Michael Jackson - This Is It Tour [2009]

taint3d_s0ul

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.


Συνοπτικές Πληροφορίες
Ηθοποιοί: ΜΑΙΚΛ ΤΖΑΚΣΟΝ Διάρκεια: 111 λεπτά Πρεμιέρα: Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2009 Χρονολογία παραγωγής: 2009 Είδος ταινίας: ΜΟΥΣΙΚΗ Χώρα παραγωγής: ΗΠΑ Καταλληλότητα ταινίας: ΕΚΚΡΕΜΕΙ Κριτική κοινού: ***** (461 ψήφοι)


Περίληψη

Η ταινία "MICHAEL JACKSON THIS IS IT" θα προσφέρει στους οπαδούς του Βασιλιά της Ποπ αλλά και σε όλους τους λάτρεις της μουσικής, μια σπάνια, behind-the-scenes άποψη του καλλιτέχνη καθώς εξέλισσε, δημιουργούσε και έκανε πρόβες για τις ήδη sold-out συναυλίες του που θα ξεκινούσαν αυτό το καλοκαίρι στην O2 Arena του Λονδίνου. Καλύπτοντας στιγμές από τον Απρίλιο μέχρι και τον Ιούνιο 2009, το φιλμ βασίστηκε σε 100 και πλέον ώρες backstage υλικού και παρουσιάζει τον Τζάκσον καθώς κάνει πρόβες για διάφορα τραγούδια του σόου. Το κοινό θα αποκτήσει μια προνομιακή, ιδιωτική ματιά για τον τραγουδιστή, το χορευτή, το σκηνοθέτη, τον αρχιτέκτονα, τον ιδιοφυή καλλιτέχνη που δημιουργεί και τελειοποιεί το τελευταίο σόου της καριέρας του.

PS: Θα πάει κανένας από εσάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
το ειδα και ειναι κορυφαιο!!!φανταστειτε να γινοντουσαν οι συναυλιες!!θα ηταν τελεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Το είδα.
Και απογοητεύτηκα.Μια επιπλέον εκμεττάλευση του ήταν, αυτή την φορά πολύ πιο μακάβρια και τραγική.
Δεν είναι το καλύτερο θέαμα να βλέπεις τον "King Of Pop" σ΄αυτά τα χάλια .
1.Να πω μόνο ότι η ταινία ΔΕΝ παρουσιάστηκε στους κριτικούς ώστε να γράψουν κριτικές για ευνόητους λόγους.Επίσης, έγινε ολόκληρος σάλος για την ταινια, για τα εισιτήρια, για τις ελάχιστες ημέρες προβολής ώστε να προκαλέσουν τον κόσμο, να τον ευαισθητοποιήσουν και να πάει να παρακολουθήσει αυτή την τανία, αποτέλεσμα βέβαια του βιαστικού μοντάζ ώστε να πιάσει το κοινό ενώ θρηνούσε τον Michael Jackson και πάνω στην σύγχυση του.Εξαιρετική εμπορική κίνηση!
2.
το ειδα και ειναι κορυφαίο!!!φανταστειτε να γινοντουσαν οι συναυλιες!!θα ηταν τελεια

Δεν κατάλαβα που βρίσκεται το κορυφαίο.
Εγώ είδα έναν άντρα-δημιούργημα πλαστικών επεμβάσεων- που προσπαθούσε με όλο του το "είναι" να ξαναζωντανέψει την παλιά του αίγλη.Μάταια, δυστυχώς.

ΥΓ.Δεν πρέπει να είμαστε αφελείς.
Έδειξαν τα μέρη που τους συμφέρει να δείξουν,δηλαδή τα προτιμότερα.
Και αν είναι αυτά τα καλύτερα, καταλαβαίνω απόλυτα τον λόγο που ο Μ. Jackson πέθανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το this tis tour δεν είναι ταινία είναι ένα φιλμ που γυριστηκε για να την έχει ο michael στην προσωπική του συλλογή (αναφέρεται).

Δυστηχώς είσai γ γυμνασίου (συνεπώς δεν πρόλαβες το βασιλιά της Pop στις δόξες του)

αυτο που δίχνει το ντοκιμαντερ είναι πως θα ΄ήταν η συναυλία (thisi is it) του jakson (η οποία θα ήταν εντυπωσιακή και θα ειχε κεντικό νόημα (safe the planet)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Το this tis tour δεν είναι ταινία είναι ένα φιλμ που γυριστηκε για να την έχει ο michael στην προσωπική του συλλογή (αναφέρεται).

Δυστηχώς είσai γ γυμνασίου (συνεπώς δεν πρόλαβες το βασιλιά της Pop στις δόξες του)

αυτο που δίχνει το ντοκιμαντερ είναι πως θα ΄ήταν η συναυλία (thisi is it) του jakson (η οποία θα ήταν εντυπωσιακή και θα ειχε κεντικό νόημα (safe the planet)

Αν αναφέρεσαι σε εμένα (Γιατί σε εμένα αναφέρεσαι προφανώς:xixi:), σορρυ για το λάθος μου, αλλά και το πρώτο ποστ ταινία λέει, οπότε μπερδεύτηκα ενώ το γνωρίζω.
Ίσως η συναυλία να ήταν εντυπωσιακή, σίγουρα όμως ο Michael Jackson δεν ήταν.Δεν χρειάζεται να ξαναγράψω την άποψη μου.Πάντως, ότι γράφω δεν είναι δικό μου δημιούργημα, το διάβασα σε περιοδικό από κριτικό.
Εγώ ίσως να μην τον πρόλαβα στις δόξες του, αλλά είμαι μεγάλη θαυμάστρια του (κι ας μην φαινεται:P ) όταν σχολιάζω αυτό το ντοκιμαντέρ ντοκιμαντέρ προσπαθώ να είμαι αντικειμενική.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν αναφερόμαι στην ταινία αλλά στον Jakson. H ταινία δεν λέει πολλά την κάνανε για να οικονομίσουνε (προσωπικά δεν μ΄ άρεσε--αν είχε διάρκεια 1 -1:30 ώρα θα ήταν πολύ καλό ).

sorry για προηγουμένως (απλώς κάποιοι όχι ξέρουν τον jakson ως τερατούργημα πλαστικών επεμβάσεων)----(δύστηχώς όσοι έχουν ΔΟΞΑ και είναι πρότυπα για μας έχουν πολύ σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα ---(κατάθληψη, μανίες, ναρκωτικά,αλκοολισμός) για αυτό πιστεύω πως πρέπει να κρίνουμε έναν καλλιτέχνη μόνο από την τέχνη του.


η καλύτερη σκηνή της ταινίας για μένα ήταν [ame]https://www.youtube.com/watch?v=CMYs3o1z86w[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Δεν αναφερόμαι στην ταινία αλλά στον Jakson. H ταινία δεν λέει πολλά την κάνανε για να οικονομίσουνε (προσωπικά δεν μ΄ άρεσε--αν είχε διάρκεια 1 -1:30 ώρα θα ήταν πολύ καλό ).

sorry για προηγουμένως (απλώς κάποιοι όχι ξέρουν τον jakson ως τερατούργημα πλαστικών επεμβάσεων)----(δύστηχώς όσοι έχουν ΔΟΞΑ και είναι πρότυπα για μας έχουν πολύ σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα ---(κατάθληψη, μανίες, ναρκωτικά,αλκοολισμός) για αυτό πιστεύω πως πρέπει να κρίνουμε έναν καλλιτέχνη μόνο από την τέχνη του.


η καλύτερη σκηνή της ταινίας για μένα ήταν
https://www.youtube.com/watch?v=CMYs3o1z86w

Και εγώ στον Jackson αναφέρομαι.Θα προτιμούσα να τον είχα στο μυαλό μου με την καλή του εικόνα του.Τώρα τελευταία, δηλαδή πριν τον θάνατο του, βίωνε την παρακμή και στο προσωπικό (από όσα μπορώ να ξέρω) και στον επαγγελματικό τομέα.Εκείνος είχε κανονίσει και 10 συναυλίες και τον ανάγκασαν για 50.!
Όσοι έχουν δόξα και κυρίως χρήμα γίνονται αιτία να μαζευτούν γύρω τους πολλοί φιλάργυροι που δίνουν σημασία μόνο στο να κερδίζουν, αδιαφορώντας για την ζωή και την αξιοπρέπεια και ο Jackson είχε πολλούς τέτοιους γύρω του.
Η σκηνή αυτή ήταν από τις καλύτερες και μου άρεσε πολύ.Χρησιμοποίησαν στιγμιότυπα της, αν δεν κάνω λάθος, για την προώθηση του This Is It.
Αλλά ρε γμτο, τον βλέπω στο Video και στεναχωριέμαι που πραγματικά ταλαιπωρείται και δεν το κάνει με τόσο πάθος και αγάπη όπως παλιά.ίσως να κάνω και λάθος!
(btw είχα ακούσει σε μια συνέντευξη του ότι μισούσε τις συναυλίες κ τις περιοδείες.!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω ειδα την ταινια χωρις να χω ακουσει καν τραγουδια του.Απλα πηγα.Και με αφορμη την ταινια και μερικα τραγουδια που ακουσα εκει μου αρεσε πολυ και τον θαυμασα(αλλα ταυτοχρονα τον λυπηθηκα κιολας) ,αλλα δεν ειμαι και φανατικη.Απλα ακουω καποια απ' τα πολυ γνωστα τραγουδια του και σ'αυτον μ'αρεσει το γεγονος οτι ειναι original και τα τραγουδια του δε λενε για αγαπη,χωρισμους και κλαψε και βλακειες.Ολοι μα ολοι οι αλλοι καλλιτεχνες(με πολλοι λιγες εξαιρεσεις δυστυχως)ολο για αγαπες λενε.Ωραιο θεμα αλλα απο ενα σημειο και μετα καταντα πολυ βαρετο.Η ταινια ,αν και σε καποια σημεια ηταν πολυ ενδιαφερουσα και καλη,μου φανηκε ατελειωτη,αλλα ηταν ωραια απ' την αποψη οτι εδειχνε ποσο δουλευε για το τελειο και προσπαθουσε και ποσο τον θυμωνε ο,τι κακο συμβαινει στον πλανητη μας τα τελευταια χρονια.Το κακο ειναι οτι πολλα απ' τα καλα του χαρακτηριστικα αναγνωριστηκαν μονο οταν πεθανε.Εγω ας πουμε (χωρις ν ξερω πολλα γι'αυτον)τον μισουσα πριν πεθανει.Καλα οχι και μισος αλλα δε μου αρεσε και μου τη δινει γιατι δεν ηξερα και τιποτα,απλα σαν πρωτη εντυπωση ισως και ειναι κριμα που ολοι οι καλοι οταν πεθανουν αναγνωριζονται.Σαν ολουσ τους μεγαλους ζωγραφους ενα πραγμα που μονο οταν πεθανουν τα εργα τουσ πωλουνται πανακριβα και γινονται γνωστοι σ'ολο τον κοσμο.Αν και ο ο MJ ηταν ηδη γνωστος,αλλα εμπαση περιπτωση ελπιζω να βγαλε καποιο νοημα αυτο που ειπα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
το ειδα και ειναι κορυφαιο!!!φανταστειτε να γινοντουσαν οι συναυλιες!!θα ηταν τελεια

Το είδα.
Και απογοητεύτηκα.Μια επιπλέον εκμεττάλευση του ήταν, αυτή την φορά πολύ πιο μακάβρια και τραγική.
Δεν είναι το καλύτερο θέαμα να βλέπεις τον "King Of Pop" σ΄αυτά τα χάλια .
1.Να πω μόνο ότι η ταινία ΔΕΝ παρουσιάστηκε στους κριτικούς ώστε να γράψουν κριτικές για ευνόητους λόγους.Επίσης, έγινε ολόκληρος σάλος για την ταινια, για τα εισιτήρια, για τις ελάχιστες ημέρες προβολής ώστε να προκαλέσουν τον κόσμο, να τον ευαισθητοποιήσουν και να πάει να παρακολουθήσει αυτή την τανία, αποτέλεσμα βέβαια του βιαστικού μοντάζ ώστε να πιάσει το κοινό ενώ θρηνούσε τον Michael Jackson και πάνω στην σύγχυση του.Εξαιρετική εμπορική κίνηση!
2.

Δεν κατάλαβα που βρίσκεται το κορυφαίο.
Εγώ είδα έναν άντρα-δημιούργημα πλαστικών επεμβάσεων- που προσπαθούσε με όλο του το "είναι" να ξαναζωντανέψει την παλιά του αίγλη.Μάταια, δυστυχώς.

ΥΓ.Δεν πρέπει να είμαστε αφελείς.
Έδειξαν τα μέρη που τους συμφέρει να δείξουν,δηλαδή τα προτιμότερα.
Και αν είναι αυτά τα καλύτερα, καταλαβαίνω απόλυτα τον λόγο που ο Μ. Jackson πέθανε.


μου αρεσε τοσο πολυ επειδη ειμαι μεγαλη φαν του michael jackson.εξαλλου καθε αποψη μας ειναι υποκειμενικη.παντως το this is it ειναι το τελευταιο πραγμα που μας αφησε ο michael :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μου αρεσε τοσο πολυ επειδη ειμαι μεγαλη φαν του michael jackson.εξαλλου καθε αποψη μας ειναι υποκειμενικη.παντως το this is it ειναι το τελευταιο πραγμα που μας αφησε ο michael :)

το emoticon στο τελος ειναι λαθος μου!κατα λαθος το πατησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top