,ξαναλέω πως ΕΣΥ ισχυρίστηκες πως οι κλινικές αρχίζουν το νωρίτερο στο τέταρτο έτος,ενώ στην πραγματικότητα αρχίζουν στο τρίτο.Η ερμηνεία που δίνεις παραπάνω έρχεται σε σύγκρουση με την πρώτη σου δημοσίευση.
Το υπόλοιπο του ''3 OR 4'' στα 6 έτη είναι "4,5,6 ΟR 5,6".Υπενθυμίζω:ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο ανόητος επιμένει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Άμα είναι να διυλίζεις τον κώνωπα, άνευ λόγου και ουσίας...
Ήμουν σαφής και ακριβόλογος. Αν δεν το κατάλαβες, δε με αφορά.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikis

Νεοφερμένος

Ο pikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας παιδια μια ερωτηση θελω να κανω
Περασα ιατρικη κρητησ ομως δυστυχως βλεπω οτι δεν εχει πολλα μαθηματα γενετικης βλαστοκυτταρα και αλλα τετοια με τα οποια θελω να ασχοληθω...Ομως τησ αλεξανδρουπολης βλεπω οτι εχει ...επιπλεον η αδερφη μ ειναι και αυτη στο ΔΠΘ για αυτο μηπως γινεται με καποιο τροπο να παω και εγω εκει??????????????????????????
(επισησ αμα ξερετε τη σχεση της γενετικης με την ιατρικη κρητησ ενημερωστε με γιατι ειχα ακουσει οτι ειναι το καλυτερο στην ερευνα (στον συγκεκριμενο τομεα ομως))????????????
απαντηστε μου αμεσα σασ παρακαλω γιατι εχω πανικοβληθει λιγακι υπολογιζα να περασω ιωαννινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
γεια σας παιδια μια ερωτηση θελω να κανω
Περασα ιατρικη κρητησ ομως δυστυχως βλεπω οτι δεν εχει πολλα μαθηματα γενετικης βλαστοκυτταρα και αλλα τετοια με τα οποια θελω να ασχοληθω...Ομως τησ αλεξανδρουπολης βλεπω οτι εχει ...επιπλεον η αδερφη μ ειναι και αυτη στο ΔΠΘ για αυτο μηπως γινεται με καποιο τροπο να παω και εγω εκει??????????????????????????
(επισησ αμα ξερετε τη σχεση της γενετικης με την ιατρικη κρητησ ενημερωστε με γιατι ειχα ακουσει οτι ειναι το καλυτερο στην ερευνα (στον συγκεκριμενο τομεα ομως))????????????
απαντηστε μου αμεσα σασ παρακαλω γιατι εχω πανικοβληθει λιγακι υπολογιζα να περασω ιωαννινα

μην ταράζεσαι, σε όλες τις ιατρικές έχει γενετική. η Βιολογία Β' είναι ουσιαστικά γενετική στην ιατρική κρήτης. επίσης σε πολλά μαθήματα που μπορεί να μην ονομάζονται γενετική, θα κάνεις γενετική. :Ρ όσο γι τα βλαστοκύτταρα, θα τα κάνεις στην αιματολογία, αφού σε αυτή ανήκουν (και εμβρυολογία κ.α. αλλά νομίζω για τις εφαρμογές τους κυρίως στην αιματολογία πάει).

2ον, κοίτα να πάρεις πτυχίο και στην ειδικότητα ή στο μεταπτυχιακό ψάξτα αυτά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikis

Νεοφερμένος

Ο pikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μην ταράζεσαι, σε όλες τις ιατρικές έχει γενετική. η Βιολογία Β' είναι ουσιαστικά γενετική στην ιατρική κρήτης. επίσης σε πολλά μαθήματα που μπορεί να μην ονομάζονται γενετική, θα κάνεις γενετική. :Ρ όσο γι τα βλαστοκύτταρα, θα τα κάνεις στην αιματολογία, αφού σε αυτή ανήκουν (και εμβρυολογία κ.α. αλλά νομίζω για τις εφαρμογές τους κυρίως στην αιματολογία πάει).

2ον, κοίτα να πάρεις πτυχίο και στην ειδικότητα ή στο μεταπτυχιακό ψάξτα αυτά ;)
αλλα εγω επειδη 1000% θα ασχοληθω με την γενετικη... να σε ρωτησω και δυο τρια αλλα πραγματα..
1)επειδη δεν καταλαβα η εμβρυολογια υπαγεται στην αιματολογια η απλα η κρητη δεν εχει τετοιο μαθημα?
2)η φαρμακογενετικη υπαγεται στην φαρμακολογια η απλα δεν υπαρχει ως μαθημα
3)εχω ακουσει πως η ιατρικη κρητης φημιζεται για τις ερευνες ομως εχει ερευνα πανω στην γενετικη?
και γενικα σε θεματα γενετικης ποιο ειναι το καλυτερο της κρητης η της αλεξανδρουπολης?
Σε ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σ! παντως ειλικρινα με ανακουφισες λιγακι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
αλλα εγω επειδη 1000% θα ασχοληθω με την γενετικη... να σε ρωτησω και δυο τρια αλλα πραγματα..
1)επειδη δεν καταλαβα η εμβρυολογια υπαγεται στην αιματολογια η απλα η κρητη δεν εχει τετοιο μαθημα?
2)η φαρμακογενετικη υπαγεται στην φαρμακολογια η απλα δεν υπαρχει ως μαθημα
3)εχω ακουσει πως η ιατρικη κρητης φημιζεται για τις ερευνες ομως εχει ερευνα πανω στην γενετικη?
και γενικα σε θεματα γενετικης ποιο ειναι το καλυτερο της κρητης η της αλεξανδρουπολης?
Σε ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σ! παντως ειλικρινα με ανακουφισες λιγακι!!

1) όχι. είναι 2 διαφορετικά μαθήματα. απλά τα βλαστοκύτταρα, τα παίρνεις από τα έμβρυα να στο πω χονδρικά και π.χ. τα χρησιμοποιείς στην αιματολογία για τις μεταμοσχεύσεις μυελού των οστών και τέτοια. γι αυτό είπα ότι τα βλαστοκύτταρα θα τα συναντήσεις και στην εμβρυολογία (είναι μάθημα που υπάρχει σε όλες τις σχολές, και συγκεκριμένα είναι ιστολογία-εμβρυολογία) και στην αιματολογία (μάθημα που κάνεις στις κλινικές και γενικά σε μεγαλύτερα έτη). κατάλαβες;
2) εμ, ρώτα κάποιον μεγαλύτερου έτους, δεν μπορώ να σου απαντήσω στα σίγουρα.... μπορεί...
3) η ιατρική κρήτης είναι πολύ καλή σχολή, εκτιμάται ότι είναι στο top 3 των ιατρικών της ελλάδας, χάρη στην ερευνητική της δραστηριότητα και τα publications. :P όπως σου είπα, όλες οι ιατρικές ασχολούνται με τη γενετική. απλά ίσως της αλεξανδρούπολης σου προσφέρει περισσότερα επιλεγόμενα μαθήματα με θέμα τη γενετική, καθώς έχουν και το ΑΕΙ Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής και ε, θα έχουν πιο πολύ προσωπικό που ασχολείται με αυτόν τον κλάδο. όμως στο προπτυχιακό, αν εξαιρέσεις τα μαθήματα επιλογής, δεν νομίζω να έχεις ευκαιρία να ασχοληθείς πολύ με τη γενετική σε όποια ιατρική και αν πας.... εκτός βέβαια αν ακολουθήσεις τον καθηγητή (έχω ακούσει διάφορα για συνεργασίες φοιτητών- καθηγητών σε διάφορα θέματα, όμως αυτό μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε πανεπιστήμιο)
απλά χαλάρωσε τώρα και απόλαυσε τη φοιτητική ζωή... στη σχολή που σου αρέσει, και μάλιστα στο ιδανικότερο μέρος!! ε ρε παραλίες που θα δεις το καλοκαίρι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikis

Νεοφερμένος

Ο pikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ομως στην κρητη δεν εχει κανενα μαθημα που να λεγεται ιστολογια εμβρυολογια?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
αποκλείεται να μην υπάρχει... είναι υποχρεωτικό μάθημα που πρέπει να διδάσκεται από όλες τις σχολές. κάποιο λάθος θα έχεο γίνει με τον οδηγό σπουδών.

α!!! υπάρχει!! από τη στιγμή που υπάρχουν αυτά τα εργαστήρια:
6. Tομέας Mορφολογίας:
α. Eργαστήριο Aνατομίας.
β. Eργαστήριο Iστολογίας
γ. Eργαστήριο Eμβρυολογίας.
δ. Eργαστήριο Παθολογοανατομίας με τις ακόλουθες επιμέρους ειδικές μονάδες:
- Iστοπαθολογίας
- Kυτταρολογίας
- Hλεκτρονικής Mικροσκοπίας
- Aνοσοιστολογίας

υπάρχει και το μάθημα. απλά μπορεί να το λένε με το αληθινό του όνομα, είναι μικροσκοπικη ανατομια ή κατι τέτοιο δν θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Έχει στο 3ο και 4ο εξάμηνο. Επίσης η Παθολογοανατομία είναι μάθημα που βασίζεται στην ιστολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ναι εχει οριστε!
TΡΙΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ
Mαθήματα Υποχρεωτικά Ω.Δ.E. Δ.M.
15. (κωδ.Πρ. 3.1) Bιοχημεία Β 60 4
16. (κωδ.Πρ. 3.9) Τοπογραφική Aνατομία A 60 4
17. (κωδ.Πρ. 3.3) Φυσιολογία Β 60 4
18. (κωδ.Πρ. 3.4) Βασική Ανοσολογία 30 2
19. (κωδ.Πρ. 3.5) Βιοστατιστική ΙΙ 30 2
20. (κωδ.Πρ. 3.6) Ακτινοβιολογία-Ακτινοπροστασία 15 1
21. (κωδ.Πρ. 3.7) Ιστορία Ιατρικής 15 1
22. (κωδ.Πρ. 3.10) Γενική Ανατομία (Ιστολογία) Α-
Εμβρυολογία Α

45 3
23. (κωδ.Πρ. 3.8) Ιατρικά Αγγλικά Γ 45 3
Σύνολο 360 24
TΕΤΑΡΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ
Mαθήματα Υποχρεωτικά Ω.Δ.E. Δ.M.
24. (κωδ.Πρ. 4.1) Φυσιολογία Γ 60 4
25. (κωδ.Πρ. 4.13) Παθοφυσιολογία 75 5
26. (κωδ.Πρ. 4.12) Τοπογραφική Ανατομία Β 60 4
27. (κωδ.Πρ. 4.11) Γενική Ανατομία (Ιστολογία) Β –
Εμβρυολογία B

30 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikis

Νεοφερμένος

Ο pikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ναι εχει οριστε!
TΡΙΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ
Mαθήματα Υποχρεωτικά Ω.Δ.E. Δ.M.
15. (κωδ.Πρ. 3.1) Bιοχημεία Β 60 4
16. (κωδ.Πρ. 3.9) Τοπογραφική Aνατομία A 60 4
17. (κωδ.Πρ. 3.3) Φυσιολογία Β 60 4
18. (κωδ.Πρ. 3.4) Βασική Ανοσολογία 30 2
19. (κωδ.Πρ. 3.5) Βιοστατιστική ΙΙ 30 2
20. (κωδ.Πρ. 3.6) Ακτινοβιολογία-Ακτινοπροστασία 15 1
21. (κωδ.Πρ. 3.7) Ιστορία Ιατρικής 15 1
22. (κωδ.Πρ. 3.10) Γενική Ανατομία (Ιστολογία) Α-
Εμβρυολογία Α
45 3
23. (κωδ.Πρ. 3.8) Ιατρικά Αγγλικά Γ 45 3
Σύνολο 360 24
TΕΤΑΡΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ
Mαθήματα Υποχρεωτικά Ω.Δ.E. Δ.M.
24. (κωδ.Πρ. 4.1) Φυσιολογία Γ 60 4
25. (κωδ.Πρ. 4.13) Παθοφυσιολογία 75 5
26. (κωδ.Πρ. 4.12) Τοπογραφική Ανατομία Β 60 4
27. (κωδ.Πρ. 4.11) Γενική Ανατομία (Ιστολογία) Β –
Εμβρυολογία B
30 2
ευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα με βοηθησες να δω με αλλο ματι την ιατρικη κρητης γιατι ειχα απογοητευτει πολυ .... τωρα αμα εχω καμμια αλλη ερωτηση θα σου την στειλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
:) :) χαίρομαι που βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πτώμα από ποιό έτος και μετά κάνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πτώμα από ποιό έτος και μετά κάνουμε?

Στην Ιατρική ΑΠΘ στο 3ο εξάμηνο βλέπουμε πτώμα.


[αν υπάρχουν λεφτά και δε μας το κόψουν κι αυτό. :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ρώτα τον dmhtsos εσύ... για αθήνα δεν έχω ιδέα. θεσσαλονίκη κάνουμε στο 2ο έτος.

αλλά βλέποντας τον οδηγό σπουδών σας φαίνεται ότι ανατομία κάνετε στο 2ο έτος (3ο εξαμηνο) και λέει ότι θα κάνετε κ πτώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ok!Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top