Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

trikalapost

Νεοφερμένος

Ο trikalapost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδια σας παρακαλω σε δυο εβδομαδες δινω.... διαβαζω μονος και εχω παρα πολυ αγχος ..... αν καποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει αμεσα.... ο χρονος τελειωνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Til

Νεοφερμένος

Ο Til αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Επειδη δινω εξετασεις και θελω να ελεγξω τις απαντισεις μου μπορει καποιος να μου δωσει τις απαντισεις στο Zertifikat Neu B1 Modeltest 7? Σας ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jekix1

Νεοφερμένος

Ο jekix1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδία θα ηθελα τις λυσεις ολων τον ακουστικων παρακαλω πολυ (τα αρχεια τα βρηκα τωρα θελω τις λυσεις)
παρακαλω παρα πολυ οποιοςςςςςςςς μπορει να μου τα γραψει/στειλει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jekix1

Νεοφερμένος

Ο jekix1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια βλεπω κανενα ενδιαφερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδία θα ηθελα τις λυσεις ολων τον ακουστικων παρακαλω πολυ (τα αρχεια τα βρηκα τωρα θελω τις λυσεις)
παρακαλω παρα πολυ οποιοςςςςςςςς μπορει να μου τα γραψει/στειλει???

Δεν δινεις πληροφοριες... Ποια ακουστικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jekix1

Νεοφερμένος

Ο jekix1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αα συγνωμη τα προφορικα Β1 και μεσεα κειμενα 8- 14-15 να τα ελενξω και τι λετε να αρχησω να κοιταω μετα τα περσινα και προπερσινα τεστ που δωσαν για να ειμαι σιγουροσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jekix1

Νεοφερμένος

Ο jekix1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κανεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula18

Νεοφερμένος

Η anthoula18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
θα σας ημουν ευγνώμων αν μου δινατε τις απαντησεις απο τα τεστ 1 και 2..σας παρακαλω μεχρι αυριο..ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula18

Νεοφερμένος

Η anthoula18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μήπως έχεις τις απαντήσεις στο τεστ 1 και 2? lesenverstehen και sprachbausteine?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula18

Νεοφερμένος

Η anthoula18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αχ ας μ πει καποιος ;/ τα επειγομαιιι ;/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
leseverstehen λεγεται χρυσο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula18

Νεοφερμένος

Η anthoula18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Gianaross32

Νεοφερμένος

Ο Gianaross32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θέλω σας παρακαλώ
άμεσα
Modelltest 7 και HV
από το zertifikat b1 projekt ( κόκκινο είναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JerSty

Νεοφερμένος

Η JerSty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης εχω φτασει μονο στο 4 οποτε οταν προχωρησω παραπεδα θα γραψω και τις αλλες απαντησεις :D

Λοιπον!!
B1 Zertifikat neu

Modelltest 1
Leseverstehen:
Teil 1: E-A-F-G-H
Teil 2: C-A-B-A-B
Teil 3: D-C-A-0-O-K-I-J-O-L

Sprachbausteine
Teil 1: B-A-C-A-B-C-C-B-B-A
Teil 2: J-L-K-N-G-H-D-I-B-O

Horvestehen
Teil 1: F-R-R-F-R
Teil 2: R-F-R-F-F-F-R-F-F-R

Modelltest 2
Leseverstehen
Teil 1: B-I-J-A-C
TEIL 2: A-A-B-C-C
TEIL 3: O-E--C-O-I-G-H-K-D

SPRACHBAUSTEINE
TEIL 1: C-B-A-C-A-C-A-B-B-A
TEIL 2: L-D-N-B-F-G-O-A-J-H

HORVESTEHEN
TEIL 1: R-F-F-F-F
TEIL 2 : F-R-F-F-R-F-R-R-F-F
TEIL 3: F-R-R-F-F

MODELLTEST 3
LESEVERSTEHEN
TEIL 1:I-J-P-A-C
TEIL 2: A-B-B-A-B
TEIL 3:O-A-O-D-G-H0L-I-C-E

SPRACHBUSTEINE
TEIL 1: B-C-A-C-A-A-A-B-C-C
TEIL 2: G-I-B-J-F-H-M-E-A-C

HORVERSTEHEN
TEIL 1: R-F-R-R-F
TEIL 2: R-F-F-F-R-F-R-R-F-R
TEIL 3 :R-R-F-F-F

MODELLTEST 4
LESEVERSTEHEN
TEIL 1: C-I-B-J-H
TEIL 2: C-B-C-A-C
TEIL 3: B-O-O-K-F-C-O-L-H-J

SPRACHBESTEINE
TEIL 1: C-B-A-C-A-C-A-C-B-B
TEIL 2: B-I-L-H-C-D-O-J-F-P

HORVERSTEHEN
TEIL 1:F-R-F-R-F
TEIL 2: ( Συγγνωμη αλλα δεν το εχω αυτο το μερος! :( )
ΤEIL 3: R-R-R-R-F


Αυτα εχω κανει μεχρι στιγμης. Για το Modelltest 4 δεν ειμαι και 100% σιγουρη μιας και δεν μπορω να καταλαβω τα γραμματα μου σε αυτο το Τεst. Αν εχω λαθοι δειξτε ελεος :p

Ευχομαι να περασουμε τις εξετασεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manosafen

Νεοφερμένος

Ο manosafen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια καλησπερα τον ιουνιο δινω για το b1 και χρειαζομαι καποιες λυσεις σε καποια ακουστικα για να ελεγξω τα δικα μου αφου δεν κανω ιδιαιτερα ουτε παω σε καποιο φροντιστηριο...Χρειαζομαι τις απαντησεις στα ακουστικα του 5 του 6 και του 7 οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JerSty

Νεοφερμένος

Η JerSty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημεραααα!! Μολις εκανα και το Modelltest 5. Να λοιπον οι λυσεις :D

LESEVERSTEHEN
TEIL 1 :J-A-E-G-B
TEIL 2: B-C-C-A-B
TEIL 3: J-H-B-O-I-E-O-F-D-K

SPRACHBAUSTEINE
TEIL 1 :A-C-B-A-C-B-A-C-B-A
TEIL 2: O-C-M-J-P-G-I-N-L-K

HORVESTEHEN
TEIL 1: F-F-R-R-F
TEIL 2:F-R-R-F-F-F-F-F-F-R
TEIL 3: F-R-R-R-F

Την ερχομενη Τριτη θα εχω και το 6!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papasun

Νεοφερμένος

Ο papasun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχει κάνει για zertifikat super b1 5,6,7 έλειπα και δεν τα έχω και σε λίγο καιρό είναι οι εξετάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JerSty

Νεοφερμένος

Η JerSty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το 6 Modelltest

LESEVERSTEHEN
TEIL 1: F-G-J-B-D
TEIL 2: C-A-A-B-B
TEIL 3: G-F-O-C-A-J-I-O-L-B

SPRACHBAUSTEINE
TEIL 1: C-B-B-A-A-B-A-A-C-C
TEIL 2: B-J-M-F-P-I-H-L-C-N

HORVERSTEHEN
TEIL 1: R-F-R-F-R
TEIL 2: F-R-R-F-R-F-R-F-F-R
TEIL 3: R-R-F-R-F

:D Αυτες ειναι οι απαντησεις για οσους τις χρειαζονται..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tina.tinouz

Νεοφερμένος

Η tina.tinouz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια σας παρακαλω θελω τις λυσεις των τεστ 7 και 8..σας παρακαλω και οποιος θελει εχω απο 1-6 σωστες απαντησεις!
projekt zertifikat b1 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filippos99

Νεοφερμένος

Ο filippos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια οπωσδηποτε τις απαντησεις του 12
Σελιδα 162-167!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top