Παράγραφος για εφημερίδα

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Παιδιά λίγη βοήθεια χρειάζομαι γιατί στίβω το μυαλό μου και μάταια!!!! Πήρα μέρος στη σχολική εφημερίδα και μας είπαν ότι για να μας δεχτούν πρέπει ο καθένας μας να θέσει έναν προβληματισμό, με βαθύ στοχασμό και σωστή έκφραση σύνταξη σε μια παράγραφο περίπου 200 λέξεις . Μπορεί κανείς να μου δώσει καμιά πρωτότυπη ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
θα σου αρεσε ενα θεμα με σχεση το σχολειο,τη μαθητικη ζωη,τη καθημερινοτητα στο σχολειο,με προβληματα που αντιμετωπιζουν οι μαθητες κ συμβουλες γι' αυτα αν ναι τοτε μπορω να σε βοηθησω αλλα αν δεν ειναι αυτο που θες σορρυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Aυτό το σκέφτηκα κι εγώ είναι η αλήθεια, αλλά οι ίδιες οι καθηγήτριες μας το ανέφεραν σαν παράδειγμα στα τετρημένα θέματα και αυτά που δεν θα τους εντυπωσίαζαν άμα τα διάβαζαν.... Γι αυτό είπα,,ζητούν πολλλυυυυ φαντασία, που δυστυχώς δεν την έχω, γράφω καθαρά στην ψύχρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
τι θα ελεγες για την εφηβεια που απασχολει πολλους νεους κ νεες αν κ δν ειναι πρωτοτυπο κ τα ξερουμε ολα :hmm:μμμ,παιδικη εργασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ένα φέρελπις δημοσιογράφος θα αυτοσχεδίαζε, δε θα αναζητούσε αλλού βοήθεια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Tι να αυτοσχεδιάσω;;; Δεν έχω πρόβλημα να αυτοσχεδιάσω, το πρόβλημα όμως είναι άλλο που δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτή τη στιγμή
-----------------------------------------
Σκέφτηκα να γράψω κάτι σχετικά με την τρομοκρατία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Εγώ δεν θα σου πρότεινα κάτι extreme. Όπως άκουσα πρόσφατα, το εντυπωσιακό ξεπερνιέται εύκολα, ενώ το λιτό και περιεκτικό είναι αυτό που μένει.

Δεν έχει σημασία αν θα διαλέξεις ένα τετριμμένο θέμα, αρκεί να πεις κάτι ουσιαστικό γι αυτό. Θα δεις ότι θα είναι πολύ καλύτερο από κάποιου άλλου που απλά θα περιγράφει κάτι εντυπωσιακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από garch;799671[B:
]Εγώ δεν θα σου πρότεινα κάτι extreme. Όπως άκουσα πρόσφατα, το εντυπωσιακό ξεπερνιέται εύκολα, ενώ το λιτό και περιεκτικό είναι αυτό που μένει.[/B]

Δεν έχει σημασία αν θα διαλέξεις ένα τετριμμένο θέμα, αρκεί να πεις κάτι ουσιαστικό γι αυτό. Θα δεις ότι θα είναι πολύ καλύτερο από κάποιου άλλου που απλά θα περιγράφει κάτι εντυπωσιακό...

στην τελική θα το απλό είναι αυτό που δεν θα έχει σκεφτεί κανεις... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
αααα δε πανε καλα οι ανθρωποι ακου κει τι ναι αυτα.....
οποιος θελει γραφει σε μια σχολικη εφημεριδα και δεν θα τον εξετασει κανεις αν γραφει καλες εκθεσεις μπορει να εκφρστει ελευθερα και οπως θελει συμφωνα με το αρθρο που θελει να γραωει και οχι να γραψει οποιος ξερει να περνει 20αρια στην εκθεση επειδη ειναι φερεφωνω των βιβλιων....

παντως για τη τρομοκρατια ειναι καλη ιδεα αν ξερεις αρκετα σχετικα και εισαι καλα ενημερωμενος
γενικα διαλεξε ενα θεμα που να σε ενδιαφερει και να εχεις γνωσεις σχετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
εγω στην τοπικη εφημεριδα ειχα γραψει σχετικα με την ελειψη νερου!:)
ως γνωστη οικολογα στο σχολειο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Kαλά μεγαλούργησα πάλι... Δες τε τι έγραψα η ποιήτρια, 2 ώρες με πήρε, αλλά πιστεύω να μην με απορρίψουν:jumpy:...

[FONT=&quot]Η έννοια της τρομοκρατίας στο σύγχρονο κόσμο είναι αρκετά γνώριμη. Το φαινόμενο των τρομοκρατικών επιθέσεων κυριαρχεί σε κάθε γωνιά του πλανήτη, έχοντας πλέον πάρει ανησυχητικές διαστάσεις. Οι πρόσφατες τρομοκρατικές ενέργειες επιβεβαίωσαν για ακόμα μια φορά πως επικρατεί στους τρομοκράτες η αντίληψη της υποτιθέμενης κοινωνικής βελτίωσης την ώρα που τα κοινωνικά προβλήματα είναι περισσότερο έντονα από ποτέ. Σε μια εποχή όπου η κρίση έχει αγγίξει ακόμα και τις ανθρώπινες σχέσεις, κάθε νέο τρομοκρατικό χτύπημα γεμίζει φόβο και ανασφάλεια τις ψυχές των ανθρώπων. Η αδικία, η βία, η εγκληματικότητα και κατʼ επέκταση η τρομοκρατία είναι αποτελέσματα της αποξένωσης, της κοινωνικής αδιαφορίας, του αμοραλισμού, της ανομίας και του ανταγωνισμού που επικρατεί. Οι τρομοκρατικές επιθέσεις, όπου γίνονται, γενικεύουν το κλίμα καχυποψίας και αβεβαιότητας μεταξύ των ανθρώπων, περιφρονούν τη ζωή και τις αξίες της, καταπατούν τα ανθρώπινα δικαιώματα και καταλύουν οποιαδήποτε αίσθηση κοινωνικής τάξης και ηρεμίας.[/FONT]
[FONT=&quot]Στην τρομοκρατία, ο ψυχολογικός αντίκτυπος είναι μεγαλύτερος από τα πραγματικά αποτελέσματα. Εκδηλώνεται ξαφνικά, κερδίζει τις εντυπώσεις, αναπτύσσει την έννοια της συλλογικής ευθύνης, ενώ παρουσιάζει τον δράστη ως θύμα και το πραγματικό θύμα, ως ένοχο. Η τρομοκρατία «χρειάζεται» θεατές, κοινό. Όσο πιο εντυπωσιακό είναι το χτύπημα, τόσο πιο πολύ θα επηρεάσει τους αποδέκτες. Αποτελεί ένα πολύπλοκο και πολύπλευρο φαινόμενο και πρέπει να εξετάζεται ανάλογα. Δεν είναι μια σειρά περιστασιακών πράξεων βίας, αλλά μια συστηματική επίθεση κατά των δημοκρατικών δομών και θέτει σε κίνδυνο ότι κερδίθηκε με θυσίες και επίπονες προσπάθειες από την πολιτισμένη ανθρωπότητα. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
πολυ ωραιοοοοο
αν σ' αποριψουν ειναι βλακες....
γραφεις πολυ ωραια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top