The Harry Potter movies thread

The Harry Potter movies thread
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Μου άρεσε περισσότερο η 1η ταινία

    Ψήφοι: 14 38.9%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 2η ταινία

    Ψήφοι: 12 33.3%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 3η ταινία

    Ψήφοι: 12 33.3%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 4η ταινία

    Ψήφοι: 9 25.0%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 5η ταινία

    Ψήφοι: 7 19.4%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 6η ταινία

    Ψήφοι: 8 22.2%
  • Μου άρεσε περισσότερο το πρώτο μέρος της 7ης ταινίας

    Ψήφοι: 10 27.8%
  • Μου άρεσε περισσότερο το δεύτερο μέρος της 7ης ταινίας

    Ψήφοι: 14 38.9%

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
όπως όλοι φανταζομαι ότι ξερετε σε λίγο καιρο -13/7/11- βγαινει το τελέυταιο μερος της 7λογιας χαρι ποτερ :cry_x
αυτη η ταινια βγαινει 3d αλλα ρε παιδια όσες φορες εω δει ταινια 3d δεν ξετρελαθηκα.... εσείς τι θα κανετε?
θα τ δειτε 3d ή κανονικα θα το απολαυσετε ?

Καλά εδώ που είμαι, μόνο σε 3D και άμα μου αρέσει. Δεν έχουμε δικαίωμα επιλογής!! :P Ελπίζω να είναι ωραίο 3D και όχι όπως στις πιο πολλές ταινίες, που μόνο οι υπότιτλοι είναι 3D! :mad: Από άποψη 3D η ταινία που μου άρεσε περισσότερο είναι το Avatar (το οποίο είδα στα village του mall, ίσως να έχει και αυτό σημασία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
και εγω ειχα 3d το avatar αλλα δεν με ενθουσίασε ..ζαλιζομουν και λίγ...βεβαια αυτ η ταινια του ποττερ θα ειναι πολύ εφετζιδικη αρα μπορεί να αξιζει το 3Δ αλλα φοβάμαι μηπως χειροτερεψει την ταινια!θα δουμε..το πολύ πολύ την βλέπω 2 φορες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ίσως για τις ταινίες με 3D έχει μεγάλη σημασία και πού τις βλέπει κανείς... Δηλαδή το πόσο εξελιγμένα είναι τα συστήματα εικόνας που χρησιμοποιούνται, κάτι που εξαρτάται και από τον ίδιο τον κινηματογράφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αχχχχ ρε παιδιααααααα!Τι συγκίνησηηηηη!13 ΙΟΥΛΊΟΥ 1Η ΠΡΟΒΟΛΗ! θα πέσουν κλάματα χαράς μέχρι και τη φάση που θα πέφτουν οι τίτλοι με τα ονόματα των ηθοποιών:P :cry_x:.Πράγματι ...σε 3d μπορέι να μην βγει καλό..Βασικά ζαλίζει και σε κουράζει..Το μόνο που αξίζει νομίζω όταν βλέπεις ταινίες 3d είναι ότι σου μένουν στο τέλος τα γυαλιά που είναι ray ban!:P:laugh:
Αλλά εντάξει ...ίσως επειδή και η ταινία είναι πολύ action θα έχει πολλά εφέ επομένως μπορεί και το 3d να αποδειχτεί καλύτερο και απο το 2d:P !! Παρόλα αυτά θα δείξει σε λίγες μέρες....

Το επίκο φινάλε...ο επικός μαραθώνιοςςςς!!!VOTE FOR HARRY POTTER!Διότι όπως λέει και το 7ο βιβλίο ,σέλιδα 651 :
Με αρχηγό τον Χάρι Πόττερ
ήταν σίγουρο ότι θα τους νικήσουμε,
τώρα που τα κακάρωσε ο Βόλντι,
όλοι μαζί θα το γλεντίσουμε!

Δωσεεεε αρχηγιλίκιιιιι!Δωσεεεε χαρα J.K. Rowling.:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καλα ε, μιλαμε για πολυ μεγαλο κολλημα ετσι?? ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
τρελοοοοοοοοοοοοοοοο κολλημα...δεν θελω να τελειωσει....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κάποτε ήμουν φανατικός Χαρούλης. Πολλοί έλεγαν πως του μοιάζω κιόλας. Αν χτυπούσα και το μετωπο μου σε καμια κολώνα θα ήμασταν φτυστοί.
Και τις ταινίες έβλεπα, φανατικά κι αυτές, αν και το παράπονο μου ήταν οι περικοπές στην υπόθεση.

Αλλά εδώ και πολύ καιρό, σταμάτησα να ασχολούμαι. Δεν εχω δει ουτε τις ταινιες Χαρυ ποττερ 6, .
Μπορεί να πάω να δω όμως την τελευταια ταινια, για χάρη του παλιού καιρού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ναι μωρε να πας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
θα παω μην αγχεστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
@isida !!!: Μάλλον κανονική...Ελπίζω όμως να μην έχουν πετσοκόψει την πλοκή όπως στις τελευταίες τρεις...Βέβαια, αν κρίνω από το part 1, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
@isida !!!: Μάλλον κανονική...Ελπίζω όμως να μην έχουν πετσοκόψει την πλοκή όπως στις τελευταίες τρεις...Βέβαια, αν κρίνω από το part 1, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη..

Για να γινοταν πιστη αντιγραφη του τελευταιου βιβλιου θα χρειαζομασταν 4 ταινιες, αντι για 2.
Μην ξεχναμε οτι το 7ο βιβλιο το χρησιμοποιούσα και σαν βαρακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ισχύει αλλά το αποτέλεσμα δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες ιδίως όσων έχουν διαβάσει τα βιβλία...Είδα και έπαθα στην τελευταία ταινία να καταλάβω πως αφαίρεσαν ολόκληρα κομμάτια πλοκής αλλά κατάφεραν να συμπεριλάβουν σκηνές "εφηβικής αφύπνισης" θα το πω..Προτίμησαν να δώσουν προσανατολισμό εφηβικής ταινίας από το να δείξουν ότι η ιστορία κλιμακώνεται σε κατάσταση πολέμου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiDaCtoRaKoS

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
α ρε παιδια...απο 1η δημοτικου μεχρι φετος που ξεκιναει η 3η λυκιου και ο Χάρυ Πότερ ακομα να τελιωσει!μαζι του μεγαλωσαμε!αντε 16-7-2011 παω να δω κ τ τελος..!
απο βιβλια μου αρεσαν όλα!
απο ταινιες 1,4,6 [και η 7η φυσικα καθωσ εδω τελειωνουν ολα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δειτε ξανα στην υπογραφη μου τις πληροφοριες για την χαριποτερομανιακη συναντηση στη Σαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Mετα το harry potter 4 οι ταινιες εγιναν αθλιες,σκουπιδια..Απορω δηλαδη ποιος αδαης παει και πεταει τα λεφτα του να δει τετοιες ταινιες(αρκει αν δεν θελει να δει ταινια φαντασιας και μαγειας αλλα ταινια τυπου μικρο σπιτι στο λιβαδι και twilight)Δηλαδη αυτου του Yates του δωσαν ετοιμη τροφη να φτιαξει υπερπααγωγη και βγαζει σκουπιδια ο αχρηστος.....Τελικα επρεπε να το ειχε αναλαβει ο BAΣΙΛΕΙΑΣ ΠΕΤΕΡ JACKSON να εφτιαχνε πραγματικη ταινια..
Περα απο την πλακα μεχρι και το 4 ειναι ωραιες ταινιες εως και πολυ καλες μετα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mετα το harry potter 4 οι ταινιες εγιναν αθλιες,σκουπιδια..Απορω δηλαδη ποιος αδαης παει και πεταει τα λεφτα του να δει τετοιες ταινιες(αρκει αν δεν θελει να δει ταινια φαντασιας και μαγειας αλλα ταινια τυπου μικρο σπιτι στο λιβαδι και twilight)Δηλαδη αυτου του Yates του δωσαν ετοιμη τροφη να φτιαξει υπερπααγωγη και βγαζει σκουπιδια ο αχρηστος.....Τελικα επρεπε να το ειχε αναλαβει ο BAΣΙΛΕΙΑΣ ΠΕΤΕΡ JACKSON να εφτιαχνε πραγματικη ταινια..
Περα απο την πλακα μεχρι και το 4 ειναι ωραιες ταινιες εως και πολυ καλες μετα.....

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Ο Yates χρειάζεται: :xtipao: Κατέστρεψε το 5ο βιβλίο!! (Να πω την αλήθεια, το σημείο με την ιστορία των τριών αδελφών στην 7.i ταινία ήταν πραγματικά πολύ ωραίο... αλλά... εντάξει, 1 καλό μέσα σε 100 καταστροφές.) Παρ' όλα αυτά συνεχίζω να βλέπω τις ταινίες αυτές (ακόμα και το twilight) κυρίως για... να είμαι ενημερωμένη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Γιατι στην 6 το μονο που εβαλε ηταν ερωτες.Δηλαδη ο Αρχοντας των Δακτυλιδιων ειναι μεταφορα βιβλιου αλλα διαβαζοντας τα βιβλια παρατηρησα ελαχισα σημεια που ο Πετερ εκοψε...και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως εβαλε ΑΤΟΦΙΟΥΣ ολοκληρους διαλογους,ουτε κομμα δεν παραληψε.σε αντιθεση με τα Χαρυ Ποτερ που σαν βιβλια ειχαν την προοπτικη για φανταστικες ταινιες που θα γραφαν ιστορια αλλα....Εξαλου γιαυτο δεν εχουν σταυρωσει και κανα οσκαρ τα Χαρυ Ποτερ του Yates!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
@isida !!!: Μάλλον κανονική...Ελπίζω όμως να μην έχουν πετσοκόψει την πλοκή όπως στις τελευταίες τρεις...Βέβαια, αν κρίνω από το part 1, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη..

ναι και εγω το φοβάμαι παρα πολύ ...γιατί όντως απο τις τελευταίες ταινιες εχουν παραληφθεί πολλά και σημαντικα στοιχεία ...αλλά ΕΛΠΙΖΩ πως οι σκηνοθετες θα φιλοτιμηθούν να κανουν ο,τι καλυτερο γινεται στην τελευταια ταινια!:hmm:

Mετα το harry potter 4 οι ταινιες εγιναν αθλιες,σκουπιδια..Απορω δηλαδη ποιος αδαης παει και πεταει τα λεφτα του να δει τετοιες ταινιες(αρκει αν δεν θελει να δει ταινια φαντασιας και μαγειας αλλα ταινια τυπου μικρο σπιτι στο λιβαδι και twilight)Δηλαδη αυτου του Yates του δωσαν ετοιμη τροφη να φτιαξει υπερπααγωγη και βγαζει σκουπιδια ο αχρηστος.....Τελικα επρεπε να το ειχε αναλαβει ο BAΣΙΛΕΙΑΣ ΠΕΤΕΡ JACKSON να εφτιαχνε πραγματικη ταινια..
Περα απο την πλακα μεχρι και το 4 ειναι ωραιες ταινιες εως και πολυ καλες μετα.....
η αλήθεια είναι ότι εγιναν πολλά λαθη αλλα δεν μποωρώ να μην πάω να το δω ...δεν το σηκωνει η καρδιά μου...θα το δω κι ας απογοητευτώ...τα ίδια ισχύοθν και για το λύκοφως...:/:

το είδα ...όχι 3δ α΄΄α δεν νομιζω να'χε μεγάλη διαφορά ,ήταν απλά συγκλονιστικό και συγκινητικο και όλα τα καλά .απο τα καλύτερα θα έλεγα..στεναχωριέμαι απίστευτα που τελείωσε και δεν μπορώ να το πιστεψω...τελείωσε ρε παιδιά ..θέλω κι άλλο , ήταν τέλειο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το τέλος ήταν τελείως βλακεία.εκεί που τους δείχνει μεγάλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
το τέλος ήταν τελείως βλακεία.εκεί που τους δείχνει μεγάλους..

Συμφωνώ,η τελευταία σκηνή ήταν τελείως epic fail...ειδικά η Τζίνι ήταν σαν τη θείτσα απ'το χωριό:P 19 χρόνια μετά,κάτι πιο εκσυγχρονισμένο δεν βρήκαν να της βάλουν?Τέσπα,δεν θα έλεγα ότι εντυπωσιάστηκα από την τελευταία ταινία,περίμενα κάτι διαφορετικό ,ειδικά όσον αφορά το θάνατο του Βόλντερμοντ.Το πρώτο μέρος παρ'όλα αυτά θεωρώ ότι ήταν αρκετά κοντά στο βιβλίο,σε αντίθεση με την έκτη ταινία της σειράς που ήταν τελείως μάπα...Τώρα περιμένω να ξεπηδήσει καμιά άλλη τριλογία που θα γίνει καινούρια εμμονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top