Βοήθεια με κομμάτι για συναυλία

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γεια σας παιδία μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε???? Λοιπόν στην τελευταία παράσταση του ωδείου μου έπαιξα στο πιάνο το requiem for a dream και πραγματικά έκλεψε την παράσταση (πιάνο-βιολί) τώρα ψάχνω ένα αντάξιο δυναμικό κομμάτι αλλά δεν βρίσκω… μήπως ξέρετε να μου προτείνετε κάτι???



ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
το por una cabeza ειναι μια καλη ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
μμμμμμμμ καλή ιδέα... κάτι σε ποιο δυναμικό όμως?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
θα σκεφτω και θα σου πω... βιαζεσαι πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Παίξε Beethoven
Η 5η συμφωνία είναι πολύ ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
edit: σου εχω ετοιμη μια διασκευη πανω στην εκδοχη της Tori Ammos!!!!! ειναι πολυ απλη διασκευη και απλα προσθεσα το βιολι και αλλαξα λιγο το πιανο. αν θες επικοινωνησε μαζι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
το soundrack απο την ταινια 'trois couleurs:blanc' του Kieslowsky.απ' οτι ειδα στο youtube ειναι του Zbigniew Preisner και λεγεται 'The end'.Ειναι θεικο κομματι!!σιγουρα θα κανει θραυση(αν το παιξεις οπως πρεπει)!!!:jumpy:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=j8GL3YZIWZs&feature=related[/ame]

ε τωρα αν ζητας πιο δυνατο κομματι δεν υπαρχει!παιξε καμια nocturne του chopin...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις!!!!!!!!τωρα τα κατεβάζω όλα σε παρτιτούρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παιξε καποιο ελληνικο κομματι,τυπου 'Μεσ'τα δυο της ματια','Ελενη του Μικρουτσικου','Λαβα'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι και ο Σοπεν εχει ορισμενα πολυ ωραια και δυνατα κομματια αν δηλαδη σου αρεσει να παιζεις κομματια της εποχης του ρομαντισμου.Τα νυχτερινα ας πουμε και οι πολωνεζες του ειναι κομματια μεγαλης δυναμικης αλλα και δυσκολιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Να σου πω για ελληνικά δεν το πολυσκεφτόμαστε….. θα δω και του sopen καλός ακούγετε!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Vanessa Mae - Storm. Αυτό είναι δυνατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ενα εχω να πω: Yann Tiersen-Mother's Journey!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ναι και ο Yann Tiersen εχει πολυ ωραια κομματια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
oooooooooooo πραγματι πολύ ωραια κομματι τα παραπάνω!!!!!! θα ψάξω και χωριστα τν Yann Tiersen να δω τα κομματια του!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι και ο Σοπεν εχει ορισμενα πολυ ωραια και δυνατα κομματια αν δηλαδη σου αρεσει να παιζεις κομματια της εποχης του ρομαντισμου.Τα νυχτερινα ας πουμε και οι πολωνεζες του ειναι κομματια μεγαλης δυναμικης αλλα και δυσκολιας.

οντως η εποχή του ρομαντισμού έχει πολύ ωραία κομματια αν θέλεις να παίξεις κατι τέτοιο είναι πολύ καλή ιδέα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι με Σοπέν θα κλέψεις την παράσταση

Σε μια συναυλία ωδείου είναι μουσικές και ήχοι που πας προετοιμασμένος για να ακούσεις (όχι ότι έχω πάει ποτέ...αλλά εικάζω)

Εγώ θα πρότεινα να σκεφτείς εναλλακτικά, και να δοκιμάσεις κάτι διαφορετικό


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=36Xt-XeWnHM[/ame]


Βέβαια παίζει να μην είναι κοντά στα ακούσματά σου αλλά προσπάθησα ατ λιστ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Γεια σας παιδία μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε???? Λοιπόν στην τελευταία παράσταση του ωδείου μου έπαιξα στο πιάνο το requiem for a dream και πραγματικά έκλεψε την παράσταση (πιάνο-βιολί) τώρα ψάχνω ένα αντάξιο δυναμικό κομμάτι αλλά δεν βρίσκω… μήπως ξέρετε να μου προτείνετε κάτι???



ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!:bye:
Ξενακης - Eonta, απλα. Αμα ειναι ψαγμενοι τυπαδες εκει θα τους παρεις τα μυαλα. Ψαξε στο youtube για το τραγουδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Toknil ωραίο το κομμάτι αλλά δεν είναι λίγο προχωρημένο για ωδείο?? Έπειτα που θα βρω deck!!!!!!!
Orathac θα το δω και θα σου πω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Δεν σκεφτεσαι καθολου Debussy?Εχει μερικα πολυ ωραια κομματια οπως το Prelude και το Clair de lune απο τη Suite Bergamask.Επισης 3 κομματια Pagodes,la soiree dans grenade,jardins sous la pluie που ξεφευγουν καπως .Πολυ ωραιο ειναι και το Reflets dans l' eau(αντανακλασεις στο νερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top