Αναζητείται γιατρός!

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Καλημέρα! Πάω τρίτη λυκείου και χρειάζεται να κάνω κι εγώ όπως όλα τα παιδάκια κάποιες απουσίες για να διαβάσω.. Έχω όμως ήδη αρκετές και γι'αυτό χρειάζομαι έναν γιατρό να μου γράψει 2-3 χαρτιά για δικαιολογητικά.. Υπάρχει κανείς που να μην ζητάει τραγικά ποσά για λίγο χαρτί και μελάνι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,845 μηνύματα.
Οι φίλες σου, δεν έχουν κανέναν γνωστό (οικογενιακό «φίλο») γιατρό, να σε βοηθήσουν; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ρωτάω αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρει... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,845 μηνύματα.
Εγώ έχω «φίλους» γιατρούς (γνωστοί της οικογένειάς μου), αλλά μένω Πάτρα...Δεν ξέρω αν σε βολεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ακόμα και Πάτρα θα έφτανα παρόλο που μένω Αθήνα!! Τα χρειάζομαι οπωσδήποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
δεν έχετε κάποιον οικογενειακό γιατρό,καρδιολόγο ή παθολόγο?
μπορείς να πας και στο άκυρο σε κάποιον που καλύπτει το ασφαλιστικό σου ταμείο και να το ζητήσεις δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αυτός θα πάρει την εισφορά από το ταμείο,εσύ θα κάνεις τη δουλειά σου και μπορεί να σε πιάσει και πελάτη;)

τώρα από άλλη πόλη...πιστεύω θα είναι πρόκληση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Αν μπορείς πήγαινε σε ιδιώτη γιατρό! Αν οχι υπάρχει και το ΙΚΑ.
Δεν υπαρχει λόγος να πας σε αλλη πόλη:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! Γνωρίζεται αν μπορώ να χρησιμοποιήσω χαρτί από οδοντίατρο; Πιάνεται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
γίνεται αλλά για καμιά βδομάδα άντε δέκα μέρες το πολύ και τραβηγμένα αλλά σίγουρα πιάνεται,μην φανταστείς ότι ασχολούνται και με τόση λεπτομέρεια με αυτά,αφού και οι καθηγητές ξέρουν τι γίνεται και δεν δημιουργούν προβλήματα του τύπου μας κοροιδεύεις κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! Γνωρίζεται αν μπορώ να χρησιμοποιήσω χαρτί από οδοντίατρο; Πιάνεται;;

Λίγο παρατραβηγμένο δεν είναι το χαρτί από οδοντίατρο; Για 2-3 ώρες καλό είναι, αλλά για 7ωρα? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μπορεί να γράψει ότι είχε κάποια λοίμωξη,είχε πρηστεί ή δεν ξέρω και εγώ τι,όχι μόνο η επίσκεψη αλλά και η κατοίκον νοσηλεία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικα ανεβηκε το οριο απουσιων μονο για φετος λογω γριπης, και μπορεις να κανεις μεχρι 65 αδικαιολόγητες απουσιες. Εκτος αυτου, απουσιες μπορει να δικαιολογήσουν και οι γονεις σου χωρις χαρτι γιατρου, εκτος κι αν εχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ και δεν υπαρχει περιθωριο να δικαιολογηθούν αλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ευχαριστώ αν και τα ξέρω όλα αυτά.. Έχω περιθώρια για άλλες απουσίες και η μητέρα μου μπορεί να δικαιολογήσει ακόμα 3 μέρες.. Γι'αυτό θέλω χαρτί γιατρού. Όσο για τον οδοντίατρο δεν τους νοιάζει από τι γιατρό πήρα εγώ το χαρτί αλλά ότι το έχω.. Επομένως μάλλον κάνει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Το βρισκω ελεεινο να θελεις τετοιο χαρτι και ακομα πιο ελεεινο βρισκω τον γιατρο που θα σου υπογραψει τετοιο χαρτι. Το χειροτερο δε ειναι οτι της δινετε και συμβουλες πως να αποκτησει τετοιο χαρτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
φανταζομαι οτι η κοπελα θελει τις απουσιες για να διαβασει για τις εξετασεις. Θα επρεπε να το ειχε προβλεψει κ να μην κανει απουσιες κατα τη διαρκεια της χρονιας, αλλα δεν ειναι ελεεινο. Αλλωστε κανεις δεν παταει τον τελευταιο μηνα στο σχολειο, κ εφοσον δεν εχει περιθωριο, γιατι να μην βρει καποια λυση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το βρισκω ελεεινο να θελεις τετοιο χαρτι και ακομα πιο ελεεινο βρισκω τον γιατρο που θα σου υπογραψει τετοιο χαρτι. Το χειροτερο δε ειναι οτι της δινετε και συμβουλες πως να αποκτησει τετοιο χαρτι...
Την καταλαβαίνω τη sakura σε αυτό που λέει. Εγώ από τότε που ήρθα Αθήνα έμαθα ότι οι μαθητές δεν πηγαίουν τις τελευταίες βδομάδες σχολείο. Εμείς μέχρι τελευταία μέρα εκεί ήμασταν, δεν είχα συμμαθητή/τρια που να έλειψε και τα καταφέραμε. Απλά έχει κυριαρχήσει αυτή η λογική και όλοι κάνουν την πάπια. Λες και είναι υγιές ένα μήνα το παιδί να είναι κλεισμένο στο σπίτι του και να διαβάζει βλέποντας τη μάνα του να του στύβει χυμούς. Το σχολείο λειτουργεί σαν εκτόνωση εκείνες τις μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Καταρχην ειχε τοσους μηνες να διαβασει. Τι εκανε τοτε; Δεν εχει νοημα να διαβαζεις λιγες μερες πριν τις εξετασεις. Δεν θα τα μαθει ολα τωρα. Ουτε θα την σωσουν οι μερικες ωρες που θα απουσιασει απο το σχολειο. Επιπλεον θα μπορουσε να αποφυγει τις ασκοπες κοπανες κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας αν ηθελε τοσο πολυ να κανει κοπανες τωρα. Κανενας γιατρος δεν ειναι υποχρεωμενος (μη πω ειναι και παρανομο) να δινει τετοιου ειδους χαρτια σε μαθητες που διαβαζουν την τελευταια στιγμη. Να γιατι η χωρα δεν προκειται να βγει ποτε απο την διαφθορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καταρχην ειχε τοσους μηνες να διαβασει. Τι εκανε τοτε; Δεν εχει νοημα να διαβαζεις λιγες μερες πριν τις εξετασεις. Δεν θα τα μαθει ολα τωρα. Ουτε θα την σωσουν οι μερικες ωρες που θα απουσιασει απο το σχολειο. Επιπλεον θα μπορουσε να αποφυγει τις ασκοπες κοπανες κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας αν ηθελε τοσο πολυ να κανει κοπανες τωρα. Κανενας γιατρος δεν ειναι υποχρεωμενος (μη πω ειναι και παρανομο) να δινει τετοιου ειδους χαρτια σε μαθητες που διαβαζουν την τελευταια στιγμη. Να γιατι η χωρα δεν προκειται να βγει ποτε απο την διαφθορα...
Δε μπορω να πω πως εχεις αδικο, αλλα αυτες οι τραγελαφικες γενικευσεις θα ηταν καλο να αποφευγονται... ΕΛΕΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το βρισκω ελεεινο να θελεις τετοιο χαρτι και ακομα πιο ελεεινο βρισκω τον γιατρο που θα σου υπογραψει τετοιο χαρτι. Το χειροτερο δε ειναι οτι της δινετε και συμβουλες πως να αποκτησει τετοιο χαρτι...
Εντάξει. Εδώ παίζει ένα θέατρο. Οι μαθητές της Γ για να διαβάσουν φέρνουν ψεύτικα δικαιολογητικά απουσιών και οι καθηγητές τα δέχονται. Όμως και μένα με προβληματίζει το θέμα με τους γιατρούς που δίνουν τέτοια ψεύτικα δικαιολογητικά. Είναι αυτό τίμιο και ηθικό για το λειτούργημα τους? Είναι σύμφωνο με τον όρκο του Ιπποκράτη που έδωσαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Το βρισκω ελεεινο να θελεις τετοιο χαρτι και ακομα πιο ελεεινο βρισκω τον γιατρο που θα σου υπογραψει τετοιο χαρτι. Το χειροτερο δε ειναι οτι της δινετε και συμβουλες πως να αποκτησει τετοιο χαρτι...
Τέλος πάντων, επειδή είδα την απάντησή σου στο mail και επειδή κουράστηκα και λίγο, δεν έχει σημασία τι έκανες εσύ και τι σου άρεσε εσένα... Εγώ για τον ένα ή τον άλλο λόγο θέλω να κάνω αυτές τις απουσίες και δεν αφορά κανέναν το γιατί. Αν δεν ήθελες να απαντήσεις απλά ας μην το έκανες. Δεν ζήτησα κανενός την κριτική. Η ερώτηση ήταν ξεκάθαρη και άλλη από αυτό που απάντησες. Καλή σου μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top