Νοσηλευτική: Αξίζει το επίπεδο σπουδών;

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
η αδελφη μιας φιλης μου εχει τελειωσει τους ηλεκτρολογους μηχανοκους ηλεκτρονικων υπολογιστων και ειχε λιγοτερα μαθηματα απο εμενα....!!!



Καλά αυτό θέλω να το διαβάσει κάποιος από το πολυτεχνείο.
Δηλαδή μας λες ότι το τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών έχει λιγότερα μαθήματα από τη νοσηλευτική και λογικά είναι πιο εύκολο.
Σε ποια σχολή τελείωσε η κοπέλα?θέλω να ελέγξω το πρόγραμμα σπουδών

Όλες οι τετραετή σχολές τον ίδιο αριθμό μαθημάτων έχουν περίπου..εσείς για πιο λόγο να γίνεται 5ετή? δεν μου ανέφερες και πολλά επιχειρήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
@antis

Μου ζητησες να σου βρω τις ερευνες.Πατα πχ αξιολογηση απθ στο γοογλε να δεις τι θα βγαλει.Και κατα ποσο αντικρουομενα ειναι αυτα.

Ανθρωπε μου αν εχεις κομπλεξ που σπουδαζεις στο ΤΕΙ,δεν σου φταιει κανεις αλλος.Συνεχως,θελεις να μας δειξεις οτι ειναι το ιδιο με τα ΑΕΙ.Ε,πως να το κανουμε αμα ηταν ιδια θα ειχαν εξομοιωθει σε ενα οργανο.Προφανως,εχουν διαφορετικους προσανατολισμους και γι'αυτο παραμενουν χωριστα.Καταλαβε το.Τα ιδια και τα ιδια καθε μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Έχει δίκαιο ο Pupilloscope.
Έχει καταντήσει βαρετό το όλο θέμα εδώ και καιρό.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εδώ η συζήτηση αφορά τη νοσηλευτική πανεπιστήμιο κ τει.
Δε θυμάμαι να ανέφερα κάπου για την δικιά μου σχολή.
Εαν ενοχλείσαι πολύ απλά μην διαβάζεις τα μηνύματα.Επίσης δεν μου έστειλες αυτή την αξιολόγηση ή τις πολλές αξιολογήσεις που είπες.Σε παρακαλώ να παραθέσεις κάποιο λινκ

Μπορω να σου βρω δεκαδες αξιολογησεις,εγχωριες και διεθνεις,αντικρουομενες μεταξυ τους,για την ιδια σχολη.Ειναι αυτο που λεμε οι αποψεις διιστανται.Μονο με επιχειρηματα μπορω να δεχτω μια αποψη.Απο κει και περα,ολα τα υπολοιπα ειναι παραφιλολογιες,ψυχολογικα κομπλεξ ανωτεροτητας και κατωτεροτητας.

Περιμένω να μου τις στείλεις

@antis

Μου ζητησες να σου βρω τις ερευνες.Πατα πχ αξιολογηση απθ στο γοογλε να δεις τι θα βγαλει.Και κατα ποσο αντικρουομενα ειναι αυτα.

Αξιολόγηση ΑΠΘ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
https://www.webometrics.info/top500_europe.asp

https://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2010-2011/europe.html

Δες εδω που το κατατασσουν τα 2 σαιτς το ΑΠΘ.Το ενα ψηλοτερα,το αλλο δεν το χει καν.Και αυτο ειναι ενα παραδειγμα 1 sec.Εγω ποιο να πιστεψω;

Τωρα,κανεις το χαζο ή δεν καταλαβαινεις πραγματι;Μιλας με μενος για τα ΤΕΙ προσπαθωντας να αποδειξεις τι;Εγω δεν αναφερθηκα στη δικη σου σχολη,αλλα στην αναγκη σου να δηλωσεις πως ειναι το ιδιο.Και σου εξηγησα δεν ειναι το ιδιο εφοσον εχουν διαφορετικους προσανατολισμους.Το ιδιο ισχυει και για τη νοσηλευτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καλά αυτό θέλω να το διαβάσει κάποιος από το πολυτεχνείο.

Όλες οι τετραετή σχολές τον ίδιο αριθμό μαθημάτων έχουν περίπου..εσείς για πιο λόγο να γίνεται 5ετή? δεν μου ανέφερες και πολλά επιχειρήματα
μπες και δες το....αν δεν ειναι λιγοτερα ειναι περιπου ιδια σιγουρα...παιζει ρολο και ο βαθμος δυσκολιας βεβαια...ειναι λα μαθηματικα και φυσικη!!
τωρα κοιταξα στον οδηγο πουδων στη νοσηλευτικη β και βλεπω οτι για ληψη πτυχιου θελεις 43 μαθηματα....εμεις θελουμε 54...!!! νομιζω ειναι αρκετα παραπανω για να μπουν 2 εξαμηνα ακομη...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
https://www.webometrics.info/top500_europe.asp

https://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2010-2011/europe.html

Δες εδω που το κατατασσουν τα 2 σαιτς το ΑΠΘ.Το ενα ψηλοτερα,το αλλο δεν το χει καν.Και αυτο ειναι ενα παραδειγμα 1 sec.Εγω ποιο να πιστεψω;

Τωρα,κανεις το χαζο ή δεν καταλαβαινεις πραγματι;Μιλας με μενος για τα ΤΕΙ προσπαθωντας να αποδειξεις τι;Εγω δεν αναφερθηκα στη δικη σου σχολη,αλλα στην αναγκη σου να δηλωσεις πως ειναι το ιδιο.Και σου εξηγησα δεν ειναι το ιδιο εφοσον εχουν διαφορετικους προσανατολισμους.Το ιδιο ισχυει και για τη νοσηλευτικη.


Εσύ δεν μου έλεγες ότι ξέρεις πολλές αξιολογήσεις που λένε τα αντίθετα της ΑΔΙΠ?Που είναι?γιατί δεν μας τις παραθέτεις?Μου έστειλες την παγκόσμια κατάταξη?αυτό εννοείς εξωτερική αξιολόγηση?

μπες και δες το....αν δεν ειναι λιγοτερα ειναι περιπου ιδια σιγουρα...παιζει ρολο και ο βαθμος δυσκολιας βεβαια...ειναι λα μαθηματικα και φυσικη!!
τωρα κοιταξα στον οδηγο πουδων στη νοσηλευτικη β και βλεπω οτι για ληψη πτυχιου θελεις 43 μαθηματα....εμεις θελουμε 54...!!! νομιζω ειναι αρκετα παραπανω για να μπουν 2 εξαμηνα ακομη...!!!

Και η νοσηλευτική Θεσσαλονίκης θέλει 49 μαθήματα για τη λήψη πτυχίου + την πτυχιακή +την πρακτική. οπότε δεν μου λέει κάτι αυτό που λες.

Επίσης περιμένω να μου πεις πιο τμήμα ηλεκτρολόγων είναι αυτό που έχει λιγότερα μαθήματα από εσάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Και η νοσηλευτική Θεσσαλονίκης θέλει 47 μαθήματα για τη λήψη πτυχίου + την πτυχιακή +την πρακτική. οπότε δεν μου λέει κάτι αυτό που λες.

Επίσης περιμένω να μου πεις πιο τμήμα ηλεκτρολόγων είναι αυτό που έχει λιγότερα μαθήματα από εσάς
ηλεκτρολογων μηχανικων λεκτρονικων υπλογιστων στο μετσοβιο
εγω εκανα πρακτικη και μαθηματα στη σχολη με κοροιδευεις τωρα????ηταν εξαιρετικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: Καλησπέρα :D
Δυστυχώς η πορεία των διεξαγόμενων συζητήσεων στο παρόν thread και η πλήρης αγνόηση της σχετικής σημείωσης που πραγματοποιήθηκε πολύ πρόσφατα οδηγούν στο οριστικό κλείσιμό του.
Ελπίζουμε αυτό να θέσει ένα παράδειγμα ώστε να αποφεύγονται παρόμοιες τακτικές σε αντίστοιχα θέματα.
Προτεραιότητα όλων μας είναι ο γόνιμος διάλογος.
Σχετικά θέματα μπορείτε να βρείτε εδώ, εδώ,εδώ, εδώ κι εδώ.
Καλή συνέχεια.:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ParisGr

Νεοφερμένος

Ο ParisGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά, εσείς που σπουδάζετε Νοσηλευτική, ισχύει ότι είναι πιο εύκολη η επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων ΤΕΙ απ' τους αντίστοιχους των ΑΕΙ, λόγω του ότι Νοσοκομεία, Κλινικές κλπ, τους προτιμούν (αποφοίτους ΤΕΙ) λόγω χαμηλότερου μισθού;
Ενδιαφέρεται κοντινό μου πρόσωπο και θέλει να το "ψάξει" πριν αποφασίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά, εσείς που σπουδάζετε Νοσηλευτική, ισχύει ότι είναι πιο εύκολη η επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων ΤΕΙ απ' τους αντίστοιχους των ΑΕΙ, λόγω του ότι Νοσοκομεία, Κλινικές κλπ, τους προτιμούν (αποφοίτους ΤΕΙ) λόγω χαμηλότερου μισθού;
Ενδιαφέρεται κοντινό μου πρόσωπο και θέλει να το "ψάξει" πριν αποφασίσει.

Ισχυει αλλα φίλε μου αν περνάς ΤΕΙ και ΑΕΙ προτιμάς το ΑΕΙ αυτή είναι η γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Απο ΑΕΙ σε στέλνουν συνήθως σε διοικητικές θέσεις , δλδ δίνεις εντολές σε αυτούς που εχουν τελειώσει ΤΕΙ , αυτές οι θέσεις ειναι λιγότερες σε σχέση με τις θέσεις των απλών νοσηλευτών , εσυ τι θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ParisGr

Νεοφερμένος

Ο ParisGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Fockos kai Bilbo, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Και η δική μου γνώμη είναι να προτιμήσει ΑΕΙ αν πιάσει τα απαιτούμενα μόρια.
Δεν την ενδιαφέρει τόσο ο τίτλος σπουδών, αλλά η πιο γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση (κυρίως σε Δημόσιο Νοσοκομείο).
Τώρα κατά πόσο αυτό είναι εφικτό στην Ελλάδα της κρίσης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φίλε έβγαλα την σχολή νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Αθηνών το επίπεδο σπουδών είναι εξαιρετικό και σε πολλά μαθήματα τα πράγματα γίνονται καλύτερα από την ιατρική. Υπάρχουν προβλήματα στην κλινική εκπαίδευση (επειδή δεν υπάρχουν σωστοί εκπαιδευτές) και στην νοοτροπία ορισμένων ΔΕΠ που περνάνε λάθος εντυπώσεις στα παιδιά.

Οι καθηγητές που υπάρχουν στο τμήμα οι περισσότεροι είναι εξαιρετικοί γνώμη μου είναι αν περνάς σε αυτή την σχολή δεν σκέφτεσαι την επιλογή ΤΕΙ.

για να μην παρεξηγηθώ στους φίλους των ΤΕΙ (γιατί και το ΤΕΙ ανώτατη εκπαίδευση και είναι και αυτά ΑΕΙ ) δεν αναφέρομαι πως βγαίνει ανώτερος από τους απόφοιτους ΤΕΙ (τα ίδια είναι) απλά αποκτάς πιο σφαιρικές και ολοκληρωμένες γνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
προτιμούν (αποφοίτους ΤΕΙ) λόγω χαμηλότερου μισθού;
.
Δεν ισχύει και καλό θα είναι πριν γράφονται τέτοιες κουταμάρες να γίνεται ο σχετικός έλεγχος, μπορείς άνετα να βρεις τους μισθούς κτλ online αν δεν τα καταφέρεις θα σου τα ανεβάσω εγώ.

Απο ΑΕΙ σε στέλνουν συνήθως σε διοικητικές θέσεις , δλδ δίνεις εντολές σε αυτούς που εχουν τελειώσει ΤΕΙ , αυτές οι θέσεις ειναι λιγότερες σε σχέση με τις θέσεις των απλών νοσηλευτών , εσυ τι θες;

Ίσως σε ένα εξωγήινο κόσμο, ίσως σε κάποια sci-fi ταινία, ίσως απλά στην δικιά σου γειτονιά. Οποιαδήποτε αμφιβολία ΥΠΑΡΧΕΙ η Ένωση Νοσηλευτών Ελλάδας,, κάνοντας μια βόλτα από εκεί μάλλον θα καταλήξεις σε διαφορετική άποψη.

https://enne.gr/ipourgikes-apofaseis

Καταρχάς κρίνεται αναγκαίο να διευκρινιστεί ότι ο επαγγελματικός τίτλος του Νοσηλευτή είναι ενιαίος σύμφωνα με το άρθρο 5 παρ. 2Α του Νόμου 1579/1985. Όλοι οι Νοσηλευτές εγγράφονται υποχρεωτικώς ως μέλη της ΕΝΕ σύμφωνα με το άρθρο 3 του Νόμου 3252/2004.

Κατά συνέπεια ουδέν ζήτημα γεννάται εν προκειμένω περί διάκρισης των Νοσηλευτών ανά βαθμίδα εκπαίδευσης ΤΕ ή ΠΕ , δοθέντος ότι όσοι ασκούν νομίμως το νοσηλευτικό επάγγελμα φέρουν τον ίδιο επαγγελματικό τίτλο, ενώ είναι όλοι απόφοιτοι εκπαιδευτικών ιδρυμάτων της ανώτατης εκπαίδευσης, η οποία έχει δύο παράλληλους τομείς, ήτοι τον πανεπιστημιακό και τον τεχνολογικό (βλέπε Νόμο 4009/2011).

https://enne.gr/11220

Αυτά τα λέει η Ένωση Νοσηλευτών Ελλάδας.....επομένως τις φαντασίες σας παραπάνω να τις πείτε σε κανέναν άσχετο μπας και σας πιστέψει, ίσως καμία θεία από την γειτονιά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Η νοσηλευτική των ΤΕΙ, ήταν κάποτε καλή επιλογή όσον αφορά την γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση. Πλέον τα περισσότερα νοσοκομεία έχουν κορεσθεί αφ' ενός και αρκετά άλλα προτιμούν να παίρνουν αποφοίτους από τις δικές τους σχολές, βλέπε Κρατικό Νίκαιας, Αττικό κλπ.
Θα πρέπει να έχεις πια στα υπ' όψιν και τον ιδιωτικό τομέα που δεν δίνει μεν περισσότερα ή λιγώτερα χρήματα, αλλά δεν σου παρέχει ασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ParisGr

Νεοφερμένος

Ο ParisGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Φίλε έβγαλα την σχολή νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Αθηνών το επίπεδο σπουδών είναι εξαιρετικό και σε πολλά μαθήματα τα πράγματα γίνονται καλύτερα από την ιατρική. Υπάρχουν προβλήματα στην κλινική εκπαίδευση (επειδή δεν υπάρχουν σωστοί εκπαιδευτές) και στην νοοτροπία ορισμένων ΔΕΠ που περνάνε λάθος εντυπώσεις στα παιδιά.



Αν δεν σου είναι κόπος, μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;

Επίσης, χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος, όταν τελείωσες τη Νοσηλευτική, μεταπήδησες στην Ιατρική με κατατακτήριες;

Η νοσηλευτική των ΤΕΙ, ήταν κάποτε καλή επιλογή όσον αφορά την γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση. Πλέον τα περισσότερα νοσοκομεία έχουν κορεσθεί αφ' ενός και αρκετά άλλα προτιμούν να παίρνουν αποφοίτους από τις δικές τους σχολές, βλέπε Κρατικό Νίκαιας, Αττικό κλπ.
Θα πρέπει να έχεις πια στα υπ' όψιν και τον ιδιωτικό τομέα που δεν δίνει μεν περισσότερα ή λιγώτερα χρήματα, αλλά δεν σου παρέχει ασφάλεια.



Έχεις δίκιο, γι αυτό πρέπει να το σκεφτεί καλά (η φίλη μου που ενδιαφέρεται), πριν αποφασίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Nαι με κατατακτήριες μπήκα ιατρική αφού έβγαλα αυτή την σχολή και θεωρώ πως η δουλειά σε πολλά μαθήματα γινόταν υποδειγματικά στην νοσηλευτική ΕΚΠΑ όχι σε όλα αφού υπήρχαν σοβαρά προβλήματα.

Τα μαθήματα στο ΕΚΠΑ χωρίζονται σε ιατρικά , νοσηλευτικά και γενικά. Την παιδιατρική πχ την βλέπεις και από την σκοπιά των νοσηλευτών αλλά και από την σκοπιά των ιατρών αποκτάς σφαιρικές γνώσεις που το ΤΕΙ δε δίνει.... Οι καθηγητές ιατρικής που κάνουν τα μαθήματα είναι μεγάλα ονόματα συγγραφείς βιβλίων ιατρικών σχολών με πλούσιο βιογραφικό.

Της νοσηλευτικής οι καθηγητές πάλι είναι τα πιο μεγάλα ονόματα του χώρου συγγραφείς βιβλίων που διδάσκονται οι άλλες σχολές νοσηλευτικής. Τον καιρό μου υπήρχε σοβαρό πρόβλημα με την κλινική άσκηση δε ξέρω αν έχει διορθωθεί τώρα.

Επίσης δίνεται λάθος εντύπωση που δείχνει στο διορισμό σε βάζουν σε διοικητικές θέσεις. Αυτό δεν ισχύει και είναι ένα παραμυθάκι που λένε καθηγητές της σχολής που πολλοι από αυτούς δεν έχουν δουλέψει, δεν ξέρουν τα δεδομένα της κρίσης, ζουν στον κόσμο τους (πράγμα που συμβαίνει σε όλες τις σχολές) . Επίσης υπάρχουν προβλήματα με τον ΕΝΕ αφού προσπαθεί να υποβιβάσει την νοσηλευτική ΕΚΠΑ και Σπάρτης (αυτός ήταν ο λόγος που έφυγα γιατί αυτός ο σύλλογος δε θέλει ο ίδιος να αναβαθμίσει την νοσηλευτική και έχει βάλει εμποδια σε πολλά πράγματα) συνεπώς θεωρητικά δε βγαίνεις κάτι ανώτερο σε σχέση με τους νοσηλευτές ΤΕΙ.

Φυσικά μέσα στο νοσοκομείο αφού διοριστείς η διαφορά ποιότητας φαίνεται...... και ας είναι ισότιμες οι σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ParisGr

Νεοφερμένος

Ο ParisGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ fockos, είσαι πολύ κατατοπιστικός, μας κάλυψες 100%!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

remon qill

Νεοφερμένος

Ο remon qill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εχει περασει κανεις στο τει θεσαλονικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top