Τομέας Ηλεκτρονικής vs τομέας Πληροφορικής

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλα ρε μεγαλε γιατι ρωτας εμας και δεν ρωτας τον καθηγητη σου???
Ειμαστε σε διακοπες και καλα...?
-----------------------------------------
Ε ναι ρε συ,δεν το καταλαβα....Τι σχεση υπαρχει με την πληροφορικη και π.χ μπορουν να δηλωσουν ΑΤΕΙ Πληροφορικης Θεσσαλονικης??? Ε?
-----------------------------------------



Οχι να ξεκινησουμε ενα θεμα και σε αυτο να μας εξηγησεις να μας φυγει η απορια..:xixi: Θα κανω ενα θεμα,για να μην φυγουμε εκτος σε αυτο.

Μην επιμενεις λες ασυναρτησειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ειμαστε σε διακοπες και καλα...?
-----------------------------------------


Μην επιμενεις λες ασυναρτησειες
ελα ρε και σε καινε τοσο πολυ αυτες οι ερωτησεις????
-----------------------------------------
ελα ρε και σε καινε τοσο πολυ αυτες οι ερωτησεις????
το ξερω οτι ειμαστε σε διακοπες αλλα δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεις τις διαφορες εκτος και αν εισαι χαζος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Να σε καλα ρε GanGeD :no1: Αν και δεν μου απαντησες στο Θεμα που εκανα αλλα χαλαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Να σε καλα ρε GanGeD :no1: Αν και δεν μου απαντησες στο Θεμα που εκανα αλλα χαλαλι.
:P απλα θα σου κανω μια ερωτηση,νομιζεις αν ρωτησεις εναν ηλεκτρονικο για υπολογιστες δεν θα ξερει να απαντησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
:P απλα θα σου κανω μια ερωτηση,νομιζεις αν ρωτησεις εναν ηλεκτρονικο για υπολογιστες δεν θα ξερει να απαντησει?
εγω απο οτι ξερω γνωριζουν οι ηλεκτρονικοι απο pc!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
:P απλα θα σου κανω μια ερωτηση,νομιζεις αν ρωτησεις εναν ηλεκτρονικο για υπολογιστες δεν θα ξερει να απαντησει?


Μα φυσικα και θα ξερει να σου απαντησει,δεν αντιλεγω σε αυτο :no1:
Αλλα ειναι λιγο "αδικο" ρε συ.Αλλα εγω παλι πιστευω πως υπαρχει διαφορα αναμεσα σε αυτες της ειδικοτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Μα φυσικα και θα ξερει να σου απαντησει,δεν αντιλεγω σε αυτο :no1:
Αλλα ειναι λιγο "αδικο" ρε συ.Αλλα εγω παλι πιστευω πως υπαρχει διαφορα αναμεσα σε αυτες της ειδικοτητες.
και εγω πιστευω οτι υπαρχουν διαφορες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Να και ο Λαζαρος πιστευει οτι υπαρχουν διαφορες......!
Αλλα πες μου τι σχεση εχουν οι πληροφορικαριοι με τους ηλεκτρονικους:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εχεις δικιο οι ηλεκτρονικοι θα πρεπει να ηταν ανωτεροι(πλακα κανω),νομιζω με την ερωτηση που σου εκανα να σε εβαλα σε σκεψεις "γιατι ενας ηλεκτρονικος μπορει να σου απαντησει σε ενα ερωτημα για πληροφορικη".τεσπα ενα τελευταιο θα σου πω,η πληροφορικη ειναι ενα κομματι απο το puzzle του ηλεκτρονικου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
εχεις δικιο οι ηλεκτρονικοι θα πρεπει να ηταν ανωτεροι(πλακα κανω),νομιζω με την ερωτηση που σου εκανα να σε εβαλα σε σκεψεις "γιατι ενας ηλεκτρονικος μπορει να σου απαντησει σε ενα ερωτημα για πληροφορικη".τεσπα ενα τελευταιο θα σου πω,η πληροφορικη ειναι ενα κομματι απο το puzzle του ηλεκτρονικου.

Κανένα από τα δύο δεν ισχύει.
1)Μπορεί να απαντήσει μέχρι έναν βαθμό.Αλλιώς δεν θα υπήρχαν πληροφορικάριοι μόνο ηλεκτρονικοί.
2)Καλά τι αμπελοφιλοσοφίες είναι αυτές που σκέφτεσαι τέτοια ώρα ρε?:P Δεν ισχύει απλά χρησιμοποιεί ένα κομμάτι της επιστήμης της πληροφορικής στην επιστήμη του(αρχιτεκτονικη και προγραμματισμό χαμηλού επιπέδου συνήθως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από GanGeD:
εχεις δικιο οι ηλεκτρονικοι θα πρεπει να ηταν ανωτεροι(πλακα κανω),νομιζω με την ερωτηση που σου εκανα να σε εβαλα σε σκεψεις "γιατι ενας ηλεκτρονικος μπορει να σου απαντησει σε ενα ερωτημα για πληροφορικη".τεσπα ενα τελευταιο θα σου πω,η πληροφορικη ειναι ενα κομματι απο το puzzle του ηλεκτρονικου.

Οι ηλεκτρονικοί ναι μεν ξέρουν προγραμματισμό αλλά σε γενική μορφή!Ο πληροφορικάριος είναι εξειδικευμένος και μπορεί να σου λύσει το οποιοδήποτε πρόβλημα!Οι ηλεκτρονικοί ασχολούντε περισσότερο με το μηχανικό μέρος!Αυτοματιστής είμαι και ξέρω!Κάνουμε προγραμματισμό αλλά σε σύγκριση με τους προγραμματιστές δεν κάνουμε τίποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Να πηγαινα τοτε να γινω Ηλεκτρονικος βρε παιδια...Οχι οτι δεν μου αρεσει ο Τομεας Πληροφορικης αλλα εχει πολλα advantages ρε παιδι μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Να πηγαινα τοτε να γινω Ηλεκτρονικος βρε παιδια...Οχι οτι δεν μου αρεσει ο Τομεας Πληροφορικης αλλα εχει πολλα advantages ρε παιδι μου:P
Ε ναι ρε Κώστα οι πληροφορικάριοι είναι Gtp δεν το ξέρες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ε ναι ρε Κώστα οι πληροφορικάριοι είναι Gtp δεν το ξέρες?:P
την πληροφορικη πρεπει να την ονομασουν "Προγραμματισμος" και θεωρω το επαγγελμα πολυ δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
την πληροφορικη πρεπει να την ονομασουν "Προγραμματισμος" και θεωρω το επαγγελμα πολυ δυσκολο.


Η πληροφορικη ομως δεν ειναι μονο προγραματισμος :nono: Αμα ηταν να μαθαιναμε μονο προγρματισμο...........
-----------------------------------------
Ε ναι ρε Κώστα οι πληροφορικάριοι είναι Gtp δεν το ξέρες?:P


:P:P:P Gtp(k) μη σου πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά ο ηλεκτρονικός τομέας είναι ο υπέρτατος σε ΕΠΑΛ . Στην πρώτη ήμουν πληροφορική και κάναμε μόνο Word, Excel και PowerPoint. Ξενέρωσα φοβερά.

Τώρα είμαι ηλεκτρονικών και είναι απλά φοβερή ειδικότητα! Από μικρός είχα το μικρόβιο με τα ηλεκτρονικά γενικότερα αλλά με ενθουσίαζε πολύ ο προγραμματισμός και για αυτό πήγα πέρσι πληροφορικής.Ο προγραμματισμός όμως είναι κάτι που μπορείς να το μάθεις μόνος σου.Σπιτάκι σου, στο pc σου.Ενώ ηλεκτρονικός όσο και να διαβάσεις την θεωρία θέλεις και ένα Α' εξοπλισμό για να τα δεις στην πράξη! Κάτι που το βρίσκεις στο εργαστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Στην πρωτη δεν διαλεγαμε τομεα....:what:Και ολοι κανανε και word και excel και powerpoint.Στην δευτερα διαλεγουμε τομεα νομιζω.Εγω παντως στην Β ΕΠΑ.Λ διαλεξα.Και στον τομεα της πληροφορικης θα μαθαινες περισοτερα για προγραμματισμο,εγω πιστευω.
Α και οσο γ'αυτο π λες οτι προγραματισμο μπορεις να μαθεις μονος σου,σε ρωταω πως θα τον μαθεις μπ μονος αν δεν εχεις καποια ιδεα.Εεεεε????
Θα ερθει η θεια φωτιση και μαθεις προγραμματισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
όχι πολύ απλά βρίσκεις tutorias απο ιντερνετ, αγοράζεις κάποιο βιβλίο !! εγώ έτσι μαθαίνω

Συνεχίζουμε να διαλέγουμε στην δευτέρα ! τομέα

Στο δικό μας απο προγραμματισμό κάνουν λίγο HTML αλλά και αυτό κούτσα κούτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Καλα η HTML ειναι πανευκολη.....και γαματη!!! Εμεις καναμε τα βασικα,την υλη,
και μετα καναμε και Dreaweaver.Αλλο απιστευτο προγραμμα!
Αλλα για να μην ξεφευγουμε,προγραματισμο μονος σου και παλι εγω δεν πιστευω οτι μαθαινεις ρε συ Αλεξανδρε.Ειναι καποια φιλοσοφια η οποια πρεπει να σου την εξηγησει καποιος εμπειρος.Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη.
Εσυ δηλαδη τι προγραμματιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
τώρα προσπαθώ να φιλοσοφίσω :p την C++ ..ξέρω python πολύ καλά και visual basic.Λίγο ασχολήθηκα με HTML.

Αν εσείς έχετε έμπειρους τότε να έρθω Λάρισα ! στην πληροφορική του ΕΠΑΛ μας μόνο ένας είναι καλός ο οποίος έχει τα ψυχολογικά του και δεν κάνει μάθημα πια ! όλοι οι υπόλοιπο τα λένε καλά και δεν δουλεύουν με τους μαθητές στην πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top