ΣΣΑΣ τμήμα Στρατολογικού και Ψυχολόγων

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Αλλο λεω εγώ..Γιατί θα περάσει σαπούνι?και τα αλλα 2 που έγραψες δεν ισχύουν καν...

δεν ισχυουν ε;:confused: εχεις παει στρατο και ξερεις μαλλον :hmm:
δε θα περασει σαπουνι,θα γινουν σαπουνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
δεν ισχυουν ε;:confused: εχεις παει στρατο και ξερεις μαλλον :hmm:
δε θα περασει σαπουνι,θα γινουν σαπουνι.

καληνύχτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.

Camouflage

Νεοφερμένος

Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
παιδια στο ΣΣΑΣ οικονομικο καθε ποτε εχουν εξοδο? οσο πιο μεγαλο ετος ειναι καποιος τοσο περισσοτερες εχει ? αν ειναι ευκολο μπορειτε να γραψετε και τις ωρες που εχουν εξοδο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δημητρα δρομπου

Νεοφερμένος

Η δημητρα δρομπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ειμαι καινουργια εδω περα και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε τις προυποθεσεις που πρεπει να εχει ο ενδιαφερομενος σε σχολες σσας.
Τωρα ειμαι Α λυκειου και ενδιαφερομαι να μαθω αν υπαρχει δυνατοτητα μεσω αυτων των σχολων να πας και στο εξωτερικο!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Γεια σου Δήμητρα. Όσον αφορά για τις προυποθέσεις που πρέπει να έχει ένας ενδιαφερόμενος σε σχολές ΣΣΑΣ είναι (1). Το ύψος, (2). Φυσιολογικό Δ.Μ.Σ, (3). Μπόλικα μόρια.. :P
Εαν δεν κάνω λάθος υπάρχει δυνατότητα να πας στο εξωτερικό μέσω αυτών των σχολών..κάνεις τα χαρτιά σου και νομίζω εαν επιλεγείς πηγαίνεις στην χώρα που δήλωσες όπου υπάρχουν Ελληνικές πρεσβείες. Εάν κάνω λάθος διορθώστε με! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δημητρα δρομπου

Νεοφερμένος

Η δημητρα δρομπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σ'ευχαριστω πολυ Αμαλια!! αλλα και παλι ενα πραμα δεν μπορω να καταλαβω.. γιατι στην στρατιωτικη νομικη-ψυχολογια κλπ χρειαζεται να εχεις το καταλληλο υψος και δεικτη μαζας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Αυτό το έχω και εγώ απορία..Αλλά το κάνουν αυτό για να μην μπαίνουν ΄΄πολλοί΄΄.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evagelia_

Νεοφερμένος

Η Evagelia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ρε παιδια μπηκατε στην ιστοσελιδα της ΣΣΑΣ για να δειτε αν εχετε ελλειπη δικαιολογητικα; Μετα απο ποσες ωρες μου το ανοιξε και μετα απο αλλες τοσες καταφερα να το κατεβασω, αλλα μου γραφει οτι ειναι κατεστραμενο το αρχειο.. Δεν μπορω να το δω:( Ειμαι και ασχετη γαμωτοοο.. Μου λεει οτι πρεπει να κανω εγκατασταση τον μετατροπεα ανακτησης κειμενου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ρε παιδια μπηκατε στην ιστοσελιδα της ΣΣΑΣ για να δειτε αν εχετε ελλειπη δικαιολογητικα; Μετα απο ποσες ωρες μου το ανοιξε και μετα απο αλλες τοσες καταφερα να το κατεβασω, αλλα μου γραφει οτι ειναι κατεστραμενο το αρχειο.. Δεν μπορω να το δω:( Ειμαι και ασχετη γαμωτοοο.. Μου λεει οτι πρεπει να κανω εγκατασταση τον μετατροπεα ανακτησης κειμενου..
Κατεβασε το abode flash player και εισαι κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Evagelia_

Νεοφερμένος

Η Evagelia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν μπορει καποιος που μπορει να το δει ας το ανεβασει..! Μεγαλη αναγκη!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisxant

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τοπόλια (Χανιά). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εχω προπτωση μιτρωειδους βαλβιδας που σημαινει πως δεν μπορω να κανω μονοζυγα και πρωταθλητισμο.κανονικη γυμναστικη μπορω εκτος πους απ.μπορω να μπω αν εχω αυτο που σας ειπα στρατιωτικη σχολη η οχι;κανουνε γυμναστικοι οι ψυχολογοι εκει;παρακαλω πειτε μου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
εχω προπτωση μιτρωειδους βαλβιδας που σημαινει πως δεν μπορω να κανω μονοζυγα και πρωταθλητισμο.κανονικη γυμναστικη μπορω εκτος πους απ.μπορω να μπω αν εχω αυτο που σας ειπα στρατιωτικη σχολη η οχι;κανουνε γυμναστικοι οι ψυχολογοι εκει;παρακαλω πειτε μου:/:
Μα έτσι και αλλιώς για να μπείς στον στρατό θα πρέπει να περάσεις κάποια αθλήματα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδια θελω νακατλαβω κατι...οποιος μπαινει σσασ νομικη και αποφοιτει μπορει να γινει αξιωματικος ελληνικης ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ κι ας μην εχει περασει στην αντιστοιχη σχολη του 5ου πεδιου? δλδ μπορει να εργαζεται σε αστυνομικοτμημα να φοραει μπλε στολη κλπ...//? το ρωταω γτ ειδα οτι ανηκει στο κοιν τμημα ενοπλων δυναμεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Μαρία

Νεοφερμένος

Η Μαρία Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς αν και πόσο επιτρέπεται η σκολιωση στις στρατιωτικές σχολές...ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς αν και πόσο επιτρέπεται η σκολιωση στις στρατιωτικές σχολές...ευχαριστω!

Από την προκήρυξη, τα νοσήματα που αποκλείουν τους υποψηφίους είναι:

16. ΝΟΣΗΜΑΤΑ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗΣ ΣΤΗΛΗΣ: Αγκυλωτική σπονδυλοαρθρίτις,
επίμονη χρόνια οσφυαλγία, σκολίωση ή λόρδωση ή κύφωση της σπονδυλικής
στήλης έστω και σε μικρό βαθμό, συμπιεστικό κάταγμα σώματος έστω και ενός
μόνο σπονδύλου που αφορά λιγότερο από το 25% του ύψους του, αυχενική
πλευρά, σύνδρομο σκαληνών μυών ή πλευροκλειδικό σύνδρομο, ραιβόκρανο
συγγενές ή επίκτητο, σπονδυλολίσθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Μαρία

Νεοφερμένος

Η Μαρία Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δηλαδη ούτε κάτω απο 10 μοίρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Λογικά, αν δεν εμποδίζει στο τρέξιμο και σε έντονη σωματική άσκηση, και φυσικά να είναι διακριτικό, να μην φαίνεται πολύ, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Καλύτερα ρώτα άτομα που έχουν σκολίωση και περάσανε από προκαταρκτικές για να ρωτήσεις τι κάνανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Μαρία

Νεοφερμένος

Η Μαρία Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστω! Να ρωτήσω και κάτι αλλο; Η σχολή σμυν ξέρεις σε ποιο επιστημονικό πεδίο ανήκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top