Έχω χρόνο για βελτίωση;

Anastassis

Νεοφερμένος

Ο Anastassis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για χαρα παιδεια σε ολους.Εχουν μινει λιγοτερο απο 70 μερες για τις εξετασεις, πιστευετε πως σε αυτο το χρονο καποιος μπορει να βελτιωθει?Ενω μεχρι τωρα εχω βελτιωθει αρκετα σε ολα τα μαθηματα νομιζω πως δεν εχω φτασει στο επιπεδο οπου θελω (δηλαδη τωρα ειμαι περιπου στο 17 και εγω θελω 18+)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
τι κατευθυνση εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πφφφ, μονο με πολυ σοβαρο διαβασμα, αλλα και παλι θα τα παιξεις με το τοσο πολυ, ο,τι κατεύθυνση και να εισαι. Βεβαια προσπαθησε τουλαχιστον, μη χανεις αλλο χρονο ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μπορείς. Αν το θες μια χαρά γίνεται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastassis

Νεοφερμένος

Ο Anastassis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μμμμ για τεχνολογικη ισως ειναι καπως δυσκολο λογω των μαθηματικων παντα που απο οτι εχω ακουσει εχουν μεγαλη δυσκολια.κοιτα αυτο που θα εκανα στην θεση και θα κανω δλδ ετσι κ αλλιως ειναι να δω τι κενα εχω και μεσα στις διακοπες του πασχα αλλα και τις βδομαδες που δεν θα παμε καθολου σχολειο να τα καλυψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα!!!:) Λοιπόν εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να ξεκαθαρίσεις στο μυαλό σου κάποια βασικά ( θεωρία μαθηματικών, αοδε -να παπαγαλίσεις δηλαδή- :P χωρίς βέβαια να αφήσεις τα υπόλοιπα ) Προσωπικά, δεν πιστεύω πως κάποιος μπορεί να είναι 100% σίγουρος ότι θα γράψει 17 ή 18 όσο καλά να είναι προετοιμασμένος. Είναι πως θα του κάτσει εκείνη τη μέρα. Αυτό μπορεί να ακούγεται πολύ αγχωτικό, αλλά δεν είναι, αν καταλάβει κανείς πως το διάβασμα δε τελειώνει στις πανελλήνιες. Θα υπάρξουν άπειρες στιγμές να διορθώσει κάποια κακή στιγμή των πανελληνίων - ή να καταστρέψει κάποια καλή :P - . Θυμάμαι π πριν από ένα χρόνο έλεγα " από το Δεκέμβρη κ μετά θ διαβάζω φουλ" και μετά από ένα μήνα " από το Φεβρουάριο κ μετά θ διαβάζω φουλ" κ.ο.κ . και νευρίαζα με τον εαυτό μου επειδή δε μπορούσα να διαβάζω συνέχεια. Ε,μετά από ένα χρόνο κατάλαβα πως δε πρέπει να πιέζουμε υπερβολικά τον εαυτό μας. Οπότε κάνε ο,τι καλύτερο μπορείς χωρίς υπερβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Οπως ειπαν κ τα παιδια με οργανωμενο διαβασμα μπορεις να βελτιωθεις. Μην ξεχνας οτι οι πανελληνιες ειναι παντα ενας ασταθμητος παραγοντας. Ακομα κ ο αριστος μπορει τελικα να μη γραψει καλα. Υπαρχει και η εκθεση που ειναι ενα μεγαλο θεμα. Δωσε λιγο μεγαλυτερη βαση και στην ορθογραφια σου γιατι κανεις καποια σημαντικα λαθη κ πιστευω ο καθε φιλολογος θα σου αφαιρουσε μορια γι' αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastassis

Νεοφερμένος

Ο Anastassis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οπως ειπαν κ τα παιδια με οργανωμενο διαβασμα μπορεις να βελτιωθεις. Μην ξεχνας οτι οι πανελληνιες ειναι παντα ενας ασταθμητος παραγοντας. Ακομα κ ο αριστος μπορει τελικα να μη γραψει καλα. Υπαρχει και η εκθεση που ειναι ενα μεγαλο θεμα. Δωσε λιγο μεγαλυτερη βαση και στην ορθογραφια σου γιατι κανεις καποια σημαντικα λαθη κ πιστευω ο καθε φιλολογος θα σου αφαιρουσε μορια γι' αυτα.

Πραγματι η εκθεση δεν ειναι το δυνατο μου χαρτι αλλα τα ορθογραφικα λαθη που κανω εδω ειναι επειδη εχω συνηθισει να γραφω με αγγλικους χαρακτηρες στον υπολογιστη. Στον γραπτο λογο τα πραγματα ειναι αλλιως ( το χερι παει μονο του ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Πραγματι η εκθεση δεν ειναι το δυνατο μου χαρτι αλλα τα ορθογραφικα λαθη που κανω εδω ειναι επειδη εχω συνηθισει να γραφω με αγγλικους χαρακτηρες στον υπολογιστη. Στον γραπτο λογο τα πραγματα ειναι αλλιως ( το χερι παει μονο του ;))

ενταξει τοτε. Επομενως αυτο που χρειαζεσαι ειναι επιμελες διαβασμα. Ελπιζω να τα καταφερεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και εγώ στα ίδια........ πάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! Θεός βοηθός!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
όχι, δεν πιστευω ότι σε τόσο μικρό διάστημα μπορείς να βλετιωθείς. Είναι η περίοδος που τα παιδιά κάνουν επαναλήψεις.

Αν ήσουν θεωρητική ή θετική θα σου έλεγα να διαβάζεις συνεχώς θεωρητικά μαθήματα (π.χ. ιστορία, βιολογία). Σε φυσικομαθηματικά και έκθεση δεν μπορείς να βελτιωθείς εύκολα ούτε στα υπόλοιπα τεχνολογικά μαθήματα.

Παρόλα αυτά στις πανελλαδικές παίζουν και άλλοι 2 παράγοντες
ο παράγοντας άγχος (που μπορεί να σε καταστρέψει)
και ο παράγοντας τύχη (που μπορεί να σε σώσει)

good luck.. προσπάθησε να μειώσεις το άγχος σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ειμαι θεωριτικη!εχω περιπου 40 μερες,προλαβαινω να διαβασω ωστε να βγαλω αρκετα μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν κάθεσαι στο Ιντερνετ όχι. Αν υπάρχει κάποια πιθανότητα μάλλον πρέπει να εκμεταλλευτείς καθε λεπτό αυτού του διαστήματος που απομένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias_naxos

Νεοφερμένος

Ο Ηλίασ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Λοιπόν άκου. Είμαι από θεωρητικά κατεύθυνση και έχω φάει με το κουτάλι το θέμα παπαγαλία. Πρέπει λοιπόν αυτό που διαβάζεις να το κάνεις δυο καλές αναγνώσεις, μετά να το λες με δικά σου λόγια για να ξέρεις τι προηγείται και τι ακολουθεί. Καλό θα ήταν να τα διαβάζεις από τελεία σε τελεία που σίγουρα θα σε βοηθήσει και μετά όλο το μάθημα στο τέλος. Όταν θα μάθεις π.χ το πρώτο κεφάλαιο και πας στο δεύτερο και το μάθεις θα γυρίσεις πάλι στο πρώτο και θα το κάνεις μια επανάληψη. Αυτή την διαδικασία κάνε συνεχώς και σίγουρα θα τα μάθεις…ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ…!

Κοίταξε, είμαι θεωρητική και δεν σκοτώνομαι στο διάβασμα αλλά έχω βάσεις και τα καταφέρνω. Πιστεύω ότι με το ζόρι θα βγάλω 14.000 μόρια που θέλω. Αν δεν έχεις διαβάσει τίποτα δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρεις διότι η ύλη είναι τεράστια. Αλλά αν έχεις έστω και μια ιδέα κάτι γίνεται..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν κάθεσαι στο Ιντερνετ όχι. Αν υπάρχει κάποια πιθανότητα μάλλον πρέπει να εκμεταλλευτείς καθε λεπτό αυτού του διαστήματος που απομένει.
ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σασ!!!!!εχει μεινει ενασ μηνασ για τισ πανελληνιες και θα ηθελα να μου πειτε [οσοι εχουν εμπειρια απο πανελληνιεσ]αν προλαβαινω να κανω καποια στοιχειωδη επαναληψη!!στοχοσ μ ειναι να βγαλω γυρω στα 15.000 μορια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
γεια σασ!!!!!εχει μεινει ενασ μηνασ για τισ πανελληνιες και θα ηθελα να μου πειτε [οσοι εχουν εμπειρια απο πανελληνιεσ]αν προλαβαινω να κανω καποια στοιχειωδη επαναληψη!!στοχοσ μ ειναι να βγαλω γυρω στα 15.000 μορια!!!
διαβασε τελεια την ιστορια και τα λατινικα.οι σιγουροι βαθμοι.μετα αρχαια στο γνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
λεσ να προλαβω ομως?συγκεκριμενα μ ενδιαφερει η φιλοσοφικη ρεθυμνου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
προλαβαινεις ανετα.απλα θελει λιγο προγραμματισμο!!!πες οτι σε 4-5 μερες 8α εχεις βγαλει την ιστορια καλα.αλλα πρεπει να το κανεις.εχεις οριο για απουσιες? γιατι αν εχεις μπορεις να κατσεις και στο σπιτι και τα πρωινα απο καποιο διαστημα και μετα και ετσι να εχεις πιο πολυ ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top