Προετοιμασία για Proficiency

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν πας τωρα Γ Λυκειου ουτε κατα διανοια να το δωσεις.
Αν τελειωσες τωρα την Γ'Λυκειου με 4-5 μηνες καλη προετοιμασια μπορεις καλλιστα να το δωσεις και να το περασεις.Πλεον με 3 LP και ενα BF περνάς!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria5

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
περνας με ΒF??εγω αυτο ειχα στο listening συνεχεια!τωρα τελειωσα την γ λυκειου..γι αυτο και το ειχα παρατησει!ειχα δωσει για michigan και τις 3 φορες.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι,ναι.
Πλεον με 3 LP και ενα BF περνάς...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria5

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
θα αποτρελαθω..!!!!!χαθηκε να το εκαναν πιο νωρις...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι αυτη η ρυθμιση βοηθησε παρα πολλά παιδιά φέτος!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ρε παιδια τι στο καλο ειναι αυτα τα LP ακι ΒF;
Εγω πριν απο 12 χρονια που εδωσα θυμαμαι ηταν προφορικα σε ξενοδοχειο και αλλα 4 ειχα δωσει μαζεμενα αλλη μερα σε σχολιό.
τοτε δεν μπορουσαμε να δουμε καν που κοπηκαμε και που καναμε λαθος .Μονο αν περασαμε η οχι.
Στο listening εχουν ακομα εκεινο το αποκρουστικα ποταπο ραδιοφωνακι ;:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eχεις δωσει Cambridge φιλε μου.
Και πλέον εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα.
Πλεον χρησιμοποιούνται ασύρματα ακουστικα για το ακουστικο μέρος και δινεται πλεον ο βαθμος σου A,B,C, όπως και το ακριβες ποσοστο επι της % και ενα σαν γραφημα με την βαθμολογια σου.
Tα HP,P,LP,BF,F ειναι βαθμολογια του Μισιγκαν.
HP-->90-100%
P-->80-89%
LP-->65-79%
BF-->50-64%
F--->50% and below...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Eχεις δωσει Cambridge φιλε μου.
Και πλέον εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα.
Πλεον χρησιμοποιούνται ασύρματα ακουστικα για το ακουστικο μέρος και δινεται πλεον ο βαθμος σου A,B,C, όπως και το ακριβες ποσοστο επι της % και ενα σαν γραφημα με την βαθμολογια σου.
Tα HP,P,LP,BF,F ειναι βαθμολογια του Μισιγκαν.
HP-->90-100%
P-->80-89%
LP-->65-79%
BF-->50-64%
F--->50% and below...:no1:

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Αγαπητοι μου φιλοι, ποιοι απο εσας πηραν φετος το lower;(b2)
καταρχην, συγχαρητηρια σε αυτους!!!:no1::bravo:Ποιοι απο αυτους ξεκινανε προετοιμασια για proficiency (c2); Και ποιο θα δωσετε εσεις; Πότε θα το δωσετε ;(Μαη ή Δεκεμβρη) ποια βιβλια μου προτεινετε; και οσοι εχουν ηδη δωσει μπορουν να μας πουνε τι μας περιμενει:P 3, 2, 1, 0
Αρχιζει η προετοιμασια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Το proficiency αντιστοιχεί στο επίπεδο C2.
C1 είναι το Advanced...
Εγώ είμαι ένας από αυτούς που θα δώσουν φέτος proficiency, αλλά δεν ξέρω πότε. Μάλλον Μαϊο..
Θα πέσει τρελό διάβασμα... Ειδικά το λεξιλόγιο είναι κόλαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To Proficiency δεν ειναι κατι παραπανω απο λεξιλόγιο.
Η ποικιλία και η περιπλοκοτητα των λεξικογραμματικων φαινομένων αλλάζει τίποτα παραπανω και φυσικα θελει καλό διαβασμα και οχι προχειρότητες.

Θα δώσω τον Μάιο του 2010.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Το ''δυσκολο'' κομματι στο Proficiency ειναι σιγουρα το λεξιλογιο... Αν η προετοιμασια γινει με καλα βιβλια δεν θα εχεις προβλημα:no1:

Η γραμματικη δεν ειναι τιποτα το φοβερο...
Εγω εχω παρει το michigan proficiency
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι φυσικά πρεπει να είσαι και στον κατάλληλο καθηγητή για να γινει σωστή και γερή προετοιμασία εκτος φυσικα απο τον δικό σου προσωπικό κόπο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
φετος πηρα το λοουερ εντεξελ και μισιγκαν και θα προσπαθησω να δωσω το μάιο το προφισενσι μισιγκαν. λετε να τα καταφερώ; η αδερφη μου το εχει παρει και μου ειπε οτι το λεξιλογιο ειναι μονο δυσκολο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Χμμ για τον Μαιο εισαι στον μεταιχμιο.
Γιατι δεν δοκιμαζεις Νοεμβρη του 2010;
Αν θες παντως για Μαιο με μια γερη προετοιμασια μπορεις να δωσεις.:no1:
Αλλα γιατί να κουραστείς;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
βασικα δε με πειραζει απλως ελεγα αν τα καταφερνα να πηγαινα ισπανικα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπορεις τοτε αν βιαζεσαι να κανεις μια καλη προετοιμασια και να δωσεις τον Μαιο αλλα να νιωθεις ετοιμος.:no1:
Δεν χαλασε και ο κοσμος αν δεν το πάρεις τον Μαη.
Τουλαχιστον να πας full-prepared!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Thanks:):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Kαι φυσικά πρεπει να είσαι και στον κατάλληλο καθηγητή για να γινει σωστή και γερή προετοιμασία εκτος φυσικα απο τον δικό σου προσωπικό κόπο!:no1:

:no1::no1::no1:
πρεπει να σου αρεσει κι'ολας κ να μην το κανεις σαν αγγαρεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
:no1::no1::no1:
πρεπει να σου αρεσει κι'ολας κ να μην το κανεις σαν αγγαρεια:)

Εεε καλά αυτό εννοείται.
Για να φτάσεις στο επίπεδο Proficiency πρέπει να αγαπάς την γλώσσα και να θές να διευρευνήσεις και ανακαλυψεις κατα κάποιον τρόπο όλες τις περίπλοκες δομές της.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top