Κ. & Π. Αγωγή - Ποια η γνώμη σας για τη ΚΠΑ;

panagr97

Νεοφερμένος

Ο panagr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Θελω να διαβασω τη γνωμη ολων σας για το μαθημα της Κοινωνικης Πολιτικης Αγωγης.Αλλοι το μειωνουν αλλοι το υπερεκτιμημουν.Εγω προσωπικα ειμαι απο τους μαθητες οι οποιοι το αγαπανε και το σεβονται ως μαθημα και το θεωρω σημαντικο.Ακουω τις αποψεις σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
πιστευω πως περα απο αρχαια και μαθηματικα (τα οποια ειναι εξισου σημαντικα) πρεπει να ξερουμε και κατι παραπανω για την κοινωνια στην οποια θα βγουμε σε λιγα χρονια:P. Πρεπει να ξερουμε τι ειναι πολιτικο κομμα και ,τι ειναι ψηφος,συνταγμα κτλ.!!! εγω πιστευω πως ειναι σημαντικο μαθημα..!!!:xixi::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Με τον τρόπο με τον οποίο διδάσκεται το μάθημα είναι (επιεικώς) για τον ούτσ0..(άσχετοι/ανειδίκευτοι καθηγητές, μάθετε παπαγαλία το κεφάλαιο 2, κακογραμμένο όσο δεν πάει βιβλίο κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Λοιπόν, έχω πέσει σε μια πολύ καθηγήτρια που δεν ξέρω πώς αλλά έχει βρει τρόπο να μαθαίνουμε πολύ καλά χωρίς να αποστηθίζουμε τίποτα και να κάνει το μάθημα ενδιαφέρον. Μου αρέσει πολύ σαν μάθημα και το θεωρώ πολύ σημαντικό αν διδάσκεται σωστά. Είναι ένα από τα αγαπημένα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoulini!

Νεοφερμένος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μουσθένη (Καβάλα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ το θεωρώ ένα μάθημα σαν όλα τα άλλα δεν πιστεύω πως υπάρχουν μαθήματα που δεν είναι σημαντικά όλα έχουν αξία βέβαια κάποια έχουν περισσότερη από τα άλλα... Προσωπικά υποστηρίζω πως είναι σημαντικό αρκετά γιατί στις μέρες μας η κοινωνία πάει κατά διαόλου όποτε καλό είναι να γνωρίζουμε τα προβλήματά της και γενικά οτι έχει σχέση μ'αυτήν....:)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Είναι σημαντική ως μάθημα αλλά δε μπορώ με τίποτα το βιβλίο... Το θεωρώ απαράδεκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαλά που να έβλεπες και το παλιό δηλαδή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Να μαντέψω; Φρίκη ! :P
Είχε τίποτα χρήσιμο μέσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε το πρόλαβα αλλά όλοι λένε ότι ήταν χειρότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Βασικά εμείς έχουμε μια καθηγήτρια που κάνει το μάθημα όσο πιο βαρετό και αδιάφορο γίνεται. Μας βάζει να μαθαίνουμε συνέχεια ορισμούς (π.χ. κοινωνική θέση,διαστρωμάτωση κτλ) χωρίς να καταλαβαίνουμε τη χρησιμότητα όλων αυτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagr97

Νεοφερμένος

Ο panagr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εμενα μου εχουν πει παιδια τα οποια εχουν περασει απο την γ'γυμνασιου πως για το μαθημα της Κ.Π.Α. δηλαδη αν ειναι ενδιαφερον ή αν ειναι βαρετο παιζει σημαντικο ρολο η ειδικοτητα του καθηγητη που διδασκει το μαθημα.Λενε πως οι κοινωνιολογοι ειναι πιο ευχαριστοι απ'τους νομικους ή απ'τους καθηγητες νομικων/πολιτικων επιστημων.Καλα,δεν ξερω αν ειναι εντελως αληθεια παντως ετσι ακουγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Παπαρια ειναι.
Περναει καθε ζωον σε κοινωνιολογια, επειδη εχει ελαχιστα μορια, κωλοκαθεται στην σιγουρη δουλιτσα του, κι ερχεται να μας αραδιασει εκατονταδες παπαριες, κανοντας το μαθημα να φαινεται λες και ειναι ιστορια με τοση θεωρια.
Ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
πιστευω πως περα απο αρχαια και μαθηματικα (τα οποια ειναι εξισου σημαντικα) πρεπει να ξερουμε και κατι παραπανω για την κοινωνια στην οποια θα βγουμε σε λιγα χρονια:P. Πρεπει να ξερουμε τι ειναι πολιτικο κομμα και ,τι ειναι ψηφος,συνταγμα κτλ.!!! εγω πιστευω πως ειναι σημαντικο μαθημα..!!!:xixi::bye:

πολυ σωστα!
εγω βεβαια αυτα τα ηξερα αλλ το μαθημα μας προσφερει μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη!
αλλα βεβαια ισως να μην επρεπε να μπει στις εξετασεις
τεσπα!

@Ειρηνη : εξαρταται απτον καθηγητη!εμας μας λεει να μαθαινουμε τα μαυρα και τα αλλα να τα ριχνουμε απλα μια αναγνωση.Ασε που ποτε δεν μας εξεταζει!!Και σε καθε κεφαλαιο μας δινει φωτοτυπιες με ερωτησουλες και Σ/Λ(ειναι βασικα τα σοσ για το διαγωνισμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως ειναι καλο μαθημα αλλα οπως και σε ολα τα αλλα μαθηματα δεν μασ τα διδασκουν με τετοιο τροπο ωστε να σου προκαλουν ενδιαφερον και να τα καταλαβαινεισ ευκολα.Τον καθηγητη που εχουμε,οθτε τελειο τον λες αλλα ουτε και χαλια.Προσπαθει καπως.Αλλα σιγουρα,για μενα τοθλαχιστον,ειναι σημαντικο μαθημα και ειδικα το β' μερος που ειναι πολιτικα και τετοια.Αλλα οχι να παπαγαλιζουμε κιολασ.Μεσα απο συζητησεις τα μαθαινεις πολυ ευκολα απ' οτι αν τα μαθεις απ εξω για μια μερα και μετα τα ξεχασεις αμεσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ειναι ενα μικρο μερος της κοινωνιας μας που χρησιμοποιηται για να μιας πλυνει τα μυαλα και οταν μεγαλωσουμε, να σκεφτομαστε οπως θελει η κυβερνηση. Προσωπικα εγω λεω να μην αφηνεται την τηλεοραση κ το σχολειο να επηρεαζουν τις αποψεις σας, δειχνε αδυναμια χαρακτηρα. Ως γιος στρατιωτικου, εχω ξησει στο εξωτερικο κ εχω γνωρισει παιδια και καθηγητες, και αλλους στρατιωτες απο τουλαχιστον 10+ χωρες ( τουρκια,ισπανια, ιταλια, βελγιο, γερμανους, αμερικανους, πολωνους κτλ) και πιστευω πως με εχει επηρεασει, αφου ξερω τον τροπο σκεψης αλλων λαων (εκανα κ παρεα κ με τουρκο κ εχω να πω πως δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε τουρκο και εληνα, οι συνηθειες, ο τροπος σκεψης κτλ ειναι ολοηδιος) ΚΑΙ εκανα μαθηματα σε αμερικανικο σχολειο, που χρηματοδοτουνταν απο τις ΗΠΑ, και φυσικα ειχαν προπαγανδα στα βιβλια τους, μαλιστα κεμεις εχουμε. Οποτε ο μονος τροπος που γινεται να ενωθει ολος ο κοσμος σαν μια οικογενεια ειναι να ακολουθεισουμε τις ιδεες του διαφωτισμου και να υπαρξει αβασιλευτη μοναρχια, γιατι χωρις να το καταλαβαινεται, αυτα που λενε πως οι φιλοι σας κ η οικογενεια φτιαχνει την προσωπικοτησας ειναι μλκιες, η κυβερνηση φταιει. Ετσι μπορω να σας εξηγησω γιατι θαυμαζω τον Χιτλερ και τον θεωρω τον καλυτερο πολιτικο που υπηρξε (ΟΧΙ ΜΠΑΝ ΠΛΣ!). Αυτος ο ανθρωπος, μετα απο τοση φτωχια στην γερμανια και εναν χαμενο πολεμο, καταφερε απο το τπτ να ενωσει ολους τους γερμανους και να τον εμπιστευτουν. Οι πιο πολυ ανθρωποι, ακομα κ οταν γινοταν ο παγκοσμιος πολεμος τον υποστηριζαν. Σκεφτειτε, ποσοι ανθρωποι σημερα εχουν τυφλη εμπιστοσυνη στον προθυπουργω; Οι πιο πολυ τον μισουν! Αυτο ισχυει για τις πιο πολλες χωρες. Ετσι λοιπον ο Χιτλερ εκανε ενα σπουδαιο κατορθομα. Οταν ο λαος σε εμπιστευεται τοσο πολυ ωστε να μην σε αμφιβολησει, μπορεις να κανεις σπουδαια πραγματα. Αλλα οπως οι πιο πολλοι ανθρωποι με υπερβοληκη δυναμη επεσε στην παγιδα της αλαζονειας, και καταστραφηκε η Γερμανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πες μου ένα λόγο γιατί να μην πιστέψω ότι γράφεις κι εσύ προπαγάνδα.

Επίσης...αβασίλευτη μοναρχία?? Λολ :lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrbobe

Νεοφερμένος

Ο mrbobe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το μάθημα της ΚΚΠΑ είναι πραγματικά σημαντικό,εμείς ιδίως που έχουμε και δικηγόρο καθηγήτρια που έχει σπουδάσει και φιλολογία το απολαμβάνουμε .Εστιάζω στη σημαντικότητά του γιατί όταν φτάσουμε στο σημείο να ψηφίσουμε και να παρακολουθούμε καθημερινά τις ειδήσεις είναι απαραίτητο να ξέρουμε κάποιες έννοιες.;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μα ποιες έννοιες? Περισσότερο τα μπερδεύει. Μέχρι και ο καθηγητής αποκάλεσε τα λεγόμενά του περί βίας και αθλητισμού μπούρδες. Αυτά είναι. Βία υπάρχει παντού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πες μου ένα λόγο γιατί να μην πιστέψω ότι γράφεις κι εσύ προπαγάνδα.

Επίσης...αβασίλευτη μοναρχία?? Λολ :lol2:

Οπα επεσα σε εναν εξυπνο! :P
ΤΕλως παντων φιλε μ, σε αυτη τη κοινωνια ΟΛΑ προπαγανδα ειναι. Αμα δεν υπηρχε προπαγανδα το μονο π θα σε ενοιαζε ηταν να αραζεις κ να τρως. Δεν θα παντρευωσουν γιατι ΠΑΝΤΟΥ ακους για γαμο, τοσο πολυ που το θεωρεις φυσικο, φυσικα, σε μερικα ζωα ειναι φυσικο, αλλα στις μαιμουδες κ στους πιθηκους απο οπου εμφανιστηκαμε δεν ειναι. Με λιγα λογια οι πιθηκοι πηδανε την γκομενα αρκει να καταφερει να πλακωσει τους αλλους πιθηκους :P

επισης, ναι ΑΒΑΣΙΛΕΥΤΗ μοναρχια. Ο μονος τροπος π μπορουμε να εχουμε κοινωνια οργανομενη και οσο περρισοτερες ελευθερειες γινετε ειναι να μην υπαρχουν οι πολιτικοι, αλλα εκπρωσοποι απο καθε τοπο της ελλαδας που ειναι εθελοντες και πανε για να παρουν αποφασεις.(πσ θα γινοταν εμφυλιος σιγουρα, αλλα τι αλλο να πω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
αν και δεν εχω διδαχει το μαθημα αλλα εχω ακουσει πολλα.οπως οτι το βιβλιο ειναι σκετη βλακεια . και κατα την γνωμη μ ειναι πλ σημαντικο γτ πολυ απλα if we want to improve the situation we must know the basics about one community
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top