Τμήμα Χημείας - Πανεπιστήμιο Αθηνών

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Έκανες επιστημονική αξιολόγηση και σου φάνηκαν (με το μάτι) λίγα τα μαθήματα; Τις περισσότερες φορές το site δεν είναι η πραγματική εικόνα ενός Τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ξερετε αν ισχυει το προγραμμα σπουδων που εχει η επιεικως απαισια ιστοσελιδα του χημικου αθηνων? πολυ λιγα μαθηματα μου φαινεται οτι εχει...:/:
Αν σου φαίνονται λίγα πήγαινε ΗΜΜΥ...:P

Το πρόγραμμα σπουδών είναι πλήρες. Ο αριθμός μαθημάτων δεν λέει κάτι. Πέρα, δηλαδή, από τον αριθμό των μαθημάτων...
Όλα τα τμήματα Χημείας κάπου στα 35 μαθήματα έχουν στα οποία ΔΕΝ προσμετρούνται τα εργαστήρια, τα οποία πίστεψέ με δεν είναι καθόλου εύκολα και θα σου παίρνουν πάρα πολύ χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Επίσης Ρία μου:hug:!!!!.....Ολοψυχα:bigarmhug και σε εσενα και σε ολους ευχομαι να περασουμε στην πρώτη επιλογη μας και να κανουμε τα ονειρα μας πραγματικότητα!!!!!!!

αν θες για Αθηνα μπορεις να ρωτησεις πληροφοριες εδω www.chemicalworld.gr (φορουμ εκπα)

Σημείωση:
Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Χημικό Θεσσαλονίκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εγω κατα πασα πιθανοτητα εχω περασει στο Χημικο της Αθηνας (85% σιγουρος) αν οχι,τοτε Θεσσαλονικη αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.....Διαβαζω καιρο τα threads και απ' οτι εχω καταλαβει στο Πανεπιστημιο τα πραγματα ειναι ΖΟΡΙΚΑ....και οχι με την καλη/καλοπροαιρητη εννοια......ακουω για καθηγητες που κοβουν μαθητες επειδη ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ, μαθητες που δυσκολευονται για τους Χ,Ψ λογους...και αλλα πολλα....Λοιπον η ερωτηση μου ειναι....Ενας ανερχομενος φοιτητης του Χημικου τμηματος Αθηνας ΤΙ πρεπει να ΠΡΟΣΕΞΕΙ...???Ποια πραγματα απο τα προηγουμενα χρονια πρεπει να θυμαται?????Απο βοηθηματα ποια ειναι καλα, και προτεινονται????Ειναι καλο να ξεκινησω απο το καλοκαιρι λιιιγο προετοιμασια μονος μου..???(οχι οτι δεν το κανω ,αλλα λεμε τωρα:P:P:P).....
Ξερω ρωταω πολλαααααα....αλλα....
ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εγω κατα πασα πιθανοτητα εχω περασει στο Χημικο της Αθηνας (85% σιγουρος) αν οχι,τοτε Θεσσαλονικη αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.....Διαβαζω καιρο τα threads και απ' οτι εχω καταλαβει στο Πανεπιστημιο τα πραγματα ειναι ΖΟΡΙΚΑ....και οχι με την καλη/καλοπροαιρητη εννοια......ακουω για καθηγητες που κοβουν μαθητες επειδη ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ, μαθητες που δυσκολευονται για τους Χ,Ψ λογους...και αλλα πολλα....Λοιπον η ερωτηση μου ειναι....Ενας ανερχομενος φοιτητης του Χημικου τμηματος Αθηνας ΤΙ πρεπει να ΠΡΟΣΕΞΕΙ...???Ποια πραγματα απο τα προηγουμενα χρονια πρεπει να θυμαται?????Απο βοηθηματα ποια ειναι καλα, και προτεινονται????Ειναι καλο να ξεκινησω απο το καλοκαιρι λιιιγο προετοιμασια μονος μου..???(οχι οτι δεν το κανω ,αλλα λεμε τωρα:P:P:P).....
Ξερω ρωταω πολλαααααα....αλλα....
ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!
Καλα εε.....κανενας δεν αξιώθηκε να απαντησει?????:eek::eek::eek::(:(:(:(:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**maRia**

Νεοφερμένος

Η **maRia** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται να προετοιμαστεις ιδιαίτερα..το μονο οταν με το καλο περασεις να παρακολουθεις...αν το κανεις αυτο (που πιστεψε με θα ναι δυσκολο γιατι σιγουρα εχεις και καλυτερα πραγματα να κανεις,και μερικοι καθηγητές είναι πολύ κουραστικοι)
δεν θα χεις προβλημα...για να καταλαβεις απο τα 200 ατομα που περνάνε τα 15-20 παρακολουθουν μεχρι το τελος... και παρακολουθω σημαινει παρακολουθω και οχι μιλάω με τον διπλανο,ετσι?
α!και μην ακους τους παλιους..ολοι αφησαμε τις φυσικες του 1ου ετους και να δω τωρα πως θα τις περασουμε που δεν θυμομαστε τιποτα απο το σχολειο..παρακολουθηση και λιγο διαβασματακι σπιτι ετσι ωστε να καταλαβαινεις τι λεει την επομενη..δεν ειναι ευκολο θα με θυμηθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
κοιτα εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται να προετοιμαστεις ιδιαίτερα..το μονο οταν με το καλο περασεις να παρακολουθεις...αν το κανεις αυτο (που πιστεψε με θα ναι δυσκολο γιατι σιγουρα εχεις και καλυτερα πραγματα να κανεις,και μερικοι καθηγητές είναι πολύ κουραστικοι)
δεν θα χεις προβλημα...για να καταλαβεις απο τα 200 ατομα που περνάνε τα 15-20 παρακολουθουν μεχρι το τελος... και παρακολουθω σημαινει παρακολουθω και οχι μιλάω με τον διπλανο,ετσι?
α!και μην ακους τους παλιους..ολοι αφησαμε τις φυσικες του 1ου ετους και να δω τωρα πως θα τις περασουμε που δεν θυμομαστε τιποτα απο το σχολειο..παρακολουθηση και λιγο διαβασματακι σπιτι ετσι ωστε να καταλαβαινεις τι λεει την επομενη..δεν ειναι ευκολο θα με θυμηθείς!
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Μαρακι...:redface::redface::redface::redface:!!!!Επιτελους καποιος που μου απαντησε...!!!!Σε Ευχαριστωωωω....:redface::redface:!!!!!!Παντως αν ειναι ετσι οπως τα λες (που κανενα λογο δεν εχω να αμφιβαλω!!!) εγω ειμαι διατεθειμένος να τα παω καλα....και θα προσπαθω να παρακολουθω ΟΟΟΟΟΣΑ περισσοτερα μαθηματα γινεται (αν οχι ΟΟΟΛΛΑ!!!) καλα μην μιλησω για τα εργαστηρια(τη λατρεια μου!!!!)......Αν και απ' οτι διαβαζω στο forum του Χημικου της Αθηνα η κατασταση στη Φυσικη:sick::mpliaks: ειναι αν οχι ελεεινη τοτε αθλια.......Δεν ξερω τρομαζω...!!!και δεν ειμαι ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ λατρεις αυτου του μαθηματος...!!!Τι θα κανω.....ουφ...ουφ???

Και παλι ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
τζα! :P πιοι περασαμε φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
κανεις ρε? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
απο ischool δεν βλεπω καποιον :hmm:
Nταξει μωρε δε πειραζει, θα κανεις εσυ γνωριμιες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Κι εγώ πέρασα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Λοιπον.... οφείλω να ομολογήσω οτι ΚΑΙ εγω ΘΑ ειμαι στο Χημικο της Αθηνας...!!!!!
Καλή ΑΝΤΑΜΩΣΗ συνάδελφοι!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Λοιπον.... οφείλω να ομολογήσω οτι ΚΑΙ εγω ΘΑ ειμαι στο Χημικο της Αθηνας...!!!!!
Καλή ΑΝΤΑΜΩΣΗ συνάδελφοι!!!!!!:clapup:
Μπραβο ρε! Συγχαρητηρια συναδελφε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Μπραβο ρε! Συγχαρητηρια συναδελφε!
Ευχαριστω!!!!:redface::redface::redface:.....Συγχαρητήρια και σε ΕΣΕΝΑ Χαρουλιτα...!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:..... Τα καταφεραμε τελικα....ολοι εκει που θελαμε!!!!
Προς ολους τους/τις συναδελφους Καλη Προοδο και Καλη Σταδιοδρομια ...και να σας τα φερει η ζωη και η σχολη ΟΠΩΣ τα ονειρευτικατε!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Λοιπον.... οφείλω να ομολογήσω οτι ΚΑΙ εγω ΘΑ ειμαι στο Χημικο της Αθηνας...!!!!!
Καλή ΑΝΤΑΜΩΣΗ συνάδελφοι!!!!!!:clapup:

μπραβο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Προς ΟΛΟΥΣ τους πρωτοετείς συναδέλφους και τις συναδέλφισσες :https://www.chem.uoa.gr/Tmhma/anakoinwseis2012-13.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δευτέρα, 08 Οκτωβρίου 2012
Ανακοινώνεται ότι η παραλαβή θέσεων για τους πρωτοετείς στο εργαστήριο Ανόργανης Χημείας μετατίθεται για την Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012 στις 10.30μμ.
Επίσης η έναρξη μαθημάτων για την Γενική και Ανόργανη Χημεία θα γίνει την Τετάρτη 17/10/2012.
Εκ του εργαστηρίου
https://www.chem.uoa.gr/Tmhma/anakoinwseis2012-13.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Άν κάποιος σκέφτεται να δηλώσει το τμήμα για φέτος και έχει οποιαδήποτε απορία ...ας στείλει πμ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top