Συνέχεια στα Γαλλικά μετά απο 5 χρόνια

jpsih

Νεοφερμένος

Ο jpsih αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ειμαι 20 χρονων φοιτητης με αρκετο ελευθερο χρονο. Πριν απο περιπου 5 χρονια σταματησα τα γαλλικα, αφου πηρα και το -παλιο- DΕLF1. Τωρα σκεφτομαι να συνεχισω για C1 και C2. Στην ουσια θυμαμαι λιγα πραγματα πλεον.. Πιστευετε οτι σε φροντιστηριακο τμημα θα μπορεσω να καλυψω τα κενα που φυσιολογικα θα εχω? Σε ποιο επιπεδο θα πρεπει να μπω? γιατι για C1 κατευθειαν δεν παιζει να μπορεσω.. Τι αλλο προτεινετε? Γενικα με εντατικα μαθηματα (6 ωρες την εβδομαδα π.χ.) ποσο θα χρειαστω για να ξεμπερδεψω μεχρι και C2? Τυχον αποψη καθηγητη/τριας θα με βοηθουσε ιδιαιτερα..
Ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εγώ θα λεγα να κάνεις το επίπεδο Β2 χωρίς να πας για εξετάσεις και μετά να γραφτείς στο C1. Δεν είμαι καθηγητής αλλά 5 χρόνια θεωρώ ότι είναι πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εγώ θα λεγα να κάνεις το επίπεδο Β2 χωρίς να πας για εξετάσεις και μετά να γραφτείς στο C1. Δεν είμαι καθηγητής αλλά 5 χρόνια θεωρώ ότι είναι πολλά.
+φωνώ.κάνε ξανά για Β2 έτσι ώστε να κάνεις και revision και μετά από 2 χρόνια δώσε για Γ1 χωρίς να δώσεις όμως Β2!

Επίσης θα μπορούσες να δώσεις ένα τεστ(που δε θυμάμαι τ'όνομά του) που ανάλογα με τις απαντήσεις σου σου βγάζει το ανάλογο επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

microbio

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κ εγώ πιστεύω ότι ακόμα κ να μην κάνεις όλη την προετοιμασία για το Β2 μπορείς να κάνεις κάποια επαναληπτικά θέματα στην γραμματική κ σίγουρα πολλά ακουστικά, έτσι ώστε να βελτιωθείς παράλληλα κ στο λεξιλόγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εγω ειχα δωσει πριν 4χρονια γαλλικα κ μετα αλλαξαν τα πραγματα ονομαστηκαν αλλιως τα πτυχια κατι τετοιο μηπως μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τα πτυχια?? κ γω που εχω Α1 και Α2 εχει αξια?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
εγω ειχα δωσει πριν 4χρονια γαλλικα κ μετα αλλαξαν τα πραγματα ονομαστηκαν αλλιως τα πτυχια κατι τετοιο μηπως μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τα πτυχια?? κ γω που εχω Α1 και Α2 εχει αξια?ευχαριστω
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=44170&page=9
-----------------------------------------
Διάβασε το δεύτερο μήνυμά μου στη σελίδα αυτή, και πήγαινε στη διεύθυνση που παραθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Προτείνω οργανωμένες επαναλήψεις δύο μήνες πριν ξεκινήσεις μαθήματα Γ1,ξεσκόνισμα σάιτ γαλλικών εφημεριδών,τραγούδια,καμιά ταινιούλα και είσαι εντάξει.Ένας χρόνος ξανά Β2 μου φαίνεται θα πάει χαμένος,το μόνο που χρειάζεσαι είναι μια γερή επανάληψη για να νιώσεις τα γαλλικά στο πετσί σου.Μέτα θα τα θυμάσαι και μόνος σου,μην αγχώνεσαι γι'αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Αν θες τραγούδια ξεκίνα από την τελευταία σελίδα εδώ σελίδα πενήντα εφτά (έχει μπόλικα και τους στίχους στα γαλλικά):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jeanne

Νεοφερμένος

Η Γιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 67 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ειμαι της γνωμης να πας στο γαλλικο ινστιτουτο. Εκει δινοντας ενα τεστ θα σε καταταξουν στο αναλογο τμημα.Κανοντας εντατικα μαθηματα σε 1 χρονο παιρνεις το Β2, απαραιτητο για να συνεχισεις για C1 η C2.Πρεπει να μπεις στη διαδικασια των εξετασεων ξεκινοντας απο Β2.Θα σου φανει δυσκολο κατευθειαν το C1 η C2. εαν χρειαζεσαι αλλες πληροφοριες μπορεις να με ρωτησεις
-----------------------------------------
τα πτυχια ειναι delf A1 A2 B1 B2 C1 C2 Yπαρχουν και τα αντιστοιχα κρατικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
C2 δεν εχει στο κρατικο.το λεω με σιγουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
όντως δεν υπάρχει..Αλλά υπάρχει Γ1 και όταν θα είναι να δώσεις ευελπιστώ να έχει βγει Γ2!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jeanne

Νεοφερμένος

Η Γιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 67 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Δεν θα βγει Γ2 μέχρι να βγει απόφαση τελική απ' το κράτος για το θέμα με τις επάρκειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=44170&page=9
-----------------------------------------
Διάβασε το δεύτερο μήνυμά μου στη σελίδα αυτή, και πήγαινε στη διεύθυνση που παραθέτω.

ευχαριστω πολυ :)!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jpsih

Νεοφερμένος

Ο jpsih αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω πολυ...
το θεμα ειναι να βρω φροντιστηριο....
κανονικο τμημα με 14χρονα που θα πηγαινει με το ''πασο'' του?
ή ειδικο τμημα με φοιτητες που θα γινονται πιο εντατικα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω πολυ...
το θεμα ειναι να βρω φροντιστηριο....
κανονικο τμημα με 14χρονα που θα πηγαινει με το ''πασο'' του?
ή ειδικο τμημα με φοιτητες που θα γινονται πιο εντατικα μαθηματα?

Εσύ ο ίδιος γνωρίζεις τις δυνάμεις σου, τι μπορεί να σου πει κάποιος άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jpsih

Νεοφερμένος

Ο jpsih αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι άλλες μέρες εχω 8(!!!) ωρες μαθημα στη σχολή (αδυνατον να κανω και γαλλικα) και άλλες 2 ή 4...
ελπιζω να βρω καποιο εντατικο τμημα με φοιτητες που να με βολευει τις μερες που μπορω....
αλλα μαλλον δυσκολο το βλεπω...
:( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
8 ώρες κάθε μέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jpsih

Νεοφερμένος

Ο jpsih αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλα τη χρονια που περασε μια μερα της εβδομαδας ειχα και 9 ωρες.... (8-5)....
πως να σε βοηθησει το πανεπιστημιο οταν τη μια μερα σε εξοντωνει με 8-9 ωρες και τις αλλεσ μερες σου πεταει ενα 2ωρο μονο?
αλλα δυστυχως αυτο ειναι αλλο θεμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Τι έκανες τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top