Λεξιλόγιο Ρroficiency: +7000 λέξεις μόνο στο πρώτο έτος;

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
:bye:ποσες ειναι περιπου οι βασικες λεξεις για μια καλη προετοιμασια στο proficiency;; :)τι περιλαμβανει το λεξιλογιο; πχ. τι ορους; ποσες λεξεις θα διαβαζεις την μερα;; ο,τι ξερετε για λεξιλογιο μπορειτε να το πειτε εδω! :)help!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για να καταλάβω τις μετράς τώρα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν μαθαινεις και 7000 χιλιαδες λεξεις :p.Ειπαμε!

Τουλαχιστον 1200-1500 μαθαινεις για το proficiency.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
τι ενοηεις φιλε μου?:P
-----------------------------------------
Δεν μαθαινεις και 7000 χιλιαδες λεξεις :p.Ειπαμε!

Τουλαχιστον 1200-1500 μαθαινεις για το proficiency.
μα 2000 εμαθα για το lower!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
A τις μετράει θα φουντάρω:mpam:

Για να καταλάβω παίρνεις ένα βιβλίο και αρχίζεις και μετράς λέξεις;Εγώ στη θέση σου δεν θα νοιαζόμουν αν είναι 5000,6258 ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο..Το να το πάρεις μετράει να μη σε νοιάζει ο αριθμός.


Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
A τις μετράει θα φουντάρω:mpam:

Για να καταλάβω παίρνεις ένα βιβλίο και αρχίζεις και μετράς λέξεις;Εγώ στη θέση σου δεν θα νοιαζόμουν αν είναι 5000,6258 ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο..Το να το πάρεις μετράει να μη σε νοιάζει ο αριθμός.


Φιλικά
ναι ρε συ μη φουνταρεις κιολας! απλα αν καθε κεφαλαιο εχει πχ 2 λεξεις περιπου και ειναι 10 κεφαλαια ε! θα ειναι περιπου 20 (ενοηται πως ηταν παραδειγμα) σιγα μην κατσω να τις μετρισω 1-1! απλα θελω να ξερω τι υλη εχω μπροστα μου!
-----------------------------------------
δεν ειναι το θεμα μας αν τις μετραω η οχι. αν εχεις να πεις κατι σχετικα με το θεμα πεστω,ή μην συμετεχεις. γτ θα φαμε οφ τοπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ολα αυτα θα σου τα εξηγησει το φροντιστηριο. Μην αγχωνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το να μαθεις λεξεις οπως t-bagging, esp κλπ, δεν θα σε βοηθησουν καθολου, μαθε λεξεις που θα σε βοηθησουν, εγω απλα διαβασα Αγγλικα βιβλια, ουτε για πλακα δεν ανοιξα το βιβλιο των Αγγλικων και πειρα προφισιενση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το να μαθεις λεξεις οπως t-bagging, esp κλπ, δεν θα σε βοηθησουν καθολου, μαθε λεξεις που θα σε βοηθησουν, εγω απλα διαβασα Αγγλικα βιβλια, ουτε για πλακα δεν ανοιξα το βιβλιο των Αγγλικων και πειρα προφισιενση.

Και για τις άγνωστες άνοιγες το λεξικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Και για τις άγνωστες άνοιγες το λεξικό?
Μαντευεις/ψαχνεις/καταλαβαινεις, τροποι υπαρχουν πολλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μπορούμε στο τέλος των όσων λέμε να βάζουμε και μια αγγλικη λέξη (επίπεδο prof πάντα) για να βοηθάμε και το φίλο που άνοιξε το τόπικ να τις αυξήσει.

Λοιπόν,κάνω την αρχή.
wrecker.
-----------------------------------------
Θα εχω να κανω κατι οσο τρωω πρωινο.

Καλή όρεξη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μπορούμε στο τέλος των όσων λέμε να βάζουμε και μια αγγλικη λέξη (επίπεδο prof πάντα) για να βοηθάμε και το φίλο που άνοιξε το τόπικ να τις αυξήσει.

Λοιπόν,κάνω την αρχή.
wrecker.
-----------------------------------------


Καλή όρεξη :)
Καρφωνεσαι, γραψε τουλαχιστον την μεταφραση.
Ευχαριστω.

Α και, Vindicate=Δικαιωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καρφωνεσαι, γραψε τουλαχιστον την μεταφραση.
Ευχαριστω.

Α και, Vindicate=Δικαιωνω


Χαχαχα.Κι εσύ με εντυπωσίασες,δεν περίμενα να το συνεχίσεις :P

wrecker=ο σαμποτέρ,ο διαφθορέας (μτφ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Χαχαχα.Κι εσύ με εντυπωσίασες,δεν περίμενα να το συνεχίσεις :P

wrecker=ο σαμποτέρ,ο διαφθορέας (μτφ)
Στης 7 το πρωι μονο αυτο μπορω να κανω. :P

Vigorous= Δυνατος/ δραστηριος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Στης 7 το πρωι μονο αυτο μπορω να κανω. :P

Vigorous= Δυνατος/ δραστηριος

Ναι,και να τρως πρωινό :P


infernal=υποχθόνιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ναι,και να τρως πρωινό :P


infernal=υποχθόνιος
Δεν ειναι οσο ευκολο οσο ακουγεται.^^

morbid= νοσηρος/νοσωδης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=1631224#post1631224
δεν σου αρεσε το θεμα μου και εφυγες χωρις να γραψεις τιοτα?:'(




optimistic =αισιοδοξος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν ειναι οσο ευκολο οσο ακουγεται.^^

morbid= νοσηρος/νοσωδης

αν δε βαριόμουν θα έφτιαχνα κι εγώ..μμμμ...
άντε τυχερέέέέ!ποιός τη χάρη σου :P


clement=επιεικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=1631224#post1631224
δεν σου αρεσε το θεμα μου και εφυγες χωρις να γραψεις τιοτα?:'(




optimistic =αισιοδοξος
Με προσβαλεις.

Offend=προσβαλω
-----------------------------------------
αν δε βαριόμουν θα έφτιαχνα κι εγώ..μμμμ...
άντε τυχερέέέέ!ποιός τη χάρη σου :P


clement=επιεικής
Ε δεν θα πεινασεις καποτε, αυτοματα θα σηκωθεις.

Elaborate= αναλυω με λεπτομερειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ειμαστε μια μεγαλη παρεα......................( :who: μαλλον δεν κολαω αναμεσα τους αλλα τεσπα )




independent = ανεξαρτητος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top