Πόσο δύσκολα περνάει η Γ' λυκείου;

ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ

Νεοφερμένος

Η ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μας εχουν ηδη αγχωσει απο φροντηστηρια και σχολεια πως ειναι μια πραγματικα δυσκολη χρονια που πολλοι τα παρατανε αν και ειναι καλοι.
ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την καθολου ανοδυνη διαδικασια που ονομαζεται Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?:'(:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
ΔΙΑΒΑΣΜΑ μονο αυτο.καλη επτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

didou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο didou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
μην ανυσηχεις και εμας τα ιδια λεγανε για να μας φοβησουν και να κατσουμε να διαβασουμε....μαλιστα θυμαμαι την πρωτη μερα που μπηκε μεσα η καθηγητρια της ιστοριας(ημουν θεωρητικη) μας ειπε:παιδια για την ιστορια να ξερετε κατι,απο εδω μεσα ολοι θα πατωσετε!!!!!!!!!!!αν ειναι δυνατον,μας εφτιαξε την διαθεση,καταλαβαινεις αλλα τελικα οσοι διαβασαμε μια χαρα τα πηγαμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Μην έχεις καθόλου άγχος. Η χρονιά θα 'ναι τέλεια! :P
Τουλάχιστον εγώ, έχω πολύ καλά -και υπέραρκετα- επεισόδια να θυμάμαι.
"Πολλοί τα παρατάνε αν και είναι καλοί"... Εντάξει, ίσως και να τα 'χα παρατήσει από καιρό - στο έπακρο όμως, κανείς!
Δεν διαφέρει από άλλες χρονιές όσον αφορά τα μαθήματα. Μόνη διαφορά, το άγχος των τελευταίων ημερών και ίσως η κούραση λόγω των φροντιστηρίων (αν δεν είσαι συνηθισμένη σ' αυτά).
Κατά τα άλλα... μην το σκέφτεσαι! Μια χρονιά είναι! Σιγά!
Να μου υποσχεθείς -μόνο- πως θα διαβάζεις, εε! :no1:

ΥΓ: Υποθέτω πως υπάρχει παρόμοιο θέμα, δημοσιευμένο κάπου αλλού, μα βαριέμαι να το ψάξω... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Και εγω γιατι νομιζα πως θα ειναι μια χρονια κολασση?να βαριεσαι οικτρα το διαβασμα απο το πρωτο λεπτο,να σκεφτεσαι συνεχεια τις μαλλον δυσκολες εξετασεις που θα κρινουν σε μεγαλο βαθμο το μελλον σου,να δεχεσαι τις πιεσεις απο παντου οτι θα δεν θα γραψεις και θα εισαι ενας αποτυχημενος..Απο προσωπικη ζωη και διασκεδαση?ας μην το αναφερω καλυτερα.Θυμαμαι χαρακτιριστικα μια φιλη μου που αρνιοταν κατηγορηματικα να ξαναδωσει,αν και δεν ειχε περασει εκει που εδωσε,για να μην ξαναπερασει τα ιδια.Προς Θεου δεν θελω να τρομοκρατησω κανεναν,αλλωστε και εγω αυτη την χρονια αυτα θα περασω,αλλα ετσι ειναι...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeDal

Νεοφερμένος

Ο George Daλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ φέτος τελείωσα και πραγματικά δεν το ξαναπέρναγα αυτό το βάσανο με τίποτα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Και εγω γιατι νομιζα πως θα ειναι μια χρονια κολασση?να βαριεσαι οικτρα το διαβασμα απο το πρωτο λεπτο,να σκεφτεσαι συνεχεια τις μαλλον δυσκολες εξετασεις που θα κρινουν σε μεγαλο βαθμο το μελλον σου,να δεχεσαι τις πιεσεις απο παντου οτι θα δεν θα γραψεις και θα εισαι ενας αποτυχημενος..Απο προσωπικη ζωη και διασκεδαση?ας μην το αναφερω καλυτερα.Θυμαμαι χαρακτιριστικα μια φιλη μου που αρνιοταν κατηγορηματικα να ξαναδωσει,αν και δεν ειχε περασει εκει που εδωσε,για να μην ξαναπερασει τα ιδια.Προς Θεου δεν θελω να τρομοκρατησω κανεναν,αλλωστε και εγω αυτη την χρονια αυτα θα περασω,αλλα ετσι ειναι...:'(

Πρώτον, η χρονιά θα περάσει χωρίς να το καταλάβεις. Μετά και το διάβασμα σου μπορείς να κάνεις και τις εξόδους σου να έχεις (όχι κάθε μέρα βέβαια). Επίσης αν διαβάσεις σωστά και καλά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα στις εξετάσεις. Αυτά από εμένα και καλή επιτυχεία!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
it's up to you....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
πολύ γρήγορα περνάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
μας εχουν ηδη αγχωσει απο φροντηστηρια και σχολεια πως ειναι μια πραγματικα δυσκολη χρονια που πολλοι τα παρατανε αν και ειναι καλοι.
ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την καθολου ανοδυνη διαδικασια που ονομαζεται Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?:'(:thanks:

Ένα σου λέω. Ακόμη βλέπω εφιάλτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Να μην αγχώνεστε είναι το παν και θα τα καταφέρετε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Runway91

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σίγουρα, η Γ'΄Λυκείου είναι μία χρονιά δύσκολη, απαιτητική καλύτερα, που όμως περνά πολύ γρήγορα. Σημασία έχει να έχεις διαλέξει την κατεύθυνση που πραγματικά θέλεις, ώστε να έχεις μεγαλύτερη εξοικείωση με τα μαθήματα και να είναι όσο το δυνατόν πιο ευχάριστο το διάβασμα.
Σαφώς, το άγχος θα υπάρχει και η ψυχολογία μας "πέφτει" αυτή τη χρονιά, ιδιαίτερα από το Πάσχα και μετά.
Είναι μια χρονιά, όμως...Και θα περάσει...Πολύ γρήγορα μάλιστα. Από τα Χριστούγεννα και μετά δεν καταλαβαίνεις πώς περνάνε οι μέρες και οι ώρες.
Θέλει διάβασμα, βεβαίως, αλλά χρειάζεται να προσέχεις και τη σωματική και ψυχική σου υγεία. Η διαδικασία των εξετάσεων δε θα μου λείψει, θα μου λείψουν όμως οι στιγμές με τους φίλους μου στο σχολείο και το φροντιστήριο, ακόμη και κατά το μάθημα... Έχω πολύ καλές αναμνήσεις από τη χρονιά στο σύνολό της, παρόλη την κούραση!
Καλή σου επιτυχία!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δεν διαφωνω πως ορισμενοι μαθητες δεν εχουν να φοβουνται τιποτα.Μπορει ομως να σου πεσει ενα θεμα που δεν το ξερεις,ειδικα στα μαθηματικα,και να χαντακωθεις.Και αυτη η πιθανοτητα ειναι μεγαλη.Δεν περνας εκει που θες και μετα......αδιεξοδο:(.Σορυ που αγχωνω και βλεπω τα πραγματα τοσο τραγικα αλλα νομιζω πως ετσι ειναι.Σιγουρα παντως δεν θα ερθει και το τελος του κοσμου αν δεν γραψουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Runway91

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Δεν διαφωνω πως ορισμενοι μαθητες δεν εχουν να φοβουνται τιποτα.Μπορει ομως να σου πεσει ενα θεμα που δεν το ξερεις,ειδικα στα μαθηματικα,και να χαντακωθεις.Και αυτη η πιθανοτητα ειναι μεγαλη.Δεν περνας εκει που θες και μετα......αδιεξοδο:(.Σορυ που αγχωνω και βλεπω τα πραγματα τοσο τραγικα αλλα νομιζω πως ετσι ειναι.Σιγουρα παντως δεν θα ερθει και το τελος του κοσμου αν δεν γραψουμε;)

Σ'αυτό παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη, με εξάσκηση όμως προσπαθείς να προλάβεις τέτοιες καταστάσεις. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί. Καλό θα είναι πάντως να μη σκέφτεσαι το χειρότερο, γιατί έτσι υποβάλλεσαι στο ότι δε θα τα καταφέρεις και αυτό σε επηρεάζει αρνητικά. Θετικές σκέψεις, εξάσκηση, επαναλήψεις, ώστε να πας με αισιοδοξία και ενέργεια να γράψεις!
Καλή επιτυχία!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_^Gi0rG0s^_

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
κι εγω ακουγα διαφορα αλλα μπορω να πω πως αυτη η χρονια μ αρεσε παρα πολυ...ναι δεν μπορω να πω διαβαζα αρκετα ειδικα το αοδε απο πρωι μεχρι βραδυ (χριστουγεννα και πασχα) αλλα εβγαινα πριν το φροντιστηριο μετα το φροντιστηριο το σαββατο και μεσημερι (εκτος απο τοτε που γραφαμε διαγωνισμα) και βραδυ (καθε σαββατο) και τις κυριακες.αλλα τα συνδιαζα και με καλο διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ

Νεοφερμένος

Η ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οτι θα διαβασω ειναι σιγουρο ηδη εχω ξεκινησει απο 1η αυγουστου αλλα μας εχουν τρομοκρατησει οι καθηγητες

μαλλον πρεπει να αλλαξω φροντηστηριο
χαχαχαχ:xixi:
-----------------------------------------
ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnes

Νεοφερμένος

Η Agnes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ειδικα απο τα Χριστουγεννα και μετα δε θα καταλαβεις για ποτε θα περασουν οι μηνες. Θελει απλως συνεπεια και να μην τρομαζεις με οτιδηποτε σου λενε οι γυρω. Θα δωσεις τα δυο πρωτα μαθηματα και θα συνειδητοποιησεις πως οι πανελληνιες ειναι μια μεγαλη φουσκα. Δυστυχως μεχρι τοτε ξερω πολυ καλα οτι ειναι αδυνατον να παρηγορηθεις με λογια τριτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Οντως χρειαζεται τυχη στα θεματα και απολυτη συγκεντρωση.Αν αυτα τα 2 δεν συνδιαστουνε καταλληλα το χασαμε το τραινο.Και δεν μπορω να βασιστω στη τυχη για το μελλον μου.Αδικο ε? Σου βαζει 1 θεμα στα μαθηματικα και την πατας.Τελος παντων ηθελα να ρωτησω μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να ανεβασω ενα τοπικ στο σαιτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θύματουσχολείου

Νεοφερμένος

Ο Θύματουσχολείου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μην ακούς κανένα.Δεν θα ειναι και η καλυτερη χρονια αλλα καμια σχεση με αυτα που λενε.Εγω περναω ανετα ιατρικη Αθηνας και δεν χρειαστηκε ποτε να διαβασω μετα τις 11 το βραδυ,ενω ολοι μου λεγανε οτι θα ξενυχταω καθε βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, χώρια που μας τα έχουν κάνει τσουρέκια με τη δυσκολία. Άγχος να μην έχουμε και όλα τα άλλα θα μας έρθουν εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top