Έγγραφα για το 10%

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Γεια σας.Λοιπόν λέω φέτος να κάνω έτσι για πλάκα ένα 10% άλλωστε από φέτος μόνο 2 χρονίες μπορούμε να το κάνουμε.Έψαχνα λοιπόν τα χαρτιά που απαιτούνται και λέει:
1)Βεβαίωση πρόσβασης στη τριτοβάθμια εκπαίδευση και δύο φωτοαντίγραφα.
2)Δύο επικυρωμένα φωτοαντίγραφα του απολυτηρίου λυκείου.
3)Δύο φωτογραφίες ταυτότητας
4)Το μηχανογραφικό

Πρώτον θέλω να ρωτήσω αν αυτά είναι σωστά ή απαιτείται και τίποτα άλλο.Δεύτερον θέλω να ρωτήσω αν πειράζει αντί τη πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης να δώσω επικυρωμένο φωτοαντίγραφο γιατί τη πρωτότυπη την έδωσα στη γραμματεία της σχολής μου κατά την εγγραφή.Ρώτησα τη γραμματεία και μου είπαν ότι μπορούν να μου δώσουν φωτοαντίγραφο που θα επικυρώσουν οι ίδιοι ή να πάω στο λύκειό μου και να μου βγάλουν νέα βεβαίωση πρόσβασης.Ξέρει κανείς τί πρέπει να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Εγω το μονο που ξερω με βεβαιοτητα ειναι πως τη βεβαιωση πρόσβασης δεν τη δίνεις πουθενα. Περσι που ειχα παει στο σχολειο μου να παρω τα χαρτια αυτα μου το ειχε τονισει η γραμματεας. Και όταν γραφτηκα στη σχολη, κανενας δε μου τη ζητησε.

Επισης, θυμαμαι πως για να δεχτουν το μηχανογραφικο μου περσι ειχαν ζητησει επικυρωμενο αντιγραφο της βεβαιωσης προσβασης, αλλα χρειαστηκε να τους δειξω και την πρωτοτυπη. Τωρα βεβαια για το 10% μπορει να ισχυουν αλλα, αλλα το θεμα με τη βεβαιωση προσβασης ψαξε το, ή παρε κανα τηλ στη διεθυνση δευτεροβαθμιας που καταθετεις μηχανογραφικο να σου πουν με σιγουρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το καταλαβαινεις ελπιζω οτι εσυ που θες "για πλακα" να κανεις μηχανογραφικο μπορεις να στερησεις τη θεση απο καποιον που εναποθετει τις ελπιδες του στο 10% για να περασει καπου στα σοβαρα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Το καταλαβαινεις ελπιζω οτι εσυ που θες "για πλακα" να κανεις μηχανογραφικο μπορεις να στερησεις τη θεση απο καποιον που εναποθετει τις ελπιδες του στο 10% για να περασει καπου στα σοβαρα ε;
Δεν πρόκειται να βάλω σβάρνα σχολές και τει μόνο και μόνο για να μπω κάπου.Θα βάλω μόνο 3-4 σχολές και όταν λέω για πλάκα εννοώ ότι δεν έχω ελπίδα να μπω.Γι αυτό το είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποτε δε ξερεις με το 10%, ελπιζω να διασκεδασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σας.Λοιπόν λέω φέτος να κάνω έτσι για πλάκα ένα 10% άλλωστε από φέτος μόνο 2 χρονίες μπορούμε να το κάνουμε.Έψαχνα λοιπόν τα χαρτιά που απαιτούνται και λέει:
1)Βεβαίωση πρόσβασης στη τριτοβάθμια εκπαίδευση και δύο φωτοαντίγραφα.
2)Δύο επικυρωμένα φωτοαντίγραφα του απολυτηρίου λυκείου.
3)Δύο φωτογραφίες ταυτότητας
4)Το μηχανογραφικό

Πρώτον θέλω να ρωτήσω αν αυτά είναι σωστά ή απαιτείται και τίποτα άλλο.Δεύτερον θέλω να ρωτήσω αν πειράζει αντί τη πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης να δώσω επικυρωμένο φωτοαντίγραφο γιατί τη πρωτότυπη την έδωσα στη γραμματεία της σχολής μου κατά την εγγραφή.Ρώτησα τη γραμματεία και μου είπαν ότι μπορούν να μου δώσουν φωτοαντίγραφο που θα επικυρώσουν οι ίδιοι ή να πάω στο λύκειό μου και να μου βγάλουν νέα βεβαίωση πρόσβασης.Ξέρει κανείς τί πρέπει να κάνω?

Για να καταθέσεις μηχανογραφικό με το 10% θα χρειαστείς τα εξής δικαιολογητικά:

1) Υπόδειγμα συμπληρωμένου μηχανογραφικού δελτίου το οποίο μετά την καταχώρηση των προτιμήσεων σου θα σου επιστραφεί καθώς δεν κρατείται.
2) Φωτοαντίγραφο της τελευταίας βεβαίωσης πρόσβασης και επίδειξη της πρωτότυπης τελευταίας βεβαίωσης πρόσβασης ώστε να σου επικυρωθεί το φωτοαντίγραφο.
3) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου λυκείου
4) Καλού κακού έχε μαζί σου αστυνομική και μαθητική ταυτότητα. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας δεν νομίζω να χρειάζεται αλλά καλό είναι να έχεις ένα μαζί σου προληπτικά.

Αυτά τα καταθέτεις στην διεύθυνση-γραφείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που υπάγεται το λύκειο που εξέδωσε την τελευταία βεβαίωση πρόσβασης. Δεν χρειάζονται φωτογραφίες γι αυτήν την διαδικασία αλλά για την εγγραφή στο τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που θα περάσεις η οποία γίνεται τον Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Για να καταθέσεις μηχανογραφικό με το 10% θα χρειαστείς τα εξής δικαιολογητικά:

1) Υπόδειγμα συμπληρωμένου μηχανογραφικού δελτίου το οποίο μετά την κατατχώρηση των προτιμήσεων σου θα σου επιστραφεί καθώς δεν κρατείται.
2) Φωτοαντίγραφο της τελευταίας βεβαίωσης πρόσβασης και επίδειξη της πρωτότυπης τελευταίας βεβαίωσης πρόσβασης ώστε να σου επικυρωθεί το φωτοαντίγραφο.
3) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου λυκείου
4) Καλού κακού έχε μαζί σου αστυνομική και μαθητική ταυτότητα. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας δεν νομίζω να χρειάζεται αλλά καλό είναι να έχεις ένα μαζί σου προληπτικά.

Αυτά τα καταθέτεις στην διεύθυνση-γραφείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που υπάγεται το λύκειο που εξέδωσε την τελευταία βεβαίωση πρόσβασης. Δεν χρειάζονται φωτογραφίες γι αυτήν την διαδικασία αλλά για την εγγραφή στο τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που θα περάσεις η οποία γίνεται τον Σεπτέμβρη.
Ευχαριστώ.Τελικά πήρα νωρίτερα στο τμήμα της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης το οποίο ασχολείται με εκπαιδευτικά θέματα και ήταν αρκετά εξυπηρετικοί.Το θέμα είναι πώς θα πάρω τη πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης που έδωσα στη γραμματεία της σχολής.Στην αρχή που δεν ήξερα ότι απαιτείται η πρωτότυπη μου είπαν να μου δώσουν επικυρωμένο φωτοαντίγραφο.Θα τους τηλεφωνήσω ότι χρειάζομαι τη πρωτότυπη να μου τη στείλουν.Ελπίζω να μην πάρει πολύ χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top