Επάρκεια διδασκαλίας αγγλικών

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
μπορει καποιος με την επαρκεια να διδαξει και σε σχολεια?

Ούτε εις τον αιώνα τον άπαντα...!:D

Μόνο με πτυχίο πανεπιστημίου αλλά και πάλι "πρέπει" μέσω ΑΣΕΠ κλπ.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ούτε εις τον αιώνα τον άπαντα...!:D

Μόνο με πτυχίο πανεπιστημίου αλλά και πάλι "πρέπει" μέσω ΑΣΕΠ κλπ.... :)
οντως... παντως το KDS δινει επαρκεια!
-----------------------------------------
Αν το πιστοποιητικο αυτο ειναι Γ2 και το εκδιδει το Goethe τοτε κατα πασα πιθανοτητα δινει επάρκεια!
μην το λες... το ανωτατο ειναι το GDS και μπορει το προηγουμενο να μην εδινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doreta

Νεοφερμένος

Η Doreta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Aχ! Βαχ!

Εχω μπλεχτεί! αλλου βλεπω άλλα, αλλου εντελώς τ αντιθετα! Καποιος που δεν ταλαιπωρηθηκε πολύ να παρει την επαρκεια στα χερια του ας μου πει που πρεπει να παω και τι ακριβως να κανω... Γινεται κ απ τα κεπ? κ αν ναι, για να μη τρεχω στα υπουργεια στο κεντρο, θα πρεπει ουτως η αλλως να παω στο εξωτερικών να παρω τη μεταφραση ε?

οποιος εχει εμπειρια η γνωριζει γενικοτερα κατι.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρίνα$$$

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα$$$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα Doreta.. για χορήγηση επάρκειας προσόντων διδασκαλίας ξένης γλώσσας μπορείς να απευθυνθείς σε οποιοδήποτε ΚΕΠ και δίνοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά όλες οι διαδικασίες θα ολοκληρωθούν από εκείνους.. χρειάζεσαι:
1. συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης (την συμπληρώνει ο υπάλληλος) και αίτησης προς την Β'βάθμια (θα σ'την δώσουν ή μπορείς να την βρεις: https://www.ypepth.gr/el_ec_category308.htm και να την έχεις έτοιμη),
2. αντίγραφο ξενόγλωσσου τίτλου σπουδών θεωρημένο από τον φορέα που το εξέδωσε (π.χ. αν έχεις το Proficiency, θα πας στα γραφεία του φορέα που το εξέδωσε -π.χ. Ελληνοαμερικανική Ένωση, British Council κλπ- και θα τους ζητήσεις βεβαίωση αντιγράφου για επάρκεια. Θα πρέπει να έχεις μαζί σου το πρωτότυπο και την ταυτότητά σου. Προτιμότερο να τους κάνεις ένα τηλ πρώτα και να ρωτήσεις τι χρειάζεται να τους πας),
3. επίσημη μετάφραση ξενόγλωσσου τίτλου σπουδών από δικηγόρο (αν είναι Proficiency μόνο αυτό / αν είναι πτυχίο Πανεπιστημίου θέλουν μετάφραση και της αναλυτικής κατάστασης μαθημάτων/βαθμολογίας),
4. θεωρημένο αντίγραφο απολυτηρίου Λυκείου (θα τηλ σ'ένα ΚΕΠ να ρωτήσεις αν θεωρούν εκείνοι απολυτήρια λυκείου, αλλιώς θα σ'το θεωρήσει το λύκειό σου -θα χρειαστείς και μια έγχρωμη φωτογραφία αν τελικά πας στο λύκειο),
5. θεωρημένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας (αυτό σίγουρα το θεωρούν στα ΚΕΠ),
6. διπλότυπο είσπραξης υπέρ ΕΛΙΓΕ (ΚΑΕ 3444) 50 ευρώ από δημόσιο ταμείο (πας σε μια οποιαδήποτε εφορία και τους ζητάς αυτό ακριβώς -υπέρ ΕΛΙΓΕ (ΚΑΕ 3444)).
Για την διαδικασία μπορείς να δεις αυτό: https://www.kep.gov.gr/portal/page/portal/kep/FullStory?sid=1897. Τα περιγράφει αναλυτικά.
Το ΚΕΠ θα κάνει όλη την υπόλοιπη δουλειά και θα σε καλέσουν όταν έρθει το χαρτί σου να το παραλάβεις.
Τα links που σου έδωσα είναι του Υπουργείου Παιδείας (www.ypepth.gr) και των ΚΕΠ (www.kep.gov.gr). Αν δεν ανοίγουν ψάξε αυτές τις πληροφορίες στα sites τους.
Καλή συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ποια είναι τα δικαιολογητικά της άδειας διδασκαλίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ



  1. [*]Αίτηση του ενδιαφερομένου προς το ΥΠ.Ε.Π.Θ.
    [*]Φωτοαντίγραφο ξενόγλωσσου τίτλου σπουδών, θεωρημένο για την γνησιότητα του από το μορφωτικό ακόλουθο της πρεσβείας ή τα κατά τόπους Προξενεία της χώρας από την οποία προέρχεται. Όταν πρόκειται για:
    • Proficiency:
      1. Michigan η θεώρηση γίνεται από την ΕΑΕ
      2. Cambridge από το Βρετανικό Συμβούλιο
    • Sorbonne 2 από το Γαλλικό Ινστιτούτο
    • Grosses Deutche Sprachdiplom από το Ινστιτούτο Γκαίτε
    • Superiore από το Ιταλικό Ινστιτούτο
    Οι ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΙ τίτλοι του εξωτερικού να συνοδεύονται από επικυρωμένο φωτοαντίγραφο αναλυτικής κατάστασης μαθημάτων (σε περίπτωση μεταπτυχιακού τίτλου, να προσκομίζεται και ο βασικός τίτλος σπουδών)
    [*]Επίσημη μετάφραση του ξενόγλωσσου τίτλου σπουδών και της αναλυτικής κατάστασης μαθημάτων στην περίπτωση που χρειάζεται από επίσημο μεταφραστή ή δικηγόρο που έχει άδεια μεταφραστή.
    [*]Θεωρημένο φωτοαντίγραφο Απολυτηρίου Ελληνικού Λυκείου ή Εξατάξιου Γυμνασίου ή πτυχίου Ελληνικού Πανεπιστημίου.
    Για τους απόφοιτους Λυκείου του εξωτερικού:
    1. Φωτοαντίγραφο απολυτηρίου Λυκείου θεωρημένο για την γνησιότητά του από το μορφωτικό ακόλουθο της Πρεσβείας ή τα κατά τόπους Προξενεία της χώρας από την οποία προέρχεται.
    2. Βεβαίωση γνώσης της Ελληνικής γλώσσας, πληροφορίες για την οποία θα παίρνετε στο τηλέφωνο 210.3237.860.
    3. Απολυτήριο Ελληνικού Λυκείου που εκδίδεται ύστερα από ειδικές εξετάσεις, πληροφορίες για το οποίο παίρνετε από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
    [*]Φωτοαντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατηρίου, θεωρημένα από τη Δημόσια Αρχή.
    [*]Διπλότυπο είσπραξης πενήντα Ευρώ (50 ?) από Δ.Ο.Υ. υπέρ (ΕΛΙΓΕ), ΚΑΕ 82397.


ΠΡΟΣΟΧΗ:
Όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά αφού στα συγκεντρώσει ο ενδιαφερόμενος θα τα στείλει μόνος του ταχυδρομικώς στη Διεύθυνση του ΥΠ.Ε.Π.Θ. στην Αθήνα που απευθύνεται η αίτηση. Η απάντηση έρχεται περίπου σε δύο μήνες στην διεύθυνση που δηλώσατε στην αίτηση.
Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ 18ο ΕΤΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ.
Διευκρινήσεις παρέχονται στο τηλέφωνο: 210.3235.314.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ

ΑΙΤΗΣΗ


ΕΠΩΝΥΜΟ:


ΟΝΟΜΑ:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΠΑΤΕΡΑ:

ΟΝΟΜΑ
ΜΗΤΕΡΑΣ:
ΑΡΙΘΜΟΣ
ΔΕΛΤΙΟΥ
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ:

ΕΚΔΟΥΣΑ
ΑΡΧΗ:

ΗΜ/ΝΙΑ-ΕΤΟΣ
ΓΕΝΝΗΣΗΣ:

Δ/ΝΣΗ
ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ: Τ.Κ. - ΠΕΡΙΟΧΗ
(ΟΔΟΣ - ΑΡΙΘΜΟΣ -
ΠΕΡΙΟΧΗ - Τ.Κ. -
ΠΟΛΗ - ΝΟΜΟΣ)




ΤΗΛΕΦΩΝΟ:
ΠΡΟΣ


Το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας & Θρησκευμάτων
Δ/νση Ιδιωτικής Εκπαίδευσης
Τμήμα Γ'
Ανδρέα Παπανδρέου 37
151 80, Μαρούσι



Παρακαλώ να μου χορηγήσετε επάρκεια προσόντων της . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . γλώσσας.

Συνοδευτικά υποβάλλω τα παρακάτω δικαιολογητικά:


  1. [*]
    [*]
    [*]
    [*]
    [*]








. . . Αιτ . . . .


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ..... 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Πολύπλοκη διαδικασία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρίνα$$$

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα$$$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο μήνυμα του chris-veria γράφει ότι ο ενδιαφερόμενος πρέπει να τα στείλει μόνος του ταχυδρομικώς, να ξαναγράψω ότι είμαι σίγουρη πως η διαδικασία γίνεται και στα ΚΕΠ, το έκανα η ίδια..

Για άδεια (οικο)διδασκαλίας:
1. αίτηση
2. θεωρημένο φωτοαντίγραφο επάρκειας ή θεωρημένο φωτοαντίγραφο αναγνωρισμένου πτυχίου
3. πιστοποιητικό α'βάθμιας υγειονομικής εξέτασης (δημόσιο νοσοκομείο)
4. αντίγραφο ποινικού μητρώου
5. θεωρημένο φωτοαντίγραφο ταυτότητας
6. υπεύθυνη δήλωση
7. διπλότυπο είσπραξης ΕΛΙΓΕ (ΚΑΕ 3444) 30 ευρώ από εφορία
8. πιστοποιητικό στρατολογικού γραφείου τύπου Α' για τους άντρες
υποβολή στις δνσεις και γραφεία της β'βάθμιας εκπαίδευσης
ανανέωση ετησίως
νομίζω πως δεν γίνεται μέσω ΚΕΠ, δεν είμαι σίγουρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Στο μήνυμα του chris-veria γράφει ότι ο ενδιαφερόμενος πρέπει να τα στείλει μόνος του ταχυδρομικώς, να ξαναγράψω ότι είμαι σίγουρη πως η διαδικασία γίνεται και στα ΚΕΠ, το έκανα η ίδια..

Για άδεια (οικο)διδασκαλίας:
1. αίτηση
2. θεωρημένο φωτοαντίγραφο επάρκειας ή θεωρημένο φωτοαντίγραφο αναγνωρισμένου πτυχίου
3. πιστοποιητικό α'βάθμιας υγειονομικής εξέτασης (δημόσιο νοσοκομείο)
4. αντίγραφο ποινικού μητρώου
5. θεωρημένο φωτοαντίγραφο ταυτότητας
6. υπεύθυνη δήλωση
7. διπλότυπο είσπραξης ΕΛΙΓΕ (ΚΑΕ 3444) 30 ευρώ από εφορία
8. πιστοποιητικό στρατολογικού γραφείου τύπου Α' για τους άντρες
υποβολή στις δνσεις και γραφεία της β'βάθμιας εκπαίδευσης
ανανέωση ετησίως
νομίζω πως δεν γίνεται μέσω ΚΕΠ, δεν είμαι σίγουρη
αγαπητη μαρινα αμα το εκανες η ιδια παω πασο. Οι πληροφοριες που ποσταρα εγω ειναι παρμενες απο το ΑΠΘ... Απο τη στιγμη που μιλαει η εμπειρια (εσυ) τοτε δεν εχω να πω κατι...:D:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
'Ενα απο τα καλα του να μενεις σε νησι..... στελνεις αλλον να τρεχει για τετοιες διαδικασιες χιχιχιχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansoula

Νεοφερμένος

Η Nάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Χαιρετώ όλα τα μέλη,
θα ήθελα να κάνω μια ερωτησούλα, θέλω να πάρω την επάρκεια για το proficiency του Michigan και στα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλω στο υπουργείο συμπεριλαμβάνεται και το αντίγραφο του τίτλου σπουδών θεωρημένο για τη γνησιότητά του από το μορφωτικό ακόλουθο της πρεσβείας ή κατά τόπους προξενεία της χώρας από την οποία προέρχεται ή τον φορέα που τα εξέδωσε όπως γράφει το έντυπο που μου έδωσαν. Δεν μπόρεσα λοιπόν να βρω που πρέπει να πάω για να γίνει αυτή η επικύρωση του τίτλου, άκουσα ότι γίνεται στο ΑΝΑΤΟLIA και κάπου διάβασα ότι γίνεται από την ελληνοαμερικανική ένωση , στα sites και του anatolia και της ένωσης δεν βρήκα τπτ(!), μπορεί κάποιος που έχει πάρει την επάρκεια για το prof. του michigan ή που γνωρίζει να μου δώσει κάποιες πληροφορίες?????
ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansoula

Νεοφερμένος

Η Nάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οk βρήκα τις πληροφοριες που χρειαζομουν με ενα απλό τηλεφωνημα στην ελληνοαμερικανικη ένωση εκει γινεται η επικυρωση, μπορουν νομιζω οι mods να κλεισουν το θεμα
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ας παραμεινει ανοιχτο αν καποιος εχει να ρωτησει κατι στο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Διαβασα ότι η Ελληνοαμερικανικη Ενωση κανει ειδικα ''μαθηματα'' για παιδια και εφηβους, τόσο μεσα στο καλοκαιρι οσο και απο Σεπτέμβρη. Ξερει καποιος περισσοτερες λεπτομερειες? :redface:
Οριστε και η σελιδα: https://www.hau.gr/?i=english_language_program.en.adol-all-courses
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evilina

Νεοφερμένος

Η evilina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας,
Έχω έρθει τώρα από το εξωτερικό και προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα.
Αν και γεννήθηκα στην Ελλάδα και πήγα κάποια χρόνια εδώ σχολειό, τέλειωσα το λύκειο και το πανεπιστήμιο στη Αυστραλία.
Το τελευταίο πτυχίο που έκανα είναι Masters of Teaching (ESL and LOTE). Με αυτό το πτυχίο δίδαξα σαν ωρομίσθια Αγγλικά στη Αυστραλία για δυο χρόνια.
Τώρα που ήρθα εδώ έκανα τα χαρτιά μου στο υπουργείο παιδείας και δευτεροβάθμια εκπαίδευση και μου έδωσαν επάρκεια και άδεια διδασκαλίας των Αγγλικών.
Μπορώ να διδάξω στο δημόσιο ή σε κάποιο ιδιωτικό σχολείο;
Για φροντιστήρια το ξέρω πως μπορώ απλά απεχθάνομαι την ιδέα.
Ξέρει κανείς τι χαρτιά χιάζονται… και που πρέπει να απευθυνθώ; Αρκεί να μην μου αναφέρεται το ΔΕΟΤΑΠ/ΔΙΚΑΤΣΑ…:eek:
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Στο μήνυμα του chris-veria γράφει ότι ο ενδιαφερόμενος πρέπει να τα στείλει μόνος του ταχυδρομικώς, να ξαναγράψω ότι είμαι σίγουρη πως η διαδικασία γίνεται και στα ΚΕΠ, το έκανα η ίδια..

Για άδεια (οικο)διδασκαλίας:
1. αίτηση
2. θεωρημένο φωτοαντίγραφο επάρκειας ή θεωρημένο φωτοαντίγραφο αναγνωρισμένου πτυχίου
3. πιστοποιητικό α'βάθμιας υγειονομικής εξέτασης (δημόσιο νοσοκομείο)
4. αντίγραφο ποινικού μητρώου
5. θεωρημένο φωτοαντίγραφο ταυτότητας
6. υπεύθυνη δήλωση
7. διπλότυπο είσπραξης ΕΛΙΓΕ (ΚΑΕ 3444) 30 ευρώ από εφορία
8. πιστοποιητικό στρατολογικού γραφείου τύπου Α' για τους άντρες
υποβολή στις δνσεις και γραφεία της β'βάθμιας εκπαίδευσης
ανανέωση ετησίως
νομίζω πως δεν γίνεται μέσω ΚΕΠ, δεν είμαι σίγουρη

απλα να αναφερω οτι αμα καποιος βγαλει αδεια οικοδιδασκαλειας, δεν μπορει να εχει και αδεια διδασκαλειας για φροντιστηριο.
και το αντιστροφο
εχω για φροντιστηριο (για γαλλικα βεβαια) και ηθελα και για ιδιαιτερα αλλα δεν γινεται.............:wall::wall::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν μπορουμε ακομα να βγαλουμε αδεια διδασκαλιας με προφισιενσι?
γιατι ειχα ακουσει οτι καταργηθηκε.... :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arcane

Νεοφερμένος

Ο Arcane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.

Βρήκα αυτό το φόρουμ πριν από λίγο , ψάχνοντας κι εγώ για το συγκεκριμένο θέμα.

Επειδή έχω μπερδευτεί, και τα διάφορα λινκς που βρίσκω είναι διαφόρων ετών και άλλα λένε στο ένα και άλλα στο άλλο.

Αν γίνεται κάποιος που ξέρει τι ισχύει ας βοηθήσει.

α) Αν έχεις μόνο επάρκεια τι μπορείς να κάνεις? Μπορείς να εργαστείς σε φροντιστήριο ή χρειάζεται και άδεια διδασκαλίας?

β) Μπορείς να βγάλεις άδεια διδασκαλίας μονο με Proficiency? Και αν ναι, ποια από τις δύο? Απότι κατάλαβα υπάρχει η κατ'οίκον άδεια, και η "κανονική"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daisy3

Νεοφερμένος

Η daisy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλησπερα! να ρωτησω, επαρκεια δινει μονο το ecpe, cpe; το edexcel οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top