Προτιμάτε cinema ή σπίτι και dvd;

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
CINEMA ΦΥΣΙΚΑ.
Δεν είναι πιο καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Βασικα το καθενα εχει τη μαγεια του. Αλλο το να παρακολουθησεις μια ταινια στη μεγαλη οθονη με τον τελειο ηχο και αλλο να εισαι σπιτι με φιλαρακια και να βλεπεις κατι σε πιο οικεια ατμοσφαιρα. Προσωπικα προτιμω και τα δυο . Επισης δεν θα πηγαινα για παραδειγμα να δω μια μετρια ταινια στο σινεμα. Τι νοημα εχει η μεγαλη οθονη αμα η ταινια δεν την υποστηριζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ανάλογα με το είδος της ταινίας κυρίως. Στο cinema προτιμώ να βλέπω π.χ. ψυχολογικά θρίλερ και ταινίες δράσης ενώ στο pc μου ταινίες τρόμου ή κωμωδίες. Εννοείται ότι το cinema συνδυάζεται πάντα με καλή παρέα ενώ αν θέλω να δω ταινία στο σπίτι δε με χαλάει να τη δω και μόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μου αρέσει να τις βλέπω και να τις σταματάω όποτε θέλω- κακό συνήθειο, αλλά πάντα κάτι τυχαίνει και πρέπει να τις κόψω στη μέση και να δω μετά το υπόλοιπο - ή όταν θέλω να ξανακούσω κάτι να το γυρίζω και να ξαναβλέπω τη σκηνή (αυτό συμβαίνει όταν είμαι αφηρημένη και θυμηθώ ή σκεφτώ κάτι άσχετο-σχετικό με την ταινία, ενώ την παρακολουθώ...)

Εδώ ακριβώς είναι η διαφορά του σπιτιού από τον κινηματογράφο.
Στο σινεμά, πας ειδικά για να δεις την ταινία και αφήνεσαι να παρασυρθείς από το όραμα του σκηνοθέτη, την υπόθεση, το σκοτάδι... Αφιερώνεσαι στην εμπειρία και την αφήνεις να μιλήσει μέσα σου. Τίποτα δε μπορεί να χαλάσει εκεί, την ταύτισή σου με τα τεκταινόμενα ειδικά όταν η ταινία είναι καλή και η αγκαλιά δίπλα σου φιλόξενη... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτα για τα σκοταδια και τις ταυτισεις με τα τεκταινομενα που μιλανε μεσα σου πες τα στους διπλανους που μασουλανε ποπ κορν και σχολιαζουνε μεγαλοφωνως ο,τι βλακεια σκεφτουν την ωρα που θα τη σκεφτουν.. "ΤΙ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣ", "αααααα", "τι εγινε τωραααα?", ΝΤΡΙΝ ΝΤΡΙΝ *πετρελης στο ringtone* :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως μ αρέσει να μην απορροφώμαι τελείως από την ταινία και την υπόθεση, γιατί συνήθως σκέφτομαι αυτό που βλέπω την ώρα που το βλέπω... Είναι αυτό το μπέρδεμα σκέψεων και συναισθημάτων που με χαρακτηρίζει γενικώς, οπότε άκρη δε βγάζετε :angel:

Έχω όμως να παρατηρήσω Ίσι, ότι αν η αγκαλιά δίπλα σου είναι φιλόξενη είναι ό,τι χειρότερο μπορεί να σου τύχει όταν πας με το σκεπτικό "τώρα-θα-πάω-να-δω-αυτή-την-ταινία" :angel: ουφ

Εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ταινία ολόκληρη έτσι! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
παρολο που προτιμαω το σινεμα, πρεπει να πω πως δεν ειναι ολες οι ταινιες καταλληλες για το σινεμα ειναι μερικες που μπορεις να τις παρακολουθησεις πολυ πιο ευχαριστα σε dvd και αλλες που βλεπονται ευχαριστα μονο στο σινεμα αλλα γενικα προτιμω το σινεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το ίδιο με την προλαλήσασα. π.χ. το Avatar μόνο στο cinema, αλλά μια κωμωδία, κάτι ρομαντικό σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ολα σπιτι! εχουμε home cinema kai lcd 44αρα. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν υπαρχει ''καλη'' ταινία, προτιμώ τον κινηματογράφο.
Θυμαμαι μια περιοδο της ζωής μου που πήγαινα τακτικά, ίσως και δυο φορές τη βδομάδα για μήνες, παρακολουθώντας οποιαδήποτε τύχαινε την ώρα που πήγαινα.
Σημερα θα προτιμήσω να ακούσω κριτικές απο μία που θα βγει κι επειτα να την παρακολουθήσω.
Το ίδιο κανω και με το θέατρο, συναυλίες κ.ο.κ.

Μου αρέσει και το σπίτι αλλά και το εξω. Αν είμαι συνεχώς έξω, κουράζομαι απο ένα σημείο κι έπειτα κι αλλάζω τη φάση μου.
Αν είμαι συνέχεια σπίτι, πάλι κουράζομαι. Αλλάζω συνεπώς ''φάση''.

Κανω πολλές εναλλαγές για να μη βαριέμαι και είμαι υπερ στα περισσότερα που μου προσφέρονται γενικά στη ζωή. Δε τα αφήνω ανεκμετάλλευτα. Ξέφυγα λιγάκι. Αυτο για να εξηγήσω και γιατί είμαι υπέρ και των δύο περιπτώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Σπίτι, εκτώς απο πολύ συγκεκριμένες ταινίες με πολύ βάρος στο presentation. Περισσότερη ευκαιρία για κουβέντα και σχόλια στην ταινία και πίτσες / μπύρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Με 9? τουλάχιστον το εισιτήριο στα περισσότερα σινεμά, την ηλιθιότητα των συνθεατών μου (αυτό το ομαδικό χαμόγελο σε χαζές ατάκες μόνο και μόνο για να γελάσουν μου σπάει τα νεύρα) και την ατυχία που με δέρνει παραδοσιακά με την επιλογή των φιλμ (τα δύο τελευταία χρόνια το 80% των ταινιών που είδα στο σινεμά ήταν μάπες) καταλαβαίνετε ότι η Fantasmenos Cinemas με πρώτες προβολές, την παροχή άφθονου νερού και ξηρών καρπών κατά την διάρκεια της ταινίας, την δυνατότητα να έχουν οι θεατές προϊόντα τα οποία δεν είναι ανάγκη να προμηθεύονται από το μαγαζί της αίθουσας καθώς και την επιλογή αλλαγής της ταινία αν αυτή δεν τους ικανοποιεί, δίνει στον θεατή μια πρωτόγνωρη εμπειρία που όμοια της δεν ξαναείδατε.

Fantasmenos Cinemas πρώτοι και καλύτεροι

τηλ. κρατήσεων 210****971
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ και τα δυο. Το καθένα έχει την χάρη του.

Το σινεμά μου αρέσει όταν θέλω να δω ταινίες ορόσημο, ταινίες που δεν θα μπορώ να βρω σε dvd ή στο ίντερνετ.

Το dvd στο σπίτι είναι απλά υπέροχος τρόπος για να περάσει η ώρα γιατί μπορώ να είμαι ξαπλωμένη, να σταματάω την ταινία όποτε θέλω, να τρωω ότι θέλω και αν δεν μου αρέσει η ταινία να την σταματήσω όταν θέλω μιας και δεν αξίζει, ενώ στο σινεμά ντρέπομαι να βγώ κατα την διάρκεια της ταινίας αν δεν μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
σπίτι !! βέβαια και το σινεμά έχει τη χάρη του αλλά δεν είναι και για κάθε μέρα ....
εγώ πηγαίνω σπάνια στο σινεμά μόνο αν έχω παρέα ή αν έχει κάποια ταινία που θέλω οπωσδήποτε να δω και δεν μπορώ να
περιμένω να βγει σε DVD.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
με διαφορά το σινεμά.Γενικά όλη η ατμόσφαιρα είναι καλύτερη και το διασκεδάζω περισσότερο γιαυτό και πηγαίνω αρκετά συχνά όταν βγει κάποια αξιόλογη ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και τα δύο.
Κάποια έργα ειναι μόνο για σινεμά και κάποια αποκλειστικά για σπίτι.
π.χ. οτι εχει σχέση με επική ταινία τότε σαφώς σινεμά με dolby ενω ότι ειναι ρομαντικό και κοινωνικό για να εχεις ησυχία σαφώς σπίτι.
Ταινίες οπως . Ο μονομάχος και ο Λεωνίδας στο σπίτι χάνουν 50%.:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Προτιμω το σινεμα,επειδη εχει και ατμοσφαιρα αλλα και στο σπιτι δεν εχω προβλημα!!:)
Ωραια ταινια να'ναι και τη βλεπω παντου!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Στο σινεμα ειναι αλλιως, εχει μια μαγεια. Εχει βεβαια και τα γνωστα ενοχλητικα στοιχεια, φασαρια, παιδακια που φωναζουν και αλλα.
Σινεμα θα πηγαινα με παρεα για να δω μια ας το πουμε αναλαφρη ταινια να γελασω και να περασω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
σινεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Cinema δεν το συζητώ..... ειδικά το θερινό cinema που εμεις το προλάβαμε... να υπάρχει ενας τουλάχιστον σε μια γειτονια διαφόρων δήμων....Από τη Κηφισιά μέχρι το Θησείο.....



Είναι κάτι νύχτες με φεγγάρι
μες τα θερινά τα σινεμά
νύχτες που περνούν
που δεν θα ξαναρθούν
μ' αγιόκλημα και γιασεμιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 20 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top