Σλαβικές vs Ευρωπαϊκές Σπουδές

Lady_1992

Νεοφερμένος

Η Lady_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Δινω φετος πανελληνιες και τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει να ψαχνω και γω αναλυτικα, ποια σχολη να δηλωσω στο μηχανογραφικο ως πρωτη. Με βαση τα ενδιαφεροντα μου και τον χαρακτηρα μου τεινω προς Ευρωπαικες σπουδες αλλα παραλληλα μου αρεσει πολυ και το νεο τμημα σλαβικων σπουδων που ειναι στο καποδιστριακο, αλλα δεν χω ιδεα το τι βγαινεις απο εκει μεσα και που μπορεις να εργαστεις μελλοντικα, μονο τα μαθηματα ξερω. Θα ηθελα να μου πειτε πληροφοριες για αυτα τα τμηματα και ποιο κατα τη γνωμη σας πιστευετε οτι ειναι καλυτερο και με περισσοτερες προοπτικες...

* Εχω σκεφτει και την εναλλακτικη να παω στην σλαβικων σπουδων και μετα με κατατακτηριες να μπω και στις ευρωπαικες αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι. Αν εχετε και πανω σε αυτο μια γνωμη, δεκτη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Με το να πας σλαβικών σπουδών είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα με το Ευρωπαϊκών σπουδών, μόνο που είναι σαν να κάνεις ειδίκευση στους Σλαβικούς πολιτισμούς και χώρες. Έχει τις ίδιες προδιαγραφές με το Ευρωπαϊκών και την ίδια απορρόφηση.

Προσωπικά, σου προτείνω να πας στο νέο τμήμα του Καποδιστριακού.



Υγ. εύχομαι σε 2 χρόνια να είμαστε συμφοιτητές γιατί εγώ στοχεύω το''Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης'' στο Καποδιστριακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VakocNE

Νεοφερμένος

Ο Κωστάκης ;) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νεάπολης (Λασιθίου). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γεια σας! Δινω φετος πανελληνιες και τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει να ψαχνω και γω αναλυτικα, ποια σχολη να δηλωσω στο μηχανογραφικο ως πρωτη. Με βαση τα ενδιαφεροντα μου και τον χαρακτηρα μου τεινω προς Ευρωπαικες σπουδες αλλα παραλληλα μου αρεσει πολυ και το νεο τμημα σλαβικων σπουδων που ειναι στο καποδιστριακο, αλλα δεν χω ιδεα το τι βγαινεις απο εκει μεσα και που μπορεις να εργαστεις μελλοντικα, μονο τα μαθηματα ξερω. Θα ηθελα να μου πειτε πληροφοριες για αυτα τα τμηματα και ποιο κατα τη γνωμη σας πιστευετε οτι ειναι καλυτερο και με περισσοτερες προοπτικες...

* Εχω σκεφτει και την εναλλακτικη να παω στην σλαβικων σπουδων και μετα με κατατακτηριες να μπω και στις ευρωπαικες αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι. Αν εχετε και πανω σε αυτο μια γνωμη, δεκτη!:)

Μεγάλο ενδιαφέρον θα βρεις και στα 2 τμήματα αλλά η απορρόφηση από την αγορά, είναι πραγματικά μηδαμινή.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top