[17/5/2010] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 142)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 51 35.9%
  • Καλά

    Ψήφοι: 16 11.3%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 18 12.7%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 9 6.3%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 12 8.5%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 36 25.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Laihogr

Νεοφερμένος

Ο Laihogr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.Στα σωστό-λάθος..το γ το οποίο έλεγε για την θεση και την ταχύτητα του κινητου γιατι μου φαίνεται εντελως λάθος η εκφώνηση???(τζαμπα μοριααα):beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyRos____

Νεοφερμένος

Ο SpyRos____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω εκανα πολλες αριθμητικες βλακειες, ενω τα ηξερα....
κ αυτο ειναι το χειροτερο, γιατι αν δεν τα ξερεις,οκ δεν τα ξερεις..
αν τα ξερεις ομως τοτε ειναι που σπαζεσαι με τον εαυτο σου....τεσπα,
ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους τους συναγωνιστες.

Καλησπέρα σας.Στα σωστό-λάθος..το γ το οποίο έλεγε για την θεση και την ταχύτητα του κινητου γιατι μου φαίνεται εντελως λάθος η εκφώνηση???(τζαμπα μοριααα):beating:


νομιζω σωστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εκανα αρκετα αριθμητικα λαθη... Στο 3ο εκανα στο αθροισμα του χi νi...

Κ στο 4ο ενα μειων μου εβγαλε λαθος ακροτατα αλλα βρηκα σωστο το p(a) k p(b)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis_17

Νεοφερμένος

Ο Fanis_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
α)Σ
β)Λ
γ)Σ
δ)Λ
ε)Λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laihogr

Νεοφερμένος

Ο Laihogr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σωστό ήταν.Όμως συντακτικα ήταν παραξενο,ελειπε κομμα?? δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Πωπω κι εγώ που έδωσα σήμερα,πήγαινα για περίπατο και όχι μόνο εξάντλησα το 3ωρο αλλά βγήκα και μ ένα κεφάλι καζάνι! Πόοοοοοοοοοσες πράξεις μπορεί να είχε αυτό το διαγώνισμα,πόσες??? Έκανα 9 σελίδες πρόχειρο!! Έφτασα στο 4ο με ένα μυαλό ήδη κουρασμένο!
Τελοσπάντων,γενικά έγραφα και σκεφτόμουν ότι ήταν αρκετά πιο περίπλοκα απ των πρηγούμενων χρονιών, αρκεί μόνο να δεις το όριο που ζητόυσε στο 2ο θέμα, σε σχέση με το όριο του 2008 (ή του 2009,δεν θυμάμαι) που έβγαινε σε μισή γραμμή. Γενικά σαν θέματα τα βλέπεις και λες δεν είναι δύσκολα, όταν όμως χώνεσαι μέσα στις πράξεις και τρως ώρα για να κάνεις προσθέσεις επί προσθέσεων και πολλαπλασιασμούς επι πολλαπλασιασμών,ε εκεί κάπου κουραζει το πράγμα!
Εντάξει,θα μπορούσαν να μας εξετάσουν και με λίγότερες πράξεις... πάντως γενικά δεν έγραψα καλά, έπρεπε να χα κρατήσε την βιολογία - ήθελα και μαθηματικά τρομάρα μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
εγω εκανα πολλες αριθμητικες βλακειες, ενω τα ηξερα....
κ αυτο ειναι το χειροτερο, γιατι αν δεν τα ξερεις,οκ δεν τα ξερεις..
αν τα ξερεις ομως τοτε ειναι που σπαζεσαι με τον εαυτο σου....τεσπα,
ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους τους συναγωνιστες.
k εγωωωωωωωωωωωωωωωωω...

κ εγωωωωωω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εκανα αρκετα αριθμητικα λαθη... Στο 3ο εκανα στο αθροισμα του χi νi...

Κ στο 4ο ενα μειων μου εβγαλε λαθος ακροτατα αλλα βρηκα σωστο το p(a) k p(b)

Τα ειχα λυσει όλα σε 40 λεπτά και πήγα κ' έκανα κ γω την ίδια μαλακία με εσένα. έκανα τα ομώνυμα λάθος βεβιασμένα και μου βγήκε η f'(x)= [(x-P(A))^2 - 1]/... αντι για f'(x) = [1- (χ-P(A))^2]/... με αποτέλεσμα να βγεί ίδιο ακρότατο αλλά ανάποδα το πινακάκι. αντι για αυξουσα--->φθίνουσα με μέγιστο μου βγήκε φθίνουσα--->αυξουσα με ελάχιστο........

και έπιανε 13 μόρια...... πόσο λέτε να μου κόψουν; χοντρή μαλακία πάντως...... και το κοίταζα 2 ώρες και δεν την είδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BIANCONERO

Νεοφερμένος

Ο Thodoris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εκανα αρκετα αριθμητικα λαθη... Στο 3ο εκανα στο αθροισμα του χi νi...

Κ στο 4ο ενα μειων μου εβγαλε λαθος ακροτατα αλλα βρηκα σωστο το p(a) k p(b)

φιλε και γω το ιδιο με τα ακροτατα ,ενα ενα προσημο εχασα !!! και εχω σκασει ! ποσο λες να μας κοψουν;:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Τα ειχα λυσει όλα σε 40 λεπτά και πήγα κ' έκανα κ γω την ίδια μαλακία με εσένα. έκανα τα ομώνυμα λάθος βεβιασμένα και μου βγήκε η f'(x)= [(x-P(A))^2 - 1]/... αντι για f'(x) = [1- (χ-P(A))^2]/... με αποτέλεσμα να βγεί ίδιο ακρότατο αλλά ανάποδα το πινακάκι. αντι για αυξουσα--->φθίνουσα με μέγιστο μου βγήκε φθίνουσα--->αυξουσα με ελάχιστο........

και έπιανε 13 μόρια...... πόσο λέτε να μου κόψουν; χοντρή μαλακία πάντως...... και το κοίταζα 2 ώρες και δεν την είδα...
Ακριβως το ιδιο εκανα στο 4ο θεμα.

Η καθηγητρια μου μου ειπε απο τα 13 να κοψει τα 6 συν και 2 απο το ερωτημα που ζηταει τα p(a) p(b) 8 συνολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
εγώ στο 2ο βρήκα λάθος την s ..αλλά cv μου βγήκε πάνω από δέκα τα εκατό..πόσα μόρια τζάμπα;
και επίσης στον σταθμικό μέσο αντι χ παύλα τον έκανα W παύλα..ο υπολοιπος τύπος σωστός..
πόσο να πάνε αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ρε παιδια πλακα μας κάνετε? Τα ευκολα που το είδατε? Εγω εγραψα ασχημα και ειμαι θεωρητικη .Ειχα δει τα παλιοτερα θεματα πριν γραψω και ηταν 2 φορες πιο ευκολα απο αυτα .Μην λεμε οτι θελουμε.Ενταξει ,οποιος ειναι θετικη ,ναι δεν θα του φανηκαν δυσκολα αλλα με της θεωρητικής ,τι γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Έχουν ανέβει κάπου τα θέματα; Άκυρο τα βρήκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε παιδια πλακα μας κάνετε? Τα ευκολα που το είδατε? Εγω εγραψα ασχημα και ειμαι θεωρητικη .Ειχα δει τα παλιοτερα θεματα πριν γραψω και ηταν 2 φορες πιο ευκολα απο αυτα .Μην λεμε οτι θελουμε.Ενταξει ,οποιος ειναι θετικη ,ναι δεν θα του φανηκαν δυσκολα αλλα με της θεωρητικής ,τι γινεται?

μαζι σου...και εγω κατω απο 30/100 υπολογιζω να εγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisD

Νεοφερμένος

Ο SotirisD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου φάνηκαν κάπως δύσκολα για θέματα γενικής παιδείας(που τα δίνουν και θεωρητικοί), θέλω να ρωτήσω στο 3ο θέμα πως βγαίνει το πρώτο ερώτημα και πόσο βγαίνει η πιθανότητα στο 4ο ερώτημα επειδή μάλλον τα σκότωσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titos Kap

Νεοφερμένος

Ο Titos Kap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω ελυσα το πρωτο θεμα σωστα...Στο δευτερο θεμα,στο δευτερο ερωτημα βρηκα το f'(o) και μετα βρηκα την εφαπτομενη (y=-x+1)αλλα δεν ειπα οτι ειναι το ζητουμενο το -1 ....Επiσης βιαζομουνα και αντι να γραψω f'(o)=εφω=-1 ----->ω=135 εγραψα f'(o)=εφω=-1 ----->ω=145 :S
Επισης στο τριτο θεμα στην πιθανοτητα αντι να παρω το 1/4 του ν2 πηρα τα 3/4 και μου βγηκε 5/8 η πιθανοτητα...Στο τεταρτο τα εχω ολα σωστα...Ποσο λετε οτι εγραψα περιπου?Θα τα χασω ολα τα μορια απο αυτες τις βλακεις που εκανα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Σιγουρα τα θεματα ηταν πιο απαιτητικα απο αλλες χρονιες.Πιο δυσκολα δεν μπορω να κρινω,αλλα σιγουρα ειχε πολυ περισσοτερες πραξεις.Προσωπικα εγραψα πολυ καλα,τα αποτελεσματα που τσεκαρα ειναι ολα σωστα,αλλα δεν ξερω αν θα χασω τιποτα απο διατυπωση κτλ.Οπως επισης και στον ορισμο που ζητουσε,τι ακριβως ηθελε να γραψουμε?Γιατι εγω εγραψα τι ειναι,αλλα εγραψα και με ποσο ισουται η αντιστοιχη πιθανοτητα.Λετε να την χασω ολη την ασκηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CrazyEngineer

Νεοφερμένος

Ο CrazyEngineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά πάντως αντικειμενικά τα θέματα ήταν ΚΑΙ φέτος αρκετά εύκολα για κάποιον της θετικής ή της τεχνολογικής....Τα παιδιά της θεωρητικής λογικό να αντιμετωπίζουν ένα μεγαλύτερο πρόβλημα ! Πάντως μην ανησυχείτε, τα μαθήματα γενικής δεν βγάζουν κάποιον από το πανεπιστήμιο....Αρκεί να τα δώσετε όλα στα υπόλοιπα...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Υ.Γ. για τα παιδια θετικοτεχνολογικής, διαβάστε ΚΑΛΑ θεωρία...δεν αξίζει να χάσετε μόρια από εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fastpistol

Νεοφερμένος

Ο fastpistol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπάμπη έκανα ακριβως το ιδιο με σενα και εγω!Το βρηκα ελαχιστο,ενω εχω πιασει ολα τα αλλα!Ο καθηγητης μου, μου ειπε οτι θα χασουμε περιπου 4 μορια απο τα 13,αφου εχουμε κανει ολα τα υπολοιπα σωστα,γιατι αυτο το ερωτημα χωριζεται σε σταδια (να βρεις την f' , να την μηδενισεις να βρεις τις ριζες,ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΑ,και μετά να βρεις μονοτονια και ακροτατα.Μαλακια παντως,ήθελα το 100αρι,αλλα δεν το χτυπησα.Ξενερωσα αγρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ακριβως το ιδιο εκανα στο 4ο θεμα.

Η καθηγητρια μου μου ειπε απο τα 13 να κοψει τα 6 συν και 2 απο το ερωτημα που ζηταει τα p(a) p(b) 8 συνολικα

γιατι να κοψει απο το ερωτημα που ζηταει τα P(A) και P(B);... βλακείες... να κόψει 8 από το λάθος ναι αλλά απο το αλλο ερώτημα όχι αφού τα αποτελέσματα είναι σωστά. Η εκφώνηση του δεύτερου ερωτήματος ξεκινάει με την λέξη "ακρότατο" και το ακρότατο είναι το ίδιο, απλά κανονικά είναι μέγιστο ενώ το έβγαλα ελάχιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top